Şeker hastası erkek arkadaş

Diyabetsevgili123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
26
16
29
21 yaşındayım erkek arkadaşım ise 22 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 2 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Benim kuzenim kadın ve cocuklugundan beri şeker hastasi, bildiğim kadarıyla beslenmesine dikkat edip iğnelerini düzenli olduğu sürece problem yaşamıyordu gayet sağlıklı.

Yıllarca birlikte dipdibeydik hep, çocukken bazen öfke patlamaları yaşıyordu ama sonralarda öyle agresif davranışları hiç olmadı durduk yere. Kendisi evli şuanda cinsel hayatını bilemem ama mutlu görünüyor. Bu kadar büyütülecek bişey mi bilmiyorum ama eniştenin ailesi de baya problem yapıp karşı çıkmıştı ama evlendiler. :)

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
23 yaşındayım erkek arkadaşım ise 28 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 1 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.
Esimin hayatı ve kendi hayatımdan çok güzel bir örnek vericem sana, esim benden önce bir kızı seviyormuş, ailesiyle tanistırmak icin eve getirmiş, neyse kız acık acık ben seker hastasıyım demiş kız gittikten sonra kayınvalidem, bu kız seker hastası bunun cocugu olmaz tek erkek evladımızsın, bir bir seker hastsliginin zararlarini anlatmis, neyse esimde kızı cok seviyormuş ama ailem böyle böyle diyor demis kızda ayrılmış, suan biz evliyiz bende de şeker cıktı bu olayı bıldıgım için esime söylemiyorum kaynanam şom azını acımasın diye ve benimde kac yıldır cocugumuz olmuyor. Demem o ki annen günahınıza gırmesin sende gazına gelme mutluluğuna bak. Hakkında hayırlısı olsun

Babam şeker hastası ve çok yakın bir erkek arkadaşım 28 yaşında şu an o da yıllardır şeker hastası. Ani öfke patlamaları olabiliyor tabi ama sık değil zaten hemen geçiyor. Sizin için ayrılmanız daha iyi olur çünkü bildiğiniz üzere evlilik yemini iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta ölüm sizi ayırana dek diye edilir. Siz daha yolun başında hastalığı hakkında öğrendiğiniz kulaktan dolma bilgileri bahane ederek ilişkinizi bitirmek istiyorsunuz

kafam çok karışık ilk defa bir foruma üye oluyorum sırf bu yüzden kimseye anlatamıyorum da. bizim hikayemize gelirsek
23 yaşındayım erkek arkadaşım ise 28 yaklaşık 10 yıldır şeker hastası.
biz 1 yıla yakındır sevgiliyiz hastalığı başından beri biliyordum hiç sorun etmedim öyle ya hastalık bu herkeste olabilir dedim. ama bu aralar işler ciddileşmeye başladı ailem şeker hastası olmasından dolayı istemiyor. olmaz bu iş dediklerinde tepki gösterdim önce insanlık bu mu dedim ama sonra dinleyince ... daha önce üstünde pek düşünmediğim şeylerdi ... cinsel hayatımın olmayacağından (şeker hastası erkekler ereksiyon sorunu yaşıyormuş) bahsettiler. genç kadınsın vs tarzında. daha sonra benim de çok iyi bildiğim şeker hastalarının ruh hallerinden bahsettiler ani öfke patlamaları vs. bu hastalığı ailecek biliyoruz bizim ailemizde de var ne yazık ki yani yavaş yavaş nasıl iç organlara zarar verdiğini. ruh halini nasıl etkilediğini iyi bilirim aslında ama o o kadar iyi biri ki ve onu çok seviyorum. ama annemle konuştuktan sonra hepsi gözümde büyümeye başladı. bu sitede evli bir kadının açtığı konuya denk geldim bir sürü kadın yazmış ve hep cinsel hayatlarının azlığından/hiçliğinden, çocuk sahibi olmanın zorluklarından, eşlerinin bu konularda tedaviye nasıl direndiklerinden bahsetmişler. forumları okuduktan sonra cinsel hayatın aslında ne kadar önemli olduğunu fark ettim çocuk yapma sorunu ve ruh hallerinden bahsetmiyorum bile.

