Sevgilim evlilik konusuna sıcak bakmaya meyilli mi sizce yoksa boşa kürek mi benimkisi?

Neden sonunda evleneceksiniz dediniz
Sevgilin sandığından daha duygusal çünkü ve bu kısa sürede sana bağlanmış. Sadece bunu göstermek istemiyor. Araya mesafe girdiğinde ikinizin de sinirleri gerilecek. Eğer süreci doğru yönetir, her görüşmenizde sanki birbirinizi yeniden görme şansına sahip olamayacak gibi nazik ve sevgi dolu davranırsanız birbirinize sonunuz evlilik olur.

İlişkinin iyi taraflarına odaklanın. Uzak geçen günlere değil, birlikte geçireceğiniz zamana odaklanın mesela. Ayrılık yok, kavuşma var...

Ben bu filmi daha önce gördüm, tecrübe diyeyim... Benim Akıllı sevgilim (8 yılın sonunda Artık Eşim) bana bu şekilde davrandı 😉

Sevgilin sandığından daha duygusal çünkü ve bu kısa sürede sana bağlanmış. Sadece bunu göstermek istemiyor. Araya mesafe girdiğinde ikinizin de sinirleri gerilecek. Eğer süreci doğru yönetir, her görüşmemizde sanki birbirinizi yeniden görme şansına sahip olamayacak gibi nazik ve sevgi dolu davranırsanız birbirinize sonunuz evlilik olur.

İlişkinin iyi taraflarına odaklanın. Uzak geçen günlere değil, birlikte geçireceğiniz zamana odaklanın mesela. Ayrılık yok, kavuşma var...

Ben bu filmi daha önce gördüm, tecrübe diyeyim... Benim Akıllı sevgilim (8 yılın sonunda Artık Eşim) bana bu şekilde davrandı 😉
Biliyor musunuz yalnız ve onsuz kalıp triplere girip ilişkiyi mahvedeceğimden korkuyor ve beni tembihliyor şimdiden. En başta da bağlanmaktan korktuğunu söylemişti ve hatta bana ben formal yani resmi ilişki istemiyorum sütten ağzım yandı demişti ben de böyle ilişkiyi kabul edemem dedim sonra böyle diyerek seni kırdım mı? Özür dilerim sadece bağlanmaktan yine kötü şeyler yaşamaktan korkuyorum senin bir suçun yok ama beni de anla dedi. Ben de güzelce konuştum sonra biz yavaş yavaş sevgili moduna geldik. Güven oluştu özel aile meselelerini bile anlattı. Eski eşinden hiç bahsetmez adını bile bilmem beni çok seviyor bir çok konuda hayran bu devirde böyle kadın çok az herkes tatminsiz tembel geçimsiz diyor. Ama sen beni anlıyorsun duygular arzular şelale ve karşılıklı diyor. Güzel şeyler olmasını çok istiyor evlenip mutlu olacağına inanmak o ihtimale inanmak istiyor. Evlenmem demiyor ben açık sözlüyüm senin gibi birine o kötülüğü yapmam oyalamam en fazla”kendine iyi bak iyisin hoşsun ama olmuyor” derim kaç yaşında insanım tecrübelerimi var benim de diyor. Zaman sabır emek sen tuğlanı koy ben koyayım zaten iş evliliğe gider diyor.

Gayet açık değil mi? Ben seni manipüle etmek istemiyorum sana evleniriz dedim beklentiye girdin ilerde olmadı nolacak? Diyor. Hadi atandığın yerde birini buldun yanıma git gel uzaktan yürümez dedin ben napcam? Diyor. Nası başladığı değil istikrar önemli ben sana hep açık konuştum su akar yatağını bulur yarınımız belli değil bu işler teminatla olmaz yaşa da gör diyor

Gerçekten şaka gibisiniz. Adam size bunları söylüyor siz halen devam ediyorsunuz onunla.
Kaldık ki 'atandğın yerde hade birini buldun diyor ' cümlesi zaten sizinle net bir şekilde gelecek düşünmediği anlaşılıyor. Sizi seven bir insan bu cümleyi kuramaz.

Bunu da yazmadan edemicem. Adamın evini süpürürken yada gömleğini dikerken gülmesi mutlu olmasında değil sırf evlilik için kendinizi soktuğunu durumdan içten içe acımasından gülüyor. Yoksa istediğin kadar hamarat ol erkeklerin umrumda değil.

