sevilmeyen evlet olmak... ya da her ne ise...

kibirlikontes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2018
150
90
merhaba hanımlar uzun ve karışık yazdıysam özür dilerim. şimdiden okuyanlara teşekkür ederim.

benim uzun zamandır sıkıntım var ama hep erteledim düşünmedim geri plana ittim şimdi ise yüzleşmek zorundayım vicdanım için.
nerden başlayacağım hiç bilmiyorum ama anlatmaya çalışayım.
ben 4 yıl önce evlendim ama ailem yoktu yanımda. eşimi tanıştıklarında çok seven ailem ablamın bir lafı ile eşime cephe alıp bizim evlenme işine karşı çıktılar. annem eşimin benle evlenmek istediğine bile inanmadı. afedersiniz ne o.... kaldı, ne kahp...... .zaten evde ne bir odam ne bir yatağım vardı kıyafetlerim bile valiz içinde duruyordu. en son annem ile ablamın konuşmasına şahit oldum: o çocuğun bunu istediği bile yok kullandı kullandı atıcak onu istemeye bile gelmicekler bizimki kendi kendine gelin güvey oluyor. dedi annem. ki önceki gün evlenme teklifi almıştım. eşim inanmıyorlarsa ben tek gelip görüşeyim dedi.

neyse ben artık yaşadığım hapis hayatı ve hakaretler sonucunda zaten dolu olan valizimi alıp çıktım evden amacım annemi ciddiyetime inandırmaktı. velhasıl bana ne geri gel diyen oldu ne konuşmak için gittiğimde karşımda muhattap birini bulabildim ne de neler oluyor gel toparlayalım diyen. eve tek dönemezdim annem döver hatta öldürür diye çünkü erkek kardeşimi bi kere üstüne oturup tokatla yanağını morarttığını hatırlıyorum.en sonunda eşime dedim benim arkamda kimse olmayacak gel evlenelim madem bekliyorduk çünkü belki bir şeyler yoluna girer diye.
ve evlendik. 1 sene görüşmedim ailemle hala hakaretler diz boyu idi ve küçük yaştan beri güzel okullar kazanıp düzgün bir çocuk olup sıkıntı çıkarmasam da hep küçük görülüp hep salak damgasıyla yaşadım.artık ne gururum kaldırabiliyordu bunları ne de sevdiklerine inancım kalmıştı.

sonra zaman zaman barışma girişimleri oldu hep ama başarısız oluyordu. annem gelip en son evime bana or.... eşime peze..... diye bağırınca,eşim o an evden çıktı.(ki daha sonra böyle söylediğini inkar etti annem. sürekli kendi kafasında kurduklarını gerçekmiş gibi söyleyip beni de yalancılıkla suçluyor. bi dönem kendimden şüphe ettim acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye.) kapıyı kilitlemiştim annem gitmesin diye. eline bıçağı aldı keserim seni dedi gözü dönmüş gibiydi bende bıraktım gitti. eşim eve gelmiş beni yarı baygın görünce direk annemi aradı ve bir daha bu eve giremezsin dedi. sonra ben eşimin işi dolayısı ile tayin istedim onda da bir dolu küfür ve hakaret yedim. gene bir sene boyunca gitmedim. arada telefonla görüşmeye çalışmalar oluyordu ama hep sonu hüsran. en son tatile çıkmıştık eşimle ve ablamın bulunduğu şehirden geçiyorduk.kahvaltı için durduk .sosyal medyada paylaşmıştım. görüşmek istersen iş yerime beklerim diye msj attı ve ben de gittim. barıştık,ağlaştık, gülüştük. eşimle de benim için yüzeysel de olsa konuşmaya başladılar. o gece ablamlarda kaldık sonra tatilimize devam ettik. dönünce anneme gideceğim diye söz verdim ve dün resmi tatil dolayısı ile gittim. çalışıyorum çünkü.

annem bu sefer sakindi ama sürekli erkek kardeşime alacakları evi, aldıkları arabayı(ki annem babam ve kardeşim 3ü biriktirip almışlar arabayı. şimdiki bir ev fiyatı araba) ve bir arsa daha almak istediklerini söyledi kardeşime. en son da kardeşimin kenarda parası olduğunu, annemin de 3 ayda aldığı bir geliri var onu da kardeşimin parasına kattiğini ve babamın da para biriktirdiğini söyledi. hepsi de kardeşime ev alırken paraya katılacağını söyledi. ki hatırı sayılır mal varlığı var hali hazırda. . ablama da doğum, ev parası falan derken bir sürü yardımda ve hadiyelerde bulunuldu. ama benim evime daha girmiş bir iğnesi bile yoktur ailemin.
ben dün bir kez daha beni o kadar sevmediklerini anladım. varsa yoksa kardeşim var onlar için ve elinden geleni yapıp bana hiç bir şey bırakmayacağını her şeyi kardeşime bırakacağını söyledi. asla paragöz ve miras peşine koşacak bir insan değilim ama gücüme gidiyor. içimde sevgi saygı eksilmiş inanç yok. hani aile her şeydi ? hani karşılıksız seven aile idi ? benim annem beni miras bırakmamakla tehdit ediyor. kredi çekip araba aldığımızda bile yine küfür kıyamet gitti ortalık.
yaşlı oldukları için dedim bundan sonra toparlıyım. bu hayattan göçtüklerinde bari güzel hatırlayalım birbirimizi diye. ama yapabileceğimden emin değilim. sadece görüp duymamazlıktan gelmek gerek diye düşündüm ama baba evine girerken kalbimi de dışarda bırakmam gerektiğini anladım. nasıl yapıcam bilmiyorum. .dün evime geldiğimde ağlamaktan helak oldum yorgunluktan uyuyakalmışım ağlayarak... lütfen bana bir akıl verin.. o kadar şey var ki daha yazamadığım, yazmaya başlasam sayfalar yetmez. tükendim artık...

