Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yoo ben gayet sevindim doğalgaz olayına eninde sonunda çıkardık gazımızı rahatladık. Ama ben siz bilin diye yazıyorum günlük 5 TL öyle gaza gelip bedava diye köklemeyin kombiyi, faturası ağır olabilir. Benim ki sadece bilgilendirme.
söylemeseydiniz.,ilk fatura geldiğinde,yüzlerini görmeyi çok isterdim.hani bedavaydı:KK43:(( diye ağlarlar.

Ha bir de Avrupa konusundaki değerlendirmelerinizi, Türkiye’nin cennet olduğu masalını, sizin gittiğiniz yer hangi Avrupa derken büyüklenmelerinizi, Türkiye’de hava attığınız dünyadan bihaber, burnunu köyünden, bulunduğu şehrinden maalesef ki dışarı çıkaramamış akraba kesiminiz yutabilir. Ne de olsa Türkiye’deki insanları kendi ülkesinde şehir değiştiremedikleri için aşağılayabiliyorsunuz. Avrupa’daki dışlanmışlık ve kompleksten dolayı ego tatmini onlar üzerinde işe yarayabilir.

Avrupa’da yaşam Türkiye’ye ve aynı ligdeki diğer ülkelere, üçüncü dünya ülkelerine göre cennet; medeniyet, sosyokültürel, ekonomik gelişmişlik, hukuk, eğitim, toplumsal huzur, güvenlik konularında kıyaslanamaz ve bu su götürmez bir gerçek. Oradaki yaşamın da kendi içinde zorlukları var, orada da her şey mükemmel değil, insanların olduğu bir yerde her şey zaten mükemmel olamaz;ama en azından her şey sistemli, bir işleyişi var, insanlar asgari insani şartları sağlayabiliyorlar; proteinle beslenebiliyorlar, tatil yapabiliyorlar, yaşayabiliyor. Asgari ücretle çalışan nüfus oranı az, gelirler arası ciddi farklar yok. Orada asgari ücretle tüm aile bireyleri üst segment arabaya binip, havuzlu villada yaşıyor demiyoruz; asgari ücretle fizyolojik ihtiyaçlar karşılanabiliyor diyoruz.

O yüzden ne yapın edin, çoluğunuz çocuğunuz, şahsınız için imkân varsa, gerekirse zorlayarak özellikle dil, eğitim ve çalışmak için gitmelisiniz; nefes almak ve yaşamak arasında farkı herkes görmeli. Kalifiye eğitimli bir bireyseniz asgari ücret kazanmazsınız zaten şartlarınız çok daha iyi olur.

Bedava olması normaldir. Devletin kontrolünde olur özelleştirilmezse su, elektrik ve doğalgaz bedava olabilir. Neden olmasın
Hiçbir ülkede bedava olmaz olmamalı kuraklığın olduğu bir ortamda küresel ısınmanın olduğu bir dünyada hiçbir doğal yakıt ve kaynaklar bedava olmaz üstelik su aksine fiyatı artırılmalı ki millet tasarruf etsin

Ben bir defa daha verdim müjdeyi iyice aklınıza kazıyın diye Tayyip Erdoğan yapicam diyorsa yapıyor bir sene diyorsa bir sene aile destek ödemeleri ni de bir sene dedi ve yaptı yarıda kesmiyor yardımları yaani:⁠-⁠)
aile desteği nedir ya,bir ülke vatandaşı neden hakkını aramaz da aldığı yardımlarla övünür.sizi bilmem ama ben dilenci değilim.elime üç beş kuruş tutuşturup,susturamazlar.

Hiçbir ülkede bedava olmaz olmamalı kuraklığın olduğu bir ortamda küresel ısınmanın olduğu bir dünyada hiçbir doğal yakıt ve kaynaklar bedava olmaz üstelik su aksine fiyatı artırılmalı ki millet tasarruf etsin
İnsanları bilinçlendirmek yerine fiyatları arttırmak nasıl saçma bir düşünce...

