sevincimi kursağımda bıraktılar

bursasu

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
9.481
2
selam arkadaşlar bende sizlere içimi dökmek istedim 26 ağustosta hamile olduğu öğrendim şu an 9 haftalık hamileyim o kadar sevindimki işte herkesi kendim gibi sanıyorum benim kadar sevineceklerini...nede olsa kayınpederim ve kayınvalidem değilmi.kayınpederim eşimin işyerinde duruyor bende heyecanımdan onlarında sevineceğini düşünerek eşime ikidebir söyledinmi babama söyledinmi babama eşimde unuttum yok işte fırsat olmadı diye geçiştirdi e ne de olsa eşim kendi ailesini daha iyi bilir söylemiş ama benim anladığım kadarıyla i,lk torunu olmasına rağmen tepki vermemiş hayırlı olsun demiş sadece bu nasıl oluyor anlamıyorum ya bu senin ilk torunun insan nasıl sevinmez kaynanamda keza öyle onada oturmaya gittiğimde söyledim gerçi eşim telefonda söylemişti ama ben görmek istedim ne tepki verecek diye anne babanne oluyosun dedim güldü böyle çekinerek bizde böyle şeyler ayıp'dedi Yıkıldım senağlama resmen ben beklerdimki çok sevindim kızım tebrik derim hayırlı olsun sevinsin ya ne den sevinmiyorlar bu zaman kadar saygısa kusur etmedim hiç bir kötülüğüm olmadı beni sevmiyorlarmı diye düşünüyorum ama ben somurtkanda biri değilim insan torunu olacak diye sevinmezmi bunlar nasıl insanlar anlamadım yaa:kızgın::çok üzgünüm:

güzelim bazı insanlar böyledir sen üzülme bak ağzıyla söylemiş bizde ayop diye ondan sevinçli olamıyorlar ama haklısın sen de insan neler bekliyor.... sen üzlme ben seni candan tebrik ediyorum tatlım bebeğinle vede eşinle mutlu yıllar

Anneciğisi sakın ha üzme kendini;hamişliğinin tadını çıkarmaya bakŞeniz Tebrik ederim;Rabbim hayırlı ve rahat hamişlikler versin;meleğinizi hayırla nurla sağlıkla kucağınıza alırsınız inşaallah...aman ha stres yapmayın;siz üzülürseniz minik bademiniz de etkilenir;zaten şuan her zamankinden daha alıngan ve hassas olmanız çok doğal:teselli: Beklentileriniz ve umutlarınız var;kayınvalide ve kayınpederiniz de sevinmiştir eminim buna;ama bazı insanlar hem fıtratlarından hem de alışkanlıkları;yetiştirilme tarzları ve yaşayış biçimleri bakımından;rahat olamaz duygularını açıkça belli edemezler frenlerler...Toplumsal tabular da buna etken...
Doğunca görürsünüz siz nasıl kucaklarından düşürmediklerini (inşaallah)
Canlarının canı gelecek çünkü..oy....yirim...

canım benim üzme kendini
sevinirler sevinmezler takma sen kafana
hamişiliğin tadı cıkart yerimseniben

evet cnm hamileliğin tadını çıkar bazı insanlar böyledir ve değiştiremezsin ama bunun için sakın üzülme bebişte üzülür senle

öncelikle Allah analı babalı büyütsün....
herkesten aynı tepkiyi beklemeyin derim size...
sevinmez olurlar mı hiç ..belki de içten içe seviniyorlardır,belli etmeden...
önemli olan sizin ve eşinizin duyguları...
başkalarını fazlada takmayın,canınızı sıkmaya değmez...
siz kendinize iyi bakın,hamileliğin tadını çıkarın...
sevgiler...

canım sen sevincini eşinle paylaş.aslolan bu.kayınvaldenlerden fazlaca birşey bekleme.ayıp olarak görüyolar demekki bu konularda konuşmayı.seni sevmediklerinden de değil.bazı insanlar da bebek olayını gayet normal karşılıyor yani aşırı bir sevinç göstermeyebiliyor.
sakın bu konulara takılıp kalma hata edersin.boş yere kendini üzersin.eşinle yaşa mutluluğunu.

bi bebek gelsin sen o zaman gör onları...bir de şöyle düşün anneanne ve senin baban çok daha düşkün olacaklardır bu hep böyle olur üzülme...ayrıca sevinseler nolur sevinmeseler nolur...benim 1 aylık bir tontişim var ve ben çok mutluyum gerisi boş...hamileliğin tadını çıkart eşinle hayaller kurun bebek olunca çok mutlu olucaksın napıcan kayınvaldeni...lazım değil boşver...

Allah evinizde güle oynaya çocuğunuzu büyütmeyi nasip etsin.onlarda sevinmişlerdir ama yansitamiyorlardir belkide.kimseyi takma yoluna bak, geleceğe bak.

X