Şeker Yeme, Çocuğuna Yedirme!

ramazan bayramında bu bilgileri kim sallıcak merak ediyorum:KK1:

Sorma, baklava tatlisinin icinde zararli olan hersey var.. Birde tabak tabak yiyen var onu akannehir

Serbetli tatlilarla aram yoktur sukur bu bayramda hic birine elimi surmedim

ona bakarsanız günlük yediğimiz birçok şeyin içinde kanserojen maddeler var. mesela en başta ekmek potasyum sorbat denilen koruyucu bir madde var , kanser,damar tıkanıklığı ve enerji kaybına neden oluyor ve sodyum benzoat beyazlatıcı var. . aynı şekilde hazır reçellerde sorbitol var buda kanserojen bir madde glikoz fazlası şeker hastalığına yol açıyor, ayrıca tahin ve helvada yine potasyum sorbat(koruyucu) sodyum benzoat var bunların hiç biri yararlı maddeler değil, çocuklarınıza içirdiğiniz hazır meyve sularında aromalar var herkes atıyorum kaysı suyu alınca onun organik meyvelerden yapıldığını sanıyor oysaki o meyve suları sulfurle yapılıyor sulfur astıma yol açıyor, ve b1 vitaminini yok ediyor, sonra aldığımız simitlerde yada unlu mamullerinde Sodyum propiyonat
kullanılıyor buda migrene yol açıyor. ve dikkat edin ne alıyosanız içindekiler kısmını okuyun tabiki her koyulanı yazmıyorlar bizzat şahit oldum ben buna mesela çocuklarınıza asla malik asit içeren besinler yedirmeyin bu çocuk felcine yol açıyor ve yasaklanan bir madde. bunun gibi çok şey var hepsini yazmayim bişey yemez hale gelirsiniz.

ben çok sevmiyorum şeker çikolata vs. ama eşim çok seviyordu artık oda azalttı

kaydirigubbakcemile5

Sorma, baklava tatlisinin icinde zararli olan hersey var.. Birde tabak tabak yiyen var onu akannehir
Serbetli tatlilarla aram yoktur sukur bu bayramda hic birine elimi surmedim

kaydirigubbakcemile5

ona bakarsanız günlük yediğimiz birçok şeyin içinde kanserojen maddeler var. mesela en başta ekmek potasyum sorbat denilen koruyucu bir madde var , kanser,damar tıkanıklığı ve enerji kaybına neden oluyor ve sodyum benzoat beyazlatıcı var. . aynı şekilde hazır reçellerde sorbitol var buda kanserojen bir madde glikoz fazlası şeker hastalığına yol açıyor, ayrıca tahin ve helvada yine potasyum sorbat(koruyucu) sodyum benzoat var bunların hiç biri yararlı maddeler değil, çocuklarınıza içirdiğiniz hazır meyve sularında aromalar var herkes atıyorum kaysı suyu alınca onun organik meyvelerden yapıldığını sanıyor oysaki o meyve suları sulfurle yapılıyor sulfur astıma yol açıyor, ve b1 vitaminini yok ediyor, sonra aldığımız simitlerde yada unlu mamullerinde Sodyum propiyonat
kullanılıyor buda migrene yol açıyor. ve dikkat edin ne alıyosanız içindekiler kısmını okuyun tabiki her koyulanı yazmıyorlar bizzat şahit oldum ben buna mesela çocuklarınıza asla malik asit içeren besinler yedirmeyin bu çocuk felcine yol açıyor ve yasaklanan bir madde. bunun gibi çok şey var hepsini yazmayim bişey yemez hale gelirsiniz.

işte canım o yüzden doktorlar en iyi beslenme tarzı taş devri diyeti diyor, sanayii ürünü besinleri hayatımızdan çıkarmak mümkün değil ama en azından azaltabiliriz diye düşünüyorum, şahsen ben eskiden bu sanayii ürünlerinden bol bol alan biri olarak, bilinçlendikçe bayağı bi azalttım, sanayii ürünleri hem keseye hem sağlığa zararkaydirigubbakcemile5

Çok etkilendim gerçekten.vücudumuz bizim aklımızın ermediği kadar akıllı...
bu günden sonra ben de şekeri ve rafine edilmiş gıdaları hayatımdan tamamen çıkarıyorum,inşallah nefsime yenilmem..
2 aylık kızım var ona da tatlıyı olabildiğince geç tanıştırmayı düşünüyorm.hatta anne olduktan sonra kendi sağlığıma daha dikkat eder oldum çünkü onun sağlıklı bir anne ve babaya ihtiyacı var. yediklerimin içtiklerimin anne sütüyle onun küçücük bedenini yapılandırıyor olduğnu bilmek bile bu sorumluluğu arttırıyor.
şekere,una,nişastaya,kutulanmışa,paketlenmişe,rafa konana hayırrrrrr!!!!

