Selülit Selülitlerim yok oldu :)

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
Genç yaşlı zayıf şişman dinlemiyor bu selülit. Her kadında olduğu gibi bende de vardı. Ama bu sabah yok olduklarını fark ettim tabii çok mutlu oldum. Nasıl oldu hemen anlatayım..

*Biberiye yağı *Kekik yağı *Tatlı badem yağı *Buğday yağı

• Bunlardan karışım hazırlayıp sürdüm bacaklarıma ve streçle sardım. 2 hafta boyunca her gece, ama pek düzenli yaptığım söylenemez.
  • Tabii bununla birlikte kk'da gördüğüm Nivea aerobik videolarını ve Leslieyle 3 mil programını uyguladım. ilk hafta çok düzenli değildi ama 2. hafta oldukça düzenli bir şekilde yaptım. [bacaklarınızı yağladıktan sonra egzersiz daha etkili oluyor.]
  • Duştan sonra sıcak suyun ardından bacaklarıma soğuk su tutarak şokladım :)
  • Her gün bol bol su içtim.
  • Aklıma geldikçe ip atladım.

Bu sabah bir baktım selülitlerim beni terk etmiş bende çok şaşırdım. Acayip sıkılaşmışım 2 haftada. Yağ karışımına gerek kalmadığını düşünüyorum artık ama spor yapmaya ip atlamaya ve bol bol su içmeye devam. :KK8:

SPOR.. SPOR.. SPOR..!!!

mutlaka denicem

Spor yaparım haftada 3 kez en az.Yürüyüşü çok seviyorum,ama yazın yapabiliyorum bol bol.Bol bol su içmek de cabası.Ancak yazan oldu mu bilmiyorum ama voit'in masaj aletini de kullanıyorum onun da etkisine inanıyorum.Aşağıdan yukarı doğru bacaklara yapılan masaj da çok etkili. :KK66: Banyo esnasında aynı şekilde sünger ile zeytinyağlı sabunla aşağıdan yukarı dairesel hareketlerle masaj yapmak da şart. :KK66:[Deneyin, derim./B]

6 gündür yediklerime dikkat ederek ( ama aşırı kısmadan ) biberiye yağımı sürüp sauna eşofmanlarımı giyiyorum, günde 1 saat tempolu yürüyüş artı birkaç pilates hareketi ile ( leslie ile 3 mil de yapıyorum bazen ) 1,5 kilo verdim

belden 2cm, göbekten 4cm veeee basenden de 3cm incelmişimmmmm :KK52::21:

unutmadan, ben PKO'luyum haliyle çok zor kilo veriyorum düşünün :KK66:

SLM pko kiloyu zor vermenemi sebep oluyor bendede pko var veremiyorum bende kilo ondanmı veremiyorum :S

yürüyüş öncesi masaj yaparak sürüp sonra yürüyüşe çıkarsan daha çok faydasını görürsün. yağlardan sonra yapılan egzersizin daha faydalı olucağını düşünüyorum ki gülenkalp te söylemişti bunu :) nekadar süredir uyguluyorsun. fark ediliyormu?

geçtiğimiz aylarda 3-4 gün yapmıştım sonra devam edemedim. bugün yeniden başladım. yağı sürüp spor yapmak daha mantıklı geliyo bana da ama ben sabah işe gitmeden yarım saat yürüyorum bantta (daha dogrusu öyle yapacağımm :) ) ardından duş alıyorum. yağlar yalnızca yarım saat kalmış olmasın diye duş sonrasında sürdüm bugün. sanki yarım saat tam olarak yeterli olmazmış gibime geliyor :)

geçtiğimiz aylarda 3-4 gün yapmıştım sonra devam edemedim. bugün yeniden başladım. yağı sürüp spor yapmak daha mantıklı geliyo bana da ama ben sabah işe gitmeden yarım saat yürüyorum bantta (daha dogrusu öyle yapacağımm :) ) ardından duş alıyorum. yağlar yalnızca yarım saat kalmış olmasın diye duş sonrasında sürdüm bugün. sanki yarım saat tam olarak yeterli olmazmış gibime geliyor :)

yapabiliyorsan eğer akşamdan sürüp yatabilirsin sabah yürüyüşten sonra duş aldınmı işlem tamam :) tabi yapabiliyorsan eğer. ben akşam 20.00-20.30 gibi sürüp 22.30 yıkıyorum sabaha kadar bekletemiyorum erken kalkıyorum diye

Lutfen biri bana cevap versin 3 gundur yapiyorum ama hic kasinma ve yanma yok niyee???? Bi tuhaflik yok mu?

