Ses yapan komşu

abis66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2022
2.972
3.549
36
Gecenin bu saatinde sinirden uyuyamıyorum.. yazlık bir bölgede apartmanli bir sitede yaşıyorum.. 100 hane var kimse böyle misafir ağırlamiyor.. kabile gibiler evde..

Tüm yaz sürdü bu ve artık son noktamdayim.. onların balkonu benim yatak odama bakıyor ve gece 3 4 ne alkış ne kahkaha ne konuşma bitmiyor.

Siz tatile geliyorsunuz ama biz burda yaşıyoruz ya.. ise gidiyoruz bebek bakıyoruz..

Yöneticiye 2 kere yazdım ses yok.. kendim bağırmak seviyelerine inmek istemiyorum..

Ne olur hukuki çözümü var mı? Başaran var mı yol gösterin?

Bizim böyle bir komşumuz vardı. Bir de evde ses yalıtımı yoktu. Onlar "a" dese bizim evden duyuluyordu. Evde çocuklar top oynuyordu, gerisini siz düşünün.
Birkaç kere kibarca uyardık. Hiçbir faydası olmadı. En sonunda sabır taşmasıyla birlikte artık biz de dikkat etmemeye, hatta onların sessiz olduğu anlarda bilinçli bir şekilde ses yapmaya başladık maalesef.
Ama işe yaradı, eve ses yalıtımı yaptırmak zorunda kaldılar.
Yani; kibarca uyarın. Olmadı, deliyle deli olun. Yapacak bişey yok

Gecenin 2 sinde alkış ıslık doğum günü kutluyor. Evde 10 aylik bebeğim var ve üzerine de hamileyim.. kendisi rahatsizligimjzin farkında

Yavuz hırsız örneği en guzeli kibarlıktan anlamazlar eminim

Normal bir insan gibi giderek tatlı bir şekilde rahatsızlığınızı söyleyip uyaramıyor musunuz? Önce uyarın ondan sonrası devam ederse duruma göre bakarsınız.
Karşımda normal bi insan yok... Ben son raddedeyim çözüm ne bilen var mı diye soruyorum.. gece 4 oldu hala alkış konuşma kahkaha.. 10 aylik bebeğim var ve hamileyim.. artık normal i aştım.

Hiç denediniz mi ? Yarın kapıyı tıklatıp, hamileyim bebeğim 10 aylık sesten rahatszi oluyoruz lütfen dikkat eder misiniz ? Diyin. Eğer devam ederse zabitayi arayın. Belli bir saatten sonra gurultu yapmak yasak. Uyarı alırlar ama siz olduğunuzu da anlarlar. Eğer maganda tiplerse hiç uyarmadan zabitayi arayın. Biz gece 4 de kahkaha atarak şarkı söyleyip bağıran komsumuzu şikayet ettik uyardılar ,onlar da sustu.

Guzelce uyarin diyenlere sasirdim acikcasi.
Bu insanlar bu derece gürültüyü gecenin gec saatlerine hatta sabaha kadar yaparken etraftan kimseyi rahatsiz etmediklerini mi sanıyorlar? Uyariya mi ihtiyaç var? Birilerinin rahatsiz olabilecegini düşünemiyorlar mi?
Bal gibi de biliyorlar etrafa rahatsizlik verdiklerini fakat umurlarinda değil.

Konu sahibi, ne yapacağınızı bilmiyorum, polisi arayin her defasinda, kolayliklar diliyorum.

Aynen öyle, benim düşüncem de kesinle bu.. bakalım yarın yöneticiyi tekrar arayacağım.. artık uyanmaz yada devam ederler ise yapacak birseyim yok.. karşılıklı rezil olalım..

Eminim koca site bir kıvılcım bekliyor biz bisi desek hepsi çıkacak ama işte saygılı kalmaya çalışıyor insanlar.. yazlık bölge illa misafir geliyor.. bende evimde 1 gunde 15 kişi yatırdım ama böyle bir davranış asla yapmadım.. alt komşuma indim özellikle özür diledim 1 hafta misafirim gelecek ne olur çok ses olursa yazın dedim..

Biraz komşuluk hatrı biraz görgü yani.

Benimde üst katımda bir kadin tek yaşıyor ama karşı dairede oğlu oturuyor sürekli torunları geliyor birde diğer oğlunun çocuğu evde 3 azman çocuk sürekli tepiniyorlardi yöneticiye söyledim kaç defa işe yaramadı bir gün çıktım çaldım kapıyı gayet kibar bir tonla çok gürültü olduğunu kosmalarindan avizenin salladigini 3 gündür çok gürültü yaptıklarını sesten oturamadigimizi söyledim avizenin sallagina inanmıyorsanız video çektim göstereyim dedim kapiya gelmemden rahatsızlik duydu ses yapmayın bende gelmem hoşnut değilim kapiniza gelmekten dedim o gün bugün ses kesildi tabi bu herkeste ise yaramaz kimisi arsız oluyor ama sende sansini dene hergun kapısını çal gerekirse bir yerde anlar belki yoksa sen evde delirdiginle kalırsın

Ses çıkarmayanlar iyice hakları olarak görüyorlar.. kendi konfor alanları önemli sadece...

Bence kibar dilden anlayacak gibi görünmüyorlar, ayak takımı insanlar gece gece bagirarak kutlama yapıp alkış tutar müzik açar. Ama yine de deneyin.
Sürekli polisi arayın.
Bugün yönetici ile konuştum.. baya şikayet geliyormuş onlarda bıkmış aslında bizim fitili yakmamizi bekliyorlarmis.. Bu gece gene aynı olaylar olursa polisi arayacağız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…