Çok etkilendim gerçekten.vücudumuz bizim aklımızın ermediği kadar akıllı...
bu günden sonra ben de şekeri ve rafine edilmiş gıdaları hayatımdan tamamen çıkarıyorum,inşallah nefsime yenilmem..
2 aylık kızım var ona da tatlıyı olabildiğince geç tanıştırmayı düşünüyorm.hatta anne olduktan sonra kendi sağlığıma daha dikkat eder oldum çünkü onun sağlıklı bir anne ve babaya ihtiyacı var. yediklerimin içtiklerimin anne sütüyle onun küçücük bedenini yapılandırıyor olduğnu bilmek bile bu sorumluluğu arttırıyor.
şekere,una,nişastaya,kutulanmışa,paketlenmişe,rafa konana hayırrrrrr!!!!

kaydirigubbakcemile5

aman canım sakın bebeğini şekerle tanıştırma, olabildiğince geç olsun, çünkü bebeklerin dillerindeki tat reseptörleri şeker gibi keskin bi tadı algılayınca tatlı olmayan herşey çocuğa yavan geliyormuş, çocukların sebze sevmemesinin sebebi buymuş
sanayii şekeri icad edilmeden, fabrikalar kurulmadan önce çocuklar şeker diye tutturmuyor, önüne ne geliyorsa onu yiyordu büyük ihtimal

valla canım malesef ben treni kaçırdım, daha önceden şekerin bu kadar zararlı olduğunu bilseydim oğluma hiç vermezdim, şimdi kısıtlasamda, çok istediği şekerli şeyleri vermek zorunda kalıyorum, alıyorum

sen sen ol, bebeğin olunca asla alıştırma

çünkü çocukken şeker gibi keskin tatlara alışan dildeki tat alma reseptörleri sonran sebze gibi tadları kötü algılıyormuş, çocukların sebze sevmemesi bundanmış

bundan bi kaç yüzyıl öncesinde çocukların ben sebze sevmem dediklerini pek sanmıyorum

ah canım ne kadar haklısın bunları bilseydim çocuklarımın sütlerine şeker katarmıydım şimdi yeni anne olsam kesinlikle şeker hiç vermem oda alışır gider kendimde zaten ballı duduyum malesef çocuklarımda öyle şimdi bile müsli yiyorum süte şeker attım:kedi:

Sekiz Temmuz'dan bu yana şekere ve siyah çaya son vermiş bulunmaktayım. Öncesinde demlik demlik çay ve her çay bardağına iki küp şeker atan biriydim. Nasıl ki zararlarını bir yerde okudum o anda son verdim. En sevdiğim tatlım sütlaca bile hayır diyorum. Ne şekerli yiyecekler ne de tatlılar artık hayatımda yok. Karpuz ve kavundan vazgeçmiş değilim sadece. Bıraktım bırakalı artılarını vücudumda görünce de asla şekeri kullanamam.

Tebrik ederim sizi,ben de Şubat ayından beri şekeri hayatımdan çıkardım,en vazgeçilmez denilen tekliflerde,en kırılamayacak denilen kişileri bile konu şekerse geri çeviriyorum.
Kesinlikle çok zararlı,çok gereksiz.Vücudumuzun ihtiyacı olan şeker değil,yemezsek olmazmış gibi anlatılıyor sadece
Tamamen ağız alışkanlığı,tatlıyı çok seven ben şuan midem kaldırmıyor,görüntüleri plastik parçası görüntüsü gibi etki yapıyor.Bırakamam demeyin lütfen bırakırsınız.Ayrıca ekmeklerin ve bisküvilerin içeriği de şeker dolu,onlara dikkat edin,onları da yemeyin

Cikolatadan vazgecemeyenler icin bitter cikolata tavsiye ederim. Pismis sut ile birlikte yerseniz tatli krizini engelliyor. Ben normal cikolatayi artik yiyemiyorum. Onceleri paket paket yerdim cay ile, simdi aramiyorum bile.

Sekeri biraktigimdan beri istahimda acilmiyor, acikmiyorum. Cunki insulin derecesi dengelenmis oluyor. Ilk bi kac gun zorlanabilirsiniz ama kesinlikle deger! :lepi:

makul ölçülerde her şeyden yenilmesi gerektiğini düşünüyorum.tatlı tuzlu hepsinin ayrı yararı var fazlası da zarar..

allah boşuna yaratmamış hiç birini hepsinden yicez ama az olmalı bence..

