Selülit Selülit gerçeği ve çözümü

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Metaphora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
2.502
53
34
burada zamanında benim yaptığım gibi bir sürü krem kullanan selülitlerinden kurtulmak için bi çok şey deneyen bayanlar görüyorum ve çevremde de selülite çözüm diye kandırılıp bi kreme yüzlerce lira baya bayılan ve hayalkırıklığına uğrayan çok kişi var.bu yüzden bu yazıyı yazma gereği duydum.

eğer bu konuda gerçekten bilim çevresi tarafından onaylanmış bir çözüm getirilmezse,beslenme alışkanlığınız kökten değişmezse,selülite spor dışında çözüm yok arkadaşlar.zamanında ben de çok optimistiktim düzenli bişeyler kullanarak tuzu azaltıp salata yiyerek yağı abartmayarak geçer sandım

taa ki spora kadar.spora başlayınca selülitin ne kadar zor giden bişey olduğunu gördüm.

öncelikle şunu belirteyim abartılı bir selülit problemim yok,fazladan 4-5 kilom vardı sadece ve spor salonundaki en zayıf insanım diyebilirim.yağlı şeyler mideme dokunur çok yağlı yemem,tuz şeker tüketmem,hamur işi pek yemem buna rağmen son iki yıldır selülitten kurtulamadım.

yazın 3 ay boyunca haftanın 4 günü günde 4 saatimi spora harcadım,2-3 saat salonda kondisyon ağırlıklı fitness çalıştım 1 saate yakın yüzdüm.diyet yapmadım ama daha sağlıklı beslenmeye özen gösterdim.3 kilo verdim,selülitlerinse sadece görünümü azaldı ama hala vardı.son 3 aydır da haftanın 1-2 günü 4er saat kadar spordayım 1 kilo daha verdim sonuç olarak 6 ayda selülitlerin yarısı gitti,vücudum çok sıkılaştı toparladı belirgin fark var ama selülitlerin gitmesi çok zamanımı aldı.sanırım 6 ay sonra tamamen gitmiş olacaklar.

bir de genler de çok önemli tabi,2 çocuk annesi olup beslenmesine dikkat etmeyen bi bayan tanıdık bacaklarını gösterdi şok oldum,sütun gibiydi.

benim gibi gen ve yaşam tarzı mağduruysanız spor şart.salona gidip saatler harcamak zorunda da değilsiniz,selülite faydalı belirgin hareketler var,yediklerinize içtiklerinize dikkat edip her sabah en fazla yarım saatinizi ayırarak bu hareketleri yaparsanız en önemlisi bunu yaşam tarzı yaparsanız selülitlerinizden uzun vadede kurtulabilirsiniz.

bu arada benim gibi merak eden olmuştur belki,avrupalı kızlarda da selülit var.salona düzenli gelen yabancı kızlar var çok güzel fizikleri ve taş gibi bacakları var,eskiden görsem bu kız niye spora geliyor ki vücudu çok güzel zaten derdim ama zaten düzenli spor yaptığı için taş gibi dimi :) sık gelmeyenlerdeyse nerdeyse hiç değişiklik yok.kilo verseler sıkılaşsalar bile selülitler yerinde sayıyor -üst bacağın sıkılaşması disiplin gerektiriyor çünkü-

çok kola ve kahveden oluyor:)

neredeyse 10 yıldır kola içmiyorum cips yemiyorum çikolata burger king kahve iki ayda bir yerim.

salata sebze ve meyveleri her öğün yemek gerek geç saatlerde yağlı ağır yemek yememek gerek en önemlisi aktif olmak gerek.

ama türk kadınının bu kadar selülitli olmasının sebebi ne biliyormusunuz?her gelen hükümet sağlıksız gdolu taze olmayan içinde ne olduğu belli olmayan sosis sucuk etlere ve yiyeceklere daha çok izin verir oldu.

eski türk kadınlarında selülit bu kadar belirgin değildi

neee günde 4 saat spora rağmen anca 4 ayda mı gitti :KK43: bende günde 10-15 dk spor yaparak selülitin gitmesini bekliyorum.

neee günde 4 saat spora rağmen anca 4 ayda mı gitti :KK43: bende günde 10-15 dk spor yaparak selülitin gitmesini bekliyorum.

valla ne yapaesnız yapın nası yaparsanız yapın selülit geçse bile bir süre sonra dikkat etmezsseniz tekrar selülit sorunu ile karşlaşıyorsunuz derim şimdiye kadar en az 100 farklı kür deneyen bir selülitli olarak :))

Arkadaşlar merhaba kk forumlarında bu konyu araştıtırken o kadar kafam karıştı ki anlatamam en sonunda susam yağı, hindistan cevizi yağı , biberiye ve badem yağı olan karışımı almaya karar verdim aktara gittim (Kocaeli) bunları selülit için istiyorum işe yarar mı dedim kız hafif bir tebessümle evet yarar ama daha faydalı bir şey var onu vereyim dedi onlar kendileri çeşitli yağları karışıtırarak karışım elde etmişler içinde şu yağlar var üstünde de yazıyor zaten:
lahana yağı
kakao yağı
yosun yağı
susam yağı
portakal yağı
biberiye yağı
limon yağı
ardıç yağı
zambak yağı
avakado yağı
papatya yağı
nane yağı
anason yağı
lavanta yağı
at kestanesi yağı
greyfurt yağı
kekik yağı
okaliptüs yağı
joboba yağı
rezene yağı
fındık yağı

bu yağların hepsi zaten sağda solda okuduğum karışımların içinde var bunlar hepsini biraraya toplamışlar fiyatı da 25 lira ayrıca üzerinde kendilerine ait marka da var isteyen olursa ve ben de memnun kalırsam tel. numarasını falan veriririm isteyene belki kargo yaparlar blmiyorum :) İzmit te oldukça büyükler çünkü birkaç şubeler falan var
kız dedi ki yosun sabunu ve kabak lifi ile sorunlu bölgeyi güzelce lifle ve yıkadıktan sonra bu karışımdan sür streç film var ve 1 saat bekle ben şu an sürdüm ellerim ipek gibi oldu :)) filmi de sardım oturuyorum bakalım ama bacaklarım da ellerim gibi olacaksa yaşadım :) ayrıca kabak lifi ve yosun sabununu da aldım önce bunları uyguladım.
eve gelip kabak lifi ve yosun sabununu araştırdığımda çok memnun olanları gördüm yine bu forumlardan :)
VE BACAK BACAK ÜSTÜNE ASLA ATMAYIN!

X