sevdiğimize kavuşmak için ya cami ya vedud listesi

Canım okumak istiyorum, duaya devam etmek isteği var içimde fakat inanarak okumuyorum.O kadar kötü hissediyorum ki kendimi. Yıkılmış, bedbaht..Bunlar hissettiklerimi tanımlamıyor bile..
bence bu duayı okumakla doğru yolda olduğunun göstergesi..Şeytanın seni engellemesine izin verme lütfen derdi veren de Allah derman verecek olan da O.. Lütfen O'na sığın, Rabbim kulları bizlerin her daim yanında...Lütfen şytana kanma içinde gelsede gelmesede oku. Knedi adıma söylüyor ve örnekliyorum yanlış anlama ama zaten hiç bir zamn sureleri tam manasıyla okuyup teslimiyetle hakkını verdiğimi düşünmüyorum. Ama Rabbim izin verdiği sürece okuyacağım. Çünkü böyle olması gerek. İnanmaya çalış, inanmadığını düşündüğün an eüzü besmele çek tekrar oku.. Allah'ın izniyle iyi olucaksın...

bence bu duayı okumakla doğru yolda olduğunun göstergesi..Şeytanın seni engellemesine izin verme lütfen derdi veren de Allah derman verecek olan da O.. Lütfen O'na sığın, Rabbim kulları bizlerin her daim yanında...Lütfen şytana kanma içinde gelsede gelmesede oku. Knedi adıma söylüyor ve örnekliyorum yanlış anlama ama zaten hiç bir zamn sureleri tam manasıyla okuyup teslimiyetle hakkını verdiğimi düşünmüyorum. Ama Rabbim izin verdiği sürece okuyacağım. Çünkü böyle olması gerek. İnanmaya çalış, inanmadığını düşündüğün an eüzü besmele çek tekrar oku.. Allah'ın izniyle iyi olucaksın...
Yanlış anlamıyorum canım, teşekkür ederim düşüncelerini paylaştığın için. Bir süredir okuyorum ama şu ana kadar okuduğum süre içerisinde olumsuzluklar oldu, zaten zannım hep olumsuz, hep olmayacak, şöyle böyle olacak, zaten böyle olacaktı, başka türlüsü olamazdı" ve öyle de oldu.Kendi yaptığım kötü davranışlar, hatalarım da var.Çok pişman olduğum şeyler.Su-i zanlı bir insanım..

Yanlış anlamıyorum canım, teşekkür ederim düşüncelerini paylaştığın için. Bir süredir okuyorum ama şu ana kadar okuduğum süre içerisinde olumsuzluklar oldu, zaten zannım hep olumsuz, hep olmayacak, şöyle böyle olacak, zaten böyle olacaktı, başka türlüsü olamazdı" ve öyle de oldu.Kendi yaptığım kötü davranışlar, hatalarım da var.Çok pişman olduğum şeyler.Su-i zanlı bir insanım..
ama canım kim doğru ki hangimiz tertemiz ? kimse elbet. Böyle olumsuz düşüncelere kapılma lütfen...Direk mesaj atıcam sana inşAllah

Günaydın kızlar.

150 tane "ya vedudül kaviul camii" okudum. Başında ve sonunda salavat getiriyorum daha etkili olurmuş, hayırlısı neyse onu diliyorum hepimiz için. Gün içinde okumaya devam ediyorum tabii. Güneş gibi açılsın içimizde. Her geçen gün daha iyiye gitmek dileğiyle öpüyorum sizleri.

Bir de çok sıkılıyorsanız resim için alın elinize bir kalem, karalayın kağıdı dilediğinizce. Saçlarınıza bakım yapın, ip atlayın, bişey yapın. Dua rahatlatır ama kafanızı rahatlatacak, sizi oyalayacak bir şeyler de bulmalısınız. Halk müziği korosuna katıldım mesela çok keyifli oluyor, yeni insanlar yeni bi ortam. Hayatınıza renk katacak bişeyler bulmalısınız. Su akıp yolunu buluyor, her şey güzel olacak ama hemen değil.

Sevgiler.

Günaydın kızlar.

150 tane "ya vedudül kaviul camii" okudum. Başında ve sonunda salavat getiriyorum daha etkili olurmuş, hayırlısı neyse onu diliyorum hepimiz için. Gün içinde okumaya devam ediyorum tabii. Güneş gibi açılsın içimizde. Her geçen gün daha iyiye gitmek dileğiyle öpüyorum sizleri.

