SEVGİLİM EVLİ Lütfen ön yargının olmadan yorum yapın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1 bucuk senedir evli biriyle beraberim ve ayrılamıyoruz her bıraktığımda oda beni bırakmıyor onu gerçekten seviyorum eve gitmeyip beynimle kaldığı günler çok ayrılmasını istemiyorum çocuğunu çok seviyor bunu biliyorum ama son zamanlarda iletişimimiz azaldı ama hep yanlış düşünüyorsun diyor whatsapta birileriyle konusuyor beni bazen 1 gün aramadığı oluyor ben ç. İçiykem kimle konusuyorsun diye hesap soruyor bana fazla güveniyor kıskançlıkları çok nadir çünki hiç yalan söylemedim ne zaman arasa bakıyorum aramızda ki ilişkide asla maddi bir durum söz konusu değil bu uda biliyor hiç bir isteğim olmadı bu zamana kadar ki durumu iyi ailesinden iş yerinden bizi bilenler var ben üzülünce hemen ilgileniyor yada ufak tartısmalar oluyor ama sadece kaldığımız günler var önceden dısarı çıkardık bunlar azaldı şimdi diyeceksiniz bu adam zaten eşini aldatıyor seni mi aldatmasın bilmiyorum öyle bir his olustu sadece cinsellik olmaya başladı sanki yada bana öyle geliyor ben ondan. Başka hiç kimseyi göremiyorum tip olarak hiç tarzım değildi gerçekten güzel bir kadınım aşkın gözü körmüş sonu yok biliyorum tüm acıyı üzüntüyü tek başıma yaşıyorum onlar hayatına devam ediyor ayrılsamda mahfolurum aldatılıyor muyum bilmem lazım. Geç saatte whatsapp gündüz öyle başkası olsa ben 1 bucuk yıldır nasıl olayım ayrılmıyoruzda hep heyecanla yanımda kavga etsemde sakinleştirir ki çok dırdır biriyim şimdiye kadar yeter derdi bilmiyorum saçma bir haldeyim
Takındı yapmışsın adamı, onurlu ve ahlaklı olmak için elinden geleni yap, hiç bisey yapmazsan bitirip piskolojik destek al...

Yanliz karisinida sevmiyor. "Koynuna giriyor" kriter ise, konu sahibi ilede seks yapiyor. Seks daima sevgi ile saygi ile esdeger degildir.

Ayirten bu ülkede yeterici kadar kadin siddeti var. Kadinlarda bunun daha fazla olmasini dilerse, asla önünü alamayiz. Konu sahibi ve sevgilisi en fazla ahlaksiz diyebiliriz. Bu siddeti mesrulastirmiyor ama.

Eside bu arada konu sahibinden haberdarmis. O'da sence bir cinsel obje mi? Neticede bosanmiyor. Adamin parasi icin evli kaliyor. Benim nezdimde bu olayda tek bir suclu var, o'da konu sahibin sevgilisi.
He birde şiddeti kadın kadına bunu derse vs bir şeyler demişsiniz ya peki ya KADIN KADININ YUVASINI YIKARSA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPARSA ??
Her zaman demişimdir düşünerek konuşmayacaksam hiç konuşmam daha iyi.
Bilmem anlatabildim mi ?

Son 1 aydır tuhaflaatı aynı yerde çalısıyordum işten çıkmamı asla istemedi başka yerde çalısmamıda istemiyor ama anlam veremediğim bir tuhaflık var bana asla yalan söylemiyor nerde ne yapıyor bunları biliyorum aslında çok hassas yanımda ağladığını bildiğim günler var babasına çok düşkündü çocuguna karsı hassas eşi herseyin farkında ama Bi çocuk var sonuçta niyetim asla onların ayrılması olmadı olmayacak söylediklerinizde evet haklısınız bende bazı seyleri farkediyorum
Karısı farkında mı farkında olsa inan saçını başını yolmuş eline vermişti. Karısı şüpheleniyordur o kesin bilse bile ya gidecek yer bulamıyordur. Ya da çocuğunu babasız büyütmek için susuyordur. Hassas ha hassasligina limon sıkayım. Kesin eşimle aramız iyi değil çocuk olmasa bosanirim. Sevmiyorum onu ama çocuk var diyordur. Başka ne diyecek karımı seviyorum keyfimiz de yerinde ama cinsel yönden farklılık heyecan istiyorum mu diyecekti

