Şeffaf Oda 4. Hafta konuğumuz B&M :)))

HOŞGELDİN a.s.

buraya giren birdaha çıkamıyor evet sempatiksalakcinni

23 bitti 24 e adım attım diyim

BM bugün nasılsın gız bacım

ani gelen misafirlerine hazırladığın menü?

özel gelen misafirlerine hazırladığın menü ne olur şekerim

bide kayınvalidene yakın mı oturuyorsun,ne kadar sıklıkla ona gidersiniz.. hep eşinle mi gidersin, ayrı olarak gittiğin olur mu...........

eşin kaç kardeş. eltin var mı

sen kaç kardeşsin. annene yakınmısın

kaydirigubbakcemile3 iyim şekercim aklinialirimsmile

ani gelen misafirime genelde , tavuk göğsü(tatlı) , kısır, yorğurtlu patates(içinde mısır,turşu,morlahana,havuç olur) milföy hanmurundan bişeyelr yaparım
en kolayı bunlar

özel gelenlere ise daha uğraşı şeyler düşünürüm patetes pastası, yaş pasta,poğaça, börek, zeytin salatası vs.

kayınvaldemle yakın sayılmayız aklinialirimsmile hafta 1 gideriz eşimle birlikte , yada canı isterse o gelir bize bi kaç gün kalır

eşim 3 kardeş , a.s eltim var

bende 3 kardeşim ,annem yan dairemde oturuyo aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3

şimdi bunlardan bazılarının tarifini istiyorum. canım çekti . hafta sonu misafirim gelecekte değerlendireyim fırsat bu fırsat... uğraştırıcam seni ama kusura bakma arkadaşım sempatiksalakcinni

yoğurtlu patates

patates pastası kaydirigubbakcemile3

yaş pasta

poğaça- börek ( senin nasıl yaptığını merak ettim)

zeytin salatası

akannehirakannehirakannehir

zeytin salatası : istenilen miktarda nohudu haşlıyoruz
sonra suyunu süzüp içine bol yeşil soğan , mısır, köz biber, bol dere otu ,yeşil ve siyah zeytin (çekirdeksizdoğruyoruz), zeytin yağı ,tuz, limon (off canım istedi cokacimcoook deryam çok güzel yapar bunu )
------------------------------------------------------------------------------
yaş pasta : bildiğimiz kek yapıp ortadan ikiye bölüyorum, arasına bol muz ve damla çikolata koyuyorum, varsa üzerini şeker hamuru ile kaplıyorum ( bloğumda resimelri var :)
-------------------------------------------------------------------------------
yoğurtlu patates : patatesi haşalyıp bir borcama rendeliyorum, içine az kaşar rendesi ve tereyağıda katıyorum ,tabiki tuz da , ayrıca ,mısır ,havuç rendesi,morlahana,az salatalık turşusu, yeşil soğan ekleyip harmanlıyorum ve borcama yayıyorum,
sonra üzeri biraz kızarana kadar fırına atıyorum
çıkarıpdıktan sonra ılınınca üzerine sarımsaklı yoğurt ve ardından tereyağında kavurduğum kırmızı biberi düküyorum
-------------------------------------------------------------------------------------
patates patası uzun yaw :
4 büyük patatesi haşlıyoruz
daha sonra bunaları rendeleyip tereyağı ve kaşar ile yoğurup 4 e bölüyoruz
bir tarafta az yağ ve tuzla 1 havuş rendesini kavuruyoruz
sonra bu ayrıdığımız 4 patetesin birine havucu karıştııryoruz
içine limon ve tuzu ilave ediyoruz

sonra az morlahanayı robottan geçirip yine ayırdığımız patetesin birine katıyoruz
aynı şekilde limon ve tuz ilave :)

sonra bikaç dal yeşil soğanı robottan geçriyoruz
yine ayırdığımız 4 patetes rendesinin birine yeşil soğanı ve tuz ,limon kaatıp harmanlıyoruz

şimdi yuvarlan tencere gibi olan bir borcamın dibibe alinimyum folyo yayıyoruz
sade kalan patatesi iyice bastırarak dibe yayıyoruz
sonra morlahanalı olanı
sonra yeşil soğanlı olanı
sonra havuçlu olanı
sırasıyla yayıyoruz
aynı pasta katı gibi olucak