Aldığım herşeyin içindekiler kısmını okurum. İçinde şeker varsa almam,çok mecbur değilsem.Meyve suyu,kola hiç içmem.Paketlenmiş ürünleri de zorda kalmadıysam tercih etmem.Bisküviler felan.
İnanın yemediğiniz için ölmüyorsunuz.

makul ölçülerde her şeyden yenilmesi gerektiğini düşünüyorum.tatlı tuzlu hepsinin ayrı yararı var fazlası da zarar..

Sana Prof.Dr.Ahmet Aydın'ın Beslenme Bülteni adlı sitesini öneririm.
Allah doğayı yarattı,kremşantiyi değil bence. Benim bildiğim patates,şeker pancarı insan yetiştirmesi,doğada var sandığımız birçok şey kültür bitkisi

Bugün Genetik bilimi sayesinde kavun ve şeftali ortak meyvesi üretiliyor.20 yıl sonra o meyveyi insanlar Allah yarattı diyecekler.Halbuki çoğu Allahın yarattığına müdahale.Sonuç ise hüsran.
Ayrıca yediğin pırasa vücudunun mükemmel mekanizması sayesinde ihtiyacın olan glikoza dönüşüyor zaten.Oturup da bir dilim pastayı yemek ise kanserli hücrelere zemin hazırlıyor.

Tebrik ederim sizi,ben de Şubat ayından beri şekeri hayatımdan çıkardım,en vazgeçilmez denilen tekliflerde,en kırılamayacak denilen kişileri bile konu şekerse geri çeviriyorum.
Kesinlikle çok zararlı,çok gereksiz.Vücudumuzun ihtiyacı olan şeker değil,yemezsek olmazmış gibi anlatılıyor sadece
Tamamen ağız alışkanlığı,tatlıyı çok seven ben şuan midem kaldırmıyor,görüntüleri plastik parçası görüntüsü gibi etki yapıyor.Bırakamam demeyin lütfen bırakırsınız.Ayrıca ekmeklerin ve bisküvilerin içeriği de şeker dolu,onlara dikkat edin,onları da yemeyin

kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5evet bu topikte böyle üyeler istiyorumkaydirigubbakcemile5
tebrik ederim canım, bravo herkesin harcı değil buvereliniortak

Cikolatadan vazgecemeyenler icin bitter cikolata tavsiye ederim. Pismis sut ile birlikte yerseniz tatli krizini engelliyor. Ben normal cikolatayi artik yiyemiyorum. Onceleri paket paket yerdim cay ile, simdi aramiyorum bile.

Sekeri biraktigimdan beri istahimda acilmiyor, acikmiyorum. Cunki insulin derecesi dengelenmis oluyor. Ilk bi kac gun zorlanabilirsiniz ama kesinlikle deger! :lepi:

valla tamamen bi alışkanlık şeker, üstelik sigarayı falan bırakmaktanda bin kat kolay aslında bırakmakkaydirigubbakcemile5

şeker tüketimini azaltmaya başlayınca insanın canı daha az istemeye başlıyor zaten
şekeri bırakalım gelsin sağlıklı günler :teytey:

Sana Prof.Dr.Ahmet Aydın'ın Beslenme Bülteni adlı sitesini öneririm.
Allah doğayı yarattı,kremşantiyi değil bence. Benim bildiğim patates,şeker pancarı insan yetiştirmesi,doğada var sandığımız birçok şey kültür bitkisi

Bugün Genetik bilimi sayesinde kavun ve şeftali ortak meyvesi üretiliyor.20 yıl sonra o meyveyi insanlar Allah yarattı diyecekler.Halbuki çoğu Allahın yarattığına müdahale.Sonuç ise hüsran.
Ayrıca yediğin pırasa vücudunun mükemmel mekanizması sayesinde ihtiyacın olan glikoza dönüşüyor zaten.Oturup da bir dilim pastayı yemek ise kanserli hücrelere zemin hazırlıyor.

aslında konu dönüp dolaşıp taş devri diyetine geliyo, bundan bin yıl önce kimse şeker ya da paketlenmiş sanayii ürünleri yemiyodu ki, şeker sanayi ürünlerinin en tehlikelilerinde ve artık şeker pancarından değil mısırsan üretiliyo, mısırda gdo ürünlerin ilki ve şahı zaten

tuz için haklısın az olmak kaydıyla, tuz gerçekten doğada olan bişeykaydirigubbakcemile5
ama malesef ben tuzu çok seviyorum

X