Biliyor musunuz yalnız ve onsuz kalıp triplere girip ilişkiyi mahvedeceğimden korkuyor ve beni tembihliyor şimdiden. En başta da bağlanmaktan korktuğunu söylemişti ve hatta bana ben formal yani resmi ilişki istemiyorum sütten ağzım yandı demişti ben de böyle ilişkiyi kabul edemem dedim sonra böyle diyerek seni kırdım mı? Özür dilerim sadece bağlanmaktan yine kötü şeyler yaşamaktan korkuyorum senin bir suçun yok ama beni de anla dedi. Ben de güzelce konuştum sonra biz yavaş yavaş sevgili moduna geldik. Güven oluştu özel aile meselelerini bile anlattı. Eski eşinden hiç bahsetmez adını bile bilmem beni çok seviyor bir çok konuda hayran bu devirde böyle kadın çok az herkes tatminsiz tembel geçimsiz diyor. Ama sen beni anlıyorsun duygular arzular şelale ve karşılıklı diyor. Güzel şeyler olmasını çok istiyor evlenip mutlu olacağına inanmak o ihtimale inanmak istiyor. Evlenmem demiyor ben açık sözlüyüm senin gibi birine o kötülüğü yapmam oyalamam en fazla”kendine iyi bak iyisin hoşsun ama olmuyor” derim kaç yaşında insanım tecrübelerimi var benim de diyor. Zaman sabır emek sen tuğlanı koy ben koyayım zaten iş evliliğe gider diyor.
Ayyyy daraldım 😒.

Biliyor musunuz yalnız ve onsuz kalıp triplere girip ilişkiyi mahvedeceğimden korkuyor ve beni tembihliyor şimdiden. En başta da bağlanmaktan korktuğunu söylemişti ve hatta bana ben formal yani resmi ilişki istemiyorum sütten ağzım yandı demişti ben de böyle ilişkiyi kabul edemem dedim sonra böyle diyerek seni kırdım mı? Özür dilerim sadece bağlanmaktan yine kötü şeyler yaşamaktan korkuyorum senin bir suçun yok ama beni de anla dedi. Ben de güzelce konuştum sonra biraz yabaş yavaş sevgili moduna geldik. Güven oluştu özel aile meselelerini bile anlattı. Eski eşinden hiç bahsetmez adını bile bilmem beni çok seviyor bir çok konuda hayran bu devirde böyle kadın çok ax herkes tatminsiz tembel geçimsiz diyor. Ama sen beni anlıyorsun duygular arzular şelale ve karşılıklı diyor. Güzel olmasını çok istiyor evlenip mutlu olacağına inanmak o ihtimale inanmak istiyor. Evlenmem demiyor ben açık sözlüyüm senin gibi birine o kötülüğü yapmam oyalamam kendine iyi bak iyisin hoşsun ama olmuyor derim kaç yaşında insanum tecrübelerimi var benim de diyor. Zaman sabır emek sen tuğlanı koy ben koyayım zaten iş evliliğe gider diyor.
Tahmin ettiğim gibi. Bizde evlilik istemeyen bendim, kendimce sebeplerim vardı. Şu yukarıda paylaştığın cümlelerin benzerlerini söylerdim hep 🤣

Merhaba arkadaşlar 28 yaşımdayım öğretmenim yeni atandım Meb e 2 yıl sınav stres sürecinden geçtim. Şimdi ailemden, sevgilimden 750 km uzağa doğuya gideceğim görev için. Büyük bir belirsizlik zaten yaşıyorum yeni insanlar yeni ortam. Bir de sevgilimle bir belirsizlik var o da 35 yaşında hemşire memur yaklaşık 8 aydır birlikteyiz fakat o bir evlilik geçirmiş 2 yıl önce boşanmış. Eski eşinden pek bahsetmez ama her gün kavga , baskı varmış bir de başka şehirde olan annesiyle ilgili “ya annen ya ben” gibi saçma cümleler kuruyormuş. Bizim ilişkimizde ise Beni seviyor ben de onu seviyorum ama evliliğe çocuğa sıcak bakmıyor şu an. İşte bakalım neler olacak motive olmam gerek şu an biraz borcum var ileride bakarız evet de demiyorum hayır da falan kafasında. Su akar yolunu bulur her şey yolunda giderse inşallah o da olur falan diyor. Ve bu belirsizlik beni geriyor aslında bu söyledikleri belirsizlik mi tam olarak onu da bilmiyorum ama bir yandan da çok daha dürüst geliyor evlilik çok konuşan vaat verenden de bir halt olmuyor. Birlikte mutluyuz birbirimizi seviyoruz birlikte yiyip içip pişirip uyuyoruz. Bazen evini temizlerken bana uzaktan gülümseyerek hayranlıkla baktığını görüyorum. Hamarat buluyor beni. Geçenlerde üniformasının ortası yırtılmış aldım elime sağlamca diktim içten içe mutlu oldu ve yüzüne vurdu bu mutluluk.
Annesi ailesi biliyor beni kız kardeşiyle tanıştırdı. Arkadaşıyla tanıştırdı. Hatta arkadaşı yengeyi çok beğendim demiş. Annesi telefonda konuşurken selam söyle demiş benden için. Ama bunlara çok anlam yüklememi istemiyor hem hoşuna gidiyor bunları çevresinden duymak ve bana söylüyor ama çok anlam yüklememi de istemiyor. Az çok tanıdı ben güzel işi gücü olan kültürlü bir kızım. Becerimi vefalı ve gözü yükseklerde olmayan yapımın da farkında. Büyük düğün altın inci de istemiyorum ama yine de çok pozitif değil. Birlikte kampa gittik şehir dışına çıktık uyuduk gezdik dolu dolu geçiyor vakit. Ten uyumumuz da çok güzel gelir gider sarılır öper. Davranışlarda problem yok saygı sevgi dozunda ama merak ediyorum nolacağımızı sabırsızım belki bilmiyorum. O da kendince haklı ben de siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bu durumda ne yapmak nasıl bir yol izlemek gerek sizce?

