Sezeryan sonrası süreç tecrübe edenler

Benimde karın bölgemdeki ağrı geçmedi hala bugün 8.gün yürümekte zorlanıyorum ve doğum sonrası kanama kesildi.Yarın kontrole gideceğim.Sanırım benimde kan sulandırıcıya ihtiyacım olacak.Kanamanın bu kadar erken kesilmesi normal değil gibi.İlk bebeğimde 20 gün sürmüştü
2.hafta olduğunda ağrılar ve hareketler çok daha değişiyor iyileşiyor insan daha fazla. Belki size de iğne verirler ☺️

Ben 20 gün kadar çok zorlandım hareket konusunda 10 günü hastanede geçti zaten. Sezeryan sonrası benım için berbattı. 3 ay oldu hâlâ kanamam var sorunlarım bitmedi. Agrılarımda oluyor sık sık. Herkesın bünyesi bir değil acı eşiğim çok yüksek ama asırı zorlandım çevreye aldırmayın. Doktora gidin bır sorun yoksa bıraz zaman tanıyın dınlenın.

Bebekle benden başka ilgilenebilecek kimsem yoktu, ameliyat öncesi okudum taradım kendime dedim ki yeniden ikiye kesileceğimi de bilsem ameliyattan sonra ayaklanmam lazım. Ayaklanmak zorundayım. Yataktan kalkabilirsin dediklerinden sonra o müthiş acıyı çeke çeke zorla kanaya ağrıya yürüdüm. Bir ay falan ağrısı acısı sürdü.
5. Günü doktor kontrolümde doktorum çok şaşırmıştı nasıl ayaklanmışsın diye. Ama şöyle ben 35 numara ayaklı bi kadınım ayaklarım 43 numara şiş, bacaklarım öyle üstümdeki hiçbir şey benim değil, kucağımda bebek memelerim yara ne biçim ağrı çekiyorum 😁 ağlıyorum içimden ama ayakta mıyım ayaktayım yürüdüm mü yürüdüm. Çaresizlik insanı kamçılıyor.

Hemşire bile hala yürüyemiyor musunuz rahat bi kontrole gidin deyince bende bir gariplik var sanırım diye düşündüm gerçekten.Evde lavaboya bile zor yürüyebiliyorum.Yatarken sağdan sola dönerken ciddi ağrı yaşıyorum.Bir de çevredekiler ben 3 günde 5 günde ayağa kalktım deyince insanın canı sıkılıyor gerçekten
O çevredekiler kesin ikinci gün ev de süpurmustur😏 bayılıyorlar böyle cümleler kullanmaya. Herkesin acı eşiği, süreci farklı. Benim canım çok kıymetlidir. Bebeğim 10 gün hastanedeydi onu kaldirmadigim sadece yatıp dinlediğim için söylüyorum 2 hafta ağrı yaşadım. Sonra biraz daha rahatladım. Anormal bir durum hissediyorsanız doktora görünün elbette.

Siz yinede gidin de sonucta kisi kendini bilir ama oyle dikis acisi hemen gecmiyor az bir kesi de değil. Hapşırmak öksürmek iskence gibi oturup kalkmakta illaki zorluyor. Ayaga kalkmak degil mesele sadece. Yatakta donusler ve kalkislarda zor oluyor bana normal geldi yani

Merhabalar 6 gün önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım.İlk 3 gün hastanede ve ağrılı geçti doğal olarak.Şuan 6.gündeyim yürürken hala zorluk yaşıyorum adım atarken minik minik merdiven çıkmakta zorlanıyorum.Ayağa kalkarken karnımı tutma ihtiyacı hissediyorum dikişler çok geriliyor ve ağrım oluyor.Çevremdekiler şimdiye kadar çoktan ayağa kalkıp rahatça yürümen gerekiyordu diyorlar.Daha önce tecrübe eden anneler varsa tecrübelerini yazabilirler mi ağrıları ne zaman sona erdi ve rahatça yürümeye başladılar.Benim sürecim mi geç ilerliyor doktora gitmeli miyim benim için de benzer durumda olanlar için de fikir olur.Şimdiden herkese teşekkürler.
Öncelikle bebisiniz hayırlı olsun sağlıkla buyusun ben 2 sezeryan yaşadım spinal anestezi ile en zoru ilk gece ve ilk ayağa kalkma idi sonra günden güne iyiye gidiyordum bol su ve yürüyüş yürürken de dik durmak bana iyi gelen buydu ha ben spinal anestezi den dolayı o iğne yapılan yerin ağrısından sezeryan agriisini ikinci plana atıyorum beni en çok bel ağrısı zorladı dikişlerin baslayis ve bitiş noktasında ağrı yanma oluyordu aklımda kalan 15 gün de tamamen ayaklandim sonra eğilmek ve uzanmak birşeye o zorlardi yavaş yavaş normale döndüm

Şuan tam 15.gündeyim ayağa kalkıp çok daha rahat yürüyebiliyorum ama yattığım yerden sadece dümdüz dikine kalkabiliyorum hacıyatmaz gibi:) sağa sola biraz eğilsem dikişler geriliyor yanma ve acı hissi oluyor.Yüzde yüz bir iyileşme durumum yok ama en azından temel ihtiyaçlarımı Şuan tek başıma giderebiliyorum.İlerlemeyi gün belirterek yazmak istedim ki en azından çevreden benim gibi ufak tefek zorbalığa maruz kalanlar varsa sürecin normal olduğu konusunda onlar için de bir fikir olur.

Şuan tam 15.gündeyim ayağa kalkıp çok daha rahat yürüyebiliyorum ama yattığım yerden sadece dümdüz dikine kalkabiliyorum hacıyatmaz gibi:) sağa sola biraz eğilsem dikişler geriliyor yanma ve acı hissi oluyor.Yüzde yüz bir iyileşme durumum yok ama en azından temel ihtiyaçlarımı Şuan tek başıma giderebiliyorum.İlerlemeyi gün belirterek yazmak istedim ki en azından çevreden benim gibi ufak tefek zorbalığa maruz kalanlar varsa sürecin normal olduğu konusunda onlar için de bir fikir olur.
doktor kontrolüm de Şuan için normal ama 40.günden sonra tedbir amaçlı yine genel bir kontrole gideceğim

X