Sevgilimle buluşamıyoruz ve bu durumdan cok sıkıldım ne yapmam gerek?

Sevgisini hissediyorum güvenim de var.
Ama elinden geleni yapmaması beni üzüyor açıkçası.
İznini benimle geçirmedi istese geçirebilirdi veya bu 3 aylık süreçte gelebilirdi ama gelmedi.
Şöyle bir örnek vereyim asla övünmek falan değil belki görmüşsündür ben nişanlıyım nişanlım askeri personel izne çıktığı ilk gün kaza yaptı arabayla takla attı ertesi gün çıktı olduğum memlekete geldi gelmeyebilirdi bende gelme demiştim ama geldi … bunu anlatma sebebim sevgiyi derinden hissettiğin zaman bazen gelmese de bilirsin , kendine şunu sor biz bi sebep olsa 8 ay görüşemeyecek olsak ben bu sevgiyi hissedebilir miyim ? Asıl olay bu …çünkü bazen mesafeler olabiliyor , ama mesafe zor geliyorsa karşındaki doğru kişi değilse oturup düşün umarım en doğru sevgidesindir

Uzak mesafe ilişkisine başlarken bunu düşünmen gerekiyordu.

ilk zamanlar her ay sonradan iki ay vs geliyorsa bir bucuk yillik iliskide adam 10 defa geldiyse sen 3 kere gittin demektir. sence bu adil mi? ustelik bazen gunubirlik bile gelmis.
buradan gördüğüm adamin daha cok mucadele ettigi, senin daha cok bahane bulman.
evet sen ailenle yasiyorsun evet sen ogrencisin ama bu demek degil ki iliskinin bütün ameleligini adam ceksin.
ben de uzak mesafe iliskisindeydim. hem de antalya istanbul gibi az uzak da degil, iki ülke arasi ciddi bir uzak. ben de aielmle yaşıyorum. bu donemin bir kısmında ben de issizdim, calissam bile ben tl kazaniyorken hayatimdaki insan euro kazaniyordu. ustelik shengen bölgesinde ve benim vizeyle ilgili sikintilarim vardi. ama ona rağmen "hep bana hep bana- her musait olduğunda o gelsin" şımarıklıgina girmedim. ya da bazen ona daha kolay gidebilecegi, bana vizesiz yerler sectim - cogu tatili ikiye böldüm benim sehirlerimde her seyi ben planlayip kendi butceme gore ucuz tatil yaptim o gunlerde vs vs. ya da sehrime geldiyse bir sekilde evden cikip onu kaldigi gün kadar güzel sehirlere götürdüm turkiyenin guzelliklerini yasadi.
ama durdugum yerden ben calismiyor o calisiyorken devamli ondan gelmesini beklesem, ailem izin vermiyor diye ondan gelmesini beklesem, geldiginde eve giris saatime kadar kafede takilsem ona rağmen hala sevmeyenin o oldugunu iddia edip gelemediginde trip atsam bence bu saglikli bir davranis olmazdi.
buradan bakinca da sizin ilişkinizde mucadele eden o gibi görünüyor. üzgünüm.

Mesafe uzak zaten hem de aranız bozukmuş. Ama sorunlarınızı küserek çözemezsiniz. Duygusal bir insanım cümlesi beni hep çok ürkütüyor yanlış anlamayın ama bunu söyleyen insanlar genelde çok trip atıp düşüncelerini de tam ifade edemeyen insanlar olabiliyor. Öncelikle olgun bir şekilde duygularınızı düzgünce ifade edin. Yoksa böyle küserek bir şey çözülmez çünkü görüşmüyorsunuz da. Haliyle karşı taraf da konuşmama yoluna gidince böyle kafada kurmalar başlıyor.