Evet canım haklısın nedense her evli adamla birlikte olan kadınların tek dediği şey “EŞİNİN DE HABERİ VAR AMA BOŞANMIYOR.”
Bu replikler nedense hiç şaşmıyor hatta dur devamıda şey oluyor kadın boşansa zaten hemen evlenicez .
Evet bizim de hiç şüphemiz yok kadın boşansa hemen o adamlar metresiyle evlenir tabi..
Şiddet konusuna gelicek olursa kadına şiddete çok ama çok karşı bir kişiliğim vardır ama KİM METRESLİĞİ BİLE BİLE KABUL EDİYORSA SAÇI BAŞI YOLUNASI İNSANDIR.
Cinsel obje konusuna gelince karısı onun resmi nikahlı eşi çocuklarının annesi ama diğer metres dediklerimiz sadece cinsel objedir ve cinsel objeliği kabul edenlerin kendine saygısı asla yoktur.
Senin şu savunman içinde inan yorum dahi yapamıyorum çünkü gereksiz yerde gereksiz insanları savunuyorsun şuanda.

Hiçbir kadin saçi basi yolunasi kadin degildir (istismar edenleri tenzih ederim). Gerçekten kadin siddetine karsi gelirsen, her türlüsüne karsi gelirsin.

Adamin metresi ile evlenip evlenmeyecegi önemli degil ki. Esini aldattigi önemli.

Benim açimdan esinin aldattigini bilerek onun ile beraber kalan ile, diger kadin ayni konumdadir. Yani birinin sirf nikah cüzdani vardir diyer daha ahlakli olmuyor.

Öyle bir adam ile beraber olan kadin zaten daima cinsel objedir. Cünkü adam kadinlari o sekilde görüyor. Kendi isteklerine, libidosuna hizmet edecek.

Ben kimseyi savunmuyorum. Ben sadece kadinlarin bu erkeklere daima bahane bulmasina ifrit oluyorum aslinda. Onlari çoçuk yerine koyan, onlara sorumluluk verilmemesi.

Konunun tamamını okumadan ön yargılı olacam kusura bakmayın ne yapsın karısını çocuğunu bırakıp sana mı gelsin isteğin bu mu??? Bugün karısını sizinle aldatan yarın sizi kimlerle aldatmaz.Allah sizi ve sizin zihniyetinizde ki insanları ıslah etsin zira sinir bozucusunuz.

He birde şiddeti kadın kadına bunu derse vs bir şeyler demişsiniz ya peki ya KADIN KADININ YUVASINI YIKARSA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPARSA ??
Her zaman demişimdir düşünerek konuşmayacaksam hiç konuşmam daha iyi.
Bilmem anlatabildim mi ?

Bu son mesajim olacak, polemikten ban yemek istemiyorum.

Yuvayi sadece sahibi yikabilir. Yuva sahibi, kendi yuvasina sadik degilse, bu kendi suçudur. Yarin esim beni aldatirsa, ister hayat kadini ile olsun, ister sisme bebek ile, ister ofisindeki kadin. Zerre umrumda olmaz. Ben nasil sadik kaliyorsam, oda kalmali. Bir kadin olarak "sadik kalma gen"imiz yok. Dna'miza islemis degil. Ben yapabiliyorsam, oda yapabilmeli. Benim aklimi kimse çelmemis ise, onunkinide kimse çelemez.

Aldatirsa sadece onun suçudur ve kabak sadece onun basina patlar.

Burda konu sahibi kötülük yapiyorsa kendisine yapiyor. Yaptigi sey elbette etik degildir, dogru degildir. Ancak bu kendi seçimidir. Sevgilisi baskalara karsi sorumlulugu vardir. Onun seçimi sadece kendi seçimi degildir çünkü esine sadakat sözü verdi. Bu çoçuklari içinde geçerlidir.

Bosanmis bir adam olsa idi okey ama esiyle bosanmadan baska biriyle beraber olan adamdan karakter beklemek sacmalik olur. Boyle bir adamdan gelecek beklemek daha bir sacmalik olur. Zamani bosa harcamak, gencligini curutmek olur.
Boyle bir karaktersiz ile beraber olurken de aldatiliyor muyum diye sormak iyice sacmalik. Sen ve beraber oldugun karaktersiz ikiniz de adamin karisini aldatiyorsunuz. O aciyi o kadina yasatirken umurunda degildi degil mi, ayni aciyi simdi sen yasiyorsun. Umarim karisinin cektigi aciyi anlarsin, ki onlarin bir de cocuklari var. Karisini aldatan adam icin sereften bahsetmek komik olur. Askmis, sevgiymis, ayrilamiyorummus... bunlar sadece kendi vicdanini bastirmak icin kulaklarini disariya tikama. Disaridan bakinca hic de hos bir goruntu yok ortada. Adam zaten bugun sen varsin yarin baskasiyla, o kesin. Olan o kadin ve cocuga olmus. Su an gozlerin kor olmus, kulaklarin sagir... Peki ileride vicdanini nasil susturacaksin. Tabi vicdan varsa... o cocuk senin de cocugun olabilirdi. O zaman asik oldu kocam baskasini sevdi diye kabullenebilecek miydin? Bak simdi de baskasina asik olmus ayran gonullu adam.

