Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Oyum önceden millet ittifakından yanaydı. Mansur Yavaşı aday göstermelerini bekliyordum. Sonra aday açıklaması tam bir fiyaskoydu. Meral Akşenerin hoşnutsuzluğu, bunu belli etmesi, tam bir hayal kırıklığı. Kemal Kılıçdaroğlundan da nefret etmiyorum ama bana biraz beceriksiz gibi geliyor. Sanki iktidara gelmek istemiyor, ne yapar ne ederim bu seçimi kaybederim düşüncesinde sanki. Sadece o değil bütün 6lı masa. O yüzden bana Muharrem İnce daha sempatik gelmeye başlamıştı, geçen seçim de oyumu ondan yana kullanmıştım. Ama onun da oy oranı az, ona oy versem ne kadar etkili olacak? Sanırım istemeye istemeye Kemal Kılıçdaroğluna vereceğim yinede oyumu. Ama hiç de memnun değilim, Muharrem İncedende 100% memnun değilim aslında. Zaten Ak Parti seçimleri karşılarında etkili biri olmadığı için kazanıyor bence.

Yaşasın canım Avrupa ülkelerine gidecek ordakiler güç gösterisi yapacak saraylarda karşılayacaklar bizim ülkemize onlar gelirse harabe gibi bı yerde mi karsilayalim bu kadar mı kendinizi küçük düşürür sunuz
Sarayda yaşamazsa konukları senin evinde mi kabul edecek sanıyorsun?

C
Oyum önceden millet ittifakından yanaydı. Mansur Yavaşı aday göstermelerini bekliyordum. Sonra aday açıklaması tam bir fiyaskoydu. Meral Akşenerin hoşnutsuzluğu, bunu belli etmesi, tam bir hayal kırıklığı. Kemal Kılıçdaroğlundan da nefret etmiyorum ama bana biraz beceriksiz gibi geliyor. Sanki iktidara gelmek istemiyor, ne yapar ne ederim bu seçimi kaybederim düşüncesinde sanki. Sadece o değil bütün 6lı masa. O yüzden bana Muharrem İnce daha sempatik gelmeye başlamıştı, geçen seçim de oyumu ondan yana kullanmıştım. Ama onun da oy oranı az, ona oy versem ne kadar etkili olacak? Sanırım istemeye istemeye Kemal Kılıçdaroğluna vereceğim yinede oyumu. Ama hiç de memnun değilim, Muharrem İncedende 100% memnun değilim aslında. Zaten Ak Parti seçimleri karşılarında etkili biri olmadığı için kazanıyor bence.
Çok güzel bir izleyicisin zaten Erdoğan'ın karşısında daha iyi bir kişi çıksa herkes o daydan yana olur ama yok maalesef mevcut parti kazanmasin diyede kemal Kılıçdaroğlunu cumhurbaşkanı yapmak da doğru bişey mi

Az önce yeni yapılmış olan henüz açılışı yapılmayan Bursa Gökdere Millet Bahçesi'den geldik böyle muazzam bir park Bursa'da sayılıdır bu kadar yeşil alan içerisinde binlerce yeni dikilmiş ağaçlar çocuk park alanları tamamen ahşaptan ve sıradan oyun parkları gibi değil daha yaratıcı kamelyalar büyüklerin de sallanabileceği salıncaklar büyük ahşap banktan salıncaklar hani şu yapı marketlerde evlerin bahçesi için satılan salıncakların ahşap versiyonu parkın tam ortasından geçen Gökdere önceden leş gibiydi onun üzerine yapılmış büyük bir köprü parkı ikiye bölüyor ayrıca yapay bir gölet de yapılmış üzerinde ahşaptan gezme parkuru ayrıca tüm park alanında bisiklet ve yürüme parkurları çok video çektim bir gün ayrıca fotoğraf çekip paylaşacağım bu parkın alanının eski halini bilen Bursalılar kesinlikle ilkin bir şok yaşayacaklar kaç metrekare alan bilmiyorum ama devasa yeşillik alan eskiden buradan geçerken korkardık madde içenlerden dolayı parkta otururken derenin şırıl şırıl akan sesi karşında Uludağ'daki karın manzarası ile müthiş bir park olmuş valla bu hizmeti gördükten sonra Cumhur İttifakı' na oy atmamak elde değil ayrıca park içerisine harika bir de cami eklenmiş çevresi şuan yapım aşamasında tam göremedim
Cidden oy kıstasınız park mı?
Tamam eyvallah güzel olana güzel diyelim, hiç sıkıntı yok. Özellikle izbe yerlerin dönüştürülmesini çok doğru buluyorum da. Yarın öbür gün, Afganlar toplanıp sürü halinde orda gezip oturduğunda kendinizi güvende hissedecek misiniz gerçekten 🙃

