sevdiğimize kavuşmak için ya cami ya vedud listesi

çicekcim ben sayılara göre okuyorum da bi sakıncası olur mu. sayısı da 114müş. ben 114 kez ya cami ya vedud cekeceğim zerema için

Listeyi diger gruplardaki gibi yazayim ilk uyeden baslayarak. Yeni gelenleri alta ekleyeyim
bugun zerema icin okuyoruz

1.kardelen 1000 okudu
2.zerema
3.cicek 1000 okudu
4.gitmenolur

Canim bu konuyu ben alo fetva hattina sordum. Bazi zikirler icin telaffuz edilen ozel sayilar vardir ama duanin azi fazlasi olmaz o rakamin altina dusmeyin ama ustune cikin duada israr bi rakamin kerametine takilip orda durmaktan daha iyidir dedi muftuluk gorevlisi. O yuzden kendim burada en az bin okuyorum ama cikabildigim kadar uzerine de cikiyorum.

Ama sakincasi yok ne kadar okumak gelirse gonlunden o da kabulumuzdur. Listemiz simdilik cok kucuk o yuzden esnek olabiliriz diye dusunuyorum kim ne kadar okuyabilirse.

Grup kucuk oldugu icin ilk gunler duzensizlikler olabilir. Valla kizlar onerilerinizi yazin hepimizin grubu burasi. Ortak paydada karar aliriz

Internetteb bi alinti paylasiyorum

Allah'ın 99 ismin den biri olan YA VEDUT 'un Fazileti

Dikkat:

"El-Vedüd" ismi şerifinin sırlarını faziletini faydasını sıralamadan önce unutumamalıdırki!,

Her şey Allah cc dan dir,biz bu zikirleri yaparken niyyetimiz evvela Allah cc rızası olsun sonrada hangi niyyet için okuyorsak niyyetimizi kalbimizde tutarak samimi olarak okuyalım,Allahı cc denemeyede kalk mayalım,2 çıkarımız olur, hem dünyalık isteğimizi bu isöi şerif hürmetine verir hemde ahirette büyük mükafatlar kazanırız.

Bu ismin zikir saati ay, zikir günü Pazartesi, zikir sayısı 20'dir.Bu ismin etkisi oldukça fazladır. İsmi usulüne uygun zikredenlerin kalbi huzurla dolar, ferahlar.Bir gıda üzerine 1000 kez okuyup, eşle birlikte yendiğinde aralarındaki muhabbet artar.Her gün düzenli olarak 20 defa okuyan kişi, herkes tarafından çok sevilir, sözüne saygı gösterilir.

El Vedud isminin Kuran'ı Kerim'deki ayetlerdeki yeri nedir?

Rabbinizden mağfiret isteyin, tövbe edin. Şüphesiz ki O çok merhametli, Vedud'dur. (Hud 11/90)Kuşku yoktur, Rabbinin yakalaması serttir. O yoktan yaratır ve tekrar diriltir. Bununla birlikte Gafur'dur, Vedud'dur. O arşın sahibi ve yücedir. İstediğini, dilediğini yapandır. (Büruc 12-16/85)Allah onları sever, onlarda Allah2ı severler. (Maide 5/54)Takva sahibi olanlar, cennette nur içindedirler. Allah'ın huzurunda onun koltuklarının altındadırlar. (Kamer 54/55)İyi işler, güzel ameller yapanlara daha güzeli ve ondan fazlasını karşılık olarak verir. (Yunus 10/26)Rableri onlara temiz bir içecek içirmiştir. (İnsan 76/21) Rabbinin temiz içeceğine nail olan, O'nu bulan neden mahrum olabilir, Vuslat son duraktır

Rabbinizden bağışlanma dileyin; sonra O’na tevbe edin. Muhakkak ki Rabbim çok merhametlidir, (müminleri) çok sever.

O, çok bağışlayan ve çok sevendir.

En güzel isimler Allahı'ındır..o halde siz de bu güzel simler ile Allah'a Dua ediniz..(Araf suresi-180)

Yüce Allah'ın isimleri ne güzeldir..Hepsi ayrı ayrı şifadır okuyana..99 İsim den 1 tanesini bile okumayı alışkanlı haline getirmek hayatınızda gözle görülür değişiklikler olması demektir..

okuyarak sevdigini seni sevmesi icin okunabilir, tabiki niyet en önemlisi.