Bir de çok sıkılıyorsanız resim için alın elinize bir kalem, karalayın kağıdı dilediğinizce. Saçlarınıza bakım yapın, ip atlayın, bişey yapın. Dua rahatlatır ama kafanızı rahatlatacak, sizi oyalayacak bir şeyler de bulmalısınız. Halk müziği korosuna katıldım mesela çok keyifli oluyor, yeni insanlar yeni bi ortam. Hayatınıza renk katacak bişeyler bulmalısınız. Su akıp yolunu buluyor, her şey güzel olacak ama hemen değil.

Sevgiler.
Allah razı olsun canımm

Kızlar arabi ayının Son çarşamba ve cumartesileri esma çekilmezmiş. Ters etki yapıyormuş.. Nasıl hesaplıcaz bunu bilgisi olan var mı? İnternetten baktım ama anlayamadım

kızlae bi kaç gündür netim yoktu girmedim siteye okumada yapamadım hakkınızı helal edin bu arada bana özel olarak okumayın çünkü bemn okul nedeniyle düzenli okuyamicam ...

Allah’ın ve Şanlı Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun arkadaşlar,

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'a olsun, salat ve selam o kutlu Nebi (SAV) efendimize onun Aline ve Ashabına geçmiş tüm peygamberlere salih kullara şehitlere olsun ebeda..

Sizlerle zikir ve marifette yaşadıklarımızı paylaşmaya çalışacağız.
Öncelikle ZİKİR kelimesi anlam olarak insanda ve günümüzde maalesef tarikat kavramını çağrıştırıyor. Aslında zikir kelimesi anma hatırlamadır. Cenab-ı Allah dilediği kuluna zikrini öğretir. Ve yaptırır ki bundan sonra yolculuk başlar aşka doğru…

YAŞA ve GÖR iddialı bir kelimedir ve bizim zikri anlatırken en çok kullandığımız kelimedir. Bizler ve bu zikri yapan tüm kardeşlerimiz bir çok güzellikler yaşadılar ve yaşamaya da devam ediyorlar,

NUR SURESİ 36. “(Bu kandil) birtakım evlerdedir ki, Allah (o evlerin) yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir. Orada sabah akşam O'nu (öyle kimseler) tesbih eder ki;”

vb. 254 Ayette bahsedilen zikir genelde namaz olarak algılanmaktadır (namazla ilgili ayetlerde zaten namaz “namaz” olarak belirtilmektedir) oysa Rabbimiz bize kendisini anmamızı zikretmemizi bunun kullarına her konuda şifa ve ona yaklaşmanın en etkili yolu olduğunu söylüyor.

Denemekle kaybedecek hiçbişeyiniz yok ama kazanacağınız Allah’ımızın rızası başta olmak üzere maddi manevi çok şey var..en başta günümüzde en çok eksikliğini hissettiğimiz şey :HUZUR…Üstelik zikir aşağıda da göreceğiniz gibi bildiğiniz aşina olduğunuz tesbihlerdir.

» Zikir Nasıl Yapılır?
Hazırlık:

1- Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı...)
2- Yalnız olunmalı... (Burada maksat kalbin Hakk ile beraber olmasıdır.)
3- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı...
4- Mutlaka abdestli olunmalı...mümkünse kıbleye dönük olmalı..
5- Mutlaka şu saatte yapılacak, diye bi saat belirtilmez ama yatarken ve sabah namazının öncesi yada sonraları en uygun zamanlardır... Herkesin uykuda olduğu bir zamanda Rabbimiz “ kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulumu andı” der ve zikir sahibini çok sever...

UYGULANMASI: SABAH ve AKŞAM GÜNDE 2 KERE VE HERGÜN YAPILMALI.

1-Bir Euzü besmele çektikten sonra ;100 kere “ TEVBE ESTAĞFURULLAH” söylemek...
2-(Besmele söylemeden ) En az 132 kere (Peygamberimize) SALAT-I ŞERİFE söylemek.(Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)
3-Salat-ı şerifleri söyleyip , bitirdikten sonra Euzü besmele çekip “MUTLAKA” 3 İhlas ve 1 Fatiha okuyup salatı şeriflerle birlikte sevaplarını ” Yüce Peygamberimize , ehlibeytine,ailesine,akrabalarına ve arkadaşlarına,tüm peygamberlere ve tüm salih kullarının ruhlarına" hediye ettim (Dikkat bağışladım değil Hediye Ettim) denilecek...
4- Bir Euzü besmele çekip , en az 100 kere “ LA İLAHE İLLALLAH “ söylenecek.
***Not : Zikiri bitirdikten sonra 3 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır...***

Bu kadar mı ? Evet bu kadar...İster açık olun ister kapalı,ister namaz kılın yada kılmayın (zikre başlayanların çoğu zaten namaza başlıyor ve her ibadetleri kolaylaşıyor) 1 aya kalmadan zikrin işe yaradığını gösteren ilk belirtiyi yaşayacaksınız zaten : HUZUR ve SALİH RÜYALAR…siz yeterki aksatmayın…Sakın -ben günahkarım bu nimetler bana verilmez- diye düşünmeyin,zikrin başında 100 kere Tevbe Estağfurullah çekilmesi La İlahe İllallah çekerek Rabbimizin huzuruna gitmeden önce günahlarımızdan arınmak içindir…Zikrin adı Veysel Karani zikridir,ona ait olduğu için bu isim verilmiştir.

