şekeri yüksek çıkan arkadaşlar diyetine tamamen uyuyor mu?

199 çıktı canım benimki. Beni çok korkuttu doktorlar.

Canım bide yemekten bir saat sonra ölçüm sonucu
iki saat sonraki ölçümden daha mı yüksek çıkıyor
cevap verirsen sevinirim

--------------------------------------------------------------------------------

kızlar bilgisi olan var mı 50 gr şeker yüklemesinde 148 çıkmıştı şeker.bugün 100gr yüklemesi yapıldı 3 saat sonraki verdiğim kanda 140 çıktı dr a gösteremedim daha sınırdayım sanırım ne dersiniz diyet yapayım mı

cananur canim o belli olmuyo ama genelde bir saat sonrasindan dusuk cikiyo tabi.Ama o arada birsey yediysen birincisinden yuksek cikabilir yani.Bu arada canim doktorlarin korkutacaklari kadar var benimki 160 cikti diye nasil kizdilar sanada kizmalari normal.Canim yalniz 100 mg lik yuklemedemi cikti yoksa 50 mg lik yuklemedemi.Eger 50 mg likta 199 gercekten cok yuksek ama 100 mg lik yukleme ise gene yuksek ama asiri derecede degil.Sen genede cok dikkat et canim.

Gulec canim seninkini doktora goster eger zaten risk varsa o diyet programi verir sana.

Anniş adayı canım ya bişiy daha sorucam bunada lütfen cevap ver Dr. bana tokluk şekerimi yemekten iki saat sonra ölç demişti
ama ben pimpirikliyim meraktan bikaçkez birer saat sonrada ölçüp bakmıştım
bir saat sonraki yüksek çıkıyor , iki saat sonraki normal çıkıyor
Senden öğrenmek istediğim bi saat sonraki ölçümün sınırları kaç olmalı
sana söylemişlerdir yazarsan sevinirim iyi akşamlar canım

Anniş adayı canım ya bişiy daha sorucam bunada lütfen cevap ver Dr. bana tokluk şekerimi yemekten iki saat sonra ölç demişti
ama ben pimpirikliyim meraktan bikaçkez birer saat sonrada ölçüp bakmıştım
bir saat sonraki yüksek çıkıyor , iki saat sonraki normal çıkıyor
Senden öğrenmek istediğim bi saat sonraki ölçümün sınırları kaç olmalı
sana söylemişlerdir yazarsan sevinirim iyi akşamlar canım

Canim kusura bakma dun sana yazdiktan hemen sonra ciktim bu soruna cevap veremedim.

Canim genelde ikinci olcumunde daha dusuktur rakam.Cunku o saate kadar yediklerini hazmedebiliyor hatta acikabiliyorsun.Haliyle seker oranida dusuyo.Bir saat sonraki olcumde en ideal rakam 110 ile 130 arasi olmasi lazim tok karnina.Bundan yukarisini cok diyorlar.Ikinci olcumunde yani yedikten iki saat sonraki olcumun ideal rakamlari 95 ile 110 arasi canim.Ac karnina ise ideal rakam 75 ile 90 arasi oli gerekiyo.Bu rakamlarin disina cikmamaya calis ve doktorun verdigi diyet programina kesinlikle uy.Yoksa bebekte inan bana sikinti oluyo.

Birde sordum ama gormedin galiba senin 199 cikan seker 100 mg lik yukleme sonucumu 50 mg lik yukleme sonucumu?

50 da 199 100lükte 205 gibi bişey çıkmıştı canım yazdığın için saol

bak şimdi ölçtüm 134 çıktı bir saat geçti yemekten bu yana yine üzüldüm çok çıkmış

Uzulme canim ne yiyorsun kahvaltida yaz bakim belki gozden kacirdigin birsey vardir.Yardimci olurum bende 15 dakka sonra olcucem.Birde nasil olcuyorsun yani yemekten kalktiktan 1 saat sonra olcuceksin.Yani yemege oturdugun andan sonra 1 saat degil.Cunku zaten 15 dakka yemekle geciyo.Sonra 40 dakkada bu cikarsa normal ben doktora dedim yemekten kalktiktan sonra 1 saat dedim evet oyle olucak dedi.Yani o 15 dakkada bile sayilar degisebiliyo

Birde senin bayagi yuksek cikmis korkutmiyimde dikkat et gulum gercekten..

geçen sayfalarda sen yada bir başkası yazmıştı benimde aynı diyet işte bir saat sonra ölçtüm 134 çıktı 2 saat sonrasını ölçtüm şimdi 94 çıktı

Doktor bana sadece iki saat sonrasını ölç getir demişti senden duyunca şimdi kafayı taktım benim bir saat sonralarım niye yüksek çıkıyor bebeğe bişey olmaz inşallah

Bende sen gibi yemekten kalkınca saati kurup iki saat sonra ölçüp kaydediyorum

Canim bak simdi benim sofradan kalktigim tam 1 saat oldu ve olctum 102 cikti.Ve cok ideal.Ama yedigimi gorsen aglarsin halime.Bir dilim kepek ekmek domates salata 8 tane zeytin ve 3 kucuk kup kasar ve diyabet sekeriyle cay.Yari ac kalktim yani sofradan.

