sevgiliniz kanserse

acil şifalar versin Rabbim öncelikle..
benim bu konuda söylemek istediklerim var şahsen..
lise 2 ye giderken birlikte olduğum erkek arkadaşımınaşırı zayıflamasından dolayı yaptırdığı check up da yumurtalık kanseri olduğunu öğrenmiştik.
çok üzülmüş,çok ağlamıştım..onu çok seven ailemde benimle birlikte ağlıyordu..
ege üniv.de 2 aylık tedavisinde hergün yanındaydım..
şükürler olsun biraz daha iyiydi.bir yumurtalığı alınmıştı.sağlığı olsunda dedik varsın ikizi olmasın..
çok huzurlu gerçekten mutlu bir birliktelik yaşıyorduk.
ailesi de anlayamadığım bir şekilde üzerime titriyorlardı.böcükcüm aşağı böcükcüm yukarı..hep böyleydik annesiylede babasıylada..şaşırıyordum yani tamam benim ailemle de arası iyiydi ama onun ailesinin olmadık şekilde bana yakın olması şaşırtıyordu beni..
derken lise 3 e geçtik.o tedavisinden dolayı 2.dönem okula geldi..kendisi iyiydi.sağlığı iyiydi.sadece rutin kontrolleri ve uzun arayla aldığı kemoterapiler oluyordu..
lise bitiminde babam samsuna taşınıyoruz dediğinde çok üzüldüm.ama sevgimize o kadar çok güvenmiştimki biz herşeye rağmen devam ederiz diyordum..
artık o da sağlıklıydı.herşey düzgündü.değerleride iyi çıkıyordu..
bizimde ilişkide çatırdamalarımız başlamıştı yavaş yavaş.ikimizde anlam veremiyorduk buna.bir akşam kavga ettik ve ayrıldık.izmir bostanlıda reci's vardır.orda ettik kavgamızı..
sabah dayanamadı aradı beni.alsancaktaydı büroları..
büroya gel dedi konuşalım.lütfen.tamam dedim gittim..
uzun uzun konuştuk.ayrılamayız biz dedik.cts günüydü.yazlığa geçeceklerdi.gel dedi seni geçerken bırakalım.tamam dedim.babası arabayı kullanıyordu önde o oturuyordu,arkada ben..bir plazanın önünde durduk dışardaki ikinci el jeeplere bakmak için indi arabadan..
babası döndü bana..siz ne yapıyorsunuz dedi.dün ayrılmıştınız ya hani..dedim x abi;o aradı beni bende dayanamadım ve tekrar barıştık..
sen gideceksin samsuna dedi..onuda yurtdışına yollıyacağım..ve ben devam etmenizi istemiyorum.sen de o da okuyun dedi..hiç bişe diyemedim.gözlüklerim arasında sadece ağladım..x bindi arabaya..beni bıraktılar eve..
anneme anlattım.bitti dedi.seni samsuna gönderiyorum önceden..o akşam bindim geldim samsuna..
affetmiyorum..çünkü kullandılar beni.oğullarının bana karşı sevgisiyle hayata bağlanacağını biliyorlardı.o yüzden kullandılar..
sonra x beni çok aradı..samsuna bile geldi.ama istemedim.affetmedim..ne onu ne ailesini..
hala mutsuz hala umutsuz..hakkımı helal de etmiyorum.sağlığı sıhhati yerinde ama mutlu değil..
senin yazını okuyunca kendi geçmişime döndüm birden..

öncelikle çok çok geçmiş olsun..acil şifalar diliyorum...
lenfoma kanseri belki kanserlerin içinde kötü olanlarından bir tanesi...
ama erken teşhis ,bütün hastalıklarda olduğu gibi çok önemli...
arkadaşınız kendini herşeyden uzaklaştırark yenemez ki bu hastalığı...
tam aksine nasıl bir görünümde olursa olsun,hayata meydan okumalı..
sevdikleriyle beraber...
tabiki çok zor bir durumdur,psikologtan yardım almalı...
normal hayatına devam etmeli...
tedavisini aksatmamalı....
sizinle zaman geçirmeli,dolaşmalı,sinemaya gitmeli,belki bir parkta oturup öylece sohbet etmeli...
yani boş kaldıkça ,kendini daha çok dinler...
sizin yapacağınız tek şey,sevginizi daha çok göstermek,
ne olursa olsun,onun yanında olduğunuzu hissettirmek,
ve güçlü olduğunu göstermek...
inanın aklıma bunlar geldi...
Allah sizede güç versin,tekrar acil şifalar diliyorum...
sevgiler...

