Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kemal kazanınca tüm Türkiye ye dünya turumu hediye edecekmiş saçma sapan hayalleriniz yüzünden yüz yıl geriye gidicez haberiniz yok siz kemalin elinde sihirli değnek var sanıyorsunuz herhalde 80 milyon villalarda yaşayıp jetine binip yok kuzey ışığı yok Afrika çölü fıldır fıldır gezicez ablacım farkindamisin bilmiyorum dünyada yaşıyoruz dört tarafımız işgal edilmiş savaştalar salgın hastalıklar kuraklıklar felan yaşıyoruz biz afrikada açlıktan ölüyor insanlar o cok sevdiğiniz Avrupa ülkeleri sayesinde.
neden yüzyıl geriye gideceğiz,bir de bunu kanıtlarıyla açıklarmısınız lütfen.öğretilmiş,klişe kalıplardan başka savunacak birşeyiniz yok elinizde,kime sorsak,aynı cümleler,aynı argümanlar,.

dolar,altın,ekmek bu saattten sonra ucuzlamaz değil kılıçdaroğlu,dünyanın en iyi ekonomisti de gelse,yine düşmez.ama bu seviyelerde kalır ,cumhur ittifakı gelmezse,aksi takdirde doların,30 tl yi bir yıl içinde göreceğini söyleyen o kadar çok ekonomist var ki.
biraz önceki videoyu izledinizmi,almanya bizimle dalga geçiyor.

bu arada kemal değil, kılıçdaroğlu diyin bari,babanızın oğlu mu bu ne seviyesizlik,biz de tayyip diye hitap edelim o zaman.nasıl güzel oldu mu?

Türkiyede açlıktan ölseler ekmekler atılmaz yahu sokaklar her yer asılmış poşette ekmeklerle dolu biraz tasarruf etmeyi öğrenir millet ben Türkiyede aç insan olduğuna inanmıyorum artık yaa maddi durumu kötü sandığımız yardım ettiğimiz insan bir zaman sonra 4 katlı ev aldı 😱😱😱biz artık yardımlarımızı derneklere yapıyoruz
Tüketici Hakları Derneği (THD) 16 Ekim Dünya Gıda Günü için yayımladığı açıklamada, Türkiye'de 47 milyon 685 bin kişinin açlık sınırının altında yaşadığını bildirdi... Atılan ekmeklere bakıp Türkiye de aç insan yok diyemezsiniz lütfen bu kadar vicdansız olmayın :KK43: Bu istatistikler sizin çevrenizdekilere bakıp hazırlanmıyor, Türkiye genelini baz alıyor, çevrenizin durumu gerçekleri yansıtmıyor anlayın artık bu kadar kör olmayın :KK43:

Afrika'daki ki değilde turkiye deki açlığın sebebi olabilir kk..ayrıca açlıktan öldüğmuzu sanan bi alman vatandaşı vardı aramızda ona kimsenin açlıktan ölmediğini herkesin keyfinin yerinde olduğunu isteyen gidip altin alıyor isteyen düğün yapıp ev duzuyor demey çalıştım ama kime anlatıyorum, söylediklerimden vizyonumun altin almak olduğunu sanan bi grup insana anlatmaya çalışıyorum