Sevgilim kredi çek diyor

konu sahibinin sevgilisi arabayı kızın üstüne yaparsa sözlerini yutacak mısın?
ilişkileri laçkalaşmış çiftten örnekle erkeğin parası benim param ama benim paramda erkeğin hakkı olamaz diyorsun kısaca. iyiymiş.

Yok tabi canim yaaa nerdee.uzun sure evlilik bile istemiyo ki.Yapmaz yaa.Cunku bana demisti ortak araba alalim dedi.ben benim ustume yap dedim.Yok benim ustume olcak dedi dusun yani.Sozde ikimiz ortak alcaz.ben odicem diyo ama bilmiyom ya kaybetme korkusu bile yok bu adamin

Konu sahibinin sevgilisi olayı güven şartına bağladığı an o ilişkinin güvenirliği sarsılmış demektir.
Burada arabayı kızın üstüne yaparsa bu adam, ancak kendini aklamış olur.
Sözlerimi yutabilirim, yeter ki konu sahibesi mutlu olsun ilişkisinde.
Peki kredi çekilip de bu adam basıp gidince, siz konu sahibi için cebinizden 5bin ödeyecek misiniz?

Tamam canım senin üzerine yapamıyorsa, "Demek ki sen de bana güvenmiyorsun!" deyip restini çek.
Bu ilişkiden bi cacık olmaz, üzgünüm.

Valaahaa yaaa.sanki odicek kurusu kurusuna.illaki bana kalcak o para

Bu yaşıma kadar, okulum bitinceye kadar babam ve annem dışında kimseden para istemedim. Kadında istememeli, erkekte istememeli çok ekstrem durumlar olmadığı sürece, ilişkiler içine para giriyorsa bir yol olmaz. İnsan sorumluluk sahibi olmalı , borcu varsa çalışıp ödemesini bilmeli, ne aileye ,ne sevgiliye, ne dostuna güvenmemeli...

Uzun yıllar birliktelikleri ayrı tutuyorum. Ayrıca diyelim bir borcun altına girdim, ödeyemez duruma geldim ilk çalacağım kapı ailem olur, sevgilim olmaz söyleyemem, istiyemem çünkü gururum el vermez, utanırım küçülmüş gibi hissederim bir bayan olarak böyle hissediyorsam erkekte hissetmeli bence.

Evet erkek -kadın eşittir. İnsan olarak eşitiz, ruh olarak eşitiz fakat fıtratımız gereği kadınlar daha naif duygusal iken erkekler daha korumacı , daha soğuk kanlı ve daha mantıklı düşünüp ters giden olayları daha çabuk toparlayıp yoluna koyabilir. O yüzden kadın ister istemez sırtını erkeğe yaslıyor ona daha çok bağlanıyor duygusal anlamda ve bu da erkeği mutlu ediyor. Diğer taraftan erkek kadına yaslandığında kadına itici geliyor çünkü kadın duygusal olarak daha zayıf naif olduğu için ve erkeği duygusal olarak koruyucu gördüğü için...

O yüzden erkeğin çok ekstrem bir şey olmadığı sürece kadından, para veya maddi bir yardım talep ettiğinde itici geliyor.

ayran yok içmeye arabayla s*çmaya denir ona. parası yoksa otobüse binsin.

Hani kadın erkek eşitti derken?
Bir kadının sevgilisine güvenip araba almasını mı desteklemişizde bu cümleyi kurmuşsunuz?
Bahsi geçen Ada'mın şu an işi bile yok, haftaya işe başlayacakmış, aylık 2.000 maaş alacak ve o 2.000 ide yemeyip içmeyip araba taksidine yatıracak zaten.Tabii o işte kalıcı olursa. Konu sahibine çektirdiği krediyi neyle ödeyecek sizce?Anne babası bu duruma karşı olmasa onlar çekerdi krediyi, geriye bu adamın her ay düzenli para bulacağı bir geliri var mı?
Daha işe başlamadan lüks harcama yapan adama da kardeşim olsa destek olmam.

Ben gerçekten böyle insanları anlayamıyorum. Bir şeyi alacaksan bunun hesabını yapar ona göre hareket edersin. Araba küçük bir şey değil fiyatı da önceden bellidir. Cidden anlamıyorum ya dökme suyla değirmen mi döner? Ben sizden para istemesine değil buna takılıyorum önce. İnsanlar nasıl bu kadar düşüncesiz olur anlamıyorum.

Erkek arkadaşına araba mı alacaksın? Karısıyla biner, sen de kahrından ölürsün artık.

Böyle bir şeyi sen teklif edebilir miydin? Ben asla edemezdim mesela.

Kesinlikle çekme.

hala sevgili dara düşmüş diyen insanlar görüyorum arkadaş adam araba almış araba dara düşmekle ne alakası var ? Sevgiliden borç isteyecek kadar çok mu müşkül durumdaymış da araba alması lazımmış .Adamın daha doğru düzgün işi gücü yok

Ben olsam bu bana teklif edildiğinde dahi ayrılmayı düşünürüm. Bir erkek olarak hiç mi onur yok bu adamda?keyfi bir durum için bir erkek sevgilisinden ne yüzle para ister?hadi sağlık problemi olur seve seve yaparsın ama konu araba
Ve o krediyi çekersen borç sana kalacak bundan adım gibi eminim.
Sakın bu hatayı yapayım deme sakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…