Selam kızlar,

ah şu anneler.pisikoloğu eve getirebilirmisiniz acaba?ayrıca çevresindeki insanlarda farkındadır evde kaç tane kedi var?kedilere parası yetmiyordur kardeşinizide yerinden edecek.annenizi bi şekilde ikna etmeniz lazım pisikolog için,şöyle yapabilirsiniz belki sizin pisikoloğa gittiğinizi biliyorsa sanki sizin sorununuz için pisikolog onunla görüşmek istiyormuş gibi yapabilirsiniz belki.bizimde evimizde köpeğimiz var gerçektende insan çok bağlanıyor ki anneniz yalnız yaşadığı için dahada çok bağlanmış.temizlik yapmayıda sevmiyor o zaman eve 15 günde bir temizlikçi gelse.

Anneler günlerini hep ağlayarak geçiriyorum. 30 ağustosd ev taşıyacağım ve bayram sonrası yıllık iznimin kalanını kullanacağım dönüşte kardeşimi de yanıma almak niyetim, kardeşimle de konuştuk, o da gelmek hayatını kurtaarmak istiyor. ,şu an annemle yazlıkdaki bütün komşular ile kavgalı, insanlar onun istediği gibi davranmayınca insanların özel hayatına dair bildiği herşeyi ortaya döküyor.. Bir ablası var yani teyzem, o da maddi olarak annemi kullanmakdam daha iyi bişey yapamaz. Par bitti teyzem de çocukları da arkadını döndü. Annem hep bizden esirgeyip ahkkımızı onlara verdi, hep teyzemin çocukları için bize siz kardeşsiniz dedi, biz hep mları kardeş gözü le gördük, ama ne omlar bizi kardeş olarak gördü nede tayzem evlad olarak.

psikoloğa gittiğimizi ne kadar faydası olduğunu anlattım, ilk başta ilaç yazdıracağım gel beraber gidelim oradan da gezmeye gideriz dedim, inanmadı, gerçeği söyledim kabul etmedi. Psikolğu eve getirecek maddi imkanım yok. Tek memur maaşı ile yalnız ve kirada yaşamaya çalışıyorum. Benim annem olduğu halde ben evine giremiyorum, para için de olsa hiçbir kadın o eve temizliğe gitmez inanın

Canım ben de öyleyim,ben şu an annemle babamdan dolayı hiç görüşmüyorum..Her anneler gününde nefret ediyorum hayattan.Kardeşine üzüldüm,umarım bir an önce yanına alabilirsin.Yapılacak pek bir şey yok gibi gözüküyor,bence kardeşinde sen de önünüze bakmalısınız artık..

annemde öyle bütün gün yatıp tv.seyreder,yatmaktan organlarını bitirdi daha 64 yaşında bide iş yapanlara hizmetçi ruhlu der.çile bülbülüm çile.

sen çok iyisin
senin yerinde kim olsa annesinden soğurdu inan..
Şimdiden sonra kendi hayatına bak desem seni ne kadar rahatlatır onuda biliyorum..sen vicdanen rahat ol canım

konu duyarsız annelerle ilgili olunca dayanamıyorum senağlama (

Bilmiyorum, keşke bir sabah uyansam ve hiçbirşey hatırlamasam, kimseyi tanımasam yada ıssız bir adaya düşsem. Biecik'e gittiğime bile pişman oldum, keşke daha uzak bir yere gitse idim. Şubat ayında annem dizinden protez ameliyatı olacakdı, kardeşim kedilere bakmayı kabul etmedi diye ameliyat olmadı. Kediler sokakta ölürmüş, iyi de onlar zaten sokak kedisi, üçünüde sen getirdin eve. Sadece kardeşimi istiyorum, ne anne, ne baba, ne dost, ne eş nede sevgili kardeşim olsun yeter bana

annem gençkızlığındada temizlik yapmayı sevmezmiş,anneanem odayı süpür demiş annemde süpürmüş tozu faraşa almamış halının altına saklamış.evlendikten sonrada hep çalışmış ben bekarken evi temizlerdim ben evlendim kızkardeşim yaptı,şimdi hala benden bekliyor ben hizmetçi ruhluyum ya ama bende artık 47 yaşındayım kendi evimde zaten çok yoruluyorum.zavallı babam 80 yaşınd ev temizliyor bide annem babamın yaptığı işi beğenmiyor.yemeklerini falan yapıp götürüyoruz temizlikte yapıyoruz ama bulaşık falan babam yıkıyor çünkü iş yapmaya gelince annem hasta.

Benim babam da yok, annemin bu hali yüzünden evi terk edip gitti, beş yıl sonra da bizden para kaçırmak için tapusunu başkasının üstüne yaptığı bir evde cesedi tanınmayacak bir halde bulundu. Parasını pulunu istemiyorum, ben sadece anne istiyorum. Babamdan etti bizi.Kardeşim 25 yaşında ve erkek, anneme kzdığında cevap vermesin, saygısızlık yapmasın diye duvarları yumrukluyor.