Sallayin gitsin. Bende annemle ve kardeslerimle cok sey yasadim. Yaklasik iki yildirda kendi sagligim icin gorusmuyorum. Ne bana atilmadik iftira kaldi nede altin gibi kalbi olan esiime. Biz hep alttan aldik ama hic bir ise yaramadi en sonunda saglik sorunu yasayinca hastanede beni ayagina getirmek icin buna gerek yoktu dedi. O gun bitti :)

Madem esiniz ile araniz iyi, hic takmayı kafaniza....

Ben yerinizde olsam tüm fitnenin ele başı olan abla ile görüşmezdim...

Gitmeyin , gelmeyin, arada bir arayın yabanciyi arar gibi....

Senin yaşadıklarını farklı boyutta bircok evlat yaşıyor maalesef....ve ben evlatlar arası ayrım olmadığına inanmıyorum...

Kaderin tecelli edeceği günü bekle....

Biliyormuusn yanliz degilsin. Maalesef ailelerimizi secemiyiruz. Sana tavsiyem mumkun oldugunca "ailenden" uzak dur. Ve artik dusunme bile onlari. Inan cok mutlu oluyorsun. Arada bir aklina gelince aciticak ama yapacak birsey yok. Kabullen ve uzak dur cunku duzelme olayi diye birsey yok. Kendi hayatina odaklan ve mutlu oldugun seyleri yap. Toksik insanlari hayatindan cikar. Bambaska biri olucaksin.

bende 4 yıldır sizin gibi düşünüp görüşmedim. ama babama kıyamıyorum bazen anneme bile acıyorum. özlüyorum. zaten sevgi ile büyümedim. eksikliğini hissediyorum ve hep bi yanım buruk..o yüzden son bi kez denemeye karar verdim.
şimdi düşündükçe aklıma geliyor mesela...zamanında bana dizüstü bilgisayar almıştı annem onu vermiyor mesela sonra kendi bursumdan aldığım düzleştirici ve maşamı da vermemişti ki o zamanlar iyi bir marka almıştım baya tuzluydu. o evlenmeden önceki dönemde de diplomamı saklamıştı vermiyordu. polisle gelirim dediğimde anca korkup camdan dışarı atmişti poşetle. üniversite okurken aylık verdiği harçlığın miktarının düşürmştü. kıyafet almaya bile param yetmiyordu ki eski şeyleri giyip duruyordum. kredi kartı çıkartıp taksitle alabilmiştim ihtiyaçlarımı lise ve üniversitede hep yurtlarda kaldım. diyorum ya anlatsam roman olur belki de...

Sizin yaşadığınız durumun aynılarını bende yaşıyorum artık aile olarak bile göremiyorum onları.
Eşimle ev alıcaktık, babama kefilin birisi sen ol dışardan birisi olcağına dedim. Babam ben olamam dedi,annem ise ölüm var kalım var baban kefil olamaz dedi.
Eşimin ailesi kredi için arsayı hipotek ettircek bizim borca karşılık dedim.
Annemin dediği cümle şu oldu o onun annesi babası oldu.
Siz benim neyimsiniz dedim hiçbirşey demediler.
O gün bugündür konuşmuyorum

aileniz sizi ikinci plana atmış,öncelikleri ablanız ve kardeşiniz.Açıkçası onlara karşı içimden çok şey gitmiş olur;sevgim,saygım...vs.

Hak ettiğim ilgi ve sevgiyi de evlat olarak alamıyorsam şahsen ve üstüne üstlük kardeşlerimin kayırıldığına da şahit oluyorsam asla görüşmek istemem.neden kendimi üzeyim,işkence edeyim evet çok üzücü ama gözümün önünde beni dışlamalarını ve haksız davranışlarını neden göreyim.Huzurum ve mutluluğum önemli.

eğer yaptıklarını fark edip pişman olurlarsa da onlar zaten seni ararlar ve gönlünü almak içim elinden geleni yaparlar.onlardan bir arama ve özür gelmedikçe kendim onları aramam.durumunuz zor ama kendi ruh sağlığınız da önemli,ileride çocuk sahibi olacaksınız,ilgi ve sevgiyi çocuklarınıza verip,onlardan alacaksınız.

aileniz sizi ikinci plana atmış,öncelikleri ablanız ve kardeşiniz.Açıkçası onlara karşı içimden çok şey gitmiş olur;sevgim,saygım...vs.

