Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Affınıza sığınarak bir şey yazmak istiyorum, bu ülkede lgbt evliliği olmaz, ki evlilik için anayasa değişikliği yapılması lazım, böyle bir değişiklik için yeterli çoğunluk sağlanma ihtimali düşük bence, Amerika’da bile bazı eyaletlerde evlilikleri serbest galiba, ona rağmen evlenmeyenler var biri benim arkadaşım, Türkiye‘de gördüğü baskı canına kast seviyesine kadar geldiği için Amerika’ya gitti seneler evvel.
Aslında her vatandaşın istediği Anayasanın 10. Maddesinin sözde kalmaması uygulanması.

MADDE 10 - Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
(Ek fıkra: 5170 - 7.5.2004 / m.1)
Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.​
Dışlanıp aşağılanmamak bile yeterli aslında. Dışarıdan bakıp kendi değer yargılarımıza göre hüküm veriyoruz. Tamam saygı duyulmasın, zorla değil ama en azından anlamaya çalışmak gerekir bize benzemeyeni. Cinayet değil, taciz değil, hakaret değil bu. Tercih ve özel hayat sadece.

Demek ki mülakat iyi bir sistem değil ki seçim vaadi olarak söylüyorlar.
Madem öyle neden getirildi madem öyle neden kalkmadı ya da şimdi kalkmıyor?
Cevabınız cevap değil ki soruya.
Apoyu salacağım dediği videoyu da atar mısınız ben ağzından duymadım da.
Şeriat gelecek ile kafa kafaya yarışırlar🤣

Şeriat gelecek ile kafa kafaya yarışırlar🤣
Yazdıklarınıza bakıyorum da düşünmeden edemiyorum. Tek kişi mi yazıyor bu yazıları, evde ergen biri falan mı var telefonu oyun oynasın diye verdiğiniz, arada o mu yazıyor acaba. Dalga geçmek için değil sakın yanlış anlamayın sadece bana öyle geldiği için yazdım bunu

Dışlanıp aşağılanmamak bile yeterli aslında. Dışarıdan bakıp kendi değer yargılarımıza göre hüküm veriyoruz. Tamam saygı duyulmasın, zorla değil ama en azından anlamaya çalışmak gerekir bize benzemeyeni. Cinayet değil, taciz değil, hakaret değil bu. Tercih ve özel hayat sadece.
Aynen, karşınızdaki sapık, tecavüzcü, pedofili, pislik biri değilse ve sizce tek sorun lgbt oluşuysa saygı duymak zorunda değilsiniz ama karşınızdakinin de insan olduğunu, duyguları olduğunu unutmamak gerekir.

Arkadaşım diye demiyorum, evet eşcinseldi ama o onun özeli beni alakadar etmez, insan olaraksa hayatımda gördüğüm en vicdanlı, en merhametli, en duygusal, en dürüst insanlardan biriydi, çok baskı gördü çok acı çekti, ki lgbt bugün ortaya çıkan bir şey değil, 51 yaşındayım kendimi bildim bileli var, 3-5 tanesi aykırı davranıyorsa bu hepsine mal edilemez aynı toplumda 3-5 ahlaksızın yaptıklarının tüm topluma mal edilemeyeceği gibi.

Bizim toplum ahlakını baz aldığımızda, lgbt bir sorunsa, bence değil ama öyle görülüyorsa eğer, en büyük sorun lgbt değil, müge anlı vb programları seyretmesek de işlediği konulardan haberdarız hepimiz ya da bu aralar çokça gündeme gelen psikoloğun kaleme aldığı gerçek hayat hikayelerinden uyarlanarak diziye dönüşen hikayelerden bir şekilde haberdarız, sözde Türk aile yapısına uygun yaşadığı sanılan ama kapalı kapılar ardında ensest ilişkilerin, evin oğluyla büyük gelinlerin yaşadığı ilişkiler, sapkınlıklar, tek adam iki kadınla evlilik vs.

