Sezeryan sonrası süreç tecrübe edenler

ogretmenanne90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2024
22
3
34
Merhabalar 6 gün önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım.İlk 3 gün hastanede ve ağrılı geçti doğal olarak.Şuan 6.gündeyim yürürken hala zorluk yaşıyorum adım atarken minik minik merdiven çıkmakta zorlanıyorum.Ayağa kalkarken karnımı tutma ihtiyacı hissediyorum dikişler çok geriliyor ve ağrım oluyor.Çevremdekiler şimdiye kadar çoktan ayağa kalkıp rahatça yürümen gerekiyordu diyorlar.Daha önce tecrübe eden anneler varsa tecrübelerini yazabilirler mi ağrıları ne zaman sona erdi ve rahatça yürümeye başladılar.Benim sürecim mi geç ilerliyor doktora gitmeli miyim benim için de benzer durumda olanlar için de fikir olur.Şimdiden herkese teşekkürler.

Öncelikle hayırlı olsun bebişinize uzun sağlıklı ömürler diliyorum size de geçmiş olsun. Çevrenize hiç bakmayın derim. Benim canım hiç tatlı olmamasına rağmen o sezeryan ağrısını iki hafta çektim. Hapşıracağım ya da öksüreceğim diye aklım çıkıyordu. 3.haftada geçti ağrısı diyebilirim ama gene de kendini hissetiriyordu. Fakat özellikle ilk 10 gün çok ciddi ağrı çektim doktorum ağrı kesicimi bile değiştirdi. Sizin daha çok yeni bu kadar ağrı normal.

Hemşire bile hala yürüyemiyor musunuz rahat bi kontrole gidin deyince bende bir gariplik var sanırım diye düşündüm gerçekten.Evde lavaboya bile zor yürüyebiliyorum.Yatarken sağdan sola dönerken ciddi ağrı yaşıyorum.Bir de çevredekiler ben 3 günde 5 günde ayağa kalktım deyince insanın canı sıkılıyor gerçekten

Merhabalar 6 gün önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım.İlk 3 gün hastanede ve ağrılı geçti doğal olarak.Şuan 6.gündeyim yürürken hala zorluk yaşıyorum adım atarken minik minik merdiven çıkmakta zorlanıyorum.Ayağa kalkarken karnımı tutma ihtiyacı hissediyorum dikişler çok geriliyor ve ağrım oluyor.Çevremdekiler şimdiye kadar çoktan ayağa kalkıp rahatça yürümen gerekiyordu diyorlar.Daha önce tecrübe eden anneler varsa tecrübelerini yazabilirler mi ağrıları ne zaman sona erdi ve rahatça yürümeye başladılar.Benim sürecim mi geç ilerliyor doktora gitmeli miyim benim için de benzer durumda olanlar için de fikir olur.Şimdiden herkese teşekkürler.
Çok geçmiş olsun bende bu süreçten geçtim. Ama hepsi geçiyor inşallah🙏 Sezeryan sonrası kan pıhtılaşması oldu mu sizde. Kan sulandırıcı kullandınız mı?

Çok geçmiş olsun bende bu süreçten geçtim. Ama hepsi geçiyor inşallah🙏 Sezeryan sonrası kan pıhtılaşması oldu mu sizde. Kan sulandırıcı kullandınız mı?
Şuan için herhangi bir kan pıhtılaşması durumu yaşamadım .Doktorum sidefer kan hapını ve gebbyfoll vitamin ile bir antibiyotik ilaç yazmıştı hastaneden çıkarken onları kullanmaya devam ediyorum.Ağrı kesici olarak sadece parol plus yazıldı.Sanırım o yeterli gelmiyor diye düşünüyorum artık.

Şuan için herhangi bir kan pıhtılaşması durumu yaşamadım .Doktorum sidefer kan hapını ve gebbyfoll vitamin ile bir antibiyotik ilaç yazmıştı hastaneden çıkarken onları kullanmaya devam ediyorum.Ağrı kesici olarak sadece parol plus yazıldı.Sanırım o yeterli gelmiyor diye düşünüyorum artık.
Benim galiba doktora gitmem lazım bunun için

Benim galiba doktora gitmem lazım bunun için
Bendede onlar vardı. Kan hapı dediğiniz nedir. Vitamin gibi mi

Ben sezeryan oldum çok acı çektim bana çok zor geldi. Bi akrabamız ben 13. Günde halı yıkamıştım dedi. İnsanlar konusur siz kulaklarınızı tıkayın bol bol dinlenin ben keske hemen iyi olmak için acele etmeseymişim diyorum. Yürüyüş iyi geliyor her gün mutlaka biraz yürüyün. 10. Güne kadar kötüydüm ben sonra yavaş yavaş topladım

Ben de sezeryan olalı 11 gün oldu, evet hareket ediyorum yürüyorum ama uzun uzun ayakta duramıyorum. Herkesin süreci bambaşka bence, hiç umursamayın kimseyi. Ben banyoda bile uzun kalınca dikiş yerim içten yanmaya başlıyor.

Kimseye aldırış etmeyin. Kiminin çabuk oluyor ayaklanma süreci kiminin yavaş. Bir arkadaşım benden önce doğum yaptı çok zorlanmıştı, bende hamileyken bebek görmeye gittiğimde korkmuştum hatta ne yapıcam diye. Benim sürecim daha kolay geçmişti mesela. Ama bu kezde yapıştırma yerim açıldı her işi yapcam diye. İyileşeceksiniz elbette hatırlamayacaksınız bile bugünlerin acısını.

Gazınızı rahat çıkaramıyor olabilirsiniz, sakız çiğneyin, ağrı kesici almaktan çekinmeyin (çok da abartmadan tabi). Yine de yürüdükçe açılıyor insan ben hemşireyim ve sezaryen oldum, zor kalktığım için kalkınca uzunca bir süre geri yatmak (yatamıyordum zaten uzun oturma diyelim uykum bile öyleydi bir süre) istemiyordum zaten sarılık, kilo kaybı derken çocuğu da neredeyse her gün hastaneye götürüyorduk çok da dinlenme durumum olmamıştı.

Ben de sezeryan olalı 11 gün oldu, evet hareket ediyorum yürüyorum ama uzun uzun ayakta duramıyorum. Herkesin süreci bambaşka bence, hiç umursamayın kimseyi. Ben banyoda bile uzun kalınca dikiş yerim içten yanmaya başlıyor.
Peki sizde de kan pıhtılaşması oldu mu?

Benimde karın bölgemdeki ağrı geçmedi hala bugün 8.gün yürümekte zorlanıyorum ve doğum sonrası kanama kesildi.Yarın kontrole gideceğim.Sanırım benimde kan sulandırıcıya ihtiyacım olacak.Kanamanın bu kadar erken kesilmesi normal değil gibi.İlk bebeğimde 20 gün sürmüştü

X