sevgiliniz kanserse

pinar85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2008
192
0
bazen şiddetle konuşacak birine ihtiyaç duyuyorsunuz. ama bazı şeyler anlatılamıyor, ne yapacağınızı şaşırıp bu yükün altında eziliyorsunuz.
durduk yerde benden aylarca kaçan sevgilim nihayet kendini toparladığında neden benden bu şekilde kaçıyorsun sevmiyorsan doğrudan söyle herşey bitsin dediğim zaman bu soruya 'senden gizlememem gerekirdi.. kendimi daha yeni topluyorum, kabullenmek zor oldu.. ben kanserim..' diye yanıt verdi.

o ana kadar bu adam benle gönül eğlendirdi benle oynadı diye kendini yiyip bitiren ben donup kaldım..

bu konuda konuşmuyor.. yapayalnız yaşıyor, ailesinden kaçıyor, telefonları açmıyor.. bana da bazen çok kötü hissettiğini ve bu haliyle kimseyi görmek istemediğini söylüyor.. ailesini de beni de yanında istemediğini.. yalnız kalmak istediğini..

bense nasıl davranacağımı bilmiyorum.. hiç konuşmayan bir insan olup çıktı.. üstelik farklı şehirlerdeyiz.. onu görmek için gittiğimde ertesi gün beni geri gönderdi.

hasta olduğunu hala anlayamamış olmalıyım ki mesajlarıma telefonlarıma yanıt gelmeyince bu adam beni hiç umursamıyor deyip kavga çıkarıyorum..

ben galiba anlamıyorum...

bu kaçış bir duygu eksikliğinden mi diye soruyorum hala..

ama belki de kanser olduğunu öğrenen ve öleceğini düşünen beni şuraya gömün tabutumla buradan geçerim diye şkalar yapan bir adam, sevgilisine mesaj atmayı düşünemez herhalde.. ondan hala özel bir ilgi beklemek de bencilliğin daniskası olur..

aramazsan üstüne düşmezsem biliyorum ki o da aramayacak..
herkesten kaçtığı gibi benden da kaçacak..
bu hastalığı acınası bir hal bir eziklik olarak yorumluyor.

o aramadan sürekli benim aramam da adamı bunaltmak gibi geliyor bana..
benden kaçan bir erkeği sürekli kovalayan kız gibi hissediyorum..

arkadaşlar bakın hala anlayamamışım.

benim sevgilim kanser ve ben bunun ne olduğunu kavrayamamışım.
nasıl davranmalıyım?
nasıl davranmalıyım?

lütfen biri yardım etsin
ben galiba hala kabullenemedim

canım ya çok zor bi durum. ne olursa olsun onu yalnız bırakma. kendini bi yana koy . allah yardım etsin , gerçketn çok zor

Öncelikle kanser olduğuna emin misin?
Neden mi bu soruyu soruyorum bu durumun biraz daha değişik olanı arkadaşımın başına geldi ve sonunda herşeyin yalan olduğu ortaya çıktı...
Bu Dünya da olmayan yok, o yüzden insan kimseye güvenemiyor.
Eğer eminsen ve çok seviyorsan bence bırakma sevdiğini... Git yanına ayrılma yanından...
Tedavisi yok mu? Ve ne kanseri?

nedense herkes bunu soruyor
yalan olduğunu sanmıyorum
olgun aklı başında bi insan
ayrılmak istese binlerce sebep var bitirmek için açıkça söyler
lenfoma kanseri ve ilaçlı tedavi aşamasında
ama depresyon durumu var ve sürekli öleceğini düşünüyor

Allah acil şifalar versin bu konuda ne denir ki gerçekten zor bi durum
geçenlerde haberlerde izledim bi hemşire ile kanserli hastası evlenmişlerdi
onunla bi saat bile birlikte olabilsem de buna deger dedi..
moral verici olman gerek onu sevigini göstermen gerek
çünkü kanser yenilmiycek bi hastalık degil ve en iyi ilacı moraldir

Canım Allah yardımcın olsun.Çok zor bir durum.Doğal olarak kabullenmekte çok zor.Ama ona destek olmasın.Yanında olduğunu hissettirmelisin.böyle yapayanlız bu hastalık atlatılmaz ki, desteğe ihtiyacı var.

