sezeyanmı? yoksa normal dogum mu? sızce hangısı daha iyi....

ceren07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
4
0
arkadaslar mrb
benım bır cocugum var ve normal dogum yaptım.sımdı 2. cocugu ıstıyorum fakat karar veremıyorum sızce normal dogummu yoksa sezeryanla mı dogum yapılmalı hangısı daha ıyı karar veremıyorum..burada bırlıkte tartısabılırız...hepınıze ıyı gunler.......

keşke imkanım olsaydıda normal doğum yapsaydım her açıdan daha olumlu çünkü.hem vücut daha çabuk kendini topluyor hem daha çabuk egzersize falan başlanıyor ve tabiki daha az göbek kalıyor.ayrıca ağır kaldırdığımda ve soğuk havalarda benim dikişlerim hala sızlıyor.çoğu sezeryanlınında öyle...

ha bu arada yazmayı unuttum sadece doğum esnasında salgılanan bir hormon varmış bunu daha iyi bilirsiniz sağlıkçıymışsınız bu kadınları yaşlanma belirtileride dahil birçok kanser türüne karşı da koruyormuş.tabiki karar sizin sevgiler!

bencede şartların uygunsa kesinlikle normal doğum derim . Tabi şartlar uyuyosa, ama ikisininde artı ve eksileri var tabi .

bende bunu çok düşündüm aslında Benim şartlarım olsa eminimki normal doğum yaparım. Hem bebek içinde sağlıklı olduğu söyleniyo ama o anı yaşamak nasıl onu bilmiyorum.. :sm_confused::sm_confused:

Son düzenleme:
mrb ximena
haklısın sana katılıyorum ama yıne de tereddutlerım var
normal dogumda çabuk ayaga kalkıyorsun, dıgerınde bakıma muhtac oluyorsun. sezaryanda rısk varmı acaba dıkıslerın acılır mı ne kadar kendıne dıkkat etmen gerekıyor. dıkkat etmezsen dıkıslerın acılabılıyormus dımı??burda baska bır topıkte okumustu arkadasın bırısı kendıne dıkkat etmemıs ve dıkıslerı acılmıs. bende bırde amelıyat olma korkusu var. kendıme dıkkat ederım ama korkuyorum acılısa dıye psıkolojım bozulurmu..yırmılık dısımı cektıler damagıma dıkıs atıldı korktum ya..psıkolojım zayıf..tabı normal dogumda vajınayada dıkıs atılıyor ama ya benım canım çok kıymetlı heralde...bıraz acıya dayanıklı olsam keske normal dogum yapmaya korkmuyorum ıste bu dıkıs olayı benı korkutuyor.. psıkolojık acılacakmıs gıbı gelıyor....

ben de sezeryanla doğum yaptım.ama ilk sezeryan olmam gerektiğini duyunca çok üzüldüm.çünkü hep normal istiyordum.zaten adı üstünde normal doğum yani olması gereken o.benim bebişlerim ters geldiği için mecburen sezeryan oluyo.bide sezeryanda bebeğini hemen göremiyorsun,ilk başlarda emzirmek çok zor oluyo dikişlerden dolayı.normal doğum kolay demiyorum ama olması gereken bence o .

valla ben sezeryanla yaptım doğumu ama mecburiyetten iyikide sezeryan diyorum çok rahattı sabahı ayaktaydım kilo göbek falan kalır demişlerdi ben 48 kilo hamile kalmıştım 81 le bitirdim hamileliği şimdi eski kilomdayım 48 yani göbek falan hiç birşey kalmadı

medem 1 kez normal doğum yaptın 2.normal doğumu da yapabilirsin.bence bu konudA DOKTORU DİNLE.

elbetteki normal doğum öneririm...sancı çekiyorsunuz ama bebeğinizin dünyaya gelişini görmek ve çabasını hissetmek dünyada yaşayabileceğiniz ender mutluluklardandır...doğumlardan sonra yaşadığınız o mutluluğun tarifini yapmak imkansız...bulutlarda dolaşmak uçmak ne bileyim anlatılamaz bir keyif...şunuda söyleyebilirim,çok kötü bir durum olsaydı ikinci çocuğumuda normal doğurmazdım...tavsiye edebilirim...bizi erkeklerden daha güçlü kılan doğurganlığımızdır...hiç bir erkek bu acıya dayanamazdı...

Bende hıç doğum yapmadım fakat ablam yegenım sezeryan oldular. ıkısınınde zorlukları var dıye duşunuyorum onlardan hıc te kolay bırşey oldugunu duymadım açıkcası... hem ılk dogumun normal olmuş neden ıkıncısını sezeryan ıstıyorsun? zor bır dogum mu gerçeklerştırdın?
yınede kestırme kendını bence ..
bnm yegenımın dıkışlerı açılmıştı ama onun salaklığıyla alakalı bırşeydı bu gıdıp banyoyu silmeye çalışmış daha tan ıyıleşmeden . yıne yıne yınedee bence bunu yaşadıysan normal doğumu yanı ıkıncısınıde o şekılde allahın ıznıyle yaparsın :KK66:

sezeryanın tüm olumsuzluklarını yaşayan biri olarak tavsiye etmem.Çok dikkat etmeme rağmen dikişlerim kanadı ve iltahap oldu.Antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.Drumuz binde bir böyle şeylere rastlıyoruz,cildin çok hasas dedi.24 saat oğlumu emziremedim ve kucağımda tutamadım.Epidural anesteziydi oğlumu gördüm ama keşke normal doğum şansım olsaydı diyorum.:çok üzgünüm:

X