Yani kusura bakmayın ama şu siyaset yüzünden tv kanalları bile x partinin yandaşı, y partinin yandaşı diye ikiye ayrıldı, aile içi tuhaf ilişkilerin olduğu dizilere bakın hangi kanallarda.

Nasıl desem münasip kaçar bilmiyorum, en öpüşme sahnesi olmayan, kendi içinde daha aileye uygun diziler yayınladığını düşünen bir kanal var günlük diziler yayınlar her gün, onun dizilerinde bile kadınların namusuna iftira, kadınları yerde sürükleme, kadınlara eziyet etme, silahla kaçırma, korkutma, sürekli kadınları ezme senaryoları dönüyor, yazarları da çok acıdır ki kadın.
Yine çok özür dilerim ama toplumda izliyor, bu ülkede belinde silah, kadın kaçıran, vuran, kıran, intikam için sahte nikah kıyılan, töreli vurdulu kırdılı şeyler tutuyor, 2 bekar gencin öpüşmeli aksiyonsuz aşk dizileri 5 bölümde yayından kalkıyor, biraz kendimizi sorgulamamız lazım bence.

Bu mu? Çözüm nedir peki
Mükremin'i biliyorsunuzdur. Bu şahsın topluma katkısının değil zararının olduğunun da farkındasınızdır. Hatta bunlar için diyorum ki yok olmalılar. Hamileyim yakında doğuracağım diyen ve doğuma gider gibi videolar çeken bir adamın savunulacak hiçbir yanı yok..
Bu konunun ucu bucağı da yok gerçi..

Çözüm bana göre, aile içinde bebeklikten başlar. Bir erkek çocuğu, barbie bebeklerle oynayamaz mesela.. Barbie denilince kız çocukları gelir akla.
Ha barbieye karşılık arabalarla oynayan kız çocukları yok mu diyenler olabilir belki.. Ama araba bir cinsiyeti temsil etmiyor. Yetişkin olduklarında dahi kadına veya erkeğe özel olmuyor araba kullanmak.
Ki genellikle bebeklerle oynuyorlar zaten kız çocukları.
Çocukların karşı cinse özentisi başladığında mutlaka bunu belli edecek davranışları olur. Aileler bunun için elinden geleni yapmalılar. Bilinçli bir ebeveyn çocuğunu gözlemler ve bilir. Baştan savma çocuk yetiştiren, kendisi dedikoduya dalıp çocuğunu ihmal eden aileler, çocukları ergenlik çağına girdiğinde, artık bununla ilgili hiç bişey yapamazlar. Çünkü artık çok geçtir..

Konuyu burada kapatıyorum.

Ama size teşekkür ederim. Üslubunuzu Seviyorum.. En azından neden diye sorabiliyorsunuz.. Sebepleri merak edip ona göre yorum yapıyorsunuz..

Ayrıca çirkin yorum yapanlara beğeni atanlar da, istediği kadar imla kurallarına uyarak yazsın, kâle alınacak hiçbir yanları yok...

Son düzenleme:
Eş cinsellik denilen şey bir hormon bozukluğu insanın yaratılış biçimi kadınların XX kromozomlar erkeğin XY önceden psikoloji kitaplarında hormon değişikliği olanların tedavi olması gerektiği yazılırken şuanda değiştiriliyor anne babayı eş cinsel olan çocuğu özgür bırakmaları isteniyor böyle bir şey olabilir mi insan soyu nasıl üreyecek bunlar gelecek nesiller için büyük tehlike önceden çevremizde gay görmezken şuan gittiğim kuaförde gay çalışan görüyorum kimse bende saygı duymamı beklemesin ya öyle üzücü bir şey ki insan evladını yetiştir büyüt hem cinsiyle çiftleşsin Allahım korusun böyle bir şeyden korkunç

Mükremin'i biliyorsunuzdur. Bu şahsın topluma katkısının değil zararının olduğunun da farkındasınızdır. Hatta bunlar için diyorum ki yok olmalılar. Hamileyim yakında doğuracağım diyen ve doğuma gider gibi videolar çeken bir adamın savunulacak hiçbir yanı yok..