Peki şöyle söyleyeyim o zaman ailem başka bir şehire günübirlik gitmeme asla izin vermez,yalan söyleyerek gitmekte istemiyorum.Gittigim zamanlar yalan söylemek durumunda kaldım.Uzgunum.
Gittiğim zaman , onunla maximum 5 saat beraber geçirebiliyoruz çünkü kaldığı yer havaalanına bayağı uzak havaalanından kaldığı yere gitmem çok uzun sürüyor kalma şansım da olmuyor maalesef.
Ama o buraya geldiği zaman 12 13 saate yakın zaman geçiriyoruz.
İşten dolayı günübirlik oluyor.
Tabiki bu bakış açısı da haklı.Soylediginiz şeylerde haksızsınız diyemem.
Ama ailem olmasaydı , her gün gitsemde asla zoruma gitmezdi.
Çünkü gelecek düşündüğüm bi adam.

Evet ben çok trip atıyorum ama özlediğimden.
Bir kere aileme yalan söyleyerek yanına gittim, uçağı kaçırdım daha önce ev dışı bir yerde kalmadım bu şekilde alıştım.
Ailem gerçeği öğrendiğinde çok utanmıştım.
Gercegi söylesem gitmeme asla müsade etmeyecekler o yüzden tekrar yalana başvurup gitmek istemiyorum onun gelmesini bekliyorum müsait olduğu zamanlar oluyor evet 3 günlük izni vardı ama gelmeyi tercih etmedi bu da beni uzuyor lafa gelince seni çok seviyorum.
Ama hani ? Yani zoruma giden bu. Umarım anlamışsınızdır

Evlenin

ya herkes adam değer vermiyor falan demiş de
adam da garibim haftada bir gün izni olan biri. doğru düzgün hafta sonu bile yok
iş hayatı zaten yorucu, üstüne böyle uzak mesafe için git gel muhabbetleri daha da yorucu
1.5 senede sen sadece 3 kere gittiysen bahane olarak da ailem vs diyorsan o zaman orada bi duracaksın
ciddi düşünüyoruz demişsin o zaman konuyu ailene aç ve bu gidip gelme olaylarını çöz
ben anlamıyorum bazı kızları, aileleri hiçbir şeye izin vermiyor ama bi şekilde uzak mesafe ilişkisi olaylarına giriyorsunuz
yanına gidemem, aileme yalan söyleyemem ama gerçeği de söyleyemem, hem gitsem bile kaldığı yer uzak, taş çatlasa 5 saat kalabilirim yanında demekle nasıl yaşanacak sence bu ilişki?
kusura bakma tatlım ama alışmışsın sen sürekli adamın senin yanına gelmesinin rahatlığına
o da gelmeyi kesince böyle oluyor işte
bunu çözecek olan sensin bence, o değil.
müsait olduğu zaman vardı gelmedi diyorsun. müsait olduğu zaman dediğin sadece 3 güncük. normalde haftada 1 gün izin yapan birisi için 3 gün de aşırı az. sen bunu çok fazla bi zaman mı zannediyorsun?
çalışma hayatın var mı? ne iş yapıyorsun?

Mezunum çalışmıyorum şu an , sınava hazırlanıyordum geçen ay girdim.Su an boşum evdeyim.Evet ailem biraz baskıcı çok değil ama biraz.
Erkek arkadaşımla buluşmak için gidiyorum dersem tabiki müsade etmezler.
Yalan söylemekte istemiyorum artık.
Ekonomik olarak bir sorunum yok,sevgilimin yanında gittiğimde biletimi vs kendisi alıyordu ödememe müsade etmiyordu.
Ben istemez miyim sizce ? Gidip görmeyi.
Ama olmuyor.
O defalarca geldi evet,özledi ve geldi.3 ay oldu yani en fazla 60 gün görememiştim şimdi bu özlem daha da arttı.
Ne yapmamı öneriyorsunuz ? Gerçekten aşırı üzülüyorum evlilik düşünüyoruz evet ailemlede geçen gün aklımda evlilik olduğunu konuştum.
Ama bu da uzun sürecek muhtemelen.