biraz dolapta beklettikten sonra çıkarıp bir tabağa ters çeviriyoruz
üzerine mısırlarla bir halka oluşturup
içine yani ortasına ister mayonez ister sarımsaklı yoğurt ekleye bilirsiniz
-----------------------------------------------------------------------------------------
Poğaça : kabıma biraz un koyuyorum ortasını havuz gibi açıp kuru maya yı döküyorum
sonra az miktarda ılıttığım sütü bu mayanın üzerine döküp eritip biraz bekletiyrum
sonra sırasıyla 1 s.b. yoğurt,1 yumurta,1 s.b. sıvı yağ , 2 tatlı kaşığı tuz ilave edip eğer gerekirse biraz daha un ilave edip yoğurup yarım saat kadar bekletiyorum .
beklettikten sonra içine
patates püresi ve soğan kavurması karışımı
yada kıymasoğan
yada beyaz peynir ve sucuk rendesi karışımı ( deneyin süper oluyo bu)
koyuyorum
üzerine standart yumurta sarısı ve susam
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
böreği genelde annemden sorarak yaparım
her seferinde unutuyorum çünkü sempatiksalakcinni
bizim bir böreğimiz vardır kırma diye annem çok lezzetli yapar onu cokacimcoook

Son düzenleme:
canım canım çekti ya ne güsel şeyler bunlarrrr eminim sende çok lezetli yapıyorsundur

ayy nasıl canım çektiii.. gözümün önünde uçuştu hepsi....
çok sağol canım zahmet verdik.. ama bissürü tarifimiz olduuu :teytey:

yaş mayadan ziyade kuru mayayı mı kullanırsın. bide nasıl saklıyorsun..

ayrıca o böreğin tarifinide istiyorumm.. anneciğinden öğrenip yazamaz mısın :çok üzgünüm:

canım canım çekti ya ne güsel şeyler bunlarrrr eminim sende çok lezetli yapıyorsundur
sempatiksalakcinnivalla benimde çekti sempatiksalakcinni

kabartama tozu gibi küçük paketlerde tek kullanımlık kuru mayalar oluyo onadan alıyorum
birkez denedik iyi sonuç alınca annemde bende hep ondan kullanıyoruz artık

tabiki alırım canım inşlh

cildin için bakım yapıyor musun, kullandığın özel birşey var mı.. yaptıklarını yazarmısın

yüzünde en çok nereyi beğeniyorsun, tanıdıkların nerelerini beğenir

oğlunun bebekliğinde en çok hangi yönden zorlandın... seni bunaltan şeyler nelerdi..

saçların gürmüdür.. bakım uyguluyormusun

hangi şampuanı kullanıyorsun

Ben doğalcıyım boshayallersmile cildime hiçbir kimyasal yada kozmetik olarak bakım,temizleme setleri kullnamıyorum
o an ne yiyorsam onu sürerim yüzüme sempatiksalakcinni salata kabuğunun içi,avokado kabuğunun içi , limon tarçın karışımı, ne canım isterse onu uygularım yani

aslında cildimi seviyorum sadece alnımda problem oluyo

şu clinique nin sabununu öneriyo bi kaç arkadaşım onu denemek istiyorum alnım için

yüzümün heryerini seviyorum
sadece kaşlarım kavisli değil, biraz ağlamaklı şekilleri sempatiksalakcinni

oğlumun bebekliğinde en çok , sabah 5 lere kadar gazı yüzünden uyuyamayıp sürekli ağlamasından ve uykusuzluktan yıprandım

saçlarım gür değil ama çok ta seyrek değil çok güçlüdür saçlarım hiç bir bakım uygulamadığım halde, okadar boyalar yapmama rağmen hiç yıpranamdı
sadece biraz dökülüyo boshayallersmile

"head shoulders" kullanıyorum yerimseniben

Son düzenleme:
duygusal anın da kimi dinlersin?
en çok neye para harcarsın?
Mutlu olmak için başkalarının sana ilgi duymasına ihtiyacın var mı?
bu kadaraklinialirimsmilea.s.

duygusal anın da kimi dinlersin?
en çok neye para harcarsın?
Mutlu olmak için başkalarının sana ilgi duymasına ihtiyacın var mı?
bu kadaraklinialirimsmilea.s.

CADIARZU

duygusal anımda dostlarımı dinlerim sanırım olumunekankayizsmile

en çokk hımm...CADIARZU her türlü yeşilliğe (tam bir salata meze canavarıyım ) birde kıyafete sanırım , bu aralar eşarba harcadım eyvahedigeldismile

mutlu olmak için sadece eşimin ilgisi yeter,onunla küsersem dünyam kararır, eğer küs değilsek herşey toz pembedir gözümde opuyorumnanaktan
ufacık şeylerr bile mutlu eder , neşelendirir beni

eşin ile ikinizin bir şarkısı var mı..:asigim:

küsmenizden tartışmanızdan eşinde senin kadar etkilenir mi..

