Sevgilimle iletişimi bir süreliğine kestik ama hastaydı ne yapmalıyım?

Noirwh

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2021
8
0
Merhaba, ben 19 yaşındayım akıl alabileceğim biri olmadığı için buraya yazmak istedim. Sevgilimle üniversite sınavina kadar konuşmama kararı aldik, çok az bir zaman kaldı ve tamamen sınava odaklanmak istedi ama hastaydı korona belirtileri gösteriyordu, "hastasın çok merak ederim şuan yalnızsın en azından kötü bir durum olursa bana haber ver" dedim "olmaz unutacağız birbirimizi sınava kadar, ben başımın çaresine bakarım, o güne kadar bu ilişki yaşanmamış gibi düşün derslerine bak" dedi. Ama erkek arkadaşım yalnız, dedesiyle yaşıyor ve korona falan olursa üstüne birde dedesinede bulaşırsa yalnız başına nasıl başa çıkar bilmiyorum. Ailesiyle bir takım sorunları olduğu için konuşmuyorlar. Böyle bir durumda dedesine bir şey olsa tüm suçu onun üzerine yıkacaklardır. Ben babamı geçen yıl koronadan dolayı kaybettim ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum ve onu böyle bir durumda yalnız bırakmak istemiyorum bu bana doğru gelmiyor o hep bana destek olmuştu. Ama durum böyleyken ben ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.
Telefonu bozuk olduğu için iletişime kolaylıkla geçip arayamam, 3-4 gün daha bekleyip bir arkadaşına mı sorsam nasıl olduğunu? Kafam çok karışık ne yapmalıyım ben...

buradaki yorumların çoğunun aksine ben sevgilinizin ayrılma bahanesi aradığını düşünmüyorum. üniversite sınavı dönemi böyle garip şeylerden dikkat dağıtmasın diye fedakarlık ediliyor. sonradan dönüp bakınca garip geliyor ama o zaman her yolu deniyorsun işte. arayıp durumunu sorun ve durumu iyiyse o size dönene kadar ulaşmaya çalışmayın. sınavınıza odaklanın. sizin hayatınız her şeyden önemli. kolay gelsin iyi çalışmalar.

katılıyorum. en fazla günde 10 dk telefonda konuşurdunuz kalan zamanda ders çalışırdınız . 10 dk vakit ayıramayacak değildi sonuçta. kafasında bitirmiş tamamen. senin soğuyup uzaklaşmanı bekliyor N Noirwh

Biz daha öncede denedik 10dakika konuşmaları falan ama engel olamıyoruz kendimize, sınav için ayrı kalmayı önceden de denedik ama hep geri döndük yani olmuyor 10 dakika diyoruz o 10 dakika çoğaldıkça çoğalıyor

sınav zamanı hayatınızın hatasını yapmışsınız gönül işlerine karışarak

ha birde söyleyim,

meslek sahibi olmadan konuştuğunuz tüm erkeklerden ayrılmak zorunda kalacaksınız yaşadım gördüm
içlerinden

biri diyecek daha askere gitmedim canım sıkılmasın diye konuşuyorum

biri diyecek daha okul bitmedi günümü gün ediyorum

biri diyecek daha kpss

biri diyecek 2 maaş olmalı sende mesleğini eline al

yaklaşık 25 yaşınıza kadar bütün herkes yüzde 90 tırt çıkacak adlarını salya sümük unutmak zorunda kalabilirsiniz

ben 23 yaşımdayım

bu gönül işleri, birazda ailevi ve canım sıkılmasın diye zevk uğruna ne eğitimime önem verdim nede geleceğime

tek mesela maaş bu ülkede

düzenli bir işin olana kadarki hayat bir kabus gibi olacak

Abla haklısın evet ama 2 yıldır beraber olduğum biri ve şimdi göz ardı etmek hiç kolay gelmiyorki
Goz ardı etmeni istiyor ama o. Sen de suan hasta olabilirdin ve yine aynı tavrı sergilerdi senı aramazdı.
Oyuzden derslerine bak.