Off çok zor,yazacak birşey bile bulamadım :gitme:

Ama bu saatten sonra değişmez gibi görünüyor,etrafın ne dediğine aldırmadan yaşamak gerekiyor sanırım,alın kardeşinizi,o da seçtiği hayatta yaşasın.Bunları yazmak bile üzüyor insanı.

Evet artık sadece üzülüyorum. Çok yorgunum yalnız olmakdan, kardeşime kıyamaıyorum, herşeyi anlatamıyorum ona. Sanki çift karakterliyim, bir ben varım, bir de sedece benim bildiğim bir ben var.

zamanında kaynana derdi koca derdi çocukları idare et tam rahatım derken şimdi annemle uğraş hem üzülüyorum hem kızıyorum.çünkü etrafımdaki annelere bakıyorum evlatlarını tek tek ziyaret ediyor valla imreniyorum.

İşte benim dediğimde bu, sadece anne istiyorum.... Anneme anne olmak değil...

yazınızı okudum elimden geldigince kendimi yerinize koyarak düşündüm başka bir hikayeye konuk ettm kendimi...aslında annenz kendimce size çocuklugunda yetememiş ve bunun eksikligi dogrultusnda kendini böyle tamamlıyo içindeki suçlulugu böyle örtbas edio olablr madem siz ona ne yaptıysanz kendi iyiligi açısından,ters tepmişse bırakın o artık bu yaşamı benimsemiş kendine hem bilemezsnz ki geçmiş yaşamdaki sıkıntılarını kafasında yer eden kalıplaşmış düşünceleri belki buda ona gre bi hayatı koyvermişlik tir.65 yaşında bi kadını degiştremezsnz ki.hem artık bırakın onu bunu kendi hayatınıza bi önüp bakın nelere geç kalmışsınız neleri kaçırmışsınz bi kafanzda gezdirin şöyle hayat devam edicek hep ve teksinz bu hayatta unutmayın kardeşinz 17 18 yaşlrında bi genç degl 25 yaşında bi yetşkn kendi ayaklrı üzernde durabileck kendine yeni yaşam açabilecek bi yaş belki yaraları olablr sizinde var.hem anneniz 2 gn sonra olmicak yaşamınzda kardeşinz belki başka bi hayata başlıcak peki ya siz geç kaldıklrınızı nsıl telafi edecksnz.bu düşüncelrinz bnm için annenize yetri kdr olan düşknlügnüzün sevginizin göstrgesi o başkalrını düşünmeyn o başkalrı hep olack bu haytta ve hayatımızı onlrın söledklrine göre yönetemyz ki bu hayatın kaptanı sizsinz rotayı siz belirlersnz zmn zmn kendinize liman arıosunz ama siz baklrına liman oluosunz anlıorum ama artık kendi hayatınıza bakın kayıplarınıza kazndıklrınıza yenilglrnize zaferlernze bi bakın.ben sizin yerinzde olsam annemi kendi haline bırakırdım uzaktan izler kollrdım onu ona sezdrmemeye çalşarak napıo ne edio uzaktn izlerdim el gbi degl yanlış anlamayın.sadece anne istiyorum.... Anneme anne olmak değil demişsinz hani çocuklr düşer yerede hep birilernz kaldıracagını bilir ya hep annelri el uzatacagnı bilir o kdr güvndirir ya kendini anneler işte sizde o kdr güvendirmişinz kendinizi en basiti o kdr kredi kartı borcunu sizin ödediginz gbi..

boğazımda düğüm oldu inan kızım senin durumuna çok üzüldüm (Sen kardeşinle beraber hayat kur kendine bir süre uzaklaş annenden bakalım ne yapacak sırtını sana dayamış sanki :teselli: :teselli: :teselli:

Uzağım zaten, manevi olarak da fiziksel olarakda. Her sorunda bana gelmesinden, komşuların arayıp şikayet etmesinden bıktım.

doğru söylüyorsun ''anneye anne olmak''.değişen hiç birşey olmayacak,çünkü bende kendi kendime söyleniyorum,ama vicdanım rahat olmuyor.artık çocuklarım çok kızıyor( çünkü çok yoruluyorum sinir sistemim çöküyor)o senin annense sende bizim annemissin sana bişey olursa biz naparız sensiz diyorlar.bu şekilde arada kalıyorum.

Canım yapacağın en mantıklı şey uzak durmak,ama vicdanın rahat olsun çünkü başka çaren kalmamış sen elinden geleni yapmışsın.Kardeşine de yazık sana da artık kendi hayatınızı toparlamanızın zamanı geldi..

Uzak durmaya çalışıyorum ama bir yandan içim rahat etmiyor, yanında yokken bişey olursa ne yaparım diye düşünüyorum. Hem artık kendi hayatımı istiyorum hemde içim çok huzursuz. Birkaç gndür yalnız tatil yapıyorum biraz daha iyiyim, en azından fiziksel olarak dinlendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…