Sevgilim tutuklandı

Ay ben nerede babam masum suçsuz dedim ya 😂 hapis cezası almadı dedim dava açıldı görüldü dedim. Pes cidden.
Yok ben babanın hapiste yatmaması öfke kontrol sorunu olan bir maganda olduğu gerçeğini değiştirmez dedim sen de babanı savunmaya geçtin yok şöyleydi yok böyleydi yok 7 sene önce yazmış da para için şikayet edilmiş de filan.
Size bir sır vereyim savcılar hakimler de çok sıkıldı bu dosya yoğunluğundan.
Artık öyle basit hakaretlere hukuki ihtilaf de geç diye toplantılar yapılıyor.
Bilmem kaç bin tl altına dolandırıcılık dosyası bile açılmıyor ki büyük dosyalara sıra gelsin. Babanın hakareti siyasinin kim olduğundan bağımsız ki bu konuda torpil yok büyük ve sinkaflı olmasa mahkeme aşamasına gelmezdi

Ne hikmetse her şey de senin babanın başına gelmiş. Ben şimdiye kadar evet suçluyum diyen suçlu görmedim zaten. Bir insan 2 kere şikayet edilmiş karşılığında savcı suç olduğuna kanaat getirip soruşturma açmış hakim kabul etmiş yargılama başlatmış. Bu iki kez olan döngü ama masum babanın başına gelmiş ?

Ben şimdi sana cezalandırma yetkisinin bağımsız mahkemelerde yani hakimlerde olduğunu filan da anlatırdım da boşuna
bu hikayede öğretmen yargılanmamış anladığım kadarıyla
yani o zaman çocuk dövelim gözünü şişirelim ama yargılanmayalım, bu mudur adalet ?
böyle mi oluyor bu işler, o kişinin de bu baba kadar en azından yasal muamele görmesi gerekmez miydi ?
aylığından kesme cezası alıp aynı okulda devam etmiş . bu mümkün mü?

Yok ben babanın hapiste yatmaması öfke kontrol sorunu olan bir maganda olduğu gerçeğini değiştirmez dedim sen de babanı savunmaya geçtin yok şöyleydi yok böyleydi yok 7 sene önce yazmış da para için şikayet edilmiş de filan.
Size bir sır vereyim savcılar hakimler de çok sıkıldı bu dosya yoğunluğundan.
Artık öyle basit hakaretlere hukuki ihtilaf de geç diye toplantılar yapılıyor.
Bilmem kaç bin tl altına dolandırıcılık dosyası bile açılmıyor ki büyük dosyalara sıra gelsin. Babanın hakareti siyasinin kim olduğundan bağımsız ki bu konuda torpil yok büyük ve sinkaflı olmasa mahkeme aşamasına gelmezdi
Ya sen anlamıyor musun babam suçsuz demiyorum babamın öfke problemi de yok olsa ben çok zor bir çocuktum bana olurdu zaten hayatımızda anormal bir durum olduğu için hala konuşuyoruz bu durumu. Hiç umrumda değilsin istediğini diyebilirsin valla. Sana laf mı anlatacağım. Ben babam suçsuz kader mahkumu demedim suçu var dava da görüldü cezasını da aldı ödedi. Şuan avukatlar işi gücü bırakıp sürekli insanlara hakaret davası açmıyor mu? Bu konuda kaç tane haber çıktı. Bundan bahsediyorum babama öyle bir dava açıldı. Ödedi gitti. O adalet keşke bana vuran öğretmene de işlemiş olsaydı.

Merhaba sevgilim tutuklandı şuan metris cezaevindeymiş ben sevgilimle görüşmek istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum çok çaresizim ne yapmam lazım hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun belki sizin bu konular hakkında bilginiz vardır diye buraya konu açtım

1- sevgilim şuan metris te olduğu için görüşmeme izin verilir mi ?
-
2- eğer izin verilirse görüşe giderken kişisel ihtiyaç örnek pijama tırnak makası iç çamasırı vs sevgilime bunları vermeme izin verilir mi?
3- metris hakkında bilgisi olan var mı metris ne oluyor tam olarak nedir ve kısa sürede ya da herhangi bir süre de tutuklunun tahliye edilme gibi durumu oluyo mu? Çok uzun sürüyo mu
4- yarın gitsem sizce görüşe izin verirler mi ve ben nereye gidip başvurmam lazım ve sevgilimin nerede olduğunun bilgisini bana neresi verir?
Kızlar Allah rızası için en ufak bir bilgi sahibiyseniz nolur yardımcı olur musunuz
Cezaevini arayın hangi koğuşta olduğunu öğrenip mektup adresini alın. Tlf görüşmek için istedikleri evrakları tamamlayıp c. Evine yollayın. Siz hiç bir şey sokamazsınız içeri ama hesabına para yatırabilirsiniz. Görüşe malesef gidemezsiniz.