1) birinci gün 300

2) ikinci gün 600

3) ücüncü gün 900

-Farz namazlarının arkasından (400)’er defa okuyan, insanlar tarafından sevilir.

Bu mübarek ism-i şerifte ilahi bir sır vardır.

-Uygulayan bir kardeşim bu bilgiyi paylaşmış:

Çok severek çektiğim bir zikirdir bunu çekmeye başladığımdan beri insanları daha çok sever daha az sinirlenir oldum sayısız aklıma geldikçe çekerim yakın çevremin bana karşı sevgiside bayağı bir artı dip not olarak ekleyeyim.DİYOR.

Evet yanlış okumadın okuyucu..Sadece bir tanesini bile okumayı zikir etmeyi alışkanlık haline getirmek hayatınızda olumlu şeylerin olmasını sağlayacak..

Bir başka uygulayanın tavsiyesi:

okuyacak olan ise günde 5500 adet okumalıdır.işte böylece bu isme ait olan ve gönülleri kendine çeken sevgiyi bulmuş olur.bir erkek üzerinde denedik ulaştığı sevgi hayret vericiydi

48- EL VEDÛD: VedûdKullarını çok seven, sevilmeye gerçekten layık olangünde 400Herkesin sevgisini kazanmakYa Vedud ismini zikreden kişiyi bütün insanlar sever, sayar, hürmet görür. Okumaya devam eden kişi başkalarına tesir eder ve karşısındakini hükmü altına alır. Kalbi nurlanır, huzura kavuşur. Günde 270 defa Ya Vedud ismini zikreden borçlarından ve fakirlikten kurtulur.

Bu ismi şerifin faziletinden çok faydalar elde etmiş bir kardeşimizin açıklaması:

Ben bunu yaşamış bir insanım şöyle ki; Benim Annem bir banka da çay servisi yapıyor..Yaşı 45 bu yaştan sonra gerçekten de insanların ağız kokusunu çekmek zordur heleki bir kadın olarak..

Zaman zaman banka müdürlerin den, Şeflerin den Banka memurların dan azar işitir ve buna çok üzülür ve bazen ağlardı..Dertleştiği arkadaşların dan biri Annem'e bir şey tavsiye etti Allah'ın bu 99 ismin den bir'ini zikir etmesini o'na kim kötü davranıyorsa içinden bu ismi zikir etmesini tavsiye etti..Bu isim Allah'ın 99 ismin den biri olan ''YA VEDUT''idi..Annem bu ismi iş yerinde ona kötü davranan kişileri niyet ederek zikir etmeye başladı..

100 yada 1000 ya camı-ya vedüd okumaya devam eden ayrılmış veya ayrılmak üzere olan eşiyle barışır ve asla bir daha ayrılmaz,eşi kendini çok sever.

Adeta tılsım etkisine sahibtir çok güçlüdür,uygulayan bir çok kişiden olumlu bilgiler edindik.

"sıtandart okumadan sonrada dilimizden hiç düşürmezsek çok daha başarılı oluruz".

(ÖRNEK: Ya Vedut-Ya Allah,Falanca kişi bana iyi davransın..)

Evet bu şekilde zikir etmeye devam etti ve iş ortamında ki hemen hemen herkez Anneme iyi davranmaya ve sevmeye başladılar..

Annem iş ortamında daha sevilen bir eleman oldu çok şükür..

Bende bu ismi şerif-i sürekli zikir edenlerden biriyim..ve gerçekten başım hiç darda kalmadı bugüne kadar..

Ne zaman başım sıkışsa bir konu hakkın da çaresiz kalsam veya bir kişiden beklediğim haber'in hayırlı olmasını isteğimin zaman her zaman Ya Vedut,Ya Allah diye içimden defalar ca okurum ve niyet ettiğim şeyi aklım dan geçiririm..

Allah'a Hamd olsunki,bu İsmi Şerif-i okuduğum dan beri başım dardan kurtuldu ve beklediğim haberler hep hayırla geldi..

Allah'ın 99 ismin de şifa vardır biraz araştırıp Allah'ın 99 ismi'nin faziketlerini ve nelere şifa verdiğini öğrenebilirsiniz..

Umarım faydalı bir bilgi olmuştur..

-YA Vedut ismi şerif'in fazileti: Vedud; allah-u tealanın ismi şerifidir inanarak okunursa sevgiyi celbeder ve karşısındaki kişinin öfkesini yener..