özür dileyebilir mi yoksa sadece yolunu mu yapmaya çalışır

sen özür dileyebilir misin

en uzun küs kaldığınız devre ne kadar sürdü:umursamaz:

alnında ne problem var sempatiksalakcinni

hafta sonu hep beraber yapacağınız kahvaltıda neler hazırlarsın

lens kullanmayı düşündün mü :1shok:

BM arkadaşım bugün bloğunu ziyaret ettim ilk kez. hayran kaldım. birden herşeyi yapasım, dikesim geldi .... bende dikiş kursuna gitmiştim 8 ay kadar. çok güzel geçmişti. çok hevesliyim diye bide makine almıştı eşim.. şimdi öyyyle duruyor zavallı... senin gibi bi arkadaşım olsaydı etrafımda neler çıkarırdım kimbilir meydana.. ahh ah yalnızlık.. :a015:

Gıymatlım nerdensin sen merak ettim
Ben bm ye çok yakınım ama insanın içindn gelecek galiba dikişe hevesim yok heç ama bm maşallah çok yeteneklidir

Ben bm ye çok yakınım ama insanın içindn gelecek galiba dikişe hevesim yok heç ama bm maşallah çok yeteneklidir

ben istanbuldayım ... madem yakınsın bi işin ucundan tutsana gız bacım.. ne güzel şeyler yaparsınız eminimm vereliniortak

* Eşimle tanışma zamanımızdan anı olarak kalan 2 şarkı var
1. Rafet el roman- Bana sen lazımsın
Anısı şöyleydi bunun:
eşimle tanıştıktan bir süre sonra ablasının nişanını olmuştu ,haliyle bizi de davet ettiler
ama daha sözlü değildik ve ben biraz tedirgindim
vurulmuştum eşime ,ama korkuyordum , karmaşık duygular içindeydim
ve vaz geçmeyi düşünmüştüm , o sebeple ablasının nişanına gitmemiştim
ve ne tesadüf Rafet el romanın bu şarkısı çalınmış hep nişan töreni boyunca, efkarlanmış benimki
Bana sen lazımsın,bu kalp bir seni ister...............
eşimin bana vurulduğunu bilen kişiler , bana bunu söylemişti
"M..... seni hep bekledi" diye :kedi:
Arada telefonumu gizli numaradan arayıp bu şarkıyı dinletirdi sözlüyken
Ayrıca Sezen Aksu -Son Bakış şarkısıda ozamanlar benden ona hitaben dinlettiğim şarkıydı kaydirigubbakcemile3
bu iki şarkının özel yeri vardır bizde opuyorumnanaktan

bu aralar Rafet el romanın - Ömrüm sahibi şarkısını dinliyoruz kaydirigubbakcemile3

* yok eşim hiç kin tutmaz,kolay öfeklenir ama çok çabuk söner öfkesi,o yüzden o etkilenmez boshayallersmile

* ilk zamanlar özürdilerdi,sonra unuttu, bu aralar yine beni üzdüğünde özürünü diliyo :) şunu fark ettim bunca sene sonra
eğer ben haklıysam ve hakkımı savunursam haklılığım güme gidiyo
ama susar ve düşünmesine vakit verirsem özürdiliyo :jeyyar:

* ben özürdilerim,çekinmem boshayallersmile

* en uzun 2 gün küs kaldık sempatiksalakcinni

* alnımda sivilce problemim var boshayallersmile

* kahvaltımızda eşim illa peynir ve sucuk ister,bende illa ahududu reçeli isterim sempatiksalakcinni zeytin, kaşar, salatalık ,domates, arada patates kızartması,yumurta,biber domates kavurması olurcokacimcoook

* lens almayı düşündüm, düşünüyorumda ama dışarıda kullnamam evde değişiklik olsun diye
bir mavi bir yeşil istiyorum sempatiksalakcinni

Teşekkürederim :kedi:
CADIARZU
Valla ben gibi biri olsa yanımda neler üretirdik he boshayallersmile

herkesin ilgi alanı farklı
deryamda süper takıalr yapar ve kitap okumayı çok sever

bende takıya el atmak istiyorum oğlum biraz büyüyüne

ben istanbuldayım ... madem yakınsın bi işin ucundan tutsana gız bacım.. ne güzel şeyler yaparsınız eminimm vereliniortak

istanbulun niresinden kardeşş sempatiksalakcinni

dediklerinde çok haklısın
hakkını savunmaya kalkınca daha çok suçlu durumuna düşüyorum bende.. sen deyince farkettim sağol..
bundan sonra gücenicem ama sesimi çıkarmıcam :a015:

hayal aleminde romantikmisindir ?

eşinin tenkitleri üzerine değiştirdiğin huyların var mı?

pazara çıkarmısın, sever misin pazar ortamlarını?

dışarda yemek yemeyi severmisin, çıkınca illa yemeden dönmediğin şeyler var mı?

istanbulda eşinle takıldığınız restorant yada lokanta var mı, nereye gidersiniz?

manevi olarak güçlü hissetmeni sağlayan şeyler var mı?

en son hangi kitabı okudun

dinlediğin radyo ismi?

takip etmeye çalıştığın programlar ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…