Zikir ehli olduktan bir süre sonra zikir esnasında çok ama çok güzel kokular duymaya başlarsınız. Bu kokular Firdevs cennetindeki misk dağından zikreden kula hediye olarak gelir, günde iki kere insanlığın yıldızlarına gönderdiğiniz hediyeler 1 e 100 1e 1000 (sayısını Rabbim bilir) katlanarak size geri gelir, siz bir sultana hediye verdiğinizde sultan kendine yakışanla nasıl mukabele(karşılık) ediyorsa, onlar da mana aleminin sultanları size ilim ve himmet ile o kadar çok hediyeler verecekler ki sonunda sizler -biz buna layık mıyız ki bu kadar hediye veriyorlar- diye şüpheye düşeceksiniz. Asla şüphe edenlerden olmayınız. Çünkü siz Allahı zikretmekle Kuranda 254 ayete birden uymuş oluyorsunuz. Dolayısı ile kuran kalbinizde yaşamaya, sizlere ayetlerini bir bir açmaya ve yaşatmaya başlıyor,

Nasıl mı?
ANKEBUT SURESİ 69 ; Bizim yolumuzda (nefsi ile) mücadele edenlerin bize gelen yollarını kolaylaştırırız ve onlara yollarımızı gösteririz"

BAKARA SURESİ 277 "Onlar asla korkmayacak ve mahsun da olmayacaklar"

DENEYİN YAŞAYIN VE GÖRÜN! ALLAH RIZASINDAN BAŞKA KARDEŞLERİMİZİN DE BİZLERİN YAŞADIĞI GÜZELLİKLERİ YAŞAMASINDAN BAŞKA HİÇBİ İSTEĞİMİZ YOK TARİKAT VS DE DEĞİLİZ,deneyenler zaten bana teşekkür edecekler…soru sormak isteyenler mesaj da atabilirler..Allah’a emanet olun kardeşlerim..

Mrb arkadaşlar. Ben 5senelik evliyim. Bİrbirimizi severek evlendik. Ben evliliğimin ilk yılları dünyanın en mutlu insanıydım. Eşim bbanaçok değer veriyor beni asla kırmıyo incitmiyordu. Ama ne olduysa 3.yıldan sonra oldu. eşim artık beni kırabiliyor incitiyor. Ailesi için beni boşamaya kalktı. Şimdilik barıştık ama aayrı yatıyoz. Sadece konuşuyoz..bana sevgisi, saygısı tahammülü aazaldı.çok üzülüyorum. Bu eesmayı ben bi türlü düzenli bi şekilde devam ettiremedim. En fazla 7gün arka arkaya 1000er kere okudum. O yüzden çok bi etkisini görmedim. Etkisini görmek için her gün yyapmkgerek. Ama şunu diyebilirim sanki biraz daha sakin bi insan olmştm ayrıca maalesef benm ona olan sevgim arttı. Ben tam ttersini istiyorum. Onun bana sevgsi artsn ben zaten sevdğmden acı çekyom. DDahafazla bağlanp da acı çekmk istemyom. Onun bana ssevgisindebi ddeğişiklkgörmedim. Belkide az okudğm içindr. Günde bin defa gezegen saatlerine dikkat ederek okuyorum. Jupiter saatinde ookumak lazm etkisinin daha iyi hissedilir olması için. İnşallah birdaha hiç bırakmam. çok zor bi dönemdeyim :-(