-Herkesin sevgisini kazanmak için

Günde 400 defa.

-Ya Vedud ismini zikreden kişiyi bütün insanlar sever, sayar, hürmet görür.

-Okumaya devam eden kişi başkalarına tesir eder ve karşısındakini hükmü altına alır.

-Kalbi nurlanır, huzura kavuşur.

-Günde 270 defa Ya Vedud ismini zikreden borçlarından ve fakirlikten kurtulur.

Diğer sırları:

Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri:

-Bu mübarek ism-i celil, (1000) defa bir yemeğin üzerine okunarak aralarında geçimsizlik bulunan ailelere yedirilse aralarındaki Soğuklukmuhabbete dönüşür.

-Kim bir yemek üzerine bu ism-i celili "Yâ Vedûdü celle celâlühû" diye (1000) defa okur da o yemekten karı-koca birlikte yerlerse aşırı derecede birbirlerini severler. Aralarında muhabbet meydana gelir.

-Farz namazlarının arkasından (400)'er defa okuyan, insanlar tarafından sevilir.

-Bu mübarek ism-i şerifte ilahi bir sır vardır. Kim bu ismi okumayı adetedinirse başkalarını teshir eder, onları hükmü altına alır.

-Fakirlikten ve borç yükünden kurtulmak için mezkur saatte (270)'şer defa okunmalıdır.

-Bu ism-i şerif îsm-i A'zam'dır. Bu ism-i şerifi vird edinerek okuyanları Allah Teala sever.

-Doğruyu bulmak ve Allah'ın emirlerim sevmek isteyen kul, kulluk görevlerini yerine getirmek için bu ism-i şerifi okumalıdır.

Çünkü bu ism-i celil kalpteki karanlığı atarak kalbi nurlandırır. Ruhun nurlu güneşi kalbi aydınlatır, kalp huzura kavuşur. Huzura erip nurlanan kalp de Allah'ı sever.

Bu ism-i şerifi bir beYaz ipek üzerine yazarak üzerinde bulunduranları bütün kalpler sever.

Kendinden geçinceye kadar bu ism-i şerifi okuyan kimseyi herkes sever.

Gönlü ona meyleder; kalbi onu sever ve Allah Teala onun içini muhabbet ruhu, dışını da sevgi sırları ile zinetlendirir. Bu ism-i şerifte çok değişik sırlar gizlidir.

-Bu ismi,usulüne uygun olarak zikreden kimsenin gönlü nurlarla dolar,kalbi genişler ve ferahlar.

Grup kucuk oldugu icin ilk gunler duzensizlikler olabilir. Valla kizlar onerilerinizi yazin hepimizin grubu burasi. Ortak paydada karar aliriz
Grubumuz küçük ama düzenli bir şekilde işlediğini düşünüyorum ve burada yer almaktan mutluluk duyuyorum. Teşekkür ederim sana cicek88, buna vesile olduğun için. Diğer gruplardaki gibi hangi arkadaşımızın ne kadar okuduğunu güncel görelim. Bana göre bu önemli..Senin de söylediğin gibi sayılar mühim fakat üstüne de çıkabilirsek daha makbul olur Allah'ın izniyle..

Merhabalar.

Dün bugün okumaya devam ediyorum. Sabah evden işe gelirken 250 tane okudum. Hayırlı olan kimse tez zamanda karşımıza çıksın diye. Yalnız çok hoş birşey oldu. uzun zamandır görüşmediğim bi arkadaşım mesaj atmış, benimle tanışmak isteyen arkadaşı varmış ama teşekkür edip istemedim. Birini seviyorken başka maceralara açılmak doğru değil gibi. Allah gönlümüze göre versin. Usanmadan bıkmadan okumalara devam :KK60:

Gün güzel, güneş bile açtı bizim de içimiz açılsın öpüyorum sizi :oops:

Merhabalar.