Yok öğretmenler kutsalllll olduğu için ne yaparsa yapsın kimse dokunamaz. Ki ben babamı savunmuyorum hala konusu geçtiğinde söylüyorum ilerde trafikte bir şey olur karnına bıçak yersin diyorum sakın olması gerektiğini hep söylüyorum. Öğretmen de zaten malum olaylar yüzünden görevinden ihraç edildi. İyi de oldu o gün hastaydım tuvaletten geç çıktım öğretmenler ikimiz birlikte sınıfa gidiyorduk. Trafik dersine giriyordu bir de hani sınıf öğretmenim bile değildi. Geçirdi beni tahtaya bir daga geç kalma diye kocaman yüzüğü vardı kafama geçirdi ben hareket edince gözüme geldi. Eve bir gittim annem babam şok oldu zaten direkt hastaneye gidip rapor almıştık. Millet öğrencisini hamile bırakıyor yine görevinde kalıyor öğrenci dövüyor yine görevinde kalıyor. Geçen gördüm bir öğretmen down sendromlu çocuğu dövüyor. Aileler çocukları okula teslim ediyo öğretmenler kafasına göre vursun diye değil. Dokunamaz. Aldığı ceza aylıktan bir miktar kesme sadece şaka gibi. Hani yanlışlık oldu vs dese babam o kadar sinirlenmezdi. Karısının gözü önünde dövdü hem de oğlu da aynı okuldaydı.
Ben ilkokuldayım sınıf öğretmenim bir çocuğu ayaklarının altına alıp tekmeleyerek döverdi öyle bir iki kez falan da değildi keşke o çocuğun babası sahip çıkıp da o öğretmeni aynı şekilde dovseydi de o öğretmen bir daha o çocuğu öyle dövemeseydi yıllar geçti üstünden hala gözümün önünde o arkadaşı sosyal medyadan tarattım bulamadim öğretmeni olur da bulursam kendisine sövmek için tarattım sosyal medyadan ama bulamadım öldüyse umarım Allah verir belasını bu zihinlerden çıkmıyor maalesef şiddet yanlısı değilim ama bir öğretmen benim evladımi doverse eşim bir pak dövmeye giderken ben de yardıma giderim nokta

Yahu Metrise düşen adamla da bir zahmet sevgili olmayın. Kimseyi durduk yere alıp da oraya koymazlar,sıradan bir hapishane değil orası. Öncesi vardır,yargılama süreci vardır,sizin bunların hiç birinden haberiniz yoksa bu herifle ilişiğinizi kesin yani.

Benim üstümü mü ? Ayy iyice arıycaklar derken yani iç çamaşırımı çıkarmamı isteyecek kadar detaylı arama mı yapacaklar?
Sen sadece belirlenen cins kıyafet götürebilirsin. Mesela eşofman takımı,iç çamaşırı,tişört falan.
Şampuan vesaire onları kendi kantinden temin edecek siz ona para yatıracaksınız.
Sadece 1. Derece vesaire olanlar terör suçundan yatanlar. Sizin terör suçu yoksa eğer adınızı yazdırması lazım.
Evet üst araması olur hatta bazı cezaevlerinde göz taraması da olur. Sütyenin demirli olmasın. Kemer,toka,altın,pantolonda metal vesaire olmasın. Cihazda ötersin orada çıkartman gerekir. Her koğuşun görüş zamanı ayrıdır bunu cezaevinden öğrenebilirsin.

B

Sadece ilk gün haberleşebildik metrise girdiğinden beri kesinlikle ulaşamıyorum tel kapalı haliyle o da arayamıyor beni telefon el koyuldu, bana ulaşmak konuşmak istediğine adım kadar eminim peki Metris'te olan bir tutuklunun telefonla istediği kişiyi arama hakkı var mıdır?
Telefon hakkı var ama haftada 1. O yüzden telefonun sesini açıl tut yabancı numara ararsa kaçırmadan aç. İnşallah numaranı ezbere biliyordur.

Bu hapse giren sevgilin senin yüzüne yüzün tiksiniyorum diyenle aynı kişi mi ? O zaman da ayrılıcam demişsin ama anlaşılan ayrılık yok ufukta hatta ve hatta yıllarca hapishane köşelerinde bekleyecek gibisin. Saf mısıııın yoksa başka bir şey mi ? Kurtul şu adamdan be sevmiyor seni cinsellik için bile ben uğraşıyorum demişsin hala peşinde koşuyosun.
Yok yok bu başka biri

Sevgiline şampuan ya da her hangi bir şey götüremezsin. Yasak. Herkes kantinden almak zorunda. Sadece kıyafet götürebilirsin onların hepsi kabul olmuyor renkleri var. Bir de kitap götürebilirsin ama içerde kütüphane de oluyor. Senin yapabileceğin tek şey onun seni aramasını beklemek( numaranı yazdırması lazım) seninde telefon faturanı verip önceden konuştuğunuzu kanıtlaman lazım. Öncelikle avukat tut. Senin yapabileceğin hiç bir şey yok. Suçunu bilmiyorsan da öğrenirsin. Bu kadar cahillikle işin zor
Neden bana cahil dediniz ki?

Merhaba sevgilim tutuklandı şuan metris cezaevindeymiş ben sevgilimle görüşmek istiyorum ama nasıl yapcam bilmiyorum çok çaresizim ne yapmam lazım hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun belki sizin bu konular hakkında bilginiz vardır diye buraya konu açtım

1- sevgilim şuan metris te olduğu için görüşmeme izin verilir mi ?
-
2- eğer izin verilirse görüşe giderken kişisel ihtiyaç örnek pijama tırnak makası iç çamasırı vs sevgilime bunları vermeme izin verilir mi?
3- metris hakkında bilgisi olan var mı metris ne oluyor tam olarak nedir ve kısa sürede ya da herhangi bir süre de tutuklunun tahliye edilme gibi durumu oluyo mu? Çok uzun sürüyo mu
4- yarın gitsem sizce görüşe izin verirler mi ve ben nereye gidip başvurmam lazım ve sevgilimin nerede olduğunun bilgisini bana neresi verir?
Kızlar Allah rızası için en ufak bir bilgi sahibiyseniz nolur yardımcı olur musunuz

Sevgilim kuzenim vs beni arasa tutuklandım dese ilk şoku atlatır atlatmaz avukat tutarım. Nereye kıyafet götürüyorsun? Sen sevgilinin ne halt yediğini biliyorsundur. Kimse durduk yere tutuklanan biri için önce "ay noluyor" demeden yanına tırnak makası götürmeyi planlamaz.

X