Sevgilimin en yakın arkadaşı

Yukarıda biri yazmış hak verdim belkide sevgilinde bunları düşünüyor arkadaşına söylettiriyor olabilir. Bence ciddi bir konuşun mırın kırın ediyorsa senelerinizi harcamayın
Adama bir yüzüğü zor aldırdı, zor taktırdı. Adamın evlenesi yok. Bunu kendi de biliyor ama, işte.

Bence adam evlendigine pisman olmus. Bir sebebi de maddi durumu iyi degilse altin takmak istemiyor olabilir dugunde. Nisanliniz evlenmekten cekiniyorsa 35 yasinda bence size asik degildir. Siz evliligi cevre baskisindan dolayi istiyorsunuz o yuzden sevdiginiz birisiyse bence evlenmeniz mantikli olan secim. Evlenmeyin uzatin diyenlerin turkiyede 30un uzerindeki evlenmemis kadinlara nasil eziyet edildiginden haberleri yok sanirim. O cileyi cekecegine evlen bosan daha iyi.

Siz evliliği çok istiyorsunuz bu yüzden en ufak olumsuz konuşmayı avını elinden kaçıran aslan misali tedirginlikle karşılıyorsunuz. Benim sevgilime de arkadaşları neler neler diyor evlilikle ilgili ama umrunda değil. Erkekler arasında evlilik karşıtı laflar hep döner zaten. Önemli olan sevgilinizin ne düşündüğü.

Siz evliliği çok istiyorsunuz bu yüzden en ufak olumsuz konuşmayı avını elinden kaçıran aslan misali tedirginlikle karşılıyorsunuz. Benim sevgilime de arkadaşları neler neler diyor evlilikle ilgili ama umrunda değil. Erkekler arasında evlilik karşıtı laflar hep döner zaten. Önemli olan sevgilinizin ne düşündüğü.
Bak bu da olabilir 😂

Adamın dediği yanlış değil sevgililik,nişanlılık dönemleri en güzel zamanlar.Evlilik sorumluluk demek.Kendisi tecrübe etmiş tecrübesine göre konuşuyor.
Siz yetişkin iki insansınız kendi fikriniz doğrultusunda tercihiniz hemen evlenmekse evlenirsiniz.Sevgiliniz evliliğe sizin fikrinizle ikna olmayıp arkadaşının fikri ile vazgeçiyorsa ilişkinizi bir gözden geçirin.
Evlilik için de erken yada geç yaş diye düşünmek doğru değil bu kişinin durumuna göre değişir.

Sizin gibi hemcinslerimi görünce cidden üzülüyorum. Diğer konunuzuda hatırlıyorum. Neden kendinizi bu kadar değersizleştiriyorsunuz. 30 yaş üstü iki insan iki yıllık ilişkide o yüzüğü bile sizin zorunuzla takıyor, onun arkadaşı sizin yanınızda sizin ilişkinizle ilgili böyle hadsiz hadsiz konuşuyorsa ve sevgiliniz buna müdahile edeceğine; o adama bu haddi veriyorsa bunun nedeni sizin sevgilinizin sizle gerçek anlamda evlilik istememesidir. Sizle sizin itelemeniz ve zorlamanızla kavga dövüş adımlar atan ve hala daha yüzük dışında ciddi atmamış adam için kendinizi neden küçültüyorsunuz. İlişkinizde adam sizle evlensin diye resmen çabalıyorsunuz, erkek arkadaşınızın sizle evlenerek sanki size iyilik yapıyormuş gibi bir havası var. Bırakın evlenmek istemiyorsa ne hali varsa görsün, sizin zorunuzla olacak evlilikten ne hayır bekliyorsunuz onuda anlamadım zaten. Şu türk kadınların sevgililerini kandırılmaya müsait çocuk gibi görme sendromu valla baydı artık. Sevgilisi başka kızla samimi olur, hemen kızı yaftalar, yakın arkadaşı sizle ve ilişkinizle ilgili hadsiz hadsiz konuşur, arkadaş hemen kötü adam ilan edilir, biride demez bunlar bu yüzü kimden buluyor diye; hemen zavallı sevgilinin bu kötü insanlardan etkilenmemesi için planlar yapılır. Bırakın arkadaşlar bu entrika sevdasını, ilişkiler iki kişiliktir, üçüncü kişiler ancak taraflar bu fırsatı verirse ilişkiyi etkileyebilir, taraflar da bu fırsatı sadece işlerine öyle geldiği için verir, ben size söyleyeyim, sevgilinizin sizinle gerçek anlamda evlilik gibi bir hayali yok, sadece sizin zorunuzla oluyor birşeyler, arkadaşları da bunun farkında, o yüzden bu kadar atıp tutabiliyor bu konuda , yoksa erkek arkadaşınızın sizinle gerçekten evlenmek istediğini düşünse, öyle hadsiz hadsiz konuşamaz, zira arkadaşının bunun için ona kızıp küseceğini bilir. Kendinizi yok yere kandırmayın artık.