Çözüm bana göre, aile içinde bebeklikten başlar. Bir erkek çocuğu, barbie bebeklerle oynayamaz mesela.. Barbie denilince kız çocukları gelir akla.
Ha barbieye karşılık, arabalarla oynayan kız çocukları yok mu diyenler olabilir belki.. Ama araba bir cinsiyeti temsil etmiyor. Yetişkin olduklarında dahi kadına veya erkeğe özel olmuyor araba kullanmak.
Çocukların karşı cinse özentisi başladığında mutlaka bunu belli edecek davranışları olur. Aileler bunun için elinden geleni yapmalılar. Bilinçli bir ebeveyn çocuğunu gözlemler ve bilir. Baştan savma çocuk yetiştiren, kendisi dedikoduya dalıp çocuğunu ihmal eden aileler, çocukları ergenlik çağına girdiğinde, artık bununla ilgili hiç bişey yapamazlar. Çünkü artık çok geçtir..

Ama size teşekkür ederim. Üslubunuzu Seviyorum.. En azından neden diye sorabiliyorsunuz.. Sebepleri merak edip ona göre yorum yapıyorsunuz..

Ayrıca çirkin yorum yapanlara beğeni atanlar da, istediği kadar imla kurallarına uyarak yazsın, kâle alınacak hiçbir yanları yok...
Kesinlikle öyle hormon tedavisi olmuyorlarsa insanlık için gençlik için çok tehlikeliler

Yazdıklarınıza bakıyorum da düşünmeden edemiyorum. Tek kişi mi yazıyor bu yazıları, evde ergen biri falan mı var telefonu oyun oynasın diye verdiğiniz, arada o mu yazıyor acaba. Dalga geçmek için değil sakın yanlış anlamayın sadece bana öyle geldiği için yazdım bunu
İşte diyorlar ya Apo yu salacaklar Togg Türkiyede üretilmiyor şeriat gelecek işte ben de size öyle söylüyorum sizin dilinizden konuşuyorum

Üstüme alınarak cevaplayayım: Üyenin genel olarak erkek zihniyetine öfkesi olduğu besbelli. Sizin şahsınıza olarak algılamadım o ifadeyi. Sert bir üslubu var, evet. Genel olarak lgbt karşıtlarına erkekler gay olacak diye korkmayın, onlar kadın düşkündür, demek istedi bence. Siz kendinize hakaret kabul edince beğendim yerine üzgünüm olarak değiştirdim zaten.

Eşcinsellik konusunda ne düşündüğünüzün, eşcinselliği nasıl betimlediğinizin, hangi dinin bu konuya nasıl baktığının inanın ki hiçbir önemi yok. Dünya bu konuyu büyük oranda aştı, LGBT bayrağı çektiler Avrupa’da okuduğum üniversiteye, onlarla beraber yürüdük eğlendik. Onlar varlar ve sizin yok saymanızın, ahlâki normlarınıza uymamasının hiçbir önemi yok.

Sevmek zorunda mısınız? Tabii ki hayır. Size/bakış açınıza/inancınıza göre günah mı? Olabilir, o size göre arkadaşlar, hatırlatayım inançlıysanız bile günahlar sevaplar bireyseldir. Bu insanların hissettikleri şekilde bu ülkede özgürce yaşama hakları var, benim inançsız bir birey olarak yaşama hakkım olduğu gibi ya da inançlı bir arkadaşımın ibadetleri konusunda özgür olduğu gibi. Aynı şeyler mi dediğinizi duyar gibiyim, evet AYNI ŞEYLER. Saygı duyun, nefret suçu işlemeyin kâfi.

Kimse kimseye bir şey dayatamaz. İnsanların cinsel kimlikleriyle, cinsel yönelimleriyle, cinsellikleriyle ve diğer özgür tercihleriyle uğraşmasak mı artık? Bunlar çok bireysel konular. Daha büyük problemlerimiz var.
Yine müthiş yazmışım :süslü:

Ha barbieye karşılık, arabalarla oynayan kız çocukları yok mu diyenler olabilir belki.. Ama araba bir cinsiyeti temsil etmiyor. Yetişkin olduklarında dahi kadına veya erkeğe özel olmuyor araba kullanmak.