Hak ettiğim ilgi ve sevgiyi de evlat olarak alamıyorsam şahsen ve üstüne üstlük kardeşlerimin kayırıldığına da şahit oluyorsam asla görüşmek istemem.neden kendimi üzeyim,işkence edeyim evet çok üzücü ama gözümün önünde beni dışlamalarını ve haksız davranışlarını neden göreyim.Huzurum ve mutluluğum önemli.

eğer yaptıklarını fark edip pişman olurlarsa da onlar zaten seni ararlar ve gönlünü almak içim elinden geleni yaparlar.onlardan bir arama ve özür gelmedikçe kendim onları aramam.durumunuz zor ama kendi ruh sağlığınız da önemli,ileride çocuk sahibi olacaksınız,ilgi ve sevgiyi çocuklarınıza verip,onlardan alacaksınız.
benim ailem kesinlikle özür dileyecek insanlar değil. zaten bu kadar uzamasının bir sebebi de odur. hep kontes yapsın modundalar. onların eline ayağına kapanmam gerekli ayaklarını öpüp ben hata yaptım deyip bir de pati verirsem işte o zaman kıymetli olurum. kapılarında sadık bir köpek olmamı istiyor annem.

anladığım kadarıyla eşinle mutlusun. o zaman bu görüşme çabası neden. doymadınmı hakaret yemeye bırak ne hallesri varsa görsünler
doymaz olur muyum. stresten sıkıntıdan 20 kilo aldım evlendiğimden beri. eşimle de sıkıntılarımız oldu elbet ama hep birbirimize tutunmayı bildik. benim en yakın arkadaşım eşimdir zaten.
benim istemediğim şey; annemi babamı cenazade kefenle, kardeşlerimi de onları toprağa verirken görmek....

üzüldüm...
üvey gibi davranmislar size...
hic oturup konustunuz mu size niye böyle ayrimcilik yaptiklarini?
bi aciklamalari yok mu?

üzüldüm...
üvey gibi davranmislar size...
hic oturup konustunuz mu size niye böyle ayrimcilik yaptiklarini?
bi aciklamalari yok mu?
maalesef konuşulabilecek olsalar şimdiye kadar çoktan konuşmuş olurdum. olmayan şeyleri bile kafalarında olmuş gibi inandırıyorlar hayır öyle olmadı diyorum yalancısın sen yalan söylüyorsun diyor annem.

seni çok iyi anlıyorum, benim ailem de kötü insanlardan oluşuyor. bu benim sosyal hayatımı da mahvetti, manevi eksiklik , sevgisiz aile ortamı çok kötü bir şey. şuanda iş ve maddi olarak kendimde o gücü bulamadığım için ayrı evde değilim, sizin yerinizde olsam kesinlikle görüşmem bırak ne halleri varsa görsünler. ben de bu evden tamamen çıkabileceğim günleri bekliyorum, az kaldı inşallah.

bende 4 yıldır sizin gibi düşünüp görüşmedim. ama babama kıyamıyorum bazen anneme bile acıyorum. özlüyorum. zaten sevgi ile büyümedim. eksikliğini hissediyorum ve hep bi yanım buruk..o yüzden son bi kez denemeye karar verdim.
şimdi düşündükçe aklıma geliyor mesela...zamanında bana dizüstü bilgisayar almıştı annem onu vermiyor mesela sonra kendi bursumdan aldığım düzleştirici ve maşamı da vermemişti ki o zamanlar iyi bir marka almıştım baya tuzluydu. o evlenmeden önceki dönemde de diplomamı saklamıştı vermiyordu. polisle gelirim dediğimde anca korkup camdan dışarı atmişti poşetle. üniversite okurken aylık verdiği harçlığın miktarının düşürmştü. kıyafet almaya bile param yetmiyordu ki eski şeyleri giyip duruyordum. kredi kartı çıkartıp taksitle alabilmiştim ihtiyaçlarımı lise ve üniversitede hep yurtlarda kaldım. diyorum ya anlatsam roman olur belki de...

Iyi de neden?
Uveylik mi var?

seni çok iyi anlıyorum, benim ailem de kötü insanlardan oluşuyor. bu benim sosyal hayatımı da mahvetti, manevi eksiklik , sevgisiz aile ortamı çok kötü bir şey. şuanda iş ve maddi olarak kendimde o gücü bulamadığım için ayrı evde değilim, sizin yerinizde olsam kesinlikle görüşmem bırak ne halleri varsa görsünler. ben de bu evden tamamen çıkabileceğim günleri bekliyorum, az kaldı inşallah.
o gücü yaratın ve uzaklaşın bence. ki ben hiç biri yokken bir anda deli cesaretiyle çıkmıştım evden...

Iyi de neden?
Uveylik mi var?
keşke olsa... o zaman sevilmememin bir nedeni olduğunu bilir daha rahatlardım...

X