Baska sehirde olan anneye takilabilir, evlilik tecrubeniz olmadigi icin bunu anlamiyorsunuz ama ormanda on kaplan gucunde bir kayinvalide Amerika'dan dahi evliliginizin ortasina incir agaci dikebilir.

1. Az çok gözlemliyorum anneci değil hatta küçük yaşta kendi ayakları üzerinde durmuş bir insan. Kadın çok yumuşak yüzlü gelinleriyle arkadaş gibi olmaya çalışıyor sorun bu. Mesela abisi de eşiyle İzmir de yaşıyor kız ailesinden o aile kültürünü almamış. Kaynana yani sevgilimin annesi evine gelince selam verip odaya geçiyor alkol ot kafayı çekiyormuş şimdi bu kadın napsın diğeri kim bilir naptı😅
2. Evlenmek istemiyorum demiyor sadece sütten ağzım yandı korkularım var diyor. 6 yıllık sevgilisiyle evlenmiş 2,5 yıl evli kalabilmiş kendisi ayrılmış kolay olmamış. Beni seviyor eminim anlıyorum hal hareketinden aslında evlilik konuları hem hoşuna gidiyor ama bir an frenliyor kendini. Türkiye ekonomisi tecrübeler vs… Babası sevgilim 17 yaşındayken vefat etmiş annesi bir işçi emeklisi arkasında kimsesi yok. En basit istediğin düğün 200 bin diyor. Bazen birlikte evlilik hakkında konuşsak da bazen geriliyor.
3. Öabt yok benim Görsel sanatlar öğretmeniyim. Mesafe önemli değil ayda 2 hafta sonu birlikte kalırız giderim yanına onun biraz zor mesleği nöbetli falan malum… ben ruhuma bu kadar uyan insanı bulamadım bu yaşıma kadar mesafe bizim için çoo sorun değil ikimizde uzaktan ilişki tecrübesine sahip insanlarız.
Ne eski eşi ne eltiyi tanıyorsunuz, milletin hakkında ne kolay, ne güzel hükümler veriyorsunuz, inanılmaz. Böyle "annemle anlaşamadı" diyen adamların genelde kendisi ve ailesi sorunlu oluyor, kendileri ve aileleri yüzünden bitmiş oluyor o evlilik :KK53: Bi sürü dava gördüm, burada milyon tane konu okudum, çevreden de biliyorum, böyle yani. Çok iyimser olmayın bence o konuda; hele ki bizim toplumda genel olarak erkek-erkek ailesi yüzünden kopuyor film, bi kadın (istisnai durumlar hariç) kolay kolay bitirmiyor evliliği.
Ayrıca, hiç kültürlü görünmüyorsunuz buradan bakınca. Niye adama "evinin kadını olurum, dört dörtlük yaparım her şeyi" der gibi, ispat için bu kadar serildiniz?

Ne eski eşi ne eltiyi tanıyorsunuz, milletin hakkında ne kolay, ne güzel hükümler veriyorsunuz, inanılmaz. Böyle "annemle anlaşamadı" diyen adamların genelde kendisi ve ailesi sorunlu oluyor, kendileri ve aileleri yüzünden bitmiş oluyor o evlilik :KK53: Bi sürü dava gördüm, burada milyon tane konu okudum, çevreden de biliyorum, böyle yani. Çok iyimser olmayın bence o konuda; hele ki bizim toplumda genel olarak erkek-erkek ailesi yüzünden kopuyor film, bi kadın (istisnai durumlar hariç) kolay kolay bitirmiyor evliliği.
Ayrıca, hiç kültürlü görünmüyorsunuz buradan bakınca. Niye adama "evinin kadını olurum, dört dörtlük yaparım her şeyi" der gibi, ispat için bu kadar serildiniz?
Size uzunca yazmak isterdim ama tez yazıyorum bu dönem bitirmem gerek. Teşekkürler yinede👍🏻😉

