sıkıntılarım var arkadaşlar yardım bekliyorum

haxsxhaxsx gxuxzeli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
78
0
arkadaşlar bebeğim çok gazlı sütümün yeterli olup olmadığını tam bilemiyorum ama bebeğim kilo alıyor bence yeterli gibi ama büyüklerim öyle demiyorlar özellikle akşamları sürekli ağlıyor kardeşlerimin düğünleri olduğu için annemlerde kalıyorum sürekli sallıyoruz korkuyorum sallamaktan bişey olacak kafasına diye senağlama kullandığımız ilaçlarında hiçbi faydasını göremediğim gibi hergün aglaması fazlalaşıyo gibi senağlama
asıl sorum sizlere bi kaç gündür doymuyo bu çocuk diye piriçunuyla mama yapıp veriyorum büyüklerimin isteği üzerine hatalımıyım bebeğimin sağlıklı güzel beslenmesini istiyorum yardım edin eşim gelince kontrole gidicez doktora ama doktora gidinceye kadarda hata yapmak istemiyorum

canım sanırım bebeğin kolik benimde bebeğim aynı şekilde şimdi azaldı sayılır bazen krizlere giriyo akşamları benim kolik topiğimi okursan biraz bilgi alırsın

Canım kilo aldığını düşünüyorsan doktora gidene kadar ek gıda vermemeni tavsiye ederim. Büyüklere söz geçirmek zor Allah yardımcın olsun.

kilo aldığını gözlemliyorsan ek bir şey verme.bebeğin ne kadarlıkki pirinç unu veriyorsun?bu arada kim olursa olsun bebeğin için en iyisini sen yani annesi bilir. doğru bildiğinden şaşma.doktorada bi an önce gitki içinde şüphe kalmasın.

gerci ritmik sallamak kolik bebeklere iyi geliyor tam aglama saatinde disari temiz havaya cikar arabasiyla olur sabirli ol sutunun yetmedigini anlamak icin bezini kontrol et islatmasi nasil kaka durumu nasil en onemlisi dr gidince o sana soyler kilo ve boyuna bakip kimseyi dinleme pirincunu vermek bebegi besledigin anlamina gelmez onun senin bir damla bile olsa sutune ihtiyaci var dr danis ek gidayi sana ancak o tavsiye eder kimseye soz hakki verme bu konuda buyuk kucuk bebek senin ondan sen sorumlusun

cnm bizde de var aynı sorun pirinç unu yerine sma isimli mamayı vermeni tavsiye ederim her emzirmeden sonra 1 ölçü ver ben öyle yapıyorum çok abartmadan memeden kesilmemesi şartı ile verebilirsin mama ama tabi en mantıklısı doktoruna danışmk...

ilginize teşekkür ederim arkadaşlar dün gece acile gittik acildeki bayan doktor çok ilgiliydi sağolsun bebeğimin kilosu herşeyi normal sağlıklı bu ağlaması 3 ay yada 6 ay sürecekmiş ayşagülcüm senin de dediğin gibi benim bebeğimde kolikmiş
doktor kızdı pirinunu verdiğime sütüm yeterliymiş sık sık emzir dedi yeni bi ilaç daha verdi ismini bilmiyorum eşim alacak nöbetçi eczaneden inş. faydası olur

canım çok geçmiş olsun.bu kadar küçük bebeğe pirinç unu ile mama yapman çok yanlış.piyasada her bütçeye göre biberon mamaları mevcut.satılan biberon amamaları aylara göre bebeğinin sindirim sisitemini gelişimine göre hazırlanmış.bu mamalar varken pirinç unundan uzak durmanı öneririm kaldı ki sütünde varmış.bence en güzeli anne sütü vermen.benim oğlum 7 ay hem emdi hemde milupanın biberon mamasını aldı.kolikli olduğu için ve sütüm yetmediği için doktorumuz conformil önermişti.emzirdikten sonra biberonla onu da veriyordum ama her bebek farklıdır.bence sen büyükleri dinleme onların zamanı çoktan geçmiş

eğer bebeğin kilo alıyorsa anne sütü yeterlidir büyükler zaten hep karışırlar banada çok dediler mamayı ama doktorum asla kabul etmedi ilk 6 ay sadece anne sütü bunun önemi çok büyük ilerde çıkabilecek rahatsızlıklara karşı koruyuculuğu daha fazla oluyormuş benim doktorum asla kabul etmedi sütüm azaldığı zaman bile hemen sütü artırıcı gıdalar tavsiye etti sütün mucizeleri anlatmakla bitmez bebeğin gazdan ağlayabilir yada kalabalık ortamı sevmemiştir benim kızım kalabalık ortamda ağlar bence bir yalnız kalmayı dene eğer ağlamıyorsa o zaman bir sorun yok ek mama sakın verme

canım bence mama falan verme benim oğlum da doymuyor sanıyordum hep ağlıyor devamlı meme istiyordu ama doktora gittiğimizde öğrendik ki sütüm fazlasıyla yarıyormuş sütünün yeterli olup olmadığı bebek doğduğu andaki kilosunu 1 ay içinde aşarsa bu sütün yeterli olduğu anlamına geliyormuş. bebeklerin devamlı meme istemesi ise bebekler doyduklarını bilmezmiş o yüzden habire meme için ağlayabilirlermiş. bir de kolik sorunu var ondan dolayı da ağlayabilirler. o yüzden doktorla konuşmadan bir şey yapmaman senin için iyi olur

kızlar bir de ben her şeyi denedim en son colinox diye bir damla ve nurse harveys diye şurup var bu ikisi kullanıyorum ciddi fark var bebişimin sancılarında siz de deneyin isterseniz. doktorum verdi bunları ikisi aynı anda kullanılabiliyor bir de elma yağını eksik etmeyin ayaklarının altından

kızıma herşeyi ama sonunda başardım ve 3 aylık oldu gazı falan kalmadı şimdi ama şimdide işe gidicem kızıma ne vereceğim sütümü sağdım dolabın buzluğuna koydum ama bir çıkardım ki ekşimiş ne olacak şimdi birgünde sağıp dolaba koydum ama en acısı kızıım biberon almıyor kaşıklada dökülüyor fazlası ile zaten anca çıkıyor sağsamda ne yapalım olmazsa bir öğün mama versem nasıl olur acaba inanın çok kötüyüm başıma ağrılar giriyor kızımın yüzüne baktıkça ağlayasım geliyor sanki ıonu bırakmakla suçlu gibi oluyorum arkadaşlar yardım yardım bana ahhhhhhhhhh

canım bizimki de biberonda sorun yaşadı chicco biberonu kabul etti farklı biberonlar denemen gerekecek Allah yardımcın olsun canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…