Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çeyrek asırlık iktidarda, seçime bir ay kala, ortalama olarak asgari ücretin 1/3’ünü gömdüğümüz doğalgaz faturalarından sonra havaların ısınmasıyla bir aylığına bedava doğalgaz açıklaması… Kömürün yerini doğalgaz almış anlaşılan.
62326615-DC5B-455F-8235-2A8A4259F2FE.jpeg

Paylaştığım videolar kendi sesi kendi demesi bende bunu anlamıyorum kırptı kesti montaj Allah aşkına bunları diyor mu diyor kabul edin artık hep pkk chp bu ülke için iyi bir şey ne dedi ne yaptı bölmek yok etmek için bir dünya video var röportajları var hiç iç acıcı tamam denecek bir şey yok ..

Mitinglerde her iki parti hep kışkırtıyor bunu hepsi yapıyor

Ve akp bak onu unuttum havalimanları yaptı herkes uçağa bindi lüks yaşadı herkesin arabası oldu avm ler oldu evi oldu diyeceksin ki şuan kira ev almak şu kadar para soğanın kilosu 35 tl haklisin bu konuda

Haklıya haklı değilse değil siz bilmiyorum neden chp nin elestirilecek milyon şeyi varken bunu yüreklice yapmıyorsunuz

Ve gaflara gelince gaf var gaf var bazılarının gaf yapma ya hakkı olamaz heleki ülkesinin illerini bilmeyip ülke içinde ülke yapan biri gaf yapamaz
Valla ülkenin cumhurbaşkanınin Fethullah gülen tarafından kandırılmak gibi Bi lüksü de yok ve fetoculer diyorsunuz ya icerdekilerin çoğu masum asıl fetoculer dışarıda emin olun parası olana bisey olmadi nerde gariban var onların başına patladı kaç tane iyi görevini hakkıyla yapan öğretmenim varsa icerde nerde işini yapmayan varsa onlar görevde üzgünüm bu adaletsizliğe goz yumamam

Cevap verildi, geçmiş sayfaları oku. Müjdeyi senden duymadık ilk defa. Sen yine de yüklenme çok, bedava zannedip.
Ülkenizin kendin dogalgazini üretmesi bile sizi mutlu etmiyor
Neden? Çünkü Erdoğan yaptı
"Erdoğan en doğru şeyi bile yapsa o yaptığı sürece biz doğru demeyiz"zihniyet bu
Bu zihniyete laf anlatmak boşa kürek sallamak

Maalesef :KK43: Gittikçe de artacak, bu ekonomi politikası değişmezse çok daha yüksek kurlar göreceğiz.
Dolar’ın düşeceğini TCMB dahi söylemiyor, ana kaynak olduğu için linkini vereyim, 2023 yılı Nisan ayı TCMB anketine göre dolar beklentisi 24 TL.
Keşke düşse ama ekonomist değiliz o yüzden düşecek gibi kesin ifadeler kullanmayalım, gerçek veriler üzerinden konuşursak iyi olur.
Şu an dövizde 3 ayrı kur var, TCMB kuru, Bankaların kuru, Kapalıçarşı kuru.
An itibariyle Serbest Piyasa Dolar kuru 19,40 (Döviz Kurları - Dolar, Euro)
Bankaların kuru ortalama 20,78 (Döviz Kurları | Garanti BBVA)
Kapalıçarşı kuru 20,58 (Kapalı Çarşı Döviz Kurları - Dolar, Euro)
Cumhurbaşkanının 2018 Seçim sonrası döviz değerlendirmesi: Erdoğan: Dolar ve faiz kısa süre içinde düşecek, bu kadar emin konuşuyorum

Bu konuşmanın olduğu Temmuz 2018’de dolar kuru 4,82 TL idi, Dolar kuru 2018 yılını 5,29 TL olarak kapadı.

2018 yılı Aralık ayından 2023 2.çeyreğine girdiğimiz Nisan ayına kadar 5,29’dan 19,40’a yükselen kur %366 civarları artmışken düşebilme ihtimali nedir?
Aranızda bir ekonomist varsa açıklarsa sevinirim zira ben sıradan ev kadınıyım aklım bu kadarına eriyor.

Seçimden sonra düşecek dolar da biraz zaman işte
tahminen ne kadar sonra düşecek,sayın ekonomist hanım.ona göre dolarlarımı yüksekten bozdurayım.

dolar bu saatten sonra düşmez.ha düşüş olarak 1-2 lirayı ön görüyorsanız,yani 19 a geriler 21 e çıkar gibi,bu dalgalanmalar yaşanacaktır.ama siz doların bir kaç yıl önceki seviyelerini,rüyanızda görürsünüz ancak.bunu hiç bir hükümet yapamaz,geçmiş olsun artık.
maksat bu seviyelerde kalsın,çıkmasın.ama başa gerçekten ekonomiden anlayan ekonomistlerin gelip,ülkenin ekonomisini düzeltmeye çalışmaları lazım.ben ekonomi mezunuyum diyip,ülkeyi 20 yılda bu hale getirenler utansın,hani helallik istedi ya.ben hakkımı helal etmiyorum.son nefesime kadar da arayacağım.siz size düşen hakkı helal edebilirsiniz.

Dolar’ın düşeceğini TCMB dahi söylemiyor, ana kaynak olduğu için linkini vereyim, 2023 yılı Nisan ayı TCMB anketine göre dolar beklentisi 24 TL.
Keşke düşse ama ekonomist değiliz o yüzden düşecek gibi kesin ifadeler kullanmayalım, gerçek veriler üzerinden konuşursak iyi olur.
Şu an dövizde 3 ayrı kur var, TCMB kuru, Bankaların kuru, Kapalıçarşı kuru.
An itibariyle Serbest Piyasa Dolar kuru 19,40 (Döviz Kurları - Dolar, Euro)
Bankaların kuru ortalama 20,78 (Döviz Kurları | Garanti BBVA)
Kapalıçarşı kuru 20,58 (Kapalı Çarşı Döviz Kurları - Dolar, Euro)
Cumhurbaşkanının 2018 Seçim sonrası döviz değerlendirmesi: Erdoğan: Dolar ve faiz kısa süre içinde düşecek, bu kadar emin konuşuyorum

Bu konuşmanın olduğu Temmuz 2018’de dolar kuru 4,82 TL idi, Dolar kuru 2018 yılını 5,29 TL olarak kapadı.

2018 yılı Aralık ayından 2023 2.çeyreğine girdiğimiz Nisan ayına kadar 5,29’dan 19,40’a yükselen kur %366 civarları artmışken düşebilme ihtimali nedir?
Aranızda bir ekonomist varsa açıklarsa sevinirim zira ben sıradan ev kadınıyım aklım bu kadarına eriyor.
Beni yanlışlıkla mı alıntıladınız acaba, ben doların düşmeyeceğinin farkındayım. Niloya bacım az sabredin seçim zamanı diye yükseldi düşecek diyor. Nasıl düşecek? Ne olacak ta düşecek? gibi soruların cevaplarını biz de sizin gibi merak ediyoruz açıklar belki bize

X