Sezeryan sonrası Normal Dogum

En sağlıklısı en güzeli bence o
İki sene aradan sonra normal.mi doğum yaptınız ikisi de mi sezeryan
Oglum sezeeyan oldu oglum 2 yasindayken kizim dogdu kizim normal dogdu
Dogum araligi fazla uzun olmadigi icin ebe dogumun son zamanlarinda hastaneye sefk etti kontroller icin hastaneye gittim

Canım ben bu konuyu kuzenim için çok araştırmıştım.
Güvenilir, bilinen, çok saygı duyulan jinekologlardan okuduğum ve öğrendiğim şey, ssvd denilen şeyin bazı doktorlar tarafından pazar haline getirildiği yönünde.
Doğumun nasıl olacağını önceden görmek anormal durumlar harici çok zor diyorlar. Doğum sürecini izlemenin doğru olacağını söylüyorlar. Eminim bunları sen de arastirmissindir.
Daha yakın zamanda bir arkadaş doğumda yaşadığı komplikasyonla ilgili forumda konu açmıştı. Hem seni korkutmamak için hem de o arkadaşı daha çok üzmemek için alıntılamiyorum.
Ama ssvd diye ısrarlı olmak durumunda eğer doktor da bu isteği kullanıp para kazanma peşindeyse çok büyük komplikasyonlar yaşanabiliyor.
Senin yerinde olsaydım çok güvenebileceğim bir doktor bulurdum ona fikrimi söylerdim.
Ama olmayacak durumda da kesinlikle normal olsun diye zorlamazdım.
İnsallah senin ve bebegin icin en doğru en sağlıklı şekilde yaparsın doğumunu ❤️
Lütfen çok iyi araştır doktorunu canım benim..

Sizce fark var mı iki doğum arasnda
Yani hangisi daha kolay oldu
Daha çabuk iyilestiniz toparlandiniz
ilk cocuk herzaman zor olur derler oglumun dogumu zor oldu iki gun beklemeden sonra sezeryana aldilar cabuk toparlandim kizimin dogumu kolay oldu normal dogum yaptim ama kalca kemigim agriclsi bir hafta gecmedi oturup kalkarken baya zorlaniyordum
Herkesin bunyesi farkli canim Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin
Cocuklar kac yasinda dogum araligin ne kadar senin iki dogum olmus bence 3 uncuyu normal rahat yaparsin
Benim ilk dogumum sezeryan oldugu icin ve Dogum araligi fazla uzun olmadigi icin ebe dogumun son zamanlarinda hastaneye sefk etti kontroller icin hastaneye gittim

Canım ben bu konuyu kuzenim için çok araştırmıştım.
Güvenilir, bilinen, çok saygı duyulan jinekologlardan okuduğum ve öğrendiğim şey, ssvd denilen şeyin bazı doktorlar tarafından pazar haline getirildiği yönünde.
Doğumun nasıl olacağını önceden görmek anormal durumlar harici çok zor diyorlar. Doğum sürecini izlemenin doğru olacağını söylüyorlar. Eminim bunları sen de arastirmissindir.
Daha yakın zamanda bir arkadaş doğumda yaşadığı komplikasyonla ilgili forumda konu açmıştı. Hem seni korkutmamak için hem de o arkadaşı daha çok üzmemek için alıntılamiyorum.
Ama ssvd diye ısrarlı olmak durumunda eğer doktor da bu isteği kullanıp para kazanma peşindeyse çok büyük komplikasyonlar yaşanabiliyor.
Senin yerinde olsaydım çok güvenebileceğim bir doktor bulurdum ona fikrimi söylerdim.
Ama olmayacak durumda da kesinlikle normal olsun diye zorlamazdım.
İnsallah senin ve bebegin icin en doğru en sağlıklı şekilde yaparsın doğumunu ❤
Lütfen çok iyi araştır doktorunu canım benim..
Canm bizim burda çoğu doktor bu riski almiyor
Alan doktor da bu dalda baya egitimli
Bana doğum.anina kdr kesin normal olursun demedi
Sadece bu süreci izleyelim ne gerekiyorsa onu yaparız dedi bu tarz konuları sordum.kendisine tatmin edici cevaplar da verdi

Ama aynı doktir için iyi şeylerde duymadım bı kaç bişey
Ciddi anlamda ne yapacağına dair git- geller yasiyorm

ilk cocuk herzaman zor olur derler oglumun dogumu zor oldu iki gun beklemeden sonra sezeryana aldilar cabuk toparlandim kizimin dogumu kolay oldu normal dogum yaptim ama kalca kemigim agriclsi bir hafta gecmedi oturup kalkarken baya zorlaniyordum
Herkesin bunyesi farkli canim Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin
Cocuklar kac yasinda dogum araligin ne kadar senin iki dogum olmus bence 3 uncuyu normal rahat yaparsin
Benim ilk dogumdan sonra Dogum araligi fazla uzun olmadigi icin ebe dogumun son zamanlarinda hastaneye sefk etti kontroller icin hastaneye gittim
İki kardeşin arası şuan 18 ay tabi arrik ikisi de büyüdü :KK70:
Küçük olan şuan 4 buçuk yasinda

