Ses yapan komşu

Cama çıkıp bağır,yeter bıktık sesinizden diye bizimde sokakta birileri ses yapıyordu bir aralar eşim dayanamadi yeter ulan bıktık diye bende kimse bişey demiyor sende karışma dedim,bu sokakta adammi var dedi kimse ses çıkarmıyor dedi,sonra ne ses ne seda herkes normale döndü

Bu komşu işleri beni çok bunaltıyor bu ara. Keşke herkesin müstakil evde yaşana şansı olsa diyorum. Çoğu insan cidden apartman hayatının kurallarından bihaber. Gürültü patırtı, kirli eşya silkeleme, kapı önü desen ayakkabı tarlası. Akşam 22 hadi cmt falandır 24e kadar gürültü yapılmasına anlayış gösterilir. Ama Sabaha kadar kimseye rahatsızlık veremezler. Yönetici bir uyarı yazısı göndersin grup varsa.

Eşiniz haklı, bende dün akşam dedim bir kişi bile rahatsız olmuyormu artık bu durumdan.. onlar da kat maliki onlarda misafir ağırlıyor.. ama son radde artık bu akşam.polis çağıracak yönetici.. o da bıkmış kaç kere konuşmuş ama yok terbiyesiz bunlar laftan anlamadılar dedi..

Yönetici bu gece de ses yaparlarsa artık polisi arayacak.. çok fena patlamış o da ama laftan anlamıyorlar.. içkili sofrada 4 5 te erkek var camdan çıkıp bağırsam kesin geri tepecek başımız belaya girecek ama olsun artık yeter..

Merhaba hukuki olarak bir bilgim yok ama polisi çağırıp kapısına gelse belki bi susarlar gibime geliyor benim kimse sesini çıkarmadığı için bukadar cıvıttılar herhalde yöneticiye de yazıklar olsun yönetici değişsin ozaman bi işe el atmıyorsa

Kimsenin umrunda değil.
Bu hafta kendim yaşadım. Bizim altı katlı apartmanda giriş katta bir aile on tane ayakkabı bırakıyor kapıya. Beş sene önce kibarca bari merdiven basamağına koymayın bebek arabasını indirmek zor oluyor dedim. Beş sene sonra çocuğun büyüdü artık dedi yine merdiven basamaklarına dizmeye başladı. Yazı yazdım basamağa konmaz tehlikeli diye ama inadına almadı. Tekmeleye başladım yakalandım. Bana nasıl bağırıp üstüme yürüyor yok zili çal benle direkt konuş bilmem ne diye. O gürültüye bir kişi bile inmedi. Ve hepsi aslında o görüntüden rahatsız. Biri Facebook’ta paylaşım yapıyordu apartman önünde ayakkabı olmaz diye. O sese inip destek olmadı.
İnsanlar korkak ve aman bana neci. Bizim toplum iyice sessiz pısırıl bir toplum haline döndü.

Yavuz hırsız örneği en guzeli kibarlıktan anlamazlar eminim
Kibarlıktan anlasalardı, zaten o saatte ses yapmamaya dikkat ederlerdi.
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az demişler yani istersen sabaha kadar anlat. Böyle insanlar anlamazlar, anlasalar da umursamazlar.
En güzeli ayna olmak. Ses yapıyorsunuz diye şikayet ederlerse ya da size söylenirlerse tek diyeceğiniz "e komşuyuz şurada canım, kusura bakmayın" olsun ve 10 katını yapmaya devam edin, taa ki onlar sessizleşene kadar.

Son düzenleme:
Benim bi komşum böyleydi. Bi adamın metresiydi. Herif gelmedikçe sinir olup içip balkona çıkıp nağralar atardı. Sürekli son ses meyhane şarkıları açardı. Polisi aradım geldi. Sonra yine yaptı. Ne zaman yapsa polisi çağırdım bıkmadan. Sonra bıraktı. Siz de çağırın. Yasak çünkü. Yine yaparsa yine çağırın.

Benim yaşadığım binada da aynı türden sığırlar var bunlara komşu ya da insan demek istemiyorum. Birine anlatsam abartı zanneder çocukları öyle bir koşturuyor ki duvarlar titriyor gündüz aynı akşam aynı gece 22 den on ikiye kadar yine aynı. Apartman grubuna yazdım hala aynı kimse üstüne alınmadı. Onların dilinden konuşmak gerekiyor. Evin içinde koşturmaya başladım ben de. Yetmedi onlar beni akşam uyutmuyor ben de sabahın kör karanlığında işe gitmek için uyandığımda onlar fosur fosur uyurken yine koşturdum evin içinde. Biri de sıkıysa ses geliyor deseydi! Gece o saatlere kadar oturuyorlarsa öğlene kadar da uyuyorlardır. Siz de sabah erken saatlerde gürültü yapın

Daha önce sapık komşu gazabına uğradım. Resmen psikolojim bozuldu. Şimdide üst katımda kafadan çatlak bir kadın ile uğraşıyorum. Hergün ama hergun hali sirkeliyor. Kocası ile oğlu balkonda sigara içip izmariti aşağı atıyor. Hayvanseverim diye balkondan aşağı ekmek peynir vs atıyor hayvanlar yemiyor kafam kadar ekmekleri binaya giren çıkan basıyor. 2 kere haber gönderdim binanın önünde hayvanlar için kutular koyduk şu koyuyoruz yemek koyuyoruz hayvanlar tertemiz yiyorlar diye anlamıyor. alt katta çocuklarımın çamaşırları asılı çay suyu döküyor. Aşağıdan 3 4 kere seslendim çamaşırların var diye sessizce içeri giriyor ertesi gün aynı. Allah var saçını başını yolmak geliyor içimden bazende bebeğimin boklu bezini kapısına sürsemmi diye düşündüm . Sonuç olarak mecbur kurutma makinesi aldim yoksa cinnet gelecekti. Komşu çok önemli gerçekten . Benimde hayalim müstakil bir ev

Diğer komşular sikayet etmiyormu hiç? Yönetici çözemediyse en ufak bir seste polisi arayın.

Kesinkle artık bıktık resmen uykusuz geziyorum.. Bu akşam tekrar ederse hemen polisi cagiracagiz

Aman Allah im bunlar daha fena imiş. Aynen keşke imkan olsa müstakil ev sahibi olabilsek.. bunların dili bizim dilimiz değil malesef.. iyilikten anlamıyorlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…