Sezeryan sonrası Normal Dogum

merhaba tatlım
benim ilk iki doğumum tam açıklıkla bebek başı inmediği için sezeryanla sonuçlandı.
3.de şükür normal doğum yaşadım.
yani ssvd yi ikinci deneyişimde nasip oldu.
darısı sana olsun inşallah.
sormak istediğiniz sorulara severek cevap veririm.

A asitane161719 bayadır girdiğim yoktu bi bakayım dedim iyikide bakmışım.

Konu sahibinin nasibi varmış

canim ben almanyada yasiyorum.
Burda iki arkadasim yapti, hem de ilk cocuklari daha yasina girmeden gebe kaldilar, düsün yani riskli diyolar buna Türkiyede bu bir..
ikincisi ikisi de 37 yas üstüydü.
ücüncüsü ikisinin de kalcasi ufacikti
ve cocuklari erkekti, kocaman kafali dogdular valla.
ama epidural almislar.
hicbisicik de olmadi, hic sorun yasamadilar ve iyi ki nromadl olmus ikincisi dediler hep.
istersen epidural normal dogum dusunebilirsin, biraz daha az stresin olur.
Bir de uygun bi doktor cok önemli,
keskesiz dogum merkezleri var, onlari önerebilirim.
insan istiyorsa yapamayacagi sey yoktur

vajinanin acilmamasi stresle ilgili oluyor. bununla ilgili keskesiz dogum merkezinin iki gün süren egitimi var, ona katilma sansiniz olursa ögrenebilirsiniz, ben kesin eksik anlatirim.
Ama imkansiz degil, konu kafada bitiyor.
normal dogum dusunuyorsaniz bi arastirin derim.

BENDE ÇOK İSTERİM AMA ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM, OLASI BİR RİSK HAYATİ BİR RİSK VAR İSE EĞER BENİM BİR TANE SİZİN 3 TANE EVLADINIZ VAR GERİDE KALACAK ALLAH KORUSUN. BUNA DEĞER Mİ? BENDE ÇOK İSTERİM NORMAL DOĞUMU İKİSİNİN ARASINDAKİ FARKI AMA İŞTE BENİMDE AMALARIM VAR.

Yani bu riski nasıl göze aldınız
Doktorunuz nasıl yönlendirdi
Dikişler patlar diye korkmadiniz mi
Ya da doğum anında ve sonrasında dikislernzde acı oldu mi (sezeryan dikişi)

Burda normal doğum merkezi var onun doktoruna gittim zaten aşağısı muayene yeri yukarısı normal doğum merkezi eğitim yeri anne baba adayları için doğumda neler olur

Nasıl yol izlenmeli neler yapılır egzersizler falan araştırarak gittim aslında

Ama cidden şuan keşke yurtdışında yasasaydim diyorm ciddi anlamda bu işi yapabilen tek orası var gbi geliyor

Beni en çok o korkuttugu için zaten tecrübeli arkadaşlardan yardım almak için açtım konuyu

Sagol canim seninkileride rabbim bagislasin insallah
Evet insan haklari daha fazla bazi yonleri iyi buranin dogumdan sonrada 1 hafta yardimci gonderdiler cocuk bakimi hakkinda yardimci oldu ev temizligi falan yapti 1 hafta gunde 5 saat keske tr de de boyle olsada ulkemizden kopmasak gurbete mecbur kalmasak
Bebisini saglikla kucagina alirsin inşallah

Amin ins
Evet onu bende duymuştum bir hafta alışma için bakıcı gönderiyorlar diye
Keşke gerçekten Türkiye de de olsa öyle şeyler

Amin ins sagsalim doğsun da

Ben normal doğum yaptım , kendimle ilgili hiçbi problem yaşamadım. Herşey olması gerektiği gibi ilerledi ve acısız yırtıksız oğlumu kucağıma aldım.
Türkiyede olmuştu doğumum, sonradan yurt dışına taşındım ben. Türkiyede de yapan doktor hastane çok var artık rahat ol canım.