Şimdiki hamileligmle arası yine 5 yaş olmuş olacak

Doktor bana açılmaları mi kaç kilo olduğumu kaç kilo cocuklarn doğduğunu sordu onlara binaen rahat yaparsın dedi
Ama iki üç küçük olumsz bişey duyduğunda da inşa tedirgin oluyor

Sezeryan dikişlerinden bahsetmiştim
İlk sezeryanda 40 gün sagimdan soluma donememistim bu tarz zorluklarını bildiğim için çok istiyorm normal doğumu

Tabiki iki sezeryandan sona biraz korkuyorm sadece
Sezeryandan korkmanız normal, yaşadınız sıkıntısını biliyorsunuz. Diğer yandan normal doğumdan da korkmanız normal, çünkü yaşamadınız ve tam anlamıyla nasıl olacağını bilmiyorsunuz :) Bence bu doğumunuza SSVD olarak değil, seyrinde normal ilerleyen bir gebelik olarak yaklaşın. Zaten neredeyse 4 sene geçmiş aradan.

İki kardeşin arası şuan 18 ay tabi arrik ikisi de büyüdü :KK70:
Küçük olan şuan 4 buçuk yasinda

Şimdiki hamileligmle arası yine 5 yaş olmuş olacak

Doktor bana açılmaları mi kaç kilo olduğumu kaç kilo cocuklarn doğduğunu sordu onlara binaen rahat yaparsın dedi
Ama iki üç küçük olumsz bişey duyduğunda da inşa tedirgin oluyor
Doktor kontrolunde olursa Allahin izniyle bisey olmaz canim bende kizimda korkuyordum sezeryanli oldugum icin ebe sezeryan ve dogum araligi fazla degil diye hastaneye sevk etti benimkilerde buyudu cok sukur 😊 oglan 5 bucuk kiz 3 bucuk
icini feraf tut doktorun rahat dogum yaparsin diyorsa cok streste yapma bide ilk degil dedigim gibi daha kolay olur

Sezeryandan korkmanız normal, yaşadınız sıkıntısını biliyorsunuz. Diğer yandan normal doğumdan da korkmanız normal, çünkü yaşamadınız ve tam anlamıyla nasıl olacağını bilmiyorsunuz :) Bence bu doğumunuza SSVD olarak değil, seyrinde normal ilerleyen bir gebelik olarak yaklaşın. Zaten neredeyse 4 sene geçmiş aradan.
Aynen sezeryana biliyorm.cok sancılı geçiyor
Ama normali bilmiyorm
Sezeryandan sonraki korkum zaten dikişler bişey olur mu hayatı riskim ne kdr falan yani

Evet geçti o yüzden yapabilirim diyorm
Sonra da ya yaoamazsam o kdr para gerçek diyorm :KK70:

Doktor kontrolunde olursa Allahin izniyle bisey olmaz canim bende kizimda korkuyordum sezeryanli oldugum icin ebe sezeryan ve dogum araligi fazla degil diye hastaneye sevk etti benimkilerde buyudu cok sukur 😊 oglan 5 bucuk kiz 3 bucuk
icini feraf tut doktorun rahat dogum yaparsin diyorsa cok streste yapma bide ilk degil dedigim gibi daha kolay olur
Gerçekten dış ulkelerdeki doktorlar mi iyi diyeyeim
Yoksa onlar daha mı sağlığı insan canını on planda mi tutuyor diyeyim ne diyeyim bilemiyorum

Maşallah Allah bağışlasın

İns öyle korktuğum gbi bişey olmaz çok içimi ferahlattiniz çok teşekkür ederm

ByNkoaLa ByNkoaLa bir ortak noktamız daha 😂
Benim de ilk doğum açılma vs e rağmen son anda sezaryen oldu, bebeği kaybediyoruz dedikleri için.
İçimde ukde kaldı normal doğum. İkinci de çok direttim, yaşadığım şehirde ssvd destekleyen doktor yoktu, çok ısrar ettim yanaşmadı iki doktorum da. En son araştırma hastanesine git orda yaparlar belki dediler. Eşim de bunu asla kabul etmedi.
Sancıyı çektirip yine son anda sezeryana alacaklar, istemiyorum aynı şeyi yaşamanı dedi.
İçimde kaldı.
Yaşadığın şehirde bunu özellikle yapan doktor varsa kesinlikle dene derim ❤

Bende belden uyuşmalı sezeryan oldum doğar doğmaz kuvaklaıdm bebeğimi tüm bedeni uyutmak gercekten sıkıntı