Sen simdi 2 saat sonrasini olc bakalim o zaman ne cikicak.Hem 134 cokta yuksek degil canim.Birde ne kadardir yapiyorsun bu diyeti oda cok onemli.Benim ilk hafta hep yuksekti.Ac kaliyordum yemiyordum genede 140 tan asagi inmiyordu.Cok uzuluyordum.Ama meger vucudun alisma donemi oluyormus.Birde gittikce vucuttan atiliyormus fazla seker orani.Ben yaklasik 3 haftadir diyetteyim ve bu hafta anca normale dondu.Birde stres yapma o zamanda cikiyo.Ben ne zaman doktora gitsem ordada olcum yapiliyo cok yuksek degil ama 125 falan cikiyo_Oysa pek birseyde yememis oluyorum ama cok gerdigimden kendimi yukseliyo.Stresten uzak dur kisacasi canim.

Birde canim bir saat sonralari iki saat sonraya gore daha yuksek cikmasi cok normal.Iki saat sonrasi genelde kac cikiyo

Anniş adayı iyiki buldum seni tek şekeri olan ben sanıyordum bundan sonra yediklerimi biraz daha azaltıcam bende üç haftadır yapıyorum diyet iki saat sonraları normal çıkıyordu ama artık bi saat sonrasını da ölçüp ayarlamaya çalışıcam sevgiler canım saol kendine iyi bak arada seni burdan rahatsız etmeye devam etsem kızmazsın dimi

İki saat sonraları 120 den düşük çıkması lazım dedi diyabet doktoru benimkilerde norma çıkıyordu ama bugün şok oldum bir saat sonrası 134 çıktı iki saat sonrası 94 çıktı

Yok canim ben her zaman sana yardimci olmaya hazirim.Korkma ayrica 134 te cok yuksek degil.benim 146 ciktigi zamanlar bile oldu :))

Kafaya takip stres yapma ve diyet programina kesinlikle uymaya calis.Sorun olursada ben burdayim canim.Ayrica dedigim gibi 1 saat sonrasi icin 134 coa yuksek degil.135 e kadar yolu var ama tabi daha dusuk olsa daha iyi olur.Sevgiler canim umarim hersey yolunda gider.Benimki rayina oturdu umarim seninkide oturur.Zaten dikkat ediyorsan oturur o merak etme 134 de cok kafaya takma asiri degil.Tamammi canim

kızlar dün tokluk şekerimi ölçtürdüm 94 çıktı doktorum çok iyi dedi şükürler olsun

Diyete uyunca problem olmuyor ama bu seferde kendini hep aç hissediyorsun.Benim bezen gözüm dönüyor tutuyorum kendimi.Bebeklerimiz sağlıklı olsunda inşallah.......Sembar sen öğretmen misin ?Bende sınıf öğretmeniyim.

Canim meyve bile gunde 2 tane oda pespese olmicak.Ve muz uzum kesinlikle yasak.Meyveleri yerken bile icindeki seker oranina bak canim.Beyaz ekmek yeme.Princ falanda yeme.Senin diyet programin nasil yazarmisin bakiyim.Birde sen cevrendekilere bakma onlara kalsa al bir dilim birsey olmaz ama ben simdi gunluk 10 kere sekerimi olcuyorum aletim var ve inan bana bazen bir dilim bile sekerin yukselmesine neden oluyo.Ayrica tek sorun bebek iri dogar degil dogumda sorun oluyormus anne ve bebek icin ve en kotusude bebekte seker dusuklugu oluyormus.Cunku anne karnindaki sekerden oda nasipleniyo ve vucudu ona alisiyo doguncada o kadar seker miktari olmuyo ve sekeri dusuyo.Ve bebek dogunca topugundan bir hafta boyunca kan aliyorlar ve devamli seker olcumu yapiliyo.Emin ol baskalarinin dedigi gibi basit degil canim.

Zelis bacim sende diyet listeni yazarmisin bakiyim neler var.
Anniş yani bizim şeker yüksek bebek doğunca düşük mü oluyomuş bebeğin şekeri anlamadım .
Bir de hamur işi tatlı yasak , meyve ölçülü , başka nelere dikkat etmek lazım ?

Bana verdiği listede bir ara öğünde 2 porsiyon meyve diğerinde bir dilim ekmek ve peynirle hazırlanmış tost yazıyor. abartılı geldi bana.
İşin açıkçası tatlı yememek dışında pek dikkat etmiyorum,canım meyve isteyince yiyorum,ara öğün saatim gelmedi filan demiyorum , ama seni sıkı tutuyolarmış ya kötü hissettim şimdi kendimi.

X