Yaaa gerçekten mi
İçime su serpiyorsunuz gerçekten bunları duydukça daha çok cesaret geliyor bana

Yaaa gerçekten mi
İçime su serpiyorsunuz gerçekten bunları duydukça daha çok cesaret geliyor bana
Geçen bir hatun buralarda normal doğumu çok fena kötüledi görmüşsünüzdür. Herkesin kaderi her doğum apayrı.
Siz iki tane sezeryan yaşamışsınız, inanırsanız normal doğumu da yaşarsınız ama öncesinde egzersizler çok önemli oluyor, bi de biz mesela kimseye haber vermedik. Anneme bile yani. Hastaneye 4 cm açıklıkta gittik, benim istemediğim kimse ortamda beni rahatsız etmedi. Yani hersey hep ben öncelikliydim. Bu tip ufak detaylar doğumu çok etkiliyor, çünkü kadının kendi rahat ve güvende hissetmesi önemli. Bu şartlar çevrenizde ve kafanızda sağlanırsa, gebeliğinizde risk yoksa , çatınızda da uçuk bi darlık yoksa doğanın kanunu bu zaten. Ama şimdiden hynobirthing kitabını okumanızı öneririm

Okumadım iyiki de okumamisim
Ben doğumla ilgili smdiye kdr ne video izledm ne de dinledim cnku kendim.cok çabuk etkilenen bir yaoiya sahibim o yüzden hiçbiri hakinda bilgi sahibi olmadim bilmem gerektiği kadarını öğrendim diyeyim yani

Çok şükür öyle sorunlarım yook yukarda da demiştim ilk dogumumda 9 cm le doğum masasından sezeryana alindim

Belki de bu durumda olmasaydım ya da hiç yasamasaydim bu kdr normali istemezdim galiba

9 cm ile niye doğuma alındığını tam anlamadım zaten?
Zaten sonrası bi ıkınmaya bakıyor,
Yani tabii yazdığım kadar kolay değil 9 cm ile doğum arasında bende 2 saat vakit vardı ama tam detayı anlayamadım.
Umarım bu sefer istediğine kavuşursun, ama güzel, içine sinen bi şekilde tabi

Yani bu riski nasıl göze aldınız
Doktorunuz nasıl yönlendirdi
Dikişler patlar diye korkmadiniz mi
Ya da doğum anında ve sonrasında dikislernzde acı oldu mi (sezeryan dikişi)

kısmet diyelim cesaretliyim ama yanı sıra çok araştırıp riskin düşük olduğunu öğrendim. ikinci doğumumdan eğitimlere katıldım. benim gibi olup doğuran anneleride ruptür yaşayan anneleride gördüm okudum.
doktorum ilk iki doğumumu duyunca olmayabilir dedi. ama en azından bekleriz planlı sezeryan olmazsın dedi.
gittiğim doktor ikiz ters bebek doğurtmuş birisi. tecrübeli bir hekim. dikişler patlar veya başka yürlü korkutma yapmadı hiç sağolsun. rahim yırtılması durumları yaşayan oldu bu doktorumda. O riske girip 100 de bir ihtimal kendisini bulan anneler oldu. eğitim almanı tavsiye ediyorum .
ben çok şanslıyım bu konuda işin elinden eğitimler aldım şükürler olsun çok faydası oldu. doula ebe bana çok destek oldu. doğumda yanımda olmasalar bile onların desteğini asla unutamam.

ben normalde doğumu beklediğimi bile kimselere demedim. en azından beni alamayacak kişilere hele hiç bahsetmedim. iyikide bahsetmedim Moral bozuuyorlar. 0

Bizim bu doktor da iyi eğitimli ama hep bı acabam var
Dün eşimle konustuk gebelik sürecinde bu doktora gidicez eğer son anda ameliyat falan derse devlete gideriz diye konuştuk

Ama ins normal doğurabilirim cidden çok istiyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…