Hayatında başka biri mi var diye şüphe etmek mi.. 🤦🏼‍♀️
Yahu adam adam evli evli.
Evet hayatında başka biri var; karısı. Daha kim olsun.
Asıl senin evli adamın hayatında ne işin var.
Umarım fake'sindir diyeceğim ama desem ne olacak ülkede, dünyada şu şahit olduğumuz karakterden milyarlarca var.
Çok yazık..
Yorumuna karşı yorum yazamadım cnm👍

Yani nikahli olmak ne yüce birseymis arkadas. Peki bunlar evli olmayip 20 yildir hayat arkadasi olsa ne yazilirdi?

Cok üzücü bir durum aslinda, kadinlar kendilerini bir erkekten dolayi, bir evlilikten dolayi var oldugunu his etmesi. Ona statü vermesi. X olmak degil de, y beyin karisi olmak.
Önemli olan nikahlı olmak değil biriyle beraberseniz başkası olmamalı ister kadın ister erkek kim digerini aldatırsa suçlu , bunu bile isteye onunla olan da suçlu nikah bişey değil kalbinizde ki yemin önemli sadakat onemli

Karısıyla araları mükemmel olmuştur, cinsellik hat safhadadır. Seninle ara verdikleri ilişkileri şimdi farklı ve muhteşem bir heyecan kazanmıştır. Off ne biçim de mutlulardır şimdi.
Seni karısıyla aldatıyor bence.

Izninlw konu sahibini etiketliyorum arkadasim, bunu gozden kacirmamali.
G Gulenyuzlerrr bak tamda boyle olmustur. Hatta hatta senin nasil berbat, haysiyetsiz, ucuz bi kadin oldugunu farkedip karisinin degerini daha iyi anlamistir. Cunku o cocuklarinin anasi ve sen pacoz, baskasinin erkegini kendi erkegin yapmak isteyen, kendine ikinci kadin damgasini layik goren bi zavalisin. Sende edindigi tecrubelerle su an karisini daha mutlu etme yolundadir. Otur derdine yan, tuvalet kagidi gibisin. Insana lazimsin gecici bi sure ama sonra isi bitince cope atmaliksin.

Çok güzel anlatmışsınız herşeyi anlıyordum fakat bu evli adamlardan bir şey bulunduğunu anlayamıyordum. Benimde bunu sormamın sebebi şuydu; geçenlerde ilk sevgilimle karşılaştık kötü ayrılmamıştık saygılı şekilde bitmişti 13 yıl olmuş neticede. Evli 2 evladı var.
Karşılaştık elinde çocuğu var benim yanımda kardeşim. Naptın nettin diyerek evladını sevdim kucakladım kardeşimde sevdi.
Çocuğuna dedi ki “hangisi daha güzel” dedi. Çocuk beni gösterdi eliyle sarıldım. Sonra döndü ve çocuğa beni göstererek “bu senin annen olsun mu” dedi. Çocukta hayır der gibi omzunu kaldırdı.
Kaynanası geldi sonra çocuğu aldı “denir mi şu çocuğa sen hiç mi değişmezsin deli misin” gibisinden zırvaladım. Kendisi ile hiçbir duygusal bagım veya herhangi bir özel bagım dahi yok. Sonra onun kız kardeşi geldi benim kız kardeşim derken oturduk hep beraber birşeyler içelim dedik (aynı zamanda akraba oluyoruz) kızlar alışverişe cıkınca bana birşeyler anlattı.
Başka bir kadınla beraber yaşıyormuş. Ben şok
Ve çocuklar büyüyünce boşanmayı düsünüyormuş. Bana bi baygınlık.
Kadının maddi durumu çok iyiymiş bilmem neymiş çok seviyormuş hep arkasındaymıs karısıyla mutlu değilmiş. Ben iptal
Şu an kadınla yaşadığını kimse bilmiyormuş çocuklar etkilenir diye de evliliğini sürdürüyormuş.
Kendisi diş hekimiydi, bıraktı inşaat şirketi sahibi oldu sonra batmış madde batagına düstügünü hayatının berbat gittigini anlattı.