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı gayette liderdir etkilidir. Şimdiye kadar Türkiye Cumhuriyetini en etkili temsil eden liderdir hatta. Demokratik iseniz bunu kabul etmelisiniz seversiniz sevmezsiniz.
Bayrağımizi yerden alıp öpüp saklaması ve bunu Avrupa ülkelerinde yapması Davos ta yaptığı konuşmalar tabikide bir lider kabul etseler de etmeseler de depremde tüm Avrupa birliğinden yardım geldi demekki iyi bir liderki o kadar ülkeden Türkiye'ye yardım geldi çok nankörler Ecevit'in olduğu zamanlarda kimse Türkiye yi saymıyor du Erdoğan sayesinde Türkiye'miz yep Yeni bir hal aldi

Bayrağımizi yerden alıp öpüp saklaması ve bunu Avrupa ülkelerinde yapması Davos ta yaptığı konuşmalar tabikide bir lider kabul etseler de etmeseler de depremde tüm Avrupa birliğinden yardım geldi demekki iyi bir liderki o kadar ülkeden Türkiye'ye yardım geldi çok nankörler Ecevit'in olduğu zamanlarda kimse Türkiye yi saymıyor du Erdoğan sayesinde Türkiye'miz yep Yeni bir hal aldi

Nerede o yardımlar? Hiç mi depremzedeleri dinlemedin, hiç mi diğer kanalları izlemedin. Çoğu insana yardım gitmedi. Hala çadırda yaşıyorlar neyden bahsediyorsun sen.

C

Çok güzel bir izleyicisin zaten Erdoğan'ın karşısında daha iyi bir kişi çıksa herkes o daydan yana olur ama yok maalesef mevcut parti kazanmasin diyede kemal Kılıçdaroğlunu cumhurbaşkanı yapmak da doğru bişey mi
Bende öyle diyordum, sırf Erdoğan kazanmasın diye de Kemale veremem diye, ama bu düzende böyle yürüyemez artık, bunaldım bunaldık. Nasıl bazıları için Erdoğan kötünün iyisiyse, o yüzden ona oy veriyorlarsa, Kemal de benim için öyle oldu.

Çankaya Köşkü yeterli. Saraydan önce cumhurbaşkanları parkta mı kalıyordu?
Ya çok küçük düşünüyor sunuz diğer ülkedeki saraylar bile bu kadar konusulmuyor Buckingham sarayı,james sarayı vede hampton court sarayı ordaki insanlar bile saraylara takılmıyorlar ama bizimkiler tutturmuş saray saray diye her ülkede ki cumhurbaşkanı sarayda olacak ama benim cumhurbaşkanım Çankaya köşkü yeterli daha güzelini hak ediyor

Ya çok küçük düşünüyor sunuz diğer ülkedeki saraylar bile bu kadar konusulmuyor Buckingham sarayı,james sarayı vede hampton court sarayı ordaki insanlar bile saraylara takılmıyorlar ama bizimkiler tutturmuş saray saray diye her ülkede ki cumhurbaşkanı sarayda olacak ama benim cumhurbaşkanım Çankaya köşkü yeterli daha güzelini hak ediyor
Peki sen daha iyi bir hayat yaşamayı haketmiyor musun. O sarayda yaşasın biz bırak eti, soğan patatesi bile rahatlıkla alamayalım öyle mi. Onlarda saray var ama halkını bu kadar sefil hale getirmedi.

Nerede o yardımlar? Hiç mi depremzedeleri dinlemedin, hiç mi diğer kanalları izlemedin. Çoğu insana yardım gitmedi. Hala çadırda yaşıyorlar neyden bahsediyorsun sen.
Hala konteyner yapılıyor bunu biliyor musun vede depremzedeler için köy evleri hazır şehir içinde bir sene bana müsade edin dedi Erdoğan depremzedeler için yardım yapılmıyor hiç diyosanda yalan söylüyorsun yardım yapılıyor hala yetişmeye çalışıyorlar bir günde tüm yardımlar evler olacak diyosanda o olmaz bir günde

X