Sevimaçi'nin diyet günlüğü...

Sevimaçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
14
0
32
Kadınlar kulübünün güzel duyarlı birbirine destek olan bayanlarına merhaba;
Öncelikle konu açmak fikri çok zamandır aklımdaydı,bugüne nasipmiş.:KK68:
2008 ocak ayına dönecek olursak ozamanlar lise 2 deydim kilolar benimde kücüklügümden beri yakama yapısmıs durumda:KK50:.Sınıf arkadaslarımın üzerime gelmesi beni tetikledi aşırı derece.Bir gözünüzde canlandırın bakalım,sınıfa giriyorsunuz biri size karsısında bir dev duruyormuscasına bakıyor ve diyorki ''allahın askına dikkat et yürürken bina temelden sallanıyor,deprem oluyor sanki'' bir düşünün nasıl bir pisikoloji yada ben size söyleyeyim berbat ve ötesi.Birşey deniyorsunuz olmuyor kabinlerde hüngür hüngür aglıyorssunuz,canınızı en derinden yakan sey olmasına ragmen kilolar onları görmezden gelmeye calısıyorsunuz sürekli öfkenizi dindirmek amacı ile yiyorsunuz:KK56:.Ve sonuç olarak iflah olmaz bir hale geliyorsunuz.:KK50:
Bir yerden sonra bunlara dayanamadım ve ozaman sömestre denk gelmişti serüvenim.Arama motoruna diyet zayıflamak gibi şeyler yazarken karşıma kadınlar kulübü cıktıEn Büyük KK.üye oldum okudum okudum sürekli okudum:KK68:.Ve gördüklerimi denemeye basladım mesela greyfurt elma karanfil tarcın karabiber kaynatıp içtim.Meyve agırlıklı gitmeye basladım.Ozaman kilom 89di boyumda 172.Tatilin sonuna dogru (aşşagı yukarı 15 gün) değişimi annem farketti ilk defa annem beni dürtmeden birşeyler yapıyordum ve 2bucuk kilo kadar vermiştim.:KK69:
Annem beni karşısına aldı ve konustu durumu farkedince bu işi bilinçli bir şekilde yürütmemiz gerektigini söyleyerek bir beslenme uzmanına götürmeye karar verdi.
Tatil bitti ve döndik bizim oturdugumuz yer imkanları çok ta fazla olmayan bir kasaba.Annemin arkadası ilaç firmasında çalısıyordu ve bize bir doktor önerdi izmire doktora gittik.
Doktoruma hemen ısındım kocaman bedenimin içinde kücücük bir kız çocugu oldugunu bir bakısta anladı.Bana ço kgüzel bir yüzüm oldugunu fakat bunun farkında olmadıgımı kendim için birşeyler yapmaam gerektiğini söyledi haklıydı güzel bir yüzüm vardı fakat kendim için hiçbirşey yapmıyorum diyet listesi hazırlandı birdaha görüşmek için sözleşildi ve oradan uzaklastık .Diyetisyene girmeden önce annemle pazarlık yapıyordum nede olsa birdaha yiyemem diyerek vaffle ve hamburger yeemk istediğimi söylemiştim cıkışta biraz gezip fast food dükknına girdik sipariş vermeye gelmişti sıra ben salata ve ayran istediğimi söyleyince annem şaşırdı ve çok mutlu oldu bende çok mutlu olmustum ve artık bedenime midemin değilde beynimin hükmetmeye basladıgını hissettim:KK19:.2008 yazına girdiğimizde 72 kilo idim. kilo vermiş olarak kıyafet almaya gittim bikiniler kısacık etekler straplez elbiseler neler neler:) yazım cok güzel gecti herkes halime şşırıyordu tebrik üstüne tebrik okadar mutluydum ki ama ne olduysa lanet yazsonu tatilimde oldu açıkbüfe beni benden aldı ben nerdeyse bir seendir ne kola ne cikolata seker tatlı kızartma hiçbirini agzıma koymamıstım sebze zeytinyaglı lar salata kepekli ekmek portakal suları ile çok saglıklı şekilde gidrken tatilde midemi bulandıra bulandıra genişlettim :KK37:ve 3 yılda sevmediğim şeyleri yemeye basladım litreyle kolalar neskafeler cipsler pastalar derken şu gün itibari ile tamıtamına 97 kiloyum.:2:Tabiki psikolojim alt üst oldu sürekli uyuyorum üniversiteyi kazanamadım şimdi tekrar hazırlanıyorum tek aktivitem dershane.derslerimin iyi olmasına ramen kendime bir gram güven yok.Gözümü açıpta karsımda aynayı gördükçe nerdeyse yere kadar sarkan gıdıgımı mutfaga kosup bi bıcakla kesesim geliyor:2: eşofman giymekten bıktım makyaj yapmak istiyorum ama iri oldugum için göze batmaktan cekiniuyorum etek giymek istiyorum vücüdumun en ince yeri olan bacaklarım bile artk kütük gibi gelmeye basladı tekrar düşündüm ve karar verdim benim hayatımın dönümüdür bu ya en dibe cekicek yada tavan yaptırıcak tek sey kilo durumum.dün gece bu işi basaranların fotograf paylasımlarını gördüm ve içime öyle bir umut dogdu ki dedimki ya bu sene yada hiç. BEN BU GÜNKÜ FOTOGRAFIMI VE İDEAL KİLOMA GELDİĞİM GÜNKÜ FOTOGRAFIMI SİZLERLE PAYLAŞACAGIM:KK19:.Bunu yapabilecek iradeye sahibim ve yapıcamda mesela bugün şekere dair tek birşey sokmadım agzıma kepekli ekmege döndüm kola içmedim çikolata yemedim.bugün benim miladımdır arkadaslar yeniden dogacagıma güzelligimi gölgelemeyecegime incecik iskeletime tasıyamayacagı kadar yag yüklemeyeceğime dair sizlere söz veriyorum gelin bunu hep beraber yapalım allah hepimizi öylesine özenerek yaratmıs ki izin vermeyelim ben böylede güzelim deyip kendimizi avutmayalım ben baslıyorum destek olmak destek görmek isteyen herkesi buraya bekliyorum :):)En Büyük KK bu arada ben bugece bütün eşofmanlarımı yakıcam onları birdaha görmek istemiyorumEn Büyük KK kadınlar kulübü btanesin senle başladı senle bitti ve şimdi yine seninle başlıyor:)En Büyük KK