Bende böyle buz buz dinledim içimde gram acıma duygusu oluşmadı. Ne teselli ettim ne baska bisey bomboş hissizdim. Tek bildigim sey çocuklara acıdıgımdı.

İşin garip yanı kadın bosanmalarını hala bekliyor. Çocuklar büyüyünceye kadar yani. Kadın duygusal ama erkegin bakısı baska.

Zevzek zevzek cocuga bu senin annen olsun mu diyen adamla neden oturup çay içtin? Bi de yediği naneleri anlatıyor oturup dinledin...

Böyle insanları dinleyip kalplerinizi karartmayın

Günah cikarmaya mi geldiniz ?
Burada bu konuyu acarak taslanacaginizi biliyordunuz boyle yaparak aklanip paklanacaginiz inancina mi sahipsiniz??

Her daim bu turde olan erkeklerin (evli erkek) , elinin kiri olacaksiniz..
Sizin bu cirkin hayat felsefeniz icin cooookk cumleler kurulabilir de , siz bu metres hayatindan vazgecmeyeceksiniz .
Peki simdi biraz gunahlarinizdan arindiginizi dusunuyormusunuz? Kkya konu acarak!

1 bucuk senedir evli biriyle beraberim ve ayrılamıyoruz her bıraktığımda oda beni bırakmıyor onu gerçekten seviyorum eve gitmeyip beynimle kaldığı günler çok ayrılmasını istemiyorum çocuğunu çok seviyor bunu biliyorum ama son zamanlarda iletişimimiz azaldı ama hep yanlış düşünüyorsun diyor whatsapta birileriyle konusuyor beni bazen 1 gün aramadığı oluyor ben ç. İçiykem kimle konusuyorsun diye hesap soruyor bana fazla güveniyor kıskançlıkları çok nadir çünki hiç yalan söylemedim ne zaman arasa bakıyorum aramızda ki ilişkide asla maddi bir durum söz konusu değil bu uda biliyor hiç bir isteğim olmadı bu zamana kadar ki durumu iyi ailesinden iş yerinden bizi bilenler var ben üzülünce hemen ilgileniyor yada ufak tartısmalar oluyor ama sadece kaldığımız günler var önceden dısarı çıkardık bunlar azaldı şimdi diyeceksiniz bu adam zaten eşini aldatıyor seni mi aldatmasın bilmiyorum öyle bir his olustu sadece cinsellik olmaya başladı sanki yada bana öyle geliyor ben ondan. Başka hiç kimseyi göremiyorum tip olarak hiç tarzım değildi gerçekten güzel bir kadınım aşkın gözü körmüş sonu yok biliyorum tüm acıyı üzüntüyü tek başıma yaşıyorum onlar hayatına devam ediyor ayrılsamda mahfolurum aldatılıyor muyum bilmem lazım. Geç saatte whatsapp gündüz öyle başkası olsa ben 1 bucuk yıldır nasıl olayım ayrılmıyoruzda hep heyecanla yanımda kavga etsemde sakinleştirir ki çok dırdır biriyim şimdiye kadar yeter derdi bilmiyorum saçma bir haldeyim
TÖVBELER OLSUN

Allah akıl fikir versin. Ayrıl kendine yeni tertemiz bir enerjiyle yeni bir yaşam kur. Bu adamla evlensen bu adama güvenecek misin? Onu aldatan seni de aldatır. Diğer kadın da seviyorum ama der. Sen de bir çocukla ah ah keşke dersin. Insanlar yaşattığını yaşamadan olmezmis kisa yoldan dönüş yap. Ağla zirla ama o adamdan ayril

Bu tarz olaylara "Yuvamızı yıkmayın pis metresler" diye yaklaşan kadınlara seslenmek istiyorum:

Kemal'iniz efendi efendi otururken, şuh kadınlar gelip koçum aslanım diyerek, Kemal kadına, hayır yapma dedikçe üstüne üstüne gittiklerini falan sanıosunuz...Oyle değil şöyle oluyor; adam 4 bir yanda aranıyor zaten, dertleşme ayağına yaklaşıyor veya bişeyi bahane ediyor...Bu işi %90 erkek başlatıyor...Erkek istemediği sürece hiçbişi olmaz bunu kafanıza sokun bence...

Erkek iradesi ile kadın iradesini ayrı kefelere koyup, erkeğe "baştan çıkarılan", kadına ise "baştan çıkaran" damgasını vuran zihniyetler yüzünden erkekler bu halde zaten...İnanmıcaksınız ama erkekler de isterse kadını baştan cıkarır hatta cok daha ustaca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X