sezeyanla doğum yapan arkadaşlar

esrad

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2007
122
0
42
doğumuma az kaldı 3-4 hafta kadar fakat karar veremedim..normal doğum korkutuyor açıcası geçenlerde bir arkadaşım normal doğum yaptı 22 dikiş attılar hala oturmakta zorluk çekiyor bunları duyunca birde ilk doğumum olacağı için korkuyorum sezeryan olmayı düşünüyorum...sezeryanla doğumdan sonra ne gibi şikayetleriniz oldu memnun kaldınızmı biraz bilgi verirseniz sevinirim en azından yaşanmış tecrübelerden yararlanmış oluruz..şimdiden teşekkürler...

esracım doğum yapmadım ama seni korkutan dikişler ise sezeryanda da dikiş atılacak. ve ağrısı oluyor tabi. ben bebişim olursa ve herşey yolunda giderse normal doğum istiyorum. annelerimizi düşün , milyonlarca kadın normal doğum yapıyor. bence en sağlıklısı bu. tabi birde anestezi var...
korkutmuş olmayayım gözünü :p.

esracım ben normal diye gidip sezeryan olanlardanım rahim ağzı tersti normal yapamadım.sezeryan olacaksan 10 günü gözden çıkar bol bol yatacaksın gerçekten ağrıyor.ama kulaktan duyma şeyler var karnın kalır falan derlerse inanma kalacaksa normaldende kalır sonra lohusa korseleri var.sezeryanın en kötü yanı yalnız tuvalete gidemiyorsunbeni 10 gün eşim götürdü elleriden tutarak çünkü tek başına oturamıyorsun.ama acıdan korkuyorsan ben 17 saat normal sancı 3 saat suni sancı çektim.sezeryan yap derim.hayırlısıyla bebişinde sağlıkla gelir inş.

Doktorlar bile normal doğumu öneriyor canım sezeryanı çok büyük ağrılarla geçirenler var normal doğumuda çok hafif ağrılarla geçirenlerde var sonuçta biri doğal olanı diğeri ameliyat çeşidi bilmiyorum isezeryanı izledinmi ama ben nette izledim Allah vermedikçe kimse benim karnıma o şeyleri ya pa maazzzzzz:enbuyukkk:

ben sezeryan olucam benımde bı yakınımın 7tane dikişi oturamadı haftalarca tuvalete zor cıktı bıde doğum sancısı cabası oyle olacagına sezeryana olurum yatarım ne kadar yatacaksam ama kişiye gore degısıyo bıcok tanıgım sezeryan oldu kımı 3gun de ayaga kalktı kımı bın pişman bunyeyle alakalı bence doğum herkese gore degısık bence kımseye sormamak lazım senın nasıldı dıye herkes farklı yasıyo allah herkese kolaylık nasıp etsın:emir_bebek:

[B]ben iki ay önce normal doğum yaptım.bir gün bile yatmadım.dikişim 3 tane idi hissetmedim bile.her anlatılan hikayeyi dinleme.kendine güven.millet at üstünde yaşarken doğurmuş.ağrıyı istemezsen epidural normal yap.ben öyle yaptım[/B]

Benim de çok fazlaca korkum vardı normal doğumdan, çok hikaye dinledim, birsürü şey okudum sanırım bu tamamen kişiyle alakalı. bazılarının çok kötü geçiyor doğumu, bazılarıysa 10 dakikada doğurdum diyor. kişinin acı eşiğine bağlı bu sanırım. acı eşiğimiz yüksekse herkes gibi normal doğurabiliriz.
Sezeryan tamamen bir ameliyat.

canım bende senın gıbı normal dogumdan korktugum ıcın sezeryan yaptım 4 ay once hıcte dedıklerı kadar agrım olmadı sadece 3 gun dıkıs yerın acıyo agrı olmuyo ama yatarken ve kalkarken zorlanıyosun canın acıyo ben 3 gun yattım ama tabı doktorum hep dolasacaksın dedı dolastım sonra butun ıslerımı kendım yaptım dedıklerı gıbı 10 gun falan yatmadım ama belkı bunyeden bunyeye degısır benım kı cok rahat gecmıstı

çok teşekkürler esmacığım içimi rahatlattın,yazılarını takip ediyorum diyet ve sağlık bölümündende..sana ileriki dönemlerde ihtiyacığım olacak doğum sonrası kiloların verilmesi ve bebek bakımında..

canım verıyosun merak etme herzaman yardımcı olurum canım ben dogumda 21 kılo aldım ve 3 ay once hepsını verdım sımdı eskı kılomdayım ve gobegımde kalmadı

bence her kesin hikayesi kendine kişiden kişiye değişiyor vucut tepkileri dinleyip gereksiz yere korkma şimdiden sen neyi istiyorsan o şekilde yaparsın ama her zaman doğal olanın en güzel olduğunu unutma :)