Sizin kafanız mı güzellll Amerikadan bahsediyorsunuz dünya gücünden bahsediyorsunuz ikinci dünya savaşı sonrası bakın yıllar öncesinden bahsediyorum savaştan zarar görmüş olan ülkelere yaptığı para yardımını biliyor musunuz? Amerika ile Türkiye kıyaslama bravo size alıntı yapmazsanız artık sevinirim bilgileriniz kıyaslama ve karşılaştırmaya uygun olmalı ki dikkate ve kaale alayım

yooo gayette olur,açın ülkelerin sistemlerini bir inceleyin isterseniz.hadi bedava olmasın.halkın ödeyebileceği miktarlar gayet olabilir.birilerini sarayına ejder meyvesi almakibenim elektirik faturama yansıyan vergilerle olmamalı.

Sizin kafanız mı güzellll Amerikadan bahsediyorsunuz dünya gücünden bahsediyorsunuz ikinci dünya savaşı sonrası bakın yıllar öncesinden bahsediyorum savaştan zarar görmüş olan ülkede yaptığı para yardımını biliyor musunuz? Amerika ile Türkiye kıyaslama bravo size alıntı yapmazsanız artık sevinirim bilgileriniz kıyaslama ve karşılaştırmaya uygun olmalı ki dikkate ve kaale alayım
Kıyaslamam Amerika ile değil aslında dolar ile Türk lirasını kıyaslamanız için video atmıştım :) Kiminle kıyaslamamı istersiniz onu yazın varsa videosu bulup atayım, yönlendirin beni

Çünkü bizim insanımız bilinçlenmiyor yıllardır su tasarrufundan bahsediliyor ne kadar su tasarrufu yapılıyor sizce yüzde 20 kesimi ancadır
Su sorunu çok büyük bir sorundur. Mevcut hükümet ne gibi çözüm önerisi sunuyor beni bilgilendirir misiniz ? 20 küsür yılda ne yapmış mesela?

Şu sebeple yazdım mecliste olmaları söz sahibi olmalarının önünü açar. O yüzden fark eder yani. Türkiye de şuan toplam 126 siyasi parti varmış....Çoğunun adını bile duymamışızdır, her birinin ideolojisi farklı. Mecliste olmadıkları sürece ne dediklerinin de hiç bir önemi yok.

Doğrudur lakin bence fark etmez deme sebebim, ismini faaliyetlerini bilmediğimiz diğer partiler şu an gündemde değil ama bu 2 parti seçimler sebebiyle gündemde ve Akp bu seçimlerde yeterli çoğunluğu sağlayamasa bile ana muhalefet partisi olarak mecliste olacak mı? Evet olacak, ortakları da onunla birlikte mecliste varlığını gösterecek, hdp zaten barajı geçebilen bir parti o da mecliste olacak.
Sonuç olarak bu seçim sonrası hdpnin yanına bir de hüda-par eklenecek ve halk bunu kendi elleriyle yapacak, bunlara bir de tip’i ekleyeyim hdpnin içinde bulunduğu asıl ittifak emek ve özgürlük ittifakı çünkü ve içinde tip de var.

Atatürkçü bir kadın olarak onun kurduğu ülkemde konuştuğumuz oy verilecek partilere bakıyorum ve üzülüyorum.

Araba fiyatları da artmalı. Herkesin arabası olunca trafikte kalıyorlar, park yeri bulamıyorlar. Fakirler çok olursa kaynaklar zenginlere kalır.
Almanya’da otomobil fiyatları çok uygun, her kesimden insana göre araba var, 500 €’ya da binek bulunur;ama insanlar toplu taşıma kullanır. Otomobilden çok toplu taşıma araçları, bisiklet görürsünüz. Metro ağları, raylı sistemleri çok gelişmiş. İklim krizi ve sosyal eşitliği gibi motivasyonlarla bazı bölgelerde ücretsiz toplu taşıma uygulamaları da başlatılmıştı. Bilinç mi, eğitim mi, sistem mi, zihniyet mi?

türkiyedeki cumhuriyetin sonu mu gerçekten
Sağda solda kazansa
Anayasa değişecek diyor

X