yapabiliyorsan eğer akşamdan sürüp yatabilirsin sabah yürüyüşten sonra duş aldınmı işlem tamam :) tabi yapabiliyorsan eğer. ben akşam 20.00-20.30 gibi sürüp 22.30 yıkıyorum sabaha kadar bekletemiyorum erken kalkıyorum diye

böyle devam edeyim teşekkür ederim :)

bende deneyecegim yazılanları görünce motive oldum iyice. bir gaz geldi .. temmuza kadar 7 kg verebilir miyim ki nisanım varrrrrrrrrrr ..of off bayan olmak zor :KK4:

ben uyguladım canım hiç düşünme belden aşağı sür bel karın popo göbek bacaklar her yere sür daha sıkı oluyo

bende uyguluyorum farkını görüceksin canım.....:)

Ancak bugün temin edebildim yağları sürdüm biraz hareket yaptım ip atladım 2 dakika ama sıkıldım spor yapmak çook zor geliyor....
streçlerde kayıp duruyor e kaşınıyorum da:KK43:
oturdum öyle duruyorum:)
sabaha nasıl durucam bilmiyorum :)
popoyada sürdüm ama streç durmadı bi türlü....

merhaba arkadaşlar karışımı uygulamaya devam eden ve sonuç alan var mı? sonuçları yazalım arkadaşlar. gülenkalp cevap bekliyoruz senden de. bu arada ben az önce çatlak giderici bir karışım öğrendim sizinle paylaşmak istiyorum. biyolog ve kozmetolog dr pervin bulgak ın karışımı

1 yemek kaaşığı portakal yağı
1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı kekik yağı
1 tatlı kaşığı karabiber
1 çay kaşığı tarçın yağı

aşağıdan yukarıya doğru sürülerek hafif masaj yapılacak ve streçle sarılacak bu uygulamayı en az haftada 2 kez minumum 20 dk max 1 saat bekletilecek. karın bölgesi iin uygulama yapılacak ise masaj saat yönünde yapılması gerek.
ben henüz başlamadım bugün eksik olan yağları alıp başlıycam. bakalım sonuç ne olacak. kırmızı çatlaklar hafta , beyazlarda 2 ayda düzeliyor.

kızlar merhaba uzun süredir giremedim k.bakmayın. Yazdıklarınızı okudum. Kaşıntı olmadı diyen olmuş bu aldığınız yağın yoğunluğuylada alakalı okabilir sizin cildinizin hassalığıylada. Yanmıyor kaşınmıyor diye etkisi olmıcak sanmayın. Muhakkak olacak.
en az 7gün yazıyordu benim okuduğum yerde 1 hafta yapıp 2-3 gün ara veipr yine 1 hafta yaparsınız. böyle böyle 1 ay yapın bakalım sonuç ne olacak. sporla ve su içmekle desteklemeyi unutmuyoruz ona göre. Kolay gelsin hanımlar. Yeni görenler için ölçüyü tekrar yazayım.

Biberiye ve kekik yağlar eşit miktarda (örn:10 gr)
buğday ve badem yağı eşit miktar ama Biberiye ve kekik miktarının yarısı kadar (örn:5gr)

sürüyoruz sarıyoruz spor yapıyoruz. tercihen akşam yatmadan önce yapın. ama derseniz ki kokuyor gndüz yapıp 5-6 saat tutun. yıkarken en son soğuk suyu tutun üstüne..

Kızlar bende bir karışım uyguladım internetten buldum.
Biberiye yağı
kekik yağı
susam yağım
portakal yağı
melisa yaği
Bunların hepsinden 10 ar damla damlatıp yaklaşık 10 sn.kadar kısık ateşte biraz ısıtıyorum.
Ben sadece bacaklarıma uyguladım Uygulamadan önce bacaklarımı mutlaka keseliyorum ki gözeneklerim iyice açılmış olsun.
Daha sonra kuralıkdan sonra 15 dakika aşşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürüyorum.Masaj yaparken yavaş yavaş değil sert hareketlerle yapıyorum.Yani yağları iyicce yediriyorum..Daha sonra sitreçle sardıktan sonra külotlu çorap veya tayt giyiyorum.Ardından 20-25 dakika egzersiz yapıyorum Egzersiz yapamasam da mutlaka evin içinde hareket etmeye çalışıyorum.. ve çıkarmadan önce masaj aletiyle yarım saat kadar masaj yapıyorum.. Ve gün içinde bolbol su içiyorum.Yemeklerime dikkat ediyorum Ama herşeyden fazla kaçırmadan yiyorum Şekeri ve ekmeği hayatımdan çıkardım.Sabahları kalktığım gibi kan şekerim düşmesin diye mutlaka bir kaşık bal yada pekmez yiyorum.Gün içindede ara öğünlerde 5-6 tane badem fındık yada fıstık gibi kuruyemişlerden yiyorum.Hergün en az bir tane meyve kesinlikle yiyorum.Yemeklerimde metobolizmayı hızlandırdığı için mutlaka baharat kullanıyorum .Hemde lezzet vermiş olursunuz tuz kullanmanıza da gerek kalmaz.Bunlara d,kkat ederseniz ve haftada en az 3 kez bu karışımı uygularsanız farkı göreceksiniz.Ama yemeklerimize dikkat etmeden incelmek bence pek mümkün değil Zayıflamak veya bölgesel incelmek için tamamen aç kalmak spor salonlarından çıkmamak insanın tammen psikolojisini bozan birşey.Bence hiçte gerek yok.