Ya şu evlenip sorumluluk almak istemeyen zorla evliliğe ikna ettiğiniz adamlara kız gibi naz yaptı falan demeyin artık. Sizin sevgiliniz rahata alışmış evlenip çocuk yapmak sorumluluk almak zor geliyor besbelli. Naz falan yapmamış yani. Hele kadınlarla hiç alakası yok konunun.

Evlilik düşünüyorsanız bu adamla devam etmeyin derim bu adamın evleneceği falan yok çünkü. Hala daha asalak gibi ailesiyle yaşayan arkadaşının ağzına bakan adamdan koca olmaz. Bu ilişkiyi adam edemezsiniz kabullenin bunu. Giden sizin seneleriniz kendinize yazık etmeyin.

Evlenirsem haber vericem size 😂😂
Arkadaşım, bir insan illa evlilik amacıyla bir insanla görüşmez. Belki adam sevgili kalmayı evlenmeye tercih ediyor, olamaz mı? Üstelik yüzüğü dahi siz zorla aldırmışken, adam hala aynı tas aynı hamam ağırdan almaya devam ediyorken siz sadece kendinizi kandırıyorsunuz "evlenmek istemese neden hala benimle?" diyerek. Acı ama gerçek yani.

O kişinin konuşup duruyor olmasından ziyade, ben olsaydım, "evlenicez zaten ne acelen var.." diyen, "evlilikten çekinen" sevgilimin bunları söyletiyor olabileceği ihtimalini de yabana atmazdım. Bu kadar fütursuzluk ve bu kadar ısrar ancak arkadaşının(sözlünüzün) onayı olduğunu biliyorsa mümkün çünkü bence.
👆 benimde aklima ilk bu geldi
Aynen o kadar karı koca gibiler ki gay olmalarından bile şuphelendim bi ara 😂 neyse ki olmadıklarına emin oldum 😂 arkadaşı başıma kaynana olacak gibi duruyor...
Yinede kontrol et arkadasin cocugu olduysa aktif o sizinkide pasif olabilir daha gecen 1 arkadasim ayrildi

Sizin gibi hemcinslerimi görünce cidden üzülüyorum. Diğer konunuzuda hatırlıyorum. Neden kendinizi bu kadar değersizleştiriyorsunuz. 30 yaş üstü iki insan iki yıllık ilişkide o yüzüğü bile sizin zorunuzla takıyor, onun arkadaşı sizin yanınızda sizin ilişkinizle ilgili böyle hadsiz hadsiz konuşuyorsa ve sevgiliniz buna müdahile edeceğine; o adama bu haddi veriyorsa bunun nedeni sizin sevgilinizin sizle gerçek anlamda evlilik istememesidir. Sizle sizin itelemeniz ve zorlamanızla kavga dövüş adımlar atan ve hala daha yüzük dışında ciddi atmamış adam için kendinizi neden küçültüyorsunuz. İlişkinizde adam sizle evlensin diye resmen çabalıyorsunuz, erkek arkadaşınızın sizle evlenerek sanki size iyilik yapıyormuş gibi bir havası var. Bırakın evlenmek istemiyorsa ne hali varsa görsün, sizin zorunuzla olacak evlilikten ne hayır bekliyorsunuz onuda anlamadım zaten. Şu türk kadınların sevgililerini kandırılmaya müsait çocuk gibi görme sendromu valla baydı artık. Sevgilisi başka kızla samimi olur, hemen kızı yaftalar, yakın arkadaşı sizle ve ilişkinizle ilgili hadsiz hadsiz konuşur, arkadaş hemen kötü adam ilan edilir, biride demez bunlar bu yüzü kimden buluyor diye; hemen zavallı sevgilinin bu kötü insanlardan etkilenmemesi için planlar yapılır. Bırakın arkadaşlar bu entrika sevdasını, ilişkiler iki kişiliktir, üçüncü kişiler ancak taraflar bu fırsatı verirse ilişkiyi etkileyebilir, taraflar da bu fırsatı sadece işlerine öyle geldiği için verir, ben size söyleyeyim, sevgilinizin sizinle gerçek anlamda evlilik gibi bir hayali yok, sadece sizin zorunuzla oluyor birşeyler, arkadaşları da bunun farkında, o yüzden bu kadar atıp tutabiliyor bu konuda , yoksa erkek arkadaşınızın sizinle gerçekten evlenmek istediğini düşünse, öyle hadsiz hadsiz konuşamaz, zira arkadaşının bunun için ona kızıp küseceğini bilir. Kendinizi yok yere kandırmayın artık.
Şu yorumun alnı olsa da öpsem.

X