şekeri yüksek çıkan arkadaşlar diyetine tamamen uyuyor mu?

sembar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
350
0
41
benim şekerim 142 çıkmıştı tabi dr diyet verdi ama pek uyamadım.şimdiye kadar hiç tatlı yemedim şekerim yüksek çıktı canım deli gibi tatlı istiyo .yiyorum ,:çok üzgünüm:tabi abartmadan, sonra müthiş vicdan azabı çekiyorum.:çok üzgünüm:

Canim benim sekerimde cok yuksek cikti.Ve siki bir diyet verdi doktor.Birak sekerli seylerden kismayi nerdeyse bir cocuk gibi besleniyorum.Cunku cok yedindemi cikiyo.Ilk bir hafta diyet bile ise yaramadi.Ama simdi cok sukur kontrol altina alindi.Yoksa insulin vuracaklardi.Cok dikkat et canim inan bana hic hafife alinacak bir durum degil.Gecmis olsun..

sağol canım benim eminim mükemmel bir anne olacaksın baksana bana 2 ay dişimi sıkamıyorum yarın dr kontrolüm var bakalım ne diyecek

ya bide nerdeyse bütün yiyeceklerde karbonhidrat var bebeğimi besleyemem diyede korkuyorum

sağol canım benim eminim mükemmel bir anne olacaksın baksana bana 2 ay dişimi sıkamıyorum yarın dr kontrolüm var bakalım ne diyecek

Canim sende cok iyi bir anne olucaksin merak etme.Sadece isin ciddiyetini benim gibi sende gec anladin galiba.ilk zamanlar pek oenmesemedim doktorlar abartiyorlar dedim ama baktim cidden kotu bir durum.Artik yedigim herseyi internetten bakarak yiyorum icindeki seker oranina ve nasil etki edecegine.Inan cok zor durumdayi.Kahvaltida bir dilim kepek ekmek dusun aksamlari sebze ve balik genelde.Kaldiki ben asla sebze ve balik yemezdim insan mecbur kalinca ve bebegini dusununce katlanmak zorunda kaliyo.Herseyde gozum kaliyo ama kizim icin dayanicam.Tabi artik sende dikkat edersin yoksa Allah korusun bebeklerimiz sorun yasayabilir.Allah yardimcimiz olsun cnaim.

bende öyle ilk zamanlar pastalar tatlılar gözümün önünde uçuşuyordu.eşimde çok dikkat ediyor.şimdi yemekhanede bile yemek yiyemiyorum.çünkü hergün nerdeyse pirinç pilavı çıkıyor ve yiyemiyorum.bebeğini rahat doğrurmak için iri bebek olup mecburen sezeryana girmemek için bişeylerden kısmak gerekiyor.herşey bebişlerimiz için

haklısın canım ben olayın ciddiyetinin çok farkında değildim.çevremdekilerden çok etkilendim ye bişey olmaz dediler sürekli.artık daha dikkatli olacağım.sen meyvede mi yemiyosun?

Canim meyve bile gunde 2 tane oda pespese olmicak.Ve muz uzum kesinlikle yasak.Meyveleri yerken bile icindeki seker oranina bak canim.Beyaz ekmek yeme.Princ falanda yeme.Senin diyet programin nasil yazarmisin bakiyim.Birde sen cevrendekilere bakma onlara kalsa al bir dilim birsey olmaz ama ben simdi gunluk 10 kere sekerimi olcuyorum aletim var ve inan bana bazen bir dilim bile sekerin yukselmesine neden oluyo.Ayrica tek sorun bebek iri dogar degil dogumda sorun oluyormus anne ve bebek icin ve en kotusude bebekte seker dusuklugu oluyormus.Cunku anne karnindaki sekerden oda nasipleniyo ve vucudu ona alisiyo doguncada o kadar seker miktari olmuyo ve sekeri dusuyo.Ve bebek dogunca topugundan bir hafta boyunca kan aliyorlar ve devamli seker olcumu yapiliyo.Emin ol baskalarinin dedigi gibi basit degil canim.

Zelis bacim sende diyet listeni yazarmisin bakiyim neler var.

meyveyi bana sorduysan meyve yiyoru ben öğün aralarında.doktor meyve serbest dedi ama sütü falan şekersiz içiyorum.benim iki değerim çok yüksek çıktı.arada tokluk şekerime baktırıyorum sorun yok ama yinede dikkat ediyorum

doktorum diyetisyene yönlendirmedi sadece bazı yiyeceklerden uzak durmamı istedi

sabahları kibrit kutusu kadar peynir bir dilim kepek ekmeği bir bardak süt
öğle ve akşam sebze yemeği et yemeği ama köfte falan 2 tane fazla yemiyorum patates pilav yemiyorum öğün aralarında süt yada yoğurt yiyorum meyvede oluyor ama bir tane günde yemekleri yağsız yapmaya çalışıyorum.kola çay kahve hamur işeleri yasak

Hemen hemen ayni canim beni en cok zorlayan sebze yemekleri onun disinda gene idare ediyorumda sebzeyle hic aram olmadigi icin cok zorlaniyorum :çok üzgünüm:

sabahları kibrit kutusu kadar peynir bir dilim kepek ekmeği bir bardak süt
öğle ve akşam sebze yemeği et yemeği ama köfte falan 2 tane fazla yemiyorum patates pilav yemiyorum öğün aralarında süt yada yoğurt yiyorum meyvede oluyor ama bir tane günde yemekleri yağsız yapmaya çalışıyorum.kola çay kahve hamur işeleri yasak

Sizlerin kaç cıktı ki şekeriniz.158 benim,142 den bahseden var benimki yuksek kalıyo sanırım.
Benim anladığım kadarıyla diyetin amacı besin gruplarının dengeli alınması.
Diyetiniz kaç kalorilik.Bana verdiği 2000 kalorilik ve şu yasak bu yasak demedi,uymaya çalış dedi.

Benim 160 cikti ve burdaki doktorlar bayagi kizdi bana.Kesinlikle uyucaksin dedi uymadigim takdirdede kotu seyler olacagini soylediler.Ve sekerimi olcmek icin alet verdiler.Ve gunde 10 kere olcuyorum ona gore oturtmaya calisiyorlar sekerimi.Cunku azcik diyetin disina ciktimmi hemen 166 firliyo.Birak sekerli seyler yemegi fazla yemek bile cikariyo fazla meyve.Hayatim diyet yapmakla ve gunde 10 kere parmaklarima igne batirip kanimi olcmekle geciyo.Suan parmaklarim delik desik yani.Ama olsun kizima feda olsun.Ama simdi dusunuyorumda burdaki doktorlarmi cok abartiyo ya :sm_confused:

doktor bana diyet vermedi sadece karbonhidrat alımına dikkat et dedi benden önceki hastasının 256 çıkınca 142 yi az buldu herhalde

Sevgili anniş adayı benimde şekerim yüksek çıktı .iyetim var ona mecburen uymaya çalışıyorum bende günde 7 ölçüm yapıyorum
tokluk yemekten 2 saat sonra
yemeklerden öncede açlık ölçüyorum senin ölçüm sayın neden 10

Yemeklerden ne kadar sonra ölçüyorsun canım

Benim ac karnina ve yemekten 1 saat sonra 2 saat sonra ve geceleri yatarken olcum oluyo.Gunde 3 ogun yedigim icin (atistirmalar haric) 10 kere oluyo.Ama dun gittigimde rakamlari begendi ve artik gunde 5 kere yada 6 kere yeterli dedi.Isaretli bir lliste verdi o zamanlari olcuyor ve kayit ediyorum.Senin kac cikmisti ilk olcumun cananur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…