ByNkoaLa ByNkoaLa bir ortak noktamız daha 😂
Benim de ilk doğum açılma vs e rağmen son anda sezaryen oldu, bebeği kaybediyoruz dedikleri için.
İçimde ukde kaldı normal doğum. İkinci de çok direttim, yaşadığım şehirde ssvd destekleyen doktor yoktu, çok ısrar ettim yanaşmadı iki doktorum da. En son araştırma hastanesine git orda yaparlar belki dediler. Eşim de bunu asla kabul etmedi.
Sancıyı çektirip yine son anda sezeryana alacaklar, istemiyorum aynı şeyi yaşamanı dedi.
İçimde kaldı.
Yaşadığın şehirde bunu özellikle yapan doktor varsa kesinlikle dene derim ❤
Negoom sen benm ortak noktam için mi yaradildin ve kadın :KK22:

Evet yapan destekleyen doktor var
Eşim en başından beri normal olsun normal yap diyor herşeyi de göze aldı :KK70:
Galiba bnde.biraz cesaret lazım :KK70:

Benm de icimde ukte hep normal doğum yapmak

Ki benm.ilk dogumumda beni hastaneye yatirmislardi saat gündüz 12 4 cm açıklık
Akşam oldu saat 7 benm açıklık 9 a çıkmıştı i masadan inip sezeryan olduğuma çok pismanm devlete gitseydim keşke diye dye geçti 6 yılım :KK70:

Evet epidural.iste o
Ondan bnde çok korkuyorm
Bilmiyorm canlı canlı bebeğimi öyle kucaklamak istiyorm
Sezeryan da öyle sansm olmuyor
Bir de çok şey duyuyoruz kaçırılma değiştirilme vs vs onlardan da tirsiyorm

Çok karışık bir duygu halindeyim
Canım benim ikisi de epidural oldu, bende genel anestezi asla istemedim, hem ilk kucağıma alma dürtüsü hem de genel anestezi beni ürkütüyor hep

Bende belden uyuşmalı sezeryan oldum doğar doğmaz kuvaklaıdm bebeğimi tüm bedeni uyutmak gercekten sıkıntı
Epidural da korkutuyor beni
Belden uyusmak bilincin açık olmasi
Zaten ben igneydi hastaneydi kan vs korkan bir insanm :KK70:
Serum yerken bile fenalık gelir bana :KK70:

Negoom sen benm ortak noktam için mi yaradildin ve kadın :KK22:

Evet yapan destekleyen doktor var
Eşim en başından beri normal olsun normal yap diyor herşeyi de göze aldı :KK70:
Galiba bnde.biraz cesaret lazım :KK70:

Benm de icimde ukte hep normal doğum yapmak

Ki benm.ilk dogumumda beni hastaneye yatirmislardi saat gündüz 12 4 cm açıklık
Akşam oldu saat 7 benm açıklık 9 a çıkmıştı i masadan inip sezeryan olduğuma çok pismanm devlete gitseydim keşke diye dye geçti 6 yılım :KK70:
Benim ilki devlette oldu, eşim hastane personeliydi o zaman. Sezeryane götürülmem falan çok stresli oldu, eşim çıldırdı, ben hüngür hüngür ağladım istemiyorum Sezeryan diye.
Çok iyi anlıyorum seni.
İkinci de de hem devlete hem özele iki ayrı doktora gittim kontrole, doğum özelde oldu.
Eşin destekliyorsa çok iyi, benimki pimpirikli olduğu için riske girmek istemedi ama her durumda risk var ki, hangisi iyi asla bilemeyiz.
Senin daha zor ama 9 cm olmuş ya, kafa dayanmış falan, ben 6 cm de alındım, kendi sancım üstüne suni sancı verdiler falan.
Kanama ile gittim doğuma

Benim ilki devlette oldu, eşim hastane personeliydi o zaman. Sezeryane götürülmem falan çok stresli oldu, eşim çıldırdı, ben hüngür hüngür ağladım istemiyorum Sezeryan diye.
Çok iyi anlıyorum seni.
İkinci de de hem devlete hem özele iki ayrı doktora gittim kontrole, doğum özelde oldu.
Eşin destekliyorsa çok iyi, benimki pimpirikli olduğu için riske girmek istemedi ama her durumda risk var ki, hangisi iyi asla bilemeyiz.
Senin daha zor ama 9 cm olmuş ya, kafa dayanmış falan, ben 6 cm de alındım, kendi sancım üstüne suni sancı verdiler falan.
Kanama ile gittim doğuma
Bana da suni sancı verdiler 11 cm olması gerekiyormuş falanmis
Eğer belki eşim olsaydi o gün yanmda devlete giderdik çıkıp
Annemle.ikimiz olunca korktuk bebegn nabzı düşmeye başladı nst de çok agladm ağlayarak da çıktım

Aynen her iki durumda risk var
Babam o kdr para verilmez delirmeyin diyor
Annem siz bilirsiniz diyor
Karmakarışık :KK70:

X