okullar acilacak kayitlar basladi biz hala karar veremedik

Cemaate bağlı bir yere verirseniz eğitim katı olabilir, bilmiyorum tecrübe etmedim.

Ben ilk çocuğu değerler eğitimi veren bir yere verdim, Kuran öğretiyorlar bir de ayın değeriyle ilgili etkinlikleri oluyordu.
Görüşmeye gittiğimizde Kuran konusunda ne vadediyorsunuz dediğimde hiçbir şey dediler, aradığım cevap.
Ödül, Kurana geçtim töreni yok.
Tamamen çocuğun hızında ilerlediler, asla baskı yok.
Cennet-cehennem kavramları, soyut kavramlar bildiğim kadarıyla geçmedi.

Benim için çok tatmin ediciydi.
Okul öncesi sadece dini eğitimde değil, herhangi bir alanda oyunu değil de bilgiyi öncelemeyi asla doğru bulmuyorum.
Göz önünde bulundurabilirsiniz.

4 yasında bir kizimiz var 2020 ekim doğumlu devlet kreşleri kabul ediyor yası tutuyor.Yari özel yari devlet destekli bir kreşe sormustuk 48 ayi doldurmus olmasi gerekiyor demislerdi kizimiz 46 aylik su an sonra araya hamileligim dogumum girdi falan derken kaldı bu zamana yumurta kabuğa dayandı daha erken davranip arastirmamiz gerekiyirdu hata yaptik.Eşim hem normal kreş icerikli hem de dini değerler egitimi veren bir kreşe vermek istiyor ben ise soyut kavramlar icin henüz küçük oldugu icin istemiyorum normal bir kreşe gitmesi taraftariyim manevi anlamda cok sükür inancli biriyim ama her seyin bir zamani oldugu görüsündeyim su an sadece oyun oynamali etkinlik yapmali arkadaslik iliskileri kurmalı.Esim ise temellerin ufakliktan atildigi görüsünde 9 unda okullar acilacak kayitlar basladi biz hala karar veremedik ikisi de ayni ücrette siz olsaniz ne yapardiniz ? Dini icerik acmak yasak biliyorum aslinda konu din degil, dini olarak degil de cocugun soyut kavramlari anlayip anlayamayacagina göre yorum yaparak fikirlerinizi bekliyorum daha fazla oyun daha fazla etkinlik onun icin daha iyi olmaz mi sizce de ? Kendi cocugum diye demiyorum zeki ve dil becerileri gelismis bir cocuk ona en uygun ortam hangisi bilemiyorum anne baba olarak aman gitsin de hangisine giderse gitsinden ziyade en faydali olanina gitsin görüşündeyim
Merhaba, sizin gibi düşünen biriydim bende. Ancak değerler eğitimi veren bir kurum buldum. Yanlış anlaşılmasın göndermez diyebileceğim herkesin gönderdiğini gördüğüm bir yerdi. Akıl oyunları ingilizce temel kuran eğitimi,okul öncesi tüm beceriler geziler etkinlikler herseyiyle mükemmeldi benim için. Şimdi bire başlayacak ve inanılmaz özgüvenli ve bilgili eski haline ve yaşıtlarına göre. Zaten okul öncesi öğretmeni farklı oluyor değerler eğitimi veren farklıydı. Çok tecrübeli hepsi ve yaşına uygun olarak öğretiyolardı. Ben çok memnun kaldım araştırırsanız bulabilirsiniz. Apartman altı okulları tavsiye etmiyorum çok okul değişmiş biri olarak.

X