Ses yapan komşu

Niye kapıyı çalacaksınız ki madem balkonda böğürüyorlar siz de çıkın cama yeter be kesin artık diye bağırın. Gerekirse bütün apartmanı ayağa kaldırın bi cinnet gerekiyor bazen. Ben deniz kenarı bi yerde yaşamıyorum ama tatillerde ev kiralıyorum ve onbeş gün bile yan balkonda gece gece gürültü yapana tahammül edemiyorum

Hiç tekmelemeyin bence, üstüne basa basa geçin gidin.

Ne yazık ki hükümet hala mağaradan çıkan kabilelere bir çözüm bulmadı. Onlarda uğraşmak istemiyor pek. Bilirim o duyguyu. Utanma duygusu, terbiye asla yoktur ve üstüne seninle kavga eder çirkefleşirler. Allah kurtarsın demekten başka bi şey söyleyemiyorum. Diğer komşular ne diyor bu duruma?

Yazlik yerlerde gurultu problemi cok ciddiye alinir halbuki sasirdim umursanmamasina.

Didim'de normal gece kulüpleri dahi 23.00 itibariyle muzik kapatir, komsu gürültüsüne anında mudahale edilir, sitede oturuyorlarsa site yönetimi icra başlatıp daireye el koyar. Siz nerede yasiyorsunuz konu sahibi, eger Ingilizlerin cok oldugu bir sitedeyseniz onlari gazlayin, ciddi bir komunitileri var, ortaligi yikip geciyorlar. Benim kv'nin oturdugu yazlik sitenin yuzde 60'i Ingilizdi, birakin geceyi gunduz dahi ses ciksa hemen mudahale ediyorlar.

Bugun polis cagirildi mi merak ettim.

Aa ne kadar güzel böyle bir hak olduğunu bilmiyordum cidden.. Kuşadası bende aynı bölge ama bizde hiç yabancı yok...

Yönetici son kez konuşmuş bugün ses yoktu edenleri ile oturup belli bir saatte dağıldılar.. önemli olan bu zaten...

Hepimizin misafiri geliyor sabaha kadar alkış kıyamet kimse kimseye izin vermez.. tekrarı durumunda polis çağıracağımizi iletmiş.. umarım anlamışlardır.. göstermelik değildir..

Guzelce uyarin diyenler eminim kendileri o kisiler gibi girgusuz ve komsularina aynisini yapiyorlardir.
Normal sartlarda dusunen insanlar zaten belli saatten sonra öyle rahatsizlik vermez asla.

Guzelce uyarin diyenler eminim kendileri o kisiler gibi girgusuz ve komsularina aynisini yapiyorlardir.
Normal sartlarda dusunen insanlar zaten belli saatten sonra öyle rahatsizlik vermez asla.
Biz güzelce,kibarca defalarca uyardik üst komşuyu hiç bir şey değişmiyor.Bazi insanları tanıdıkça insanliktan nefret ediyorum.Allah herkese kendisi gibi komşu nasip etsin insallahh

Apartmanın gürültü yönetmeliği bulunuyorsa site yönetimine sorununuzu dile getirebilirsiniz. Site yönetimi gerekli uyarıları yapsın siz hiç müdahale etmeyin karşı karşıya gelmeyin polise şikayet edince genel de polisler Kabahatler Kanununu uymuyor ceza kesmek yerine sadece uyarmakla yetiniyor hal böyle olunca elimiz de boş kalıyor
aynı sorunu 3 ay önce biz yaşadık polis geldi uyardı gitti bizde video ses kaydı aldık sonra gittim karakola şikayet ettik
kimin şikayet ettiğini bilmediği için sorun yaşamadık polis tekrar gelip uyardı uymazsanız ceza keseceğim deyince duruldular

Üst komşunuz muydu polise şikayet ettiğiniz? Biz üst komşudan aynı durumdayız ve çok sıkıntılı insanlar ,bizim şikayet ettiğimizi anlarlar çünkü altta bizden başka kimse yok maalesef.3 katlı bina zaten oturan az

Bizim alt komsuydu çok gürültü yapıyorlardı ses tonu ayarlamaları yoktu. Sizin binadakilerin gürültüleri büyük ihtimal yan binaya da gidiyordur. ya tamamen iletişim kesip şikayet edeceksiniz , kapılarına 1 2 kere polis gelince utanır dikkat ederler artık ne deyip Allah hayırlı komsu nasip etsin inşallah

Sizin olduğunuzu anlamasından neden çekiniyorsunuz? Kötü olmak mı istemiyorsunuz, psikopat tipler mi?