Mrb arkadaşlar. Ben 5senelik evliyim. Bİrbirimizi severek evlendik. Ben evliliğimin ilk yılları dünyanın en mutlu insanıydım. Eşim bbanaçok değer veriyor beni asla kırmıyo incitmiyordu. Ama ne olduysa 3.yıldan sonra oldu. eşim artık beni kırabiliyor incitiyor. Ailesi için beni boşamaya kalktı. Şimdilik barıştık ama aayrı yatıyoz. Sadece konuşuyoz..bana sevgisi, saygısı tahammülü aazaldı.çok üzülüyorum. Bu eesmayı ben bi türlü düzenli bi şekilde devam ettiremedim. En fazla 7gün arka arkaya 1000er kere okudum. O yüzden çok bi etkisini görmedim. Etkisini görmek için her gün yyapmkgerek. Ama şunu diyebilirim sanki biraz daha sakin bi insan olmştm ayrıca maalesef benm ona olan sevgim arttı. Ben tam ttersini istiyorum. Onun bana sevgsi artsn ben zaten sevdğmden acı çekyom. DDahafazla bağlanp da acı çekmk istemyom. Onun bana ssevgisindebi ddeğişiklkgörmedim. Belkide az okudğm içindr. Günde bin defa gezegen saatlerine dikkat ederek okuyorum. Jupiter saatinde ookumak lazm etkisinin daha iyi hissedilir olması için. İnşallah birdaha hiç bırakmam. çok zor bi dönemdeyim :-(
Canım ya cami ya vedud çekerken en başta niyetini belirt.. Allahım sen beni eşime çok sevdir. Onun kalbini bana çek bu isimlerinin hürmetine de ve esmaları çekmeye başla. Birde kenzül arş dduasını okumanı tavsiye ediyorum sana. İnternetten bakabilirsin. Yine niyetini belirtip hergün bu duayı okuyabilirsin. Çok etkili bir duadır.

İnşallah eşinle aramızdaki bütün sorunlarınız çözülür. Eskisi gibi mutlu olursunuz. Bu kadar değişmesi dde çok garip. Ne olursa olsun seven biri bu kadar nefret etmez. Sen çok kötü birşey yapmadığın sürece. Çok garip cidden

bende katılma isterim eşimle 10 aydır küsüz tam olarak bir sebebi yok 6 yılık evliyiz 3,5 yaşın da bir oğlum var aynı evde yaşıyoruz boşanma felan yok yabancı gibiyiz ben eşimi çok seviyorum onun için Allahımdam eşimle evliliğimizin üzerindeki kara bulutların, negatif enerjlerin, huzurumuzu kaçıran her ne varsa kalkmasını yerine mutluluk, huzur, neşe,aşkın gelmesi ve sıcak bir yuvaya dönüşmesini ve eşimle barışmaya niyet ediyorum amin

Bende Esma ları okuyorum ...bu seneye kadar 4 - 5 ay öncesıne kadar esmalardan haberim yoktu ...Allah ın 99 ismi var biliyordum ama bunların hepsini bilmiyordum bu ısımlerle dua edılecegını de bılmıyordum ..yani bu şekılde....
Bende acımdan ne okusam diye diye esma larla karsılastım...
Bu esma yı da okudum...yukarda ki arkadasın dedıgı gibi benım sevgım daha da arttı sanki..
Mutlaka faydaları var bu esmaların ben inanıyorum..okudukca rahatlıyorum ben...5-6 esma okuyorum..ama mutlaka bir kere de hepsini birden okumaya çalısıyorum....
Bence en önemli olan içten edilen dua lar...ne dersenız deyin farketmez...içten olun yakarın Allah a...Allah ım bizi duyuyor...o Rahman o Rahim...o Semi...
Ya Vedud okumaya devam edin Ya Cami ile birlikte...
Fatiha okuyun Ayetel Kürsi okuyun İhlas okuyun...Ne bilim öyle işte...içinizden ne geliyorsa o dua yı okuyun...sadece Allah için onun yardımı ve merhameti için okuyun bol bol...af dileyin ...Allah ım herseye Kadir...
Dua larımızı kabul et yarabbim..

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنفَقْتَ مَا فِي الأَرْضِ جَمِيعاً مَّا أَلَّفَتْ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm(hakîmun).

Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz’dir, Hakîm’dir.

Ben bu jüpiter saatini falan anlamıyorum......her an her saat dua etmelıyız Allah a.... o bizi hep duyoyor...illa vakit diyorsanız Sabah ezanı ....gece yarısı dua edin ...yağmur yağarken kar yağarken akşamüstü güneş batarken... vs

Gezegen saatine göre okumanın daha etkili olduğunu düşünüyorum ben bu enerjiyle alakalı. İnş bırakmadan okumayı düşünüyorum. 2gündür okuyorum. Olumlu sonuç alırsam yazacağım

Gezegen saatine göre okumanın daha etkili olduğunu düşünüyorum ben bu enerjiyle alakalı. İnş bırakmadan okumayı düşünüyorum. 2gündür okuyorum. Olumlu sonuç alırsam yazacağım
Uzun bir aradan sonra merhaba?
Tekrar bir liste olusturmaya ne dersiniz arkadaslar?:)

X