Dün bugün okumaya devam ediyorum. Sabah evden işe gelirken 250 tane okudum. Hayırlı olan kimse tez zamanda karşımıza çıksın diye. Yalnız çok hoş birşey oldu. uzun zamandır görüşmediğim bi arkadaşım mesaj atmış, benimle tanışmak isteyen arkadaşı varmış ama teşekkür edip istemedim. Birini seviyorken başka maceralara açılmak doğru değil gibi. Allah gönlümüze göre versin. Usanmadan bıkmadan okumalara devam :KK60:

Gün güzel, güneş bile açtı bizim de içimiz açılsın öpüyorum sizi :oops:
Zerama, ben iş yerinde de okuyorum müsait olduğum vakitlerde. Artık alışkanlık halini almaya başladı. Seviniyorum bu ve diğer zikirleri vird ediniyorum diye.Rabbimiz dualarımız kabul eder inşaallah.

Zerama, ben iş yerinde de okuyorum müsait olduğum vakitlerde. Artık alışkanlık halini almaya başladı. Seviniyorum bu ve diğer zikirleri vird ediniyorum diye.Rabbimiz dualarımız kabul eder inşaallah.

İnşallah kuzum. Allah utandırmasın. Bi televizyon programında klinik psikolog ya da psikiyatrist bayan vardı, güneş ışığı insanların üzerinde olumlu bir hal bırakıp daha iyi hissetmesini sağlar demişti. Güneş tam karşımda ve onun sıcaklığını duyarak okudum az önce 150 tane. Mutlu oluyorum, garip şekilde yüzümün güldüğünü fark ediyorum ve daha iyi hissediyorum kendimi.

İnşallah kuzum. Allah utandırmasın. Bi televizyon programında klinik psikolog ya da psikiyatrist bayan vardı, güneş ışığı insanların üzerinde olumlu bir hal bırakıp daha iyi hissetmesini sağlar demişti. Güneş tam karşımda ve onun sıcaklığını duyarak okudum az önce 150 tane. Mutlu oluyorum, garip şekilde yüzümün güldüğünü fark ediyorum ve daha iyi hissediyorum kendimi.
Katılıyorum canım arkadaşım..Güneş ışığının insan ruhu üzerindeki psikolojik etkisi. Allah (c.c) ne kadar büyük..Güneşi meydana getirmiş bizim için. Aydınlanalım diye...Gerçekten şimdi daha iyi idrak ediyorum ki dua ne güzel bir şeymiş..

Benim için de okudunuz cicek88 ile birlikte.Allah dualarımızı kabul etsin inşaallah..

Bugun zerema icin okuyoruz.

1. Kardelen 1000 okudu
2.zerema 400 okudu
3.cicek 1000 okudu
4.gitmenolur114 okudu

Aksama dogru bi tur daha okuyacagim ben de.

Forumdan biri bugun bu basligimiz icin esmalarin birinin sevgisini kazanmaya niyetle okunmasinin gunah oldugunu dusundugunu yazmis. Oysa ki bu esma zikri sihir buyu ya da benzeri bir islam disi uygulama degildir. Cekince halinde alo fetva hattina soruyorum ben muftuluge yani. Bu gorusu veren arkadas ruh hastasi gibi zikr cekmenin normal olmadigini da yazmis.
Hz. Omer ayakkabinizin bagini bile yaradandan dileyin diyor.
Sifa icin borc icin keder icin okunacak cesit cesit dua ve zikir var.
Burada amac duada israrci olup rakamlara ve formullere cok takilmamak.
Konu basligimizi okuyanlara bu da kisa bir aciklama olsun.

Kızlar sabah zerema için diğer namazlardan sonra da kendim ve sizler için okuyorum. Yani her namazdandan sonra 114kez ya cami ya Vedûd okuyorum ve gerçekten umut oluyor. Kızlar ben daha önce denedim mesela eş şafi ismini sevdiğim hastalandiginda cekerdim iyilesirdi. Sonra ya mucibve el halim isminden çok yarar gördüm. Rabbim kabul etsin bu esmalarimizi da kabul buyursun inşallah.

Kızlar allah razı olsun. Allah kabul etsin. Başkasının/ başkalarının düşüncesine takılmayalım. herşeyin hayırlısı isteyerek-niyetlenerek istiyoruz. Kabul olur ya da olmaz allahın işi. Okumalara devam. Öpüyorum sizleri.

Evet kizlar yarin da sira bende. Ve onemli kritik bi gune denk geliyo benim icin.
Gun boyu ben de hem kendine hem sizin niyetinize okuyacagim

Benim sira cok kotu bi doneme denk geldi. Az once cok kotu bisi daha oldu. Bu satirlari yazarken cok cok cokk kotuyum

X