Canım herkes bunu sorar çünkü bu zamanda olmayan şey yok o yüzden...
Burayı daha önce takip ettiysen gerçekten ne demek istemediğimi anlarsın :teselli:
Ama güveniyorsan ve inanıyorsan öyle biri değilse, o zaman durum başka...
Bence o aramasada sen ara, sen biraz daha girişken ol...
Nerde kalır ne yapar? Yanına git?
Konuş moral ver bolca ona...
Hem tedavisi varmış bak, belki senin yardımınla bu durumu atlatır.

Canim cok zor bir durum Allah kimseye vermesin.
Oturup karsilIkli güzelce konusman lazim sevgilinle.
Bu hastaligin normal diger hastaliklar gibi oldugunu kabullendirmelisin ona.
Ona hastaymis gibi degil, normalde nasil davraniyorsan öyle davranmalisin.
Gecenlerde bir konu acmistim.
Rizede Lenfoma kanseri olan bir genc, yattigi hastanede bir hemsireye asIk oluyor.
Hemsire sürekli ilgileniyor bu arkadasla, halini hatrini soruyor.
Cocuk hastaligindan dolayi bir türlü acilamiyor.
Ama ona gösterilen ilgi ve onun hemsireye olan aski hastaligindan geri döndürüyor genci.
Doktorlarda mucize olarak bakiyorlar buna.
Bu yasanmis gercek bir olay, haberlerde cikti.

Moral cok önemli.
Sana moral olmak istiyorum demek yerine, onun yaninda oldugunu ona hissettirmelisin.
Her ne olursa olsun ben seni seviyorum ve bu hastaligi beraber yenecegiz demelisin.
Destek ol sevgiline.
Imkanin varsa telefon acmak yerine yanina git yüz yüze konusun.
Onu birakmayacagini ve hala cok sevdigini söyle.
Bu ona cok büyük bir moral olacaktir.

Rabbim acil sifalar versin canim..

kanser olmak öyle kötü bir psikoloji ki...

moral vermeye çalışırsın yanında ağlamazsın, üzüldüğünü göstermezsin, beni önemsemiyorsunuz, ben ölücem ama siz bir damla göz yaşı bile dökmüyorsunuz der, ağlar zırlarsın, üzüntünü gösterirsin, senin bana moral vermen gerekiyor der...

inan çok zor durumun. tek bildiğim ne olursa olsun, çok kötü de davransa sana (ki depresyon diyosun inan duymak istemediğin şeyler duyucaksın ondan) yanında olmalısın. eğer yarı yolda bırakıcaksan sevgilini bu yola hiç girme canım... onun en çok ihtiyacı olan vazgeçilmemek... ne olursa olsun...

annemi kanserden kaybettim, inan bütün aşamalarını biliyorum psikolojik durumlarının...

kısa zamandır tanışıyoruz ama bi sürü ortak çevremiz var
yani neden yalan söylesin. yalan olsa da neticede br gün öğrenirim

kafam çalışmıyor resmen kafam durdu

çok teşekkür ederim
bağın sağ olsu senin de
inan nasıl davranılır bilmiyorum

gecmıs olsun canım anlıyorum senı konduramıyorsun tabıkıde ama ona destek olman lazım benımde dayım olmustu çok şukur ki kurtuldu . asırı kılo kaybı oluyor ve sureklı yorgunluk uyku hali vs.. bu arada tedavisi en yuksek basarı gostermıs olan bir kanser turudur canım. lenfome kanseri lenf (yumusak doku bezlerinin 1cmden daha buyuk dugumlerinden olusan iltihaplı bircesit kenser turudur) ama dedım gibi tedavisinde en çok basarı saglanmıstır .. kematerapi ilaçlarıda onu yorgun bırakabılır , sevdigi ara sor msj cek cvp vermesede sen asla vazgecme su zamanlarda sana çok ihtiyacı var. Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:
benim çok yakın bi arkadaşımında aynı sevgilisi lenfoma kanseri ve o kız onun tek desteği her an yanında..
bana sorarsan onun bu günlerinde ona destek ol .. ölecek diye bir şey yok.. yanında ol arkadasında dur onun için en önemli şey moral...