Öncelikle başarılar diliyorum en kısa zamanda hedefi görmenizi dilerim..

Ancak açtığınız konu kişisel bir paylaşımdır, diğer üye arkadaşlarımız her türlü soruyu sorarak veya tavsiyede bulunarak destek verebilirler fakat sizin haricinizde bir başkası aynı konu üzerinden diyetini yazarak paylaşım yapmamalı çünkü gruplaşma meydana geliyor ve bizim yeterince zayıflama grubumuz var...

Konuyu da bilgilendirme amaçlı şu an için bırakıyorum en kısa zamanda diyet deneyimlerimize taşıyacağım konunuzu...

merhaba canim allahyolunu acik etsin basaracaksin insallah :) bak bana ben derdimki ben aslaaaaa ama aslaaa 99 u görmicem derdim ama gele geleee 88e geldim rüya gibi kendimi insan gibi hissediyorum evet insangibi normal insan gibi cok aci aslinda :KK43: ama kendimi öyle hissediyorum
ne gibi bir plan cizdin kendine nasil vericeksinbu kglari

teşekkürler kalliste yardımcı oldugun için :)

suteeem:) çok tesekkür ederim sana ayrıca tebrikler çok azimlisin ben nasıl bir program izliyorum
sabah kalkınca bir bardak sirke bal ve ılık su karısımı ile basladım güne ardından tekrar bir bardak su ve yesil cay
10 dakika sonra kahvaltı bir domates salatalık 5 tane zeytin bir dilim peynir 2 dilim kepek ekmegi(ekmekleri kızartıyorum ozaman kalorsi azalırmıs diye duydum) 1 kaynamıs yumurta yedim
bir iki saat sonra bir elma
ögle yemeginde bir tabak ıspanak bir kase corba bir dilim ekmek ve yogurt
aksam üzeri bir elma ile mandalin
aksam yemeginde fırında köfte ve patates vardı 2 köfte 1 kücük patatese esdeger patates 2 yemek kasıgı taze fasülye salata ve 1 dilim ekmek kepekli
azöncede bir mandalin yedim
bugün spor yapmadım ama bütün gün ev temizledim kiracılarımız cıktıda yeni kiracı gelicek diye dip köse temizlik yaptık baya hareket ettim o yüzden hal kalmadı böyle yani sen ne yapıyorsun daha dogrusu nasıl bir yol izledin?

3.günümde kiloda azalmalar var ama haftayı tamamlayıpta yazıcam :) bu arada bişey farkettim çok tuzlu tatlı yemedikten sonra insan pek su içemiyomuş:)

bugün 4.gün kilomu söylemiyorum 3 gün sonra yazıcam hakkattende insan iradesinden daha kuvvetli bişey yok hep kısacık şortlar güyecegim günleri düşünüyorum azimle:KK1:

X