Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Yaradılıştan geldiğini ben asla düşünmüyorum. Kadın ve erkek olarak iki cins vardır. Üçüncüsü normalleştirilemez maalesef.
Siz öyle düşünebilirsiniz ama bu onun doğru olduğu anlamına gelmez. Sonuçta bu konuyla ilgili yapılmış araştırmalar var bu araştırmaların sonucunda çoğunlukla doğuştan olduğu sonucuna varmışlar.

Akışı takip ettikleriniz ve onların takip ettikleri beliriliyor bildiğim kadaryla.. bilmemeniz normal bilmeyinde zaten yaa .. bazı konularda insanlara bu denli konusma korkma hakkınıda o tarz insanlar vermiş oluyor.. bahsedilen sahıslardan birinin cin

Bazıları neden abartı hareket yapıyor anlamıyorum
Ben sokakta twerk yapan, ayol ayy ayyolll hahah diye dolaşam kadın görmüyorum
Ama lgbtli görüyorum. Neden?

Bana lgbtli oluşları değil. Hal ve hareketleri garip geliyor açıkcası.

İnsanlar da bunları sısyal medyada görünce hepsi öyle zannediyor

How I met your mother oyuncusu Barney di sanırım mesela gay ve mükemmel bir ailesi ve çocukları var. Eşiyle de mutlu. Hiç öylr sapıttığını görmedim

Siz öyle düşünebilirsiniz ama bu onun doğru olduğu anlamına gelmez. Sonuçta bu konuyla ilgili yapılmış araştırmalar var bu araştırmaların sonucunda çoğunlukla doğuştan olduğu sonucuna varmışlar.
Hocam; Lut, kavmine karısını kızlarını teklif eder ama kavmi illa erkek misafirleri ister ve helak edilir. Kitaba inanan hiç kimse eş cinselliği savunamaz. Bilim ve kitap birçok yerde uyuşmaz, kitabı tam olarak kabul etmek gerekir. Bir ayeti bile reddetmek dinden çıkmayı gerektirir. Bu konudan uzlaşarak çıkmak mümkün değildir.

Ee burda da öyle.
Onu sormadım bakış açısı nasıl?
Sizin gibi mi bakıyorlar olaya?
Siz orda sizin gibi bakan varsa ona mi oy veriyorsunuz?
Yoksa hiç tartışılmıyor mu bile?
Yaşadığınız yeri bilmediğim için soruyorum.
Herkes benim gibi bakmak zorunda değil..
Benim gibi bakan da var normal gören de.. Tıpkı burada da olduğu gibi..
Oy meselesi ile alakası nedir bakış açımın ?

How I met your mother oyuncusu Barney di sanırım mesela gay ve mükemmel bir ailesi ve çocukları var. Eşiyle de mutlu. Hiç öylr sapıttığını görmedim
Tam olarak öyle düşünüyorum.. insanlar çevresinde böyle olup normal bi hayat süren örnekler görmüyor.. ki benm arkadasım dışardan bakınca anlasılmıyor ama homoseksüel bi birey ama erkek arkadası var bunuda kmsenin gözüne sokmuyor iki (görüntü olarak )erkek gayet mutlular .. ben irite de olmuyorum özel hayatlarını gözüme sokmuyolar..

Dünyada eşcinsel geni ya da eşcinsel hormonu diye birşey yoktur...

Kadın gibi davranmak ve hissetmek başka bir şey bence de. Ben de hep diyorum bunu; öyle konuşmuyoruz ki biz, öyle davranmıyoruz da. Bizim savunduğumuz, karşı çıkanların gördüğü fenomenler değil. Hissettiği gibi yaşama özgürlüğü.

Herkes benim gibi bakmak zorunda değil..
Benim gibi bakan da var normal gören de.. Tıpkı burada da olduğu gibi..
Oy meselesi ile alakası nedir bakış açımın ?
Oy meselesi ile neden ilgisi olmasın ki?
Bu tartışmalar neden birden alevlendi.
Yukarıdan konuşanlar aa şuna oy verirseniz erkek erkeğe evlenmeleri geçerli kılar diye söylendiği ve yazıldığı için.
Onun için konuşuluyor burda seçim topiği ya burası.
Alakası yoksa niye üç saattir bu konuşuluyor?

Oy meselesi ile neden ilgisi olmasın ki?
Bu tartışmalar neden birden alevlendi.
Yukarıdan konuşanlar aa şuna oy verirseniz erkek erkeğe evlenmeleri geçerli kılar diye söylendiği ve yazıldığı için.
Onun için konuşuluyor burda seçim topiği ya burası.
Alakası yoksa niye üç saattir bu konuşuluyor?
Lgbt konusu açılmış ben de yorum yaptım. Benim doğrularım beni alakadar eder sorguya kapalıdır.
İlla şuna oy verirsen "gay" ler türeyecek diye bir iddiam da olmadı.
Burada konuşalan herşeyin oy ile alakası var da sanki 😅

Dünyada eşcinsel geni ya da eşcinsel hormonu diye birşey yoktur...
Belki de vardır ama henüz keşfedilmemiştir. Ben hiç bir şey için kesin konuşamam her zaman bir ihtimal vardır. Geçmişte doğru kabul edilen şeyler bugün yanlış olabileceği gibi tam tersi de geçerlidir.

Belki de vardır ama henüz keşfedilmemiştir. Ben hiç bir şey için kesin konuşamam her zaman bir ihtimal vardır.
Kur'an'da eşcinsel ilişkiye giren Lut Kavminden ve bu Kavmin helakından bahsedilir. Eğer böyle bir hormon olsaydı ve normal olsaydı helak olmazlardı.
Ben kendi inancıma göre yorumluyorum tabi bunu.
O yüzden herkesin doğrusu kendine diyip, konuyu kapatmakta fayda var..

Lgbt konusu açılmış ben de yorum yaptım. Benim doğrularım beni alakadar eder sorguya kapalıdır.
Ülkemizde desteklediğiniz partiler sizinle aynı görüşte. Kendi ülkenizde desteklediğiniz partiler de bu konuda sizin gibi mi düşünüyor? Lgbt karşıtlarına mı oy veriyorsunuz orada? Bizim ülkemize gösterdiğiniz hassasiyeti Fransız halkına gösteriyor musunuz?

Sorunun cevabı,cevap verilmeden nasıl çarpıtılır örneğini gösterdiğiniz için teşekkürler.
Cevap vermek istemediğim bir konu olursa kullanırım işime yarar belki tekrar sağ olun.

Kur'an'da eşcinsel ilişkiye giren Lut Kavminden ve bu Kavmin helakından bahsedilir. Eğer böyle bir hormon olsaydı ve normal olsaydı helak olmazlardı.
Ben kendi inancıma göre yorumluyorum tabi bunu.
O yüzden herkesin doğrusu kendine diyip, konuyu kapatmakta fayda var..
Aslında konunun bu kadar uzamasının sebebi de bir kitap... Psikoloji ya da ders kitabı olan bir kitap...Adının ve yazarının sır gibi saklandığı taaa eskilerden gelen bir kitap

X