Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
sen o arkadasin her dedigine mantikli bir cevap vermeye ugrasirsan daha cok ugrasirsin diyim sana ben

Yardım derneklerinde çalışan tanıdığım 7 katlı 36 daireli apartman aldı
Dernek mi onlarada artık güvenmiyorum

Evet var maalesef devlet yapmıyorsa herkes komşusunu gözetse aç insan olur mu sizce
Sorun sadece açlık mı sizce? Hem hükümetin düşünmesi ve yapması gereken seyleri halk kendi yapacaksa neden seçim var? Neden üste bide maaş veriyoruz? Bakış açınız cok farklı siz insanlkla alakalı örnekler veriyosunuz ama konu siyaset..

Keşke çevremde görsem gerçek ihtiyaç sahiplerini seve seve yardım etmeye hazırım okulda müdüre hanıma sordum anaokuluna gidiyor kızım sabahçı ve öğlenci gruplarda ihtiyaç sahibi var mı diye bakması için rica ettim hanımefendi baktı yok dedi devlet okulu özel anaokulu değil biz de derneğe bağışladık

İşte pişman olmamak için vermeyeceğim oy kullanmayacağım

Tamam işte devletten düzenden memnun olmadığım için oy kullanmayacağım zaten ben vatandaş olarak elimden geldiğince ihtiyaç sahiplerine sokak hayvanlarına gerekli desteği veriyorum elimden gelen bu tabii insan onca atılan ekmeği görünce yaa insanlar nerede diye sorgulamadan edemiyor siz olsanız düşünmez misiniz?

Açlık ve Yoksulluk sınırı ne demek bana lütfen açıklar mısınız, yazdıklarınızdan bu kavramların ne olduğunu bilmediğinizi düşünüyorum da, asgari ücret ne demek?

Evet var maalesef devlet yapmıyorsa herkes komşusunu gözetse aç insan olur mu sizce
Bir önceki yorumda inanmıyorum dediniz.Şimdi var evet diyorsunuz.

El el ile,değirmen yel ile mi?Herkes komşusuna bir tabak uzatarak yoksulluğu bitirsin mi?

Şöyle düşünün. Sadece başkalarının desteği ile ne kadar idame ettirebilirsiniz hayatınızı?Kalıcı çözüm mü?Daha doğrusu çözüm mü?

Yok o değil lütfen araştırın :) O zaman belki düşünceniz değişir.
Tamam şimdi googleda tarattım okudum :) şimdi ne yapalım söyleyin bakalım devlet yapmıyorsa herkes oyu ile tepkisini versin bakın ben yönetecek insan görmediğim için oy kullanmayarak tepkimi gösteriyorum hepsinin gündemi masa kavgası deprem bölgesi unutuldu bile gündem seçim de seçim birlik olup da bu ülkeyi düştüğü durumdan kurtaralım diyen yok çok kirli siyaset hem de çok

Tamam çözüm ne söyleyin işte ne çözüm ne??

Tamam çözüm ne söyleyin işte ne çözüm ne??
Çözüm ekonomiden anlayan insanı ekonominin başına getirecek,yoksulun kapısına 2 ton kömür yığmayacak yoksulluğu bitirecek,çalmayacak çırpmayacak,vergi kaçırmayacak yönetim.

Vatandaş olarak da kararlı olsak,günde üç kere fikir değiştirmesek yeter.

Seçimin amacı tam da bu zaten mevcut düzenden biran önce kurtulalım. Masa kavgası dediğiniz şey de farklı düşünceye sahip insanlar ortak bir payda da birleştiler. Kavgalar tabi ki olacak, siz eşinizle ya da arkadaşlarınızla farklı düşündüğünüzde tartışmıyor musunuz? Tartışmalar sağlıklıdır, sağlıksız olan tek bir kişinin isteğine göre karar alınmasıdır. Devletle hükümeti de karıştırmayın lütfen. Türkiye Cumhuriyeti Devleti şuan Cumhur İttifakı tarafından yönetiliyor, hükümetleri beğenmezsek değiştiririz. İktidara gelenlerin tek bir amacı olmalıdır halkın refah seviyesini yükseltmek, düşürmek değil. Eğer yönetimi beğenmiyorsanız tepkinizi göstermenin yolu da bir başkasına oy vermektir. Varsayımlara değil gerçeklere bakalım lütfen. Oy kullanmamak şuan ki seçim sisteminde iktidarın işine yarar yani tepki göstermiş olmayacaksınız bilin istedim.

Evine bir ekmek dahi götürememek sanırım hiç araştırmadım ama bu zamlarda artmıştır sayı
Evine ekmek goturememek değil, toplumun büyük bir kısmı açlık ve yoksulluk sınırında. Sadece bunu farkında değil
Araştırmanın detayli hali şurada
Yani basitçe şöyle düşünün ,hatta bir hafta fiş biriktirip kendiniz de bakabilirsiniz.
Evine ekmek, yoğurt,et sebze,un,makarna alan yalnız bir adamın bir aylık market geliri ne kadar olur. Bunu bir köşede tutun.
Bulunduğunuz şehrin aylık ulaşım abonmani ne kadar, bunu ekleyin
Sahibinden sitesinden civardaki küçük evler ne kadardan kiraya veriliyor,bunu ekleyin
Konu komşunun faturasına bakın, yalnız yasayanlar ne kadar doğalgaz+elektirik+su faturası ödüyor,bunu ekleyin
Ev interneti ve telefon internetini ekleyin
Calistigi için Her gün öğle yemeğini civardan aldığını düşünün, onu da ekleyin.
Bakın bakalım daha keyfi bir harcama yapmadan, sadece yaşam maliyeti ne kadar.
İşte o yoksulluk sınırı.
Bir asgari ücrete bakın, bir de ülkede yaşam maliyetine, hayat pahalılığına.
O zaman bazı şeyler daha net oturur kafanızda.

Keşke ben ne çevremde ne haberlerde görmesem ihtiyaç sahibi insanları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…