sevgilinin problematik annesiyle tanışma

biraz da ana kuzularından kaçmak gerek diye yorumladım :KK70:
Kesinlikle öyle adamın ışığını söndürürler. Tek sorumlusu kazık kadar olmuş ama hala kendi düşünceleri olmayan sevgilin ve bu adamı otuzundan sonra sen değiştiremezsin yazık en güzel çağarın gez dolaş tanışma vakti gelince ailenle tanışsın niye ayağına gideceksin bi de beğenmeyen birinin yanına

Merhabalarrr, bu konu için çeşitli başlıkları okurken dayanamadım ben de yazmak istedim... umarım yardımcı olan birileri çıkar.
Ben 22 yaşındayım, erkek arkadaşım da 29 olmak üzere. Kendisiyle bir buçuk yıl boyunca arkadaşlık-flört halindeydik. Yaklaşık üç aydır da sevgiliyiz. Ama söyle bir sorun var ki farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu nedenle ister istemez annesinin haberi oluyor her görüştüğümüzde, o bana geldiğinde ya da ben ona gittiğimde. Yani kadının benim varlığımdan haberi var. Geçtiğimiz günlerde kendi aralarında konuşurken "baharda söz-nişan neyse yapalım çok uzamasın" demiş. Zaten ne zaman konuşsalar "yaşın geçiyor artık evlenmen lazım" tarzında söylenip duruyor. Aynı zamanda pek müstakbel kayınvalidemin, erkek arkadaşımın 5 yıllık eski sevgilisini unutamaması da cabası. Benim konum ne zaman açılsa, önceki sevgilisini sorup barışmayacak mısınız diye dürtüp duruyor.

Hanımefendi daha öncesinde beni görmedi canlı olarak. Ama sevgilimin üstüne, arabasına sinen parfümümden dolayı kendisi bana "süslü" etiketini basmış durumda. Bir de yeğenine beni stalklattırmış... sadece yüzümün olduğu profil fotoğrafımı görüp "bu kız ailemize yakışır mı?" demesin mi bir de... gereksiz drama. Tanışalım falan diyor da sadece oğlunu evlendirmiş olmak için mi acaba böyle yapıyor?

Neyse işte benim manita bu Mayıs gibi beni annesiyle tanıştırmayı düşünüyor. Sevgili olarak yeni ilişki olsa da öncesindeki tanışıklığımızdan dolayı onu tanıdığımı düşünüyorum. Ama annesi olacak kadın beni çok geriyor. Ne yapıp gideyim, gideyim mi ya da vazgeçip manitadan ayrılıp köşede bir yerde ağlayayım mı? Zaten evlenmek gibi bir planım yokken, yüksek lisans yapar sonra da yurt dışına kaçarım derken aşık olup düştüğüm konumlara bakın :d
Şu yazım tarzinizdan ve ciddiyetsizliginizden zaten sizin de evlenmek gibi bir niyetinizin olmadığı belli açıkçası. Tanışıp da gereksiz bir gerginlik oluşturmaya gerek yok.

Şu yazım tarzinizdan ve ciddiyetsizliginizden zaten sizin de evlenmek gibi bir niyetinizin olmadığı belli açıkçası. Tanışıp da gereksiz bir gerginlik oluşturmaya gerek yok.
ciddiyetsizlikle alakası yok. benim karakterim böyle. ne yapsaydım foruma tez önerisi mi sunsaydım :KK70:

Kesinlikle öyle adamın ışığını söndürürler. Tek sorumlusu kazık kadar olmuş ama hala kendi düşünceleri olmayan sevgilin ve bu adamı otuzundan sonra sen değiştiremezsin yazık en güzel çağarın gez dolaş tanışma vakti gelince ailenle tanışsın niye ayağına gideceksin bi de beğenmeyen birinin yanına
valla yargılamadan etmeden en güzel sen yardımcı oldun çok sağ ol ya. İsteyen eden zaten bekler, zamanı gelince de olacaksa da olur. çok teşekkür ederim gerçekten. Aklımda olan da buydu zaten ama kararsızdım, doğru mu yanlış mı yapıyorum diye. çok sağ ol tekrardan

ben yanındayken telefonda konuşuyorlardı. kendim duydum. Hiç beklemediği bir anda konuyu açtı. Sonra da sevgilim konuyu değiştirip kapattı zaten.
Bu kadar çok şeyi , telefonda konuşurken mi duydunuz ?? Sevgiliniz ne diyor annesinin davranislari konusunda

Yirmilerin başında yapılan evliliğe karşı değilim asla ama siz sevgilinizin yaşı geldiği için evlilikte buluyorsunuz kendinizi yoksa evlilik için sizin şartlarınız olgunlaşmamış.
E sevgilinizde kendisi değil aile baskısından dolayı tanıştırmak planları kuruyor.
Bu arada size şimdi herşeyi aktaran yarında evlilik içini ailesine aktarır. Gereksiz bir insan tiplemesi.