Merhaba, 19 yaşıma geri dönmek için neler yapmazdım diye klasik bir cümleyi kuracağımı hiç tahmin etmezdim fakat yaş aldıkça, hayattan tecrübeler edindikçe bu klasik cümle ister istemez dudaklardan dökülüyormuş. Şuan çok sevdiğini, sevildiğini düşünüyor olabilirsin ama inan ileride çok daha güzel sevileceksin ve asıl o zaman gerçek sevgiyi anlayacaksın. Bu zamanda tek yapman gereken yıllarca sürdüreceğin hayatın için ders çalışıp istediğin bölümü okuman. Biri için kendinden ödün verme bu yaşlarda, kendin için mücadele et. İleride her şey daha güzel olacak inan :)

Not: Yine de sen bilirsin tabi :)

İletişimde olmak istemiyorsa yazmayın. Bırakın kendisini de dedesini de o düşünsün. Biraz kendinizi geri çekin, geleceğinize odaklanın. İnanın sizin için en doğrusu bu şu anda.

Erkek arkadaşın (eğer doğru söylüyorsa) çok mantıklı biriymiş ama bu bahane mi değil mi bilemeyiz. Bence aramana gerek yok, kendine dert etmene de. Sanırım sınavlar temmuzda. Bence tamamen sınavına odaklan. 3 ay çok değil, birazcık sabırlı ol. Sevgilimle konuşmadan yapamıyorum demişsin ama şöyle düşün; şu an sevgilinle konuşursan bugün için mutlu olursun. Ama konuşmaz da derslerine çalışırsan ömür boyu mutlu olursun.
Sevgilinin samimi olup olmadığını da sınavdan sonra anlarsın, ona göre yoluna bakarsın. Ayrıca lütfen erkeklerin her dediğine inanma. Tabii ki de sevmeseler de seviyorum diyebilirler

Adamın kararına saygı duy, arama.
Bana şey gibi geldi ama bunca net tavrı, sanki ayrılmak istiyor da sınav zamanı psikolojini etkilemek istemiyor. Sınav bittikten sonra 'zaten olmuyor' vs diye konu açacak.. çünkü çok saçma. Sınav nedeniyle ilişkiye ara veren duydum ama 'hastalansam bile arama,beni unut' diyeni hiç duymadım.
O yüzden ona eski sevgili muamelesi yap, boşver. Kötü haber tez duyulur. Başına bir şey gelirse öğrenirsin zaten, o zaman bir destek telefonu açarsın. Şimdi seni istemeyen birini darlama, derim ben.
Ekleme: yaaa kıyamam, 'beni sevmese seviyorum der miydi hic' diyen saf duygularindan öperim seni

Son düzenleme:
bence sende sevgilini düşünmeyi birak geleceğine odaklan, sevgilinin ardindan bakarken treni kacirma.
bu yaşlarda böyle şeyler çok olur.
belki sevgilinizin dedigi gibi sinav sonrasi gorusursunuz bilemem ama klasik ergen davranisi bunlar.
ben size geri döneceğinden bile supheliyim.
seni seviyorum diyip telefonu kapatti demissiniz benim 3 5 senelik sevgilim kanserim, hastaneye yatiyorum bilmem ne diye aglaya aglaya, seni cok seviyorum diye diye benimde cigerimi sökerken okudugu sehirde gununu gun ettigini ögrendim

Annesi değilsin, babası değilsin. Sınava kadar görüşmeyelim muhabbetini de anlamıyorum; görüşmeyince daha çok aklınıza takılmıyor mu yani? Çocukça tavırlar bunlar.

Bırak kendi başının çaresine baksın, madem görüşmek istemiyor. Hasta olursa da yardım istemezse yine yardıma koşma, sonuçta sınav önemli diyen kendisi?

Ya kızlar biraz acımasız olun ya bak adam nasıl kendini düşünüyor helal olsun ona. Sende öyle ol bak onun gibiler seviliyor

Dün akşam bana kendisi hiç bir sorun yokmuş bir şey olmamış gibi yazdı tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…