sezeryan olan anne adyları buraya ltfn

myflowers

biroyana birbuyana salla
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2008
2.366
14
sezeryan olan arkadaslr dogumdan once sonta takılıyomsu nasıl takılıyo yada nasıl bıey neye benzıyo bu ıstenmese takılmay bılınrımı yada takılınca canını yakıyomu takıldıktan ne zamn sonra cıkaertlıyo yardım lutfennnnnn merak edıyorum

Bna sonda takılmamıştı ama keşke takılsaydı ameliyattan sonra sürekli serum veriyolrar tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsun benim için işkence olmuştu kalkıp tuvalete gitmek. Eşimle annem kaldırıyorlardı ama nefesim kesiliyordu, acıdan kıvranıyordum.Sonda takılması en iyisi bence.

Banada takılmadı.Dikişlerimde hiiiç acımadı.Sadece ilk doğumdan çıkınca çook üşümenin dışında gayet iyiydim.Çok dirayetliyimdir.Daha hastaneden çıkmadan normal doğum yapanlar gibi ayaktaydım.Haa birde yatarken doğrulmak çok zor oluyordu.Oda 2-3 gün sürdü.

..................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana takılmadı ama hastanede çalıştığım için biliyorum (bayanlarda) idrar deliğinden sokuluyor (acımıyor) aynen boş serum torbası gibi düşün hortum mesanede gelen idrarda torbaya doluyor, sıkıntı verecek birşey değil..

bana takıldı ameliyata girmedne önce küçük abdestini yaptığın yere ince bir boru takılıyor öyle acıtmıyor sadece tuhaf bir his veriyor o kadar.serumlardam wc gitme ihtyacın oluyormuş ondan takılıyor ama sonda takılıyken tuvaletinin geldiğini hiç anlamıyorsun zaten

selam kızlar ;
selam megılara;
ıstemem demek kolay ama o senı ıyılıgın ıcın hıssetmıyorsun bıle
ben epıduralı tercıh ettım sezeryanda zaten belden asagım yoktu:)))
degıl onu hıcbıseyı hıssetmedım ama
buyuk kolaylık canını agrısı ve dıkıslerden bıde wcderdını dusunmuyorsun olaya bu sekılde bak sorun etme cok fazla
zahmetlı ısler konusunda haklısın canım zaten kadın olmak anne olmak baslı basına zahmetlı bır ıs degılmı?
hepınıze sevgıler:)

evtttt kadın olmak baslı basına zor seyyy her seyı kadınlard yasıyooo offff offfffffff sondayı bılee kadına takıyolarv yaaaaaaaa :)) saka

slm bend e epidural amelyat oldum.dogumhaneye grmeden önce( lavma :a015:igrenç bişee)sonran sondayı taktılar.sonra amelyata grdim.belden anesteziyi hrkese tavsiye ediyorm.bebegmin ilk sesini ve yüzünü ben gördüm.harika bi duygu.sondanında acısını unutturuyo.belden asamı hissetmedim.amelyat süresince uyanıktım.çok heycanlıydı.ama cesaret ister.deneyin:1hug::1hug::sm_cool:

slm bend e epidural amelyat oldum.dogumhaneye grmeden önce( lavma :a015:igrenç bişee)sonran sondayı taktılar.sonra amelyata grdim.belden anesteziyi hrkese tavsiye ediyorm.bebegmin ilk sesini ve yüzünü ben gördüm.harika bi duygu.sondanında acısını unutturuyo.belden asamı hissetmedim.amelyat süresince uyanıktım.çok heycanlıydı.ama cesaret ister.deneyin:1hug::1hug::sm_cool:

valla hıc cesaretım yok pekı sonta takarken canın acıdımı nasıl bısey bu sonta kalınmı ıncemı ucu nasıl anlatabıklrmıusın canını yakıyomu ınsnaın takılınca

canım ben 3 ay önce sezeryan oldum bana sonda falan takılmadı...

hım ne gusel sanslısın desene ayy ben acayıp korkuyorumm ınsanın canını cok yakıyomnus dıye duymuıstummm

bende sonda istemem diye söylenip duruyodum
bana ameliyathanede baygınken taktılar
iyiki takmışlar yoksa ameliyattan çıkınca tuvalete gitmen mümkün değil
önce sonda takmayın dedim durdum sorada şu serum bitsede öyle çıkarsanız diyodumbenneyaptımki

galıba takıyolarmıs oyle duymustum ve bı kac sıtede okumustum sen baygınken takılıyomusss bende doktorumdan oyle olmasını ıstıycemmm barı o sekılde agrı sızı felan duymıyımm

Hayir Canim Hiç Acimiyo Bende çok Korkuyodum Ama Aci Falan Hissetmedim Takarkende çikarirkende Tai Kendini Sikmaman çok önemli Sikarsan Canin Yanar çok Rahat Bişi Sakin Istemem Deme Yatip Kalkmak Ondan Daha Zor Inan Bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…