22 yasinda ne evlenmesi ne tanismasi bu laflari kim tasiyorsa size ondan uzak durun sevgilinizseeger hic olmaz boyle birinden. Utanip bunlari saklayacagina size anlatiyorsa yani pes 29 yasinda ama hic olgunluk yok belliki. Bu yasta boyle seylere kafa yormayin gezin okuyun evliligi 30 a dogru düşünün:)

Bu kadar çok şeyi , telefonda konuşurken mi duydunuz ?? Sevgiliniz ne diyor annesinin davranislari konusunda
başlagıçta zararsız yorumlar olarak bakıyordum. işte "annemle konuştuk bugün seni, böyle böyle dedi :KK66:" gibisinden. tatlıydı. Ama bana söylenenler aslında sadece buzdağının görünen kısmıymış. Birkaç defa telefonda konuşurken kendim duydum, birkaç defa da ağzından kaçtı. Ben üsteleyip açıklama yapmasını istedim ve öyle öğrendim. Sevgilimin de baskısıyla annesinin bu davranışını biraz da olsa törpüledik ama huy işte kadındaki de.

Yirmilerin başında yapılan evliliğe karşı değilim asla ama siz sevgilinizin yaşı geldiği için evlilikte buluyorsunuz kendinizi yoksa evlilik için sizin şartlarınız olgunlaşmamış.
E sevgilinizde kendisi değil aile baskısından dolayı tanıştırmak planları kuruyor.
Bu arada size şimdi herşeyi aktaran yarında evlilik içini ailesine aktarır. Gereksiz bir insan tiplemesi.
en çok korktuğum da buydu. Bilmiyorum umarım evlilik içi şeyleri de yansıtmaz ama... neyse.
Asıl evlenme istememizin nedeni, annesi bir yana, uzak mesafe ilişkisinde çok yorulmamız ve birlikte yaşamamız için evlenmekten başka çaremizin olmaması. Ama evlenmek de hop diyince olmuyor, sadece o kişiyle değil o kişinin ailesiyle, geleneği göreneğiyle de evleniyor insan. Bir ömür olarak bakmak gerekiyor. iki ucu ***** değnek desek daha mantıklı sanırım. Zaten bu gönderiden sonra bir süreliğine ertelemeye karar verdim. Uzun bir süreliğine hatta.

Bu ilişki ilerlemez. Bi kere sevgilin neden gelip her şeyi sana yetiştiriyor. Hele ki eski sevgili meselesini, yakışır mı meselesini falan. Bi de bu sitede ben şok oluyorum. Ennn fazla iki nesil öncesi çiftçi olan insanlar ailemize yakışmaz muhabbeti yapıyor, sanki bana aristokrat aile 😅

Adam neredeyse 30. Siz daha evlilik için küçüksünuz. Bir an önce lafla sizi masaya oturtma derdindeler hem sizin niye haberiniz oluyor ger şeyden. Erkek arkadaşınız geveze galiba
evet ben bayağı genç kalıyorum evlilik için. Hazır enayiyi bulmuşuz, bir şey anlamadan alalım da kapansın konu, sonra hayır da diyemesin diyor olabilirler. Evet kendisi sağ olsun her şeyi döküyor ortalığa.

Bu ilişki ilerlemez. Bi kere sevgilin neden gelip her şeyi sana yetiştiriyor. Hele ki eski sevgili meselesini, yakışır mı meselesini falan. Bi de bu sitede ben şok oluyorum. Ennn fazla iki nesil öncesi çiftçi olan insanlar ailemize yakışmaz muhabbeti yapıyor, sanki bana aristokrat aile 😅
Ayyy çok güldüm sdkjfhdksjhf o kadar haklısın ki dkfjdkf ilerisi yok sanki ya dimi? bugün bana laf taşıyan yarın anasına benden laf taşır... aman aman evlerden ırak

valla yargılamadan etmeden en güzel sen yardımcı oldun çok sağ ol ya. İsteyen eden zaten bekler, zamanı gelince de olacaksa da olur. çok teşekkür ederim gerçekten. Aklımda olan da buydu zaten ama kararsızdım, doğru mu yanlış mı yapıyorum diye. çok sağ ol tekrardan
Rica ederim canım çok gençsin güzelsin eminim
boşver tüm bunları gerçekten birgün herşeye değen biri olacak sen daha bir yanlış yapmamışsın adamın yaşı geçmiş diye seninle beğenmeye beğenmeye niye evlendirmeye çalışıyor boşver bunları ablacım

X