çok teşekkürler
haklısınız

çok zor şeyler yaşamışsınız
bi kez daha size sabır diliyorum
ne yazık ki bütün insanlar sizin gibi karşılıksız iyilikte bulunmıyor yahut da iyiliğin kıymetini bilmiyor

biz sürekli ilgi beklediğimiz için karşımızdaki ne durumda olursa olsun bun a göz yumamıyoruz malesef.
yani adaam ölüm döşeğindede olsa bize ilgi göstersin diye bekliyoruz.
olmaması gereken ve yapmamamız gereken bişey, ama bunu kendi egolarımıza anlatamıyoruz ve ya anlamıyoruz.
şuan onu bırakıp gitmek ona daha farklı bir eziklik duygusunu da yaşatmana neden olacaktır evet belki bi şekilde yürümüyordur ama bu onu farklı anlayacaktır.
zaten öleceğini düşünen ve bunu yarılamış olan bi insanda ilg, beklemek biraz saçma olabilir.
ama şunuda düşünebilir madem öleceğini düşünüyo böyle bi insan o zamanı sevdikleriyle geçirmek isteyecektir. şahsen ben olsam bu şekilde davramır ve sevdiklerime yapışırdım. sana diyebileceğim şey hastalığından emin ol, eğer eminsen ve bu doğruysa da yanında ol ve sabretr.
Allah csabır versin canım

innocent e katılıyorum, günahını almak gibi olmasın ama önce kanser olduğundan emin olman lazım, burda neler okuyoruz, erkeklerin aklında 1000 tilki dolanıyor.
ama kanserse bu tavrı doğal canım sakın üstüne gitme, ne kadar zor birşeydir ölümün yaklaştığını düşünmek ALLAH KORUSUN KİMSEYE YAŞATMASIN, sakın trip falan yapma, o istemese bile yanında olmaya çalış, çok zor bir dönemden geçiyordur, anlayışlı davran canım. ölüm kalım derdinde adam, seni aramayı falan düşünemezki hep ..

son iki mesajda da çok doğru teşhisleriniz varr. herkese teşekkürler
evet ilgiye o kadar muhtacım ki korkunç bir bencillikle ben durumu kavrayamayıp hala adamcağızdan ilgi bekliyorum.
hastalıktan emin olma kısmına gelince..
ben de bu ihtimali çok düşündüm
hangisi daha kötü olurdu hasta olmaması ve bana yalan söylemesi mi
yoksa dürüst olması ama ne yazık ki kabul edemediğim bu hastalığın gerçek olması mı..

hasta olduğunu ve hastalık sürecindeki zayıflıkları ve sorunları benden bile saklama gayretinde olduğunu, bunları bana anlatmanın onun için çok zor olduğunu bu yüzden de onu görmemi istemediğini biliyorum.

ama ne bileyim insan evde oturup film izlerken de sevgilisine msj atabilirmiş gibi geliyor bana...

galiba hala anlamıyorum..

tatlım sen yanında olmaya, iyi davranmaya çalış
yalansa günahı boynuna zaten, ama sen elinden geleni yap ki için rahat olsun tatlım.
haber vermeden gidebilirsin mesala, ya da nerde yaşıyor bilmiyorum da gittiğini söylediği hastaneden sorabilirsin öyle bir hastaları olup olmadığını (bilgi verirler mi emin değilim.) sıkmamaya çalış canını tatlım benim ya, çok zor gerçekten yaşadığın. :teselli::1hug:Şeniz

tekrar çok teşekkürler..
evet yapılması en doğru şey bu..
hastaneler bilgi vermiyorlar, yasal olarak yasak zaten açıklama yapmaları..

canım bence sevgilisiymiş gibi davranma ve sevgilin olmasınıda bekleme
en azından tedavi aşamasında
bu ikinizede haksızlık olur
sadece şunu düşün çokkk bencilce davranıyorsunnn kızma bunu sana önceki sayfalarda yazan birileri oldumu bilmiyorum ama evet bencilce davranıyorsun.....
sevgilin canıyla uğraşıyor hayatda kalma mücadelesi veriyor ve ne kadar ağırrrrr bir tedavi görüyor, tüm vücudunda ağrılar oluyor...
sevgilin hem ruhennnn hem bedenen nasıl acı çekiyorr biliyormusun????
onun şimdi nasıl sevilmeye şefkate sarıp sarmalanmaya ihtiyacı olduğunu tahmin bile edemezsinnn....
sen bu dönem onun annesi ol erkek arkadaşı ablası kardeşi en yakın dostu ol ....
şimdi sevgili olma sırası değillll
yanlış davrandığının farkındasınn bu konuda seni çokk takdir ettim
ve kanser hastası kemoterapilerle anormal değişir tenini rengi kara sarıya döner çokk farklı bir dış görünüşe sahip olurlar saçlar hatta kaş ve kirpikler bile dökülebilirr çektiği tüm korku ve acı yüzünde olurrr
biliyorum çünkü hemşireyim ve damdan düşenimmm canımmm
Allah a emanet olunnn.......

haa ayrıca eğer bu yalansada hiç düşünme havalardan en sevdiğim havayı sepet havasını çalllllŞeniz

Mesajlarından anladığım kadarıyla güvenmiyorsun ona..
Ona güvenmemen için bir sebep varmı ortada??
Daha önce yalanları mı vardı..
Yada çok mu yenisiniz??
Bir sene olmadı mı daha??
Bu ne güvensizlik??
Evet erkekler yalan söyleyebilir, numara yapabilirler, ama kadınlar genelde inanırlar,ve fark edip sonradan pişman olsalarda..