valla elini taşın altına koyması gereken sensin
adam biletine varana kadar alıyormuş
sen tamamen keyfi tercihinden dolayı "aileme yalan söylemek istemiyorum" gibi bi bahane sunuyorsun
ailenle açıkça konuşmuyorsun da
çözümler önerdim işte sıcak bakmıyorsun
adam sendeki durumu farketmiş o yüzden gelmiyor bence.
ben mesajıma 2 saat geç cevap verse, aynı biçimde 2 saat geç cevap veriyorum mesela. hayatta her şey karşılıklı kusura bakma.

evet ama iste sonucta sen de gidemiyorsun. o geldiğinde de kaliteli zaman geciremiyorsun aksam evine dönüyorsun. o zaman o da sana desin "iliskiye deger vermiyorsun, cabalamiyorsun, sevsen hep gelirdin" diye. bu tribi sen attin diye sen hakli degilsin.
madem seven insan herseyi yapar daglari deler sen ailene bir bahane uydur, kurs de düğün de git uc bes günlüğüne adamin yanina. sen su uc ayda kelimenin tam anlamiyla hiçbirsey yapmamisken adama hicbir sey yapmadi diye üzülüyorsun
bilmiyorum. bana adil gelmedi.
ha "o erkek tabii o yapsin, o erkek soyle boyle" dersen bilemiyorum. ama benim gozumde iliskide kadın erkek yoktur. herkes gereken sorumluluğu almak zorunda. o yuzden buradan bakinca cok da hakli degilsin.

İlişkiniz hep uzak mesafeden mi sürdü? Aklınızda evlilik varmış ama sevgilinizle ne kadar vakit geçirdiniz? Hayata bakışınız aynı mı? Mesela siz gezmeyi seviyorsunuzdur belki ama sevgiliniz sevmiyor olabilir. Bu da bence uzak mesafeden anlaşılmıyor pek. Ayda bir bulusmaya gelen adamla o gün gezer dolasirsiniz karşınızdaki gezmeyi seven, etkinliklere katılmayı sevmeyen biri olsa da nasılsa 1-2 gün sorun çıkarmaz. Ama yakın mesafe ve sık sık bulustugunuz sevgiliniz olsa 1 ay 2 ay tamam der ama az çok sonradan kendisini belli eder. Bu en basit örneğiydi sadece. Sonradan uzak mesafeye donseydiniz ve bu geçici süre olsaydı tamam ama şu an karşınızdakini ne kadar tanıdınız ki sozleneceksiniz?

ayrılın bence. yakınken bile ayda bir görüşüyormuşsunuz. siz birbirinizi tanımıyorsunuz bence, ne kadar tanımış olabilirsiniz ki? ayrılmak ikiniz için de daha hayırlı olabilir belki.

Aynen öyle , ben imkansız kelimesine inanmıyorum.
Haftada 1 gün izni de var.
Kendisinin de günübirlik geldiği çok oldu.
İstese yine gelebilirdi ama gelmedi.
Bilmiyorum ne yapmam gerektiğini.
İstanbul -Antalya arası git gel 1400 km. 1 günlük hafta izninde günü birlik 1400 km yol mu yapacak adam? E sıkmıştır yani maddi manevi, biraz da senin çabalaman lazım. Adam değer vermiyo yorumlarına katılmıyorum istanbul-bursa’dan bahsetmiyoruz.