Mükremin kim bilmiyorum gerçekten :KK43: Ama anladığım kadarıyla kendisinin cinsel yönelimi erkekler olmamasına rağmen öyleymiş gibi davranan biri. Böyle biri herkes tarafından tepki çekebilir normaldir. Her şeyden önce gaylere saygısızlıktır yaptığı. Yetiştirmeye bağlı bir durum değil cinsel yönelim. Ya da oynadığı oyuncaklarla alakalı bir durumda değil. Ailenin yapabileceği tek şey o kişiyi o haliyle sevmek ve kabul etmek, başkaları ne derse desin. Düşünün gay birini zorla evlendirdiğinizi kadına da erkeğe de yazık değil mi. O evlilik sağlıklı olur mu, belki de eşim bana ilgi duymuyor diyenlerin eşleri zamanında ailesi tarafından bastırılmış ya da kabul görmeyip zorla evlendirilmiş kişiler. Nereden bilebiliriz ki :KK43:

Mükremin kim bilmiyorum gerçekten :KK43: Ama anladığım kadarıyla kendisinin cinsel yönelimi erkekler olmamasına rağmen öyleymiş gibi davranan biri. Böyle biri herkes tarafından tepki çekebilir normaldir. Her şeyden önce gaylere saygısızlıktır yaptığı. Yetiştirmeye bağlı bir durum değil cinsel yönelim. Ya da oynadığı oyuncaklarla alakalı bir durumda değil. Ailenin yapabileceği tek şey o kişiyi o haliyle sevmek ve kabul etmek, başkaları ne derse desin. Düşünün gay birini zorla evlendirdiğinizi kadına da erkeğe de yazık değil mi. O evlilik sağlıklı olur mu, belki de eşim bana ilgi duymuyor diyenlerin eşleri zamanında ailesi tarafından bastırılmış ya da kabul görmeyip zorla evlendirilmiş kişiler. Nereden bilebiliriz ki :KK43:
Hadi Mükremini bilmiyorsun Selin Ciğerci evlat sahibi olma süreci bakanlık tarafından ele alındı bakalım ne olacak külliyen insanlık için zararlılar kimse benden saygılı olmamı beklemesin bu ülkede

Hadi Mükremini bilmiyorsun Selin Ciğerci evlat sahibi olma süreci bakanlık tarafından ele alındı bakalım ne olacak külliyen insanlık için zararlılar kimse benden saygılı olmamı beklemesin bu ülkede
Selin Ciğerci kim? Gerçekten bilmiyorum, Bülent Ersoy evlendi hem de kaç defa ona da tepkili misiniz?

Kuran kurslarındaki/illegal dinci yurtlarında sakalları dizlerini döven hacıların hocaların erkek/kız çocuk demeden yaptıkları, yaşattıkları başka hiçbir yerde yaşanmadı bu ülkede;ama onları Müslümanlara mal etmezler, kişisel suçu derler. Doğru, tüm Müslümanları zan altında bırakamayız; tüm Müslümanlar tabii ki sapık değiller. Peki LGBT’li birinin yaptığı bir ahlâksızlığı ve suçu neden tüm LGBT’li bireyleri suçlayacak şekilde kullanıyorlar? Cinsel yönelimi farklı sadece bu insanların, yatak odalarında neyi nasıl yaşayacaklarına da biz karar veremeyiz. BANA NE? BİZE NE? Bu kadar basit.

LGBT’ye saygı duymam(!), dinsize laf anlatmam(!) ona saygı duymam(!) buna saygı duymam(!). Yoldan geçen git öteye dese, başörtüm yüzünden ayrımcılığa uğruyorum, herkes başörtüme saygı duyacak diye veryansın ederler. Evet saygı duyacak, sen de başkalarına saygı duyacaksın. Ancak böyle yaşanabilir bir ülke olabiliriz.

X