Selam kızlar,

annemin üç kedisi vardı, eski eşim atana kadar. Temizlik tabi ki görecelidir. Kedi kumu almak bilinçli olduğu anlamına geliyor tamam da o kumu sen temizlemezsen kedi bişey yapamaz, ve bunlar sokakta görüp aldığı kediler annemin, tuvalet eğitimi yok, nereye denk gelirse tuvalaetlerini yapıyorlar ve annemde temizlemiyor tam tersine üstüne basıp geçiyor. Bu pek göreceli bir durum değil... Keşke görme imkannız olsa o zaman anlarsınız beni

Kızlar maalesef annemin tarzı yüzünden kedilerden nefret eder hale geldim. Her kediyi tüyünü ağzıma burnuma sokmaya çalışan potansiyel bir kıl yumağı olarak görüyorum artık

Şimdi tek aklımıza gelen yani son çare olarak gördüğümüz yol, sonuna kadar uygu sömürüsü yapıp ağlayıp yalvararak annemi psikolğa götürmek içim rol yapmak, son çaremiz bu... Ne olursa olsun o bizim annemiz, kardeşimle ben kendimize hayat kuruyor olabilir ama aklımız annemizde kalacak, sürekli bir eksiklik huzursuzluk olacak içimizde. Kısacası kaçacak bişey değil bu, mutlaka halletmemiz gerekiyo diye düşünüyorum.

Kedi tüyü yutmanın zararlarından da bahsettiniz mi?
Gerçi temizliği önemsemiyorsa bunu da pek önemsemez ama aklıma geliverdi.

İyide burada bu konuda kimse size yardımcı olamaz, ne yapabiliriz ki?

Bir psikiyatırla görüştünüz mü? Onu annenizin evine götürün...

Evet psikyatr ile görüştüm, annem tedaviyi kabul etmezse yapabileceği hiç birşey olmadığını söylüyor, annem rahatsız olduğunu bile kabul etmiyor ki ne tedavisi...

Malesef ya zorla götüreceksiniz o zaman, ya da kendi haline bırakacaksınız...

Ama kendi haline bırakılacak gibide değil...

Gerçekten kısır döngü.

Aslında ondan onay sözcüğü beklemeyin, bu tür sorunları olanlar kendi durumlarının farkında olmadıklarından zaten kabul etmezler.

Umarım bir yolu bulunur... Siz metanetinizi korumaya çalışın.

Hiçbir şekilde onay sözcüğü beklemiyorum artık zaten, hatta komşular zabıta bile çağırmış evden gelen kokudan şikayetçi olup, başka bir komşu idare edip göndermiş zabıtaları. O an zabıta girse uygulanacak prosedür maalesef çok sert. Psikiyatr bu teklifi yaptı ama ben kabul edemiyorumi kendime yakıştıramıyorum. Zabıtaya şikayette bulunulup ev mühürlenecek ve annem zorla hastaneye götürülecek, ege üniversites,inde ve dokuz eylülde çok yoğunluk olduğu için dr manisaya yatırmaya teklif etti. Kabul edemiyorum

X