Evlilik düşünüyorsanız o mesafede nasıl sürekli gelsin ki. Ulaşımda çok ucuz değil geldiğinde kalacak yerede para verecek dahası yorucu bi işi varsa 1 günlük git gel dinlenmeden işe dönecek. Siz evde boş dururken adamı darlamanız ve burda destek görmeniz tuhaf geldi bana. Ayda 1 o geliyosa aynı ay sende 1 gidersin ayda 2 görüşme olur aksi halde zaten birbirinizi tanıyamazsınız.
Birlikte tatile vs gidemeyeceğine göre (ailen kaynaklı) sıkıntılı bi ilişki bu.
Ailen açısından bakınca onlarda haklı bu devirde kadınların güvenliği zaten yokken, hiç tanımadıkları adamın yanına 7-8 saat uzaklığa gitmeni istememeleri normal. Sevgiliyle buluşmadan ziyade yol uzak ha deseler gelemezler başına bi şey gelse koca istanbul ben ailenide anlıyorum.
Bence radikal değişimlere gidin biriniz şehir değiştirsin(evlenmeden)

Koşulları kabullenip trip atmayı bırakmanızı tavsiye ediyorum. Çocukça geliyor bu bana. 3 günlük izni var ama kalacak yeri var mı mesela ? Otel falan masrafını göze alamamış olabilir. Aranızı bozmayın seviyorsanız duygularınızı bu triplerden sıyırın. Sevse gelirdi sevse böyle olmazdı gibi şeyler düşünecek durumdaysanız ayrılın ama bence sizin ayrılmaya gönlünüz yok. Her boşlukta gelsin istiyorsunuz bunun gerçekçi olmadığını düşünüyorum ben. Uzak mesafe zaten bu anlama geliyor bunları göze alamıyorsanız bitirin. Antalya-İstanbul arası ben haftada 2 gün iznim olsa her hafta gitmem çok yorucu

Öncelikle evet siz daha az çabalıyor gibi görünüyorsunuz ama bence adamın da çok gönlü yok. Bunu deme sebebim üç günlük izninde gelmemesi değil, Son anlarda gelmem güçleşti demesi çünkü ben son Dakikadaki iptallerden nefret ederim çok hayalkırıklığı oluyor
Yani birbirinize karşı çok açık bir iletişim kurduğunuzu ve samimi bir ilişkiniz olduğunu düşünemedim nedense.

Evlilik için hiç acele etmeyin ayrıca ailesiyle niye sürekli görüşüyorsunuz?

Ama her hafta buluşmak zaten istemem, şartlardan anlarım ayda bir dahi buluşmak istemem düşünürüm.
2 ay olur.
3 ay fazla geliyor görmeden durabilmek falan.
Ben mi yanlış düşünüyorum

Sürekli görüşmüyorum arada bir arıyorlar , ben aramam mesela.
Çok sık görüşmek de iyi değil bunu anlıyorum.
Bende aynı şekilde şu gün geleceğim diyip gelmemesi tabiki hayal kırıklığına sebep olur.
Belkide ayda bir 2 ayda bir görmeye alıştım o yüzden şu an bu 3 ay bana 3 yıl gibi geliyor.

Ama her hafta buluşmak zaten istemem, şartlardan anlarım ayda bir dahi buluşmak istemem düşünürüm.
2 ay olur.
3 ay fazla geliyor görmeden durabilmek falan.
Ben mi yanlış düşünüyorum
Tamam da adam geliyormuş zaten siz trip atınca kavga edince gelmemiş. Çok mu dizi izliyorsunuz aramız bozuk ama kapıma gelecek sürprizler falan mı yapacak gibi düşündünüz. Sevgilinizin karakterini biliyorsunuzdur küsken gelir mi mesela ? Hani fazla naz aşık usandırır. Sevgilim evinde boş otursa benim sürekli gitmemi beklese böyle bir mesafeyi ben gitmezdim. Aileme yalan söyleyemem diyorsunuz da o gelince ne diyorsunuz sevgilimle mi buluşuyorum diyorsunuz ? Bahane bence biraz aile. Bir arkadaşınızın yanına birkaç gün gidemiyor musunuz o kadar mı baskı var yetişkin insansınız sonuçta sevgilim demeyin arkadaşımın yanına gidiyorum deyin kalın bir hafta mesela hem daha az masraflı. Bence sevgiliniz sizin bir şeyler yapmanızı bekliyor olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…