şiddet gören bayanlar!!bu soruna çare bulabilirmiyiz acaba...

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
bugün bir kaç msj.okudum.şiddet içeriyordu.dayanamadım yazdım.bu nasıl bir yaşan biçimi benim aklım almıyor.güçleri zayıf insanlara yetiyor.hepinizin fikrini,yorumlarınızı almak istiyorum.ne dersiniz??senağlama

iğrenç bişe yaaaa
eşimle bazen dövüşürüz.kakılmış satılmışcılık oynarız o zamanlarda bile düşünürüm gerçeklik payı varmı acaba die...
allah korusun ne büyük bir acı.ama benim başıma gelse ben de karşı koyarım sanırım eşime..sonrada atarım onu evden ve rezil ederim herkese..
allahım şiddetin başına geldiği kadınları korusunnn

gerçekten şöyle bir düşününce nekadar onur kırıcı geliyor.işte bu bence güç değildir.esas güçsüzlük budur.

gerçekten çok onur kırıcı ve unutulması imkansız.ama insan hemen daha önce söylediklerini yapamıyor.allah şiddet gösteren erkekleri bildiği gibi yapsın

Allah korusun eşimden şiddet görürsem muhakkak karşılığını veririm...Kesinlikle bunu bana yaparken güçsüz durmam ve asla ağlamam. Zaten güçsüzlüğe tahammülüm yok. Şiddetin kabullenilmesini mantığım almıyor benim...Belirli bir yaşa geldiğimizde babamızı bile kendimize dokundurtmazken, bırakın vurmayı bağırmasını bile kaldıramazken ; nasıl oluyor da hayatımıza sonradan girmiş, babamızın çeyreği kadar üzerimizde hakkı olmayan bir adamın zorbalığını kabullenebiliyoruz ?

Ülkemizin değişmeyen gündem maddelerinden biriside kadınlarımıza uyguladığımız şiddet. Kültür düzeyi
yükseldikçe
kadınlara uygaladığımız şiddetin azalması gerekirken, aksine artarak devsam ediyor. Bunun üç önemli
nedeni var.
1- Erkek çocuklarının babalarını örnek almaları
2- Agrasif ve saldırgan bir toplum haline dönüşmemiz.
3- Kadını eş gibi değilde, kaba bir tarifle malımız gibi görmemiz.
Aile içinde kadına uygulanan şiddete bir bakın
* % 53.7 Eşinde
* % 29.8 Kaynanadan
* % 2 Kayınpederden
* % 1.2 Kumadan
* % 13.3 Diğer yetişkinlerden
Kadınların aile içi şiddete katlanmalarınında üç önemli nedeni var
1- Kendilerine ait ekonomik gücün bulunmaması
2- Toplumumuzun boşanmış kadınlara iyi gözle bakmaması ve hor görmesi
3- Varsa çocuklar
Ne yazıkki kadınların gördüğü şiddet aile içiyle sınırlı değil.
İşte aile dışında şiddete uğrayan kadınların oranı
* %29.6 Erkek arkadaşlarından
* %22.9 Amirlerinden
* %17.6 Patronlarından
* %17.4 Öğretmenlerinden
* %12.5 İş arkadaşlarından
Utanılacak bir durum.Ama sadece utanmakla bu sorun çözülmüyor. Söyleyin arkadaşlar bu sorun nasıl
çözülecek
alıntı..........

Şiddet gören bayanlara yardım hattı

MEZİN TANRISEVEN
İstanbul Valiliği koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Projesi”nin hazırlıkları tamamlandı. İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, hem Başbakanlığın kadına yönelik şiddet ve kadının ihmal ve istismarı ile mücadele amaçlı genelgesinde öngörülen tedbirler dizisini uygulamak, hem de bu konuda öngördükleri birtakım tedbirleri hayata geçirmek amacıyla bu özel projeyi hazırladıklarını söyledi. Seyman,”Acil yardım hattı, şiddet mağduru kadınlara yasal haklarını, nereye müracaat etmeleri gerektiği bilgisini verecek” dedi.
0212 656 96 96

ALINTI

kaynanası yuzunden şiddet görenlerde hiç az değilmiş yaKötü Kazen

dışarıda başkasına gücü yetmeyen erkekler evde karısını dövüyormuş. bu bir araştırma sonucu diye duymuştum.

çok berbat bişey bence erkeğin acizliğini güçsüzlüğünü anlatıyor alllah kimseye yasatmasın

slm arkadaslar acıkcası sıddete basu vuran bır adam bana gore kışılıksız, onursuz haysıyetsız kadını dovmek ınanamıyorum ama suda varkı dayak yıyen kadın neden karsılık vermez bence vermıs olsa adamda bellı bırseyden sonra karsılık gordugunu anlarsa sanırım zorlanır..ben esım tarafından hıc gormedım ama bole bısey yapmaya kalkarsada benden daha cok yer sanırımcanımı acıtanı bende acıtırım......

fiziksel siddet uygulamak acizliktir.şiddete tepki göstermemekse daha büyük acizliktir..
birde manevi şiddet uygulayanlar var..o dahada kötü bence.
unutmayın ki kim olursa olsun, eşiniz, arkadasınız,kayınvalideniz, amiriniz,vs.vs.. kimsenin kimse üzerinde böyle bir yaptırım uygulama hakkı yoktur.. ve derhal tepki vermezseniz devamı gelecektir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…