Eğer bunlardan hiç birisi yoksa kusura bakma çok bencilsin..
Ve bu bencillikle yardım edemezsin sevdiğine..
Kendini ona adaman lazım böyle bi hastalıkta..
Seni yanından kovsa bile yanında olman lazım..
Yani özetle onun herşeyi olmalısın..Onun eli, kolu, ayağı olmalısın..
Ama onu seviyorsan vede ona güveniyorsan..

Biz sevgilini tanımadığımız için yalan mı söylüyor diye şüphe edebiliriz...
Ama sen onun sevgilisisin..bunu sen bilirsin..
Ona inanmıyorsan, hastaneden araştıracaksan ve gerçekten hasta olduğunu öğrenirsen ona yardım etmeye kalkma..
Bence sen bu hastalıkla başa çıkabilecek bir insan değilsin..
Kusura bakma ama hala nasıl ilgi bekleyebilirsin..
Hatanı farketmeklede bitmiyor iş..hala ilgi bekliyorsun..
KANSER bu, grip değil trip yapasın...

Son düzenleme:
Kanserse sana da ona da Allah sabır versin. Ama benim bir arkadaşımın başına gelmişti seni şüphelendirmek istemem ama olayı araştır derim yine de. Kız arkadaşımın sevgilisi bundan ayrılmak istiyormuş ama bir türlü yapamamış söyleyememiş kalbini kırmamak için. Sonunda da ben kanserim demiş ayrılalım demiş. Ve deli gibi ağlamış da. Ama kız bir gün bunun evini aramış "o nasıl oldu iyileşme var mı?" diye annesine sormuş. Annesi de ne iyileşmesi hastamıydı ki ? demiş. Eğer gerçekten kanser ise ona destek ol kaçmasını umursama beraber bunu yenebileceğinizi söyle. Kavga çıkarma daha çok üzme. Destek ol köstek olma.

ben babacığımı kanserden kaybetmiştim 4 yıl oldu...melek gibi adam agresifleşti,bağırığ çağırmaya,kimseyi saymamaya başladı, iyi anlarım bu durumları o yüzden.malesef tedavisi yok bu illetin.rabbim şifasını verir ya da çok çektirmesin inşallah :çok üzgünüm:

canımm öncelikle cok geçmiş olsunn..RABBİM acil şifalar versin..o da seninle aynı durumda sanırm sen nasıl anlayamadıysan kavrayamadıysan inanamadıysan o da bir şok içerisinde ve neyapacağını bilmiyor..sen ne olursa olsun ayrılma yanından desteiğini hiç esirgeme..kapıdan kovsa bacadan gir cevap yazmasa dahi mesaj at..emin ol bir süre sonra sende karşılığını almaya başlıyacaksın..

evet ya.. kızlar iyi ki açık açık dosdoğru yorumlar yazıyorsunuz
çok hak veriyorum ben sana.
gerçekten de bencilce bakıyorum ben duruma
yüzüme birinin bunları çarpması gerekiyordu
çünkü ben hala işin ciddiyetini anlayamadım
herkese tekrar teşekkürler

Allahım çooook acil şifalar versin inşallah iyileşir dualarım sizinle..:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:
bence o seni terslesede yanında ol ona destek ol üzmemeye çalış moral ver
bu illette moral çok önemli Allah yardımcnz olsun..:Saruboceq: :çok üzgünüm:

Sakın onu bırakma git dese de kal sen bil ki isteyerek git demiyor sana..onun yerine koy kendini ve düşün ..ben denedim yerine bile koyamadım zor durum zor..

Allahtan Acil Şifalar Diliyorum Sevdiğinize..:Saruboceq:
Yaşamadım Ama Zor Olduğunu Anlayabiliyorum..Yanında Olduğunuzu Belirtin.Onunla Hoş Vakit Geçirmeye Çalışın..Git Desede Gitmeyin..Alınganlık Yapmadan Katlanmanız Lazım Duyacaklarınıza..:1closedeyes:
Ona Kendini Önemli Hissettirin Bu Hastalıkta Moral Çok Önemlii
Herşey Düzelir İnşallah..:1rolleyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…