gözümde canlandı bir anda 10 yıl 20 yıl sonrası... eve şu an mükemmel biri beni çok seviyor, resmen üzerime titriyor, ben de onu seviyorum. ama 20 yıl sonrası? hadi 5 yıl sonrası? evlendik ve cinsel problem yaşıyor diyelim bu erkek olarak onu sinirli, küskün, öfkeli biri yapmaz mı? diyelim ki çocuğumuz olmadı evet hastalığı bilerek evlendim ama ileride çocuğum olmuyor diye pişman olur muyum bile bile bu yola girdim diye? diyelim ki bir anda öfke patlaması yaşadı ve bağırıp çağırmaya başladı ne yaparım ne hissederim ... bunları düşündüm kapkaranlık bir dünya hayal ettim ve şu an o karanlıkta boğuluyorum.
seviyorum seviliyorum mutluyum ümitliyDİm
ne yapacağımı şaşırdım. hem derdimi dökmek için hem şeker hastası biriyle evli kadınların görüşlerini duymak için yazdım. bu karanlığın içinde bir aydınlık gösterin lütfen.
Ablamın eşi şeker hastası ve 2 tane çocuğu var yakın bir kız arkadaşım var çocukluğundan beri şeker hastası evlendi bir kızı oldu

Ailem istemiyor diyene kadar okudum. Umarım başlarına gelmez diyorum. Sanki adam cüzzamlı... Allahım sen çok büyüksün . Adamdan ayrılın hemen, yazıktır günahtır ya !
Malesef benim esimin eski sevgilisi seker hastasıymıs kaynanam bunun cocugu olmaz dıye ayırmıs. Suan bende seker hastasıyım kac yıldır cocugumuz olmuyor. Etme bulma dunyası o kızın günahını aldılar gelininin basına geldi

Malesef benim esimin eski sevgilisi seker hastasıymıs kaynanam bunun cocugu olmaz dıye ayırmıs. Suan bende seker hastasıyım kac yıldır cocugumuz olmuyor. Etme bulma dunyası o kızın günahını aldılar gelininin basına geldi
Kim bilir kizin nasil cani yandi yazik valla

Zaten maalesef hep birinden çıkıyor bu tarz saçma sapan kınamalar. Rabbim size şifa versin , siz suçsuzsunuz bu meselede elbette.

Ya siz kısırsanız ve sizden kaynaklı çocuk sahibi olamazsaniz.Yada vajinumus gibi kadinsal bir rahatsizliginiz olup iliskiye giremezseniz hiç bunu burdan düsündünüz mü 😌
Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da

Tabi ki düşündüm hiç bilmediğin bir şey çocuk sahibi olmana engel olur. Her şey gelebilir insanın başına. Evlenip çocuğunuz olmadı diyelim kader dersin ama olmama ihtimalinin %60 olduğunj bilerek evlenirsen ve çocuğun olmazsa kader diyebilir misin? Hayır bilerek seçmiş olacaksın yine de acıtmayacak mı canını? İlişkinizi bozmayacak mı? Belki doğrudan belki de pasif agresif tavırlara gireceksin çocuk olmamasının bedelini bizzat yaşayınca ... onu dedim ben yoksa tabi ki her şey Allah'tan hastalık da sağlık da ölüm de doğum da
O zaman seni seven adamin karsisina gecip diyosunuz ki bitti sen seker hastasisin ben bu dusuncelerle senle evlenemem yarin bir gun iliskiye giremezsek senden dolayi cocugumuz olmaz diyin.Bakin gercekten daha yolun basinda ne dediginizin farkinda deilsiniz siz bu adami sewseniz bunlarin hic birini agziniza almazsiniz.

Allah erkek arkadaşınızı sizin gibi insanlardan korusun :dua::dua::dua:
Ben onu bile bile üzemem ki sadece umutsuzluk yaşıyorum yanlış anlaşıldım sanırım ben onu üzmeye kıyamam. bakın 2 ay içerisinde bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alacaksınız inşallah şu an bir mucize var kanınızda bir umut var. Ben de bir umut istiyorum sadece her şeyin o kadar da kötü olmayacağına inanmak istiyorum. Allah analı babalı büyütsün

X