Burda öyle şeyler gördük şahit oldukki. O yüzden soru sormadan yapamıyoruz.
Tabiki bu hastalıkla yalancılık yapılmaz. ama öyle insanalr varki bunu duygu sömürüsüne dönüştürüyor şu devirde ne yazıkki...

Moraldir kanserin ilaçı ve iyi bir beslenmedir...(Dayımı 5 yıl önce kaybettimsenağlama 8 yıl savaştı hastalıkla. Kendine iyi bakması iyi moralle ve iyi beslenmeyle doktorlar bu kadar yaşamasını mucize olarak görmüştü)

Ona moral ver.İnanıyorum sen bunu altadıcan bunu aldatıcaz vs. die.
Hep yanında oldugunu hissettir.
Üzüldüğünüde pek belli etme

ha bu arada sakın ne sen inkar et hastalığı ne onun inkar etmesine izin ver...
bu bir gerçek, bu hastalık onu bulmuş ne yazıkki ve savaşılması gerekiyor... inkar etmekle kurtulunmuyor ne yazıkki, tek çare savaşmak

peki lenfoma hakkında bilgisi olanlar var mı

LENFOMA NEDİR?

Lenfoma, “lenf sisteminden” kaynaklanan kanserlerin ortak adıdır. Lenfoma çok çeşitli alt tiplerden oluşan, çok farklı davranış özellikleri gösterebilen bir hastalıklar topluluğudur. Birçoğunda doğru tanı ve güncel tedavi uygulamaları ile hastalıksız ve uzun süreli yaşama şansı olanaklıdır.

LENFOMA KİMLERDE GÖRÜLÜR?

Lenfoma, hem çocuklarda hem de erişkinlerde görülen bir hastalıktır. Lenfomaya yol açan bazı risk faktörleri Uzun süren (kronikleşmiş) enfeksiyon hastalıkları, Bağışıklık sistemini zayıflatıcı durumlar, Bazı kimyasal maddelere maruz kalma (Böcek öldürücü ilaçlar gibi), Bazı virüslerden kaynaklanan hastalıklar.

LENFOMANIN BELiRTiLERi NELERDiR?
AĞRISIZ BEZELER:

En sık görülen belirti olan ağrısız bezeler, lenf bezlerinde oluşan, ağrı vermeyen, genellikle çapı 1 cm’den fazla olan düğüm şeklinde şişlikler. Fark edilme ihtimali en yüksek olan bezeler, boyunda, koltuk altında veya kasık bölgesinde çıkar. Bu şişlikler ağrıya veya başka belirtilere yol açmaz, ancak sıklıkla boyutları giderek artar. Lenf düğümlerinin şişmesi çok sık görülen bir durum. Lenf düğümlerinde şişme olan kişilerin çok büyük bir kısmında lenfoma dışında tanılar da söz konusu olabilir diyor onkologlar. Lenf düğümlerinde şişliğin en yaygın sebebi ise enfeksiyon. Şişen lenf düğümleri genellikle enfeksiyon iyileştikten sonra küçülüyor.

SEBEBİ BİLİNMEYEN ATEŞ:

Ortada hiçbir sebep yokken vücut sıcaklığının 38 C’nin üzerinde olması.

GECE TERLEMESİ:

Gece yatarken giyilen giysilerin ve çarşafların ıslanmasına neden olacak kadar şiddetli gece terlemesi.

KİLO KAYBI:

6 ay içerisinde vücut ağırlığının fazlasının kaybolması.

SÜREKLİ YORGUNLUK:

Şiddetli ve devamlı halsizlik veya yorgunluk.

ALINTIDIR..

onun yanında oldugunu her saat belki her dk başı hisettirmelisin.yanlız kalmak isteyebilir belki ama sen onu asla bırakma allah acil şifalar versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…