insanlar tek taraflı bakıyorsunuz, biraz da adamın tarafından bakın demişsiniz ama nedense siz hiç eski eş ve elti tarafından olaya bakmıyorsunuz, sevgiliniz acaba çarpıtıyor mu mevzuları diye düşünmüyorsunuz. Anneci olmayan bir adama aklından zoru yoksa "ya annen, ya ben" demez kimse. üstelik erkekler cidden evlenmek istedikleri, deli divane oldukları bir kadın bulurlarsa da yakasına kendileri yapışır. elimden kaçacak diye ödleri kopar. siz kafanızda eski zamandan kalma ideal kadın imajını oluşturup, bak işim gücüm var, hamaratım, annenle çok süper anlaşırım, senin kırılmış triplerini çeker saçını okşarım, benden süper eş olur diyorsunuz adama ve adam hala siz evlilik falan düşünürsünüz ihtimaline karşı " beklentiye girme, buna anlam yükleme haa" deyip duruyor. sevgilim bana güzel bir şey söyleyip ardından da anlam yükleme ha dese benim onurum kırılır, çünkü bana evlilik manyağı bir insansın diyordur orada. tam mutluluk fırsatı bile vermiyor size. evet daha iyi birini bulamaz ve yıllar geçer evleneyim artık ya diye düşünürse birgün sizinle evlenebilir. eğer yan çizmek isterse de işini çok kolaylaştırmış."söz mü verdim, ben sana hep dürürsttüm, kusura bakma " demesi ve kendinden yükü atması çok kolay. gerçekten seven biri gittiğiniz yerde birini bulma ihtimaline katlanamaz zaten. sevgiliniz bunu ne kadar rahat dile getiriyor. deli gibi seviyor olsa zaten geceleri o uyuyamaz, gideceksiniz de elimden kaçacak diye. ama siz zaten elinden kaçabilir intibası da oluşturmamışsınız. adam şu durumda kovalanan pozisyonunda.

Çok teşekkürler tüm olay şöyle bir bakış açısıydı hocam. Ama bazı insanlar direkt erkeğe yükleniyor o da insan oysaki öksüz babası yok bu adamın kendi çabasıyla düğün yapmış 6 yıllık sevgilisiyle bile 2,5 yılda ayrılmış üzülmüş depresyona girmiş bulaşık yıkarken bile ağlamış karşı tarfa çekişmeliye dönmesin boşanma diye her şeyi vermiş tek celsede bitsin yüzünü görmeyim diye kişisl eşyalarını alamamış kız da gıcıklığına vermemiş demiyor. Yeniden düzen kurmaya çalışmış ev tutana kadar arkadaşında otelde sürünmüş demiyor. Sadece yargısız infaz bu ben duymak istmediğim yorumları duydum diy kızmıyorum bu kadar dar tek taraflı yargılayıcı tavırlara kızıyorum.

Simdi size genis bakis acisiyla yasamis birisi olarak yorum yapacagim. Evlenmeden evvel esimle ayni evde yasadim. Kampa gittik, beraber pisirdik vs. Bunlar evlendikten sonrada devam ediyor. Peki degisen ne? Ailelerin isin icine giriyor olması.

Bir erkek cekismeli dava acilmasin anlasmali bosanalim diyosa ifşa olmamak için elindeki herseyi verir. Sonrada arkasından sallar durur.

Gelinlerden biri ya annen ya ben demis. Digeri selam verip kaciyor. Neden acaba

Tahmin ettiğim gibi. Bizde evlilik istemeyen bendim, kendimce sebeplerim vardı. Şu yukarıda paylaştığın cümlelerin benzerlerini söylerdim hep 🤣

Bunları söyleyen evleniyor mu?! Hep öyle olmuş. Ben de adama aylardır aynılarını söylüyorum gelinlik seçmeye başlayayım en iyisi 🤣

"Bazen evini temizlerken bana uzaktan gülümseyerek hayranlıkla baktığını görüyorum. Hamarat buluyor beni. Geçenlerde üniformasının ortası yırtılmış aldım elime sağlamca diktim içten içe mutlu oldu ve yüzüne vurdu bu mutluluk"
Şu kısımdaki sevgi dolu ifadenizi hayretle okudum. fazlaca romantik anlam yüklemişsiniz. kadın ya da erkek, kim benim evime bedava kim temizliğe yardıma gelse, söküğümü dikse, ben de aynı şekilde mutlulukla bakarım:KK70:

X