Sizin olduğunuzu anlamasından neden çekiniyorsunuz? Kötü olmak mı istemiyorsunuz, psikopat tipler mi?
Öyle tipler dediğiniz gibi maalesef... Geçen yıl kibarca uyardık bir kaç kez .Hiç umursamadilar, kışın gece yarıları yine güp güp güpletirken bi gece dayanamayıp duvara vurduk.Adam ,ev sahibimize bizim için tehdit vari konuşmuş.Muhattap alınacak gibi değiller inanın.Allaha sığındık, çıkamıyoruz da .Kiralar Cook pahali yeniden tutsak.Kulaklikla yatmaktan kulaklarım yara oldu..

Utanacaklarini asla sanmıyorum.Yan komşu yok ,bagimsiz bina.Burasi bizim yaşam alanımız, çok rahatsız olan varsa mustakile çıksın demişler.Biz de yemeyip ,içmeyip üst kat bi daire arayıp bulalım dedik kış başı ama kiralar çok pahalı ,bir de şimdi sizi de okuyunca alt katta da öyle insanlar otursa demek alttan da ses gelecek...Allah'tan tek duam bizi bizim gibi komşularla karşılaştırsın

Çok üzüldüm ne desem bilemedim. Yine böyle apartmanda gürültü rahatsızlığı yüzünden, aileler birbirine girmişti, maalesef olayda şiddet aletleri devreye girmişti. Arsız insanlar çirkef ve şiddet eğilimli oluyor; haklıyı bastırıyorlar.

O kadar gürültülü insanlarsa üst katı yok mu, onlar da rahatsız oluyordur. Belki toplu hareket edip yönetici varsa o da konuşursa bir nebze daha etkili olabilir. Onlar ev sahibi mi? Kiracı mı? Ben gürültüden çok çekmiş bir insanım, asla tahammülüm yok; sizi anlıyorum. Psikoloji bozuyorlar, sinir hastası ediyorlar insanı. Kiralar da haklısınız, katlanarak artıyor. Bir ev taşımak da kolay değil.

Ayrıca Kat Mülkiyet Kanunu, Kabahatlar Kanunu’na göre haksızlar, apartmanda toplu yaşam kültürüne uygun yaşayamayanlar esas müstakile gitmeli.

Benim de karşımda var kalabalık bir aile yaz boyu gece yaralarina kadar sohpet muhabbet mutfak sesi....hiç uyutmadilar..kaç kez uyardık eşim bağırdı yan komsumun eşi hakaret bile etti camını kapatıp içeri giriyor ertesi gün yine aynı ...
Şimdi bizde dikkat etmiyoruz sürekli ses yapıyoruz şikayet etsinler diye bekliyorum ama etmiyor sonu sağlam bir tartışma olacak o çok belli
Camlarını kapatsalar sorun olmayacak ama bütün insanlar onları dinliyor
Eşimde gecen sabah onlardan taraf olan banyonun camını birkaç kez hızlı bir şekilde kapattı uykularından sicramislar panik halde cama dokulduler o sese...birşey diyemediler
Camını kapatmadan müzik açtım hafta sonu yine birşey diyen olmadı
Bakalım ne olacak sonumuz

Toplu yaşam kurallarına kendileri uymaları lazım ama maalesef çoğu insan bunun farkında olmuyor. Güzelce uyarmak işe yaramazsa polis çağırmak en mantıklısı gibi.

Beni anladığınız için çok teşekkür ederim onlar da biz de kiraciyiz.Bina 3 katlı, en üstte de ortak ev sahibimiz var ,o da çok şikayetçi lakin onun da elinden bi şey gelmiyor.Anlatsam hak verirsiniz neden elinden pek bi şey gelmediğini.Eve girmek istemiyoruz o derece.Dün gece 4 de bile yerlere eşyalar attılar.Allah kurtarsın bizi gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…