Bende oğlumu mecburen sezaryenle doğum yapmıştım.Bebeğim4 kg ve bende 28 kg idim. Dr. çatın dar doğuramazsın demişti ve sezaryen olmuştum ama o narkozu aldığım anı hiç unutamıyorum 3 nefes çektim ruhum bedenimden çıkıyor sanmıştım uyanınca yaşadığıma inanamamıştım. Bir daha asla dedim ama hepsi unutuluyor.Şimdi de mecburen sezaryen olacağım. İlk olduğunda bilmeden ameliyata giriyorsun ama ya şimdi sardı bendi korkular ya bi daha uyanamazsam. Çok korkuyorum çokkkkk

canım narkozu serumdan verıyolar ve ben hıc hıssetmedım uyudugumu konusurken uyumusum anlamadım bıle uyandıgımda da norkoz falan cıkarmadım yanı dedııklerı gıbı kusmma veya oksurme olmadı

canım ben herşey normalken sezeryan istemiştim ama şimdi diyorumki herşeyin normali ancak bi sorun olursa sezeryanı tercih et sıkıntısı herkeste farklı olur

ben de isteyerek sezeryan oldum ama hiç de okadar çok ağrı çekmedim.2 gün sonra hastaneden çıktım eve gelince hiç oturmadım.Zaten oturup kalkarken ağrı daha çok oluyor.1 hafta sonra da ev işine başladım bile.Aradan 6 yıl geçti ama hiç şikayetim yok allaha şükür

ben her ikisini de yaşayan biriyim ilk dogumun ikizdi vede 7 aylık dogum yaptım normal ama bebeklerım yaşamadı..o ayrı konu:çok üzgünüm: dogum yaptım sabah akşam kalkıp evıme geldım ne dıkış nede başka bırsey ne agrı ne sancı..evet dogum anında sancın oluyor tabıkı kaldıkı benım cok daha fazlaydı bebeklerden bırı ölmüşdü..neysee ikinci hamilelıgımdee mecburen ılk bebeklerımde kayıp oldugu için günü beklemeden doktorum sezeryanla alalım dedıı...evet narkozu verdıler hiç birşey hissetmıyorsunn..gayet güzelll bır uyanıyorsunkı bebegın yanındaaa...ama esas olay ondan sonra başlıyoorr bebegını kucagına alamıyorsun emzıremıyorsun gülemıyorsun aglayamıyorsun hatta konuşamıyorsun dikişler sankı patlıycak gıbı oluyorr narkozun etkısıyle öksürük tutuyo derlerdı benı tutmadı ama az az oluyodu sonrası en az 15 gün tek başına hareket edemıyorsunnn...ve aradan 5 yıl gecmesıne ragmen hala üşüttüğüm zaman karnımdakı dikiş yerlerı agrır...o bölge yani amelıyat bölgesi tamamen hissisleşiyoo..yani demek istedıgım zorda kalmadıkca asla sezeryan dogumu tavsıye etmem ben her ıkısnıde yaşadım...hayırlı dogumlar nasip etsın allahım sana ..bir avazda kurtulursun ınsallah canımmm

ben de isteyerek sezeryan oldum ama hiç de okadar çok ağrı çekmedim.2 gün sonra hastaneden çıktım eve gelince hiç oturmadım.Zaten oturup kalkarken ağrı daha çok oluyor.1 hafta sonra da ev işine başladım bile.Aradan 6 yıl geçti ama hiç şikayetim yok allaha şükür

burcum aslında sanada katılıyorumm böyle dogum yapıp cok memnun ınsan gördümmm..ama bence herseyın normalı daha saglıklı degılmı..bizim memleketımızde bu çok yaygın yurt dışında bunu göremessın...işi ticarete döktüler resmenn...özel hastanelerde nerdeyse normal dogum olayı sıfıra düştü...neyse buda ayrı bır konufisfisfis

ben her ikisini de yaşayan biriyim ilk dogumun ikizdi vede 7 aylık dogum yaptım normal ama bebeklerım yaşamadı..o ayrı konu:çok üzgünüm: dogum yaptım sabah akşam kalkıp evıme geldım ne dıkış nede başka bırsey ne agrı ne sancı..evet dogum anında sancın oluyor tabıkı kaldıkı benım cok daha fazlaydı bebeklerden bırı ölmüşdü..neysee ikinci hamilelıgımdee mecburen ılk bebeklerımde kayıp oldugu için günü beklemeden doktorum sezeryanla alalım dedıı...evet narkozu verdıler hiç birşey hissetmıyorsunn..gayet güzelll bır uyanıyorsunkı bebegın yanındaaa...ama esas olay ondan sonra başlıyoorr bebegını kucagına alamıyorsun emzıremıyorsun gülemıyorsun aglayamıyorsun hatta konuşamıyorsun dikişler sankı patlıycak gıbı oluyorr narkozun etkısıyle öksürük tutuyo derlerdı benı tutmadı ama az az oluyodu sonrası en az 15 gün tek başına hareket edemıyorsunnn...ve aradan 5 yıl gecmesıne ragmen hala üşüttüğüm zaman karnımdakı dikiş yerlerı agrır...o bölge yani amelıyat bölgesi tamamen hissisleşiyoo..yani demek istedıgım zorda kalmadıkca asla sezeryan dogumu tavsıye etmem ben her ıkısnıde yaşadım...hayırlı dogumlar nasip etsın allahım sana ..bir avazda kurtulursun ınsallah canımmm
canım ya senın kı pek agır gecmıs ben uyandıktan sonra herh-angı bır agrım falan olmadı sadece yataktan kalkarken zorlandım bebgımıde hemen emdırdım ıyıkı senın kı gıbı gecmemeıs benım sezeryanım

bi aksilikten dolayı dış gebelik olduğum için sezeryan oldum çünkü tek şansım oydu...ama rezil bişey olduğunu söyleye bilirim zamanla herşey geçiyo mutlaka sezayan acısıda geçiçektir ama o ilk uyandığın andaki sancı dayanılır gibi değil ayrıca bide çoçuk olsaydı bebeğini rahatca kucaklıyamıyosun emziremiyosun hep sırt üstü yatmak zorundasın hele ilk 10 gün öksürdüğünde bile bıçaklar saplamıyo ben bunları yaşadım ve nasip olursa kesinlikle normal istiyorum... bide anneliği o ilk hissedicen anda bebeğine rahatca sarılamamak çok kötü olsa gerek...

X