kızlar merhaba uzun süredir giremedim k.bakmayın. Yazdıklarınızı okudum. Kaşıntı olmadı diyen olmuş bu aldığınız yağın yoğunluğuylada alakalı okabilir sizin cildinizin hassalığıylada. Yanmıyor kaşınmıyor diye etkisi olmıcak sanmayın. Muhakkak olacak.
en az 7gün yazıyordu benim okuduğum yerde 1 hafta yapıp 2-3 gün ara veipr yine 1 hafta yaparsınız. böyle böyle 1 ay yapın bakalım sonuç ne olacak. sporla ve su içmekle desteklemeyi unutmuyoruz ona göre. Kolay gelsin hanımlar. Yeni görenler için ölçüyü tekrar yazayım.

Biberiye ve kekik yağlar eşit miktarda (örn:10 gr)
buğday ve badem yağı eşit miktar ama Biberiye ve kekik miktarının yarısı kadar (örn:5gr)

sürüyoruz sarıyoruz spor yapıyoruz. tercihen akşam yatmadan önce yapın. ama derseniz ki kokuyor gndüz yapıp 5-6 saat tutun. yıkarken en son soğuk suyu tutun üstüne..

Canim ben baya bi gec buldum forumu , ben yeni basladim 3gun oluyo ayrica biberiye anasom rezene cayida iciyorum , suan ne durumdasin devam ediyo musun?

Arkadaşlar merhaba kk forumlarında bu konyu araştıtırken o kadar kafam karıştı ki anlatamam en sonunda susam yağı, hindistan cevizi yağı , biberiye ve badem yağı olan karışımı almaya karar verdim aktara gittim (Kocaeli) bunları selülit için istiyorum işe yarar mı dedim kız hafif bir tebessümle evet yarar ama daha faydalı bir şey var onu vereyim dedi onlar kendileri çeşitli yağları karışıtırarak karışım elde etmişler içinde şu yağlar var üstünde de yazıyor zaten:
lahana yağı
kakao yağı
yosun yağı
susam yağı
portakal yağı
biberiye yağı
limon yağı
ardıç yağı
zambak yağı
avakado yağı
papatya yağı
nane yağı
anason yağı
lavanta yağı
at kestanesi yağı
greyfurt yağı
kekik yağı
okaliptüs yağı
joboba yağı
rezene yağı
fındık yağı

bu yağların hepsi zaten sağda solda okuduğum karışımların içinde var bunlar hepsini biraraya toplamışlar fiyatı da 25 lira ayrıca üzerinde kendilerine ait marka da var isteyen olursa ve ben de memnun kalırsam tel. numarasını falan veriririm isteyene belki kargo yaparlar blmiyorum :) İzmit te oldukça büyükler çünkü birkaç şubeler falan var
kız dedi ki yosun sabunu ve kabak lifi ile sorunlu bölgeyi güzelce lifle ve yıkadıktan sonra bu karışımdan sür streç film var ve 1 saat bekle ben şu an sürdüm ellerim ipek gibi oldu :)) filmi de sardım oturuyorum bakalım ama bacaklarım da ellerim gibi olacaksa yaşadım :) ayrıca kabak lifi ve yosun sabununu da aldım önce bunları uyguladım.
eve gelip kabak lifi ve yosun sabununu araştırdığımda çok memnun olanları gördüm yine bu forumlardan :)
VE BACAK BACAK ÜSTÜNE ASLA ATMAYIN!

Bende bugün başladım sonuçları mutlaka yazarım kızlar.. yalnız yağlanıp streçlendikten sonra 40 dk bisiklet yaptım.terden o streçlerim sıyrıldı gitti valla :) onları orada tutmak da maharet:) hele de kalça da :)

X