Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bu çok çirkin ama ne demek erkek merakınız vardır falan.. kadın evli.. kaldı ki bekar bile olsa böyle konusamazsn.. olayı lgbt den baska bi boyuta tasıdın cok alakasız ve cok ayıp

Çok doğru tespit...HDP Irkçı, Hüda-Par siyasal islamcı...İkisi de Kürt Partisi
İkisinin de kürtleri düşündüğünü zannetmiyorum ben
Böyle söyleyince ne biçim kürtsün diyorlar bana, o biçim kürdüm shdjd
Irkımı inkar etmiyorum, dilimden utanmıyor, konusuyorum da. Ama bu iki tayfaya da benden oy yok

Lgbt diyince aklına araba üstünde yiyişenler geldiyse, demek ki ulu orta yiyişenlere bizzat şahitsin. Şahsen gözlerimle hiç görmedim.. Ayrıca cinsellik dört duvar arasında olur. Cinsellikten bahsetmiyorum ama demek ki insanlar kendine yatkın olanı anlıyor.
Cinsiyet değiştiren, kadın kılığına giren erkeklerden ve erkek kılığına giren kadınlardan bahsettim. Fıtrata tamamen ters olduğu için. Yaratılışa ters..
Ama tersi düzü anlatmaya kalksam, anlayacağın tek şey sex pozisyonları olur idrak şekline bakılırsa..
Ayrıca merak etme ben evliyim. Arayış içinde değilim.. Terbiyeni takın gay savunuculuğu yapmadan önce..
Zamanında anne babandan tiksineceğin bir cinsellik örneği gördüğün için herkesi aynı sanıyor olmana şaşırmadım.. İnsanlara ahkam kesmeye çalışmadan önce git üslubunu bir düzelt gel..

Ama bu terbiyesizlik. Neyse ki ceza almıssın.

Ne gibi kötü örnek oluyorlar mesela ? Diyelim iki erkek sokakta öpüştü bunu gören herkes gay mi oluyor. Kaldı ki Türkiye de öyle bir ortamın oluşması için uzun yıllar geçmesi lazım.

Siz Türkiye de nasıl bir ortam var zannediyorsunuz acaba, her yer gay dolu sokaklarda sevişiyorlar falan mı zannediyorsunuz anlamadım ki
Bahsettiğim şey cinsellik değil. Avrupa’nın göbeğinde yaşıyorum, burada bile şahit olmadım. Başka birşeyden bahsediyorum...

2 mesele için geldim:)
Karikatür paylaşımı yapmayın çünkü bazı karikatüristler sosyal medyada paylaşılan karikatürleri sebebiyle uçan kuşa bile telif hakkı davası açmıştı, insanlar kişisel hesaplarında paylaştıkları karikatür nedeniyle, biraz mübalağa olacak ama neredeyse şafak operasyonu gibi alınıp davalık oldu.

Diğer mesele lgbt girmeyin çıkamazsınız :)

İlk mesele ile ilgili mesajı aldım :)

Mülakatı kaldırmayı vadeden KK zaten. Erdoğan sonradan söyledi ki hiçbir anlamı yok. Kendi getirdi, kendi elinde. Seçilmek için vaatler sıralayacağına başlasın bir yerden. Millet de 21 yıldır yetki sahibi kişiyi dinleyip aa bak neler yapacakmış, demesin artık. Kendi seçiyor, her şeyi alkışlıyor, kendi yaptığını değiştireceğini söylüyor, yine alkışlıyor. Seçmeye devam ederlerse kimse şikayet etmesin artık haksızlıktan, ekonomiden...

Bir ateiste saygı duyarım. (Allah var mı dediğinde Allah'ın varlığını anlatacak deliller sunabilirim. Konuşabilir anlaşabilirim. Üslubumu güzel kullanırım )

Ama LGBT ye saygı duymak zorunda değilim.
Saygı duymadığım gibi saygısızlık da yapmam.
Sosyal medyada çok video var. Hiç birine "top, vs" gibi çirkin sözler yazmam..

Tam siliyordum, hata verdi. Halletmişsiniz zaten. Özür dilerim

Biliyorum ilk KK’nın vaatlerinden olduğunu.
Niloya düzelecek diye yine gelecek güzellemeleri yapıp sabrı övdüğü için başka yerden örnek vermek istedim ama tam cevap alamadım tabii.
Bazıları o kadar ikili konuşuyor ki yine eder yine eder:)

Ateist öyle bir şey sormaz, delil de beklemez. Hiçbir insan aslında tercihinden dolayı lütuf, anlayış beklemez. Hepimizin tek bir beklentisi var, özgürlük. Kadın da erkek de aseksüel de biseksüel de heteroseksüel de homoseksüel de... Kimse karışmasın özel hayata, bu kadar basit. Saygı falan değil, güvende olmak istiyoruz sadece hepimiz.

Süpersin

Affınıza sığınarak bir şey yazmak istiyorum, bu ülkede lgbt evliliği olmaz, ki evlilik için anayasa değişikliği yapılması lazım, böyle bir değişiklik için yeterli çoğunluk sağlanma ihtimali düşük bence, Amerika’da bile bazı eyaletlerde evlilikleri serbest galiba, ona rağmen evlenmeyenler var biri benim arkadaşım, Türkiye‘de gördüğü baskı canına kast seviyesine kadar geldiği için Amerika’ya gitti seneler evvel.
Aslında her vatandaşın istediği Anayasanın 10. Maddesinin sözde kalmaması uygulanması.

MADDE 10 - Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
(Ek fıkra: 5170 - 7.5.2004 / m.1)
Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.​

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…