Sevgilim yüksek okul mezunu?

yangec

Guru
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2008
120
57
34

Bana yardım edin. Ben endüstri mühendisliği okuyrm. sewgilim tekstil teknikerliği okudu.(2senelik :KK43: ) ilişkimiz 3 sendedir devam ediyor ancak ailemden cekiniyorum evlenmemize tepki gosterecekler. bu ilişkiyi bırakmak istemiyrm cunku onu seviyorum ama ne yapmam lazım:sm_confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
sabredeceksin bekleyeceksin başka çaren yok
biz badem gözlümle evlendiğimizde ben öğretmendim 2 yıllık o 5.sınıfa gidiyordu

Ne varki bunda arada öyle çokta bir fark yok bence...
Önemli olan mesleğini yapabilmesi işi olması...
Bence bu kadar da büyütülecek birşey yok...
Bunu sorun yapmayın kendinize

allah mesut etsin . bizim asıl problemimiz eğitim farkı :KK43:
ben yuksek lisans yapmayı dusunuyrm amerikaya gtmek istyrm ama.....

sorun nedir?
senin 4 yıllık onun 2 yıllık okuması mı?
ailenle daha önce bunla ilgili bir diyalog mu oldu ki vereceği tepkiyi tahmin ediyorsun?

ailemin beklentisi konu acıldıgında doktor , mühendis , avukat... Nie bole dusunuyolar anlamıyorum. ayrıca ben ileride 3 alırsam o 1 alacak sizce bu bizi etkiler mi?

hımm...eger benım sevıyeme uymuyor deseydın bu kadar sene bırlıkte olmazdın dımı o yuzden bunu sorun etme bence okumakla cahıllık gıder eseklık bakı kalır demısler..:nazar: anlaşıyorsanız sorun yok demektır

ben doktorayı bitirdim. bir şirkette üst düzey yöneticiyim. eşim öğretmen. onun kazandığının neredeyse 3 katı kazanıyorum. bugüne dek aramızda hiç bu konu problem olmadı. konusu bile geçmedi. 15 yıllık evliyim. hatta eşim olmasaydı bu konuma gelemezdim.

pardon benim anladığım kadarıyla,
siz 4 yıllık,erkek arkadaşınız 2 yıllık..
bunu mu sorun edecekler diye
tedirginsiniz???

Son düzenleme:
İleride daha cok uzulmeyim die dusunmekten kendimi alamıyrm:bbo:
canım askım benim ama onu cok sewiyorum arkadaslar allah herkese aşk gibi guzel bir şey versin. aşkıma sahip cıkmalıyımŞeniz

aöf den 4 yıllığa tamamlar cnm..
üstüne master yapar..
bikaç kurs sertifika , bir iki iş deneyimi..
derken gün gelir o seni beğenmez..:nazar:

ne olacagını kımse bılemez.. yanlıs anlama ama aılenın burun kıvırdıgı 2 yıllık mezunu kımı ınsan, lisans mezunlarından daha fazla maas alabılıyor... gerçi statü meselesi anlatmak ıstedıgın ama artık statüyü para belırlıyor günümüzde..

keşke ailenizin beklentisi insan gibi insan olması olsaydı..
tabiki mesleği elinde olmalı,her anne bab ister ama
2 yıllıkmış,4 yıllıkmış ne fark ederki...önemli olan insanın kendini yetiştirmesidir...
bu etiket merakından da nefret ediyorum ya...
---Damadınız ne işle meşgul acaba???
---Doktor,ya da mühendis,
---peki işçi desem,o zaman
neden gocunuyorlar anlamaıyorum...
sonuçta hepimiz zaten işçi değilmiyiz...
sevgiler....

sld'ciim
ay bu cevap sanki ilaç geldi.ne guzel bişi darısı başıma. benim hedeflerim buyuk ama o küçük düşünüyo.
beraber ingilizce kursuna gidelim diyorum yok..
beraber bilgisayar kursuna gidelim diyorum ama gene yok.
ama cok seviyrm

Bana yardım edin. Ben endüstri mühendisliği okuyrm. sewgilim tekstil teknikerliği okudu.(2senelik :KK43: ) ilişkimiz 3 sendedir devam ediyor ancak ailemden cekiniyorum evlenmemize tepki gosterecekler. bu ilişkiyi bırakmak istemiyrm cunku onu seviyorum ama ne yapmam lazım:sm_confused:

Canım aranızda cok buyuk tepkı gosterılecek tahsıl durumu yok..2 yılda olsa unıv.unıvdır benım kanımca..benım hala kızı unıv.mezunu esi ılkokul..ama anlasabıldıkten sonra kımse bunu mevzu bahıs etmedı..aılende ınsanların kısılıklerıne bıraz olsun deger verıyorsa bu kucuk ayrıntıyı onemsemeyecektır(buda kanımca):CüvCüv:

bende harita mühendisiyim eşimde inşaat yüksek mühendisi. etraf tarafından eşim sorulduğunda mühendis cevabını verene kadar eminimki statülü birşey bekliyorlar ben söyleyince nefes alıyolar.. insanlar böylee

Pardon ben bişi öğrenmek istiyorum affına sığınarak
" Bu ilişkiye başlamadan önce karşınızdaki insan ben tahsilli olucam iyi okuldan mezun olucam seninle bilgisayar kursuna ingilizce kursuna gidicem diyemi söyledi?" ve bunca sene boyunca bu ilişkiyi böylemi buraya kadar yürüttünüzde şimdimi problem sorun çıktı? canım benim bence aileninde etkisinde kalmış olabilirsin ama büyük bir ihtimal sende artık sevdiğin adamı beğenmiyorsun yanına yakıştırmıyorsun bence...

canım artık iş işten geçmiş,kaç yıl çıkmışsınız.dönüşü yok sanki.aileni yavaş yavaş alıştırmaya bak.birde ilerde kim 3 kim kim 1 alır.belli olmaz.ama arkadaşın pek istekli değil sanırım.kurs konusunda vs.önemli olan işi bence,iyi bir işi olduktan sonra kim neder

bence aradakı yıl farkını sorun eden aılen degıl de sensın
o yuzden kendın bunu düşünmelısın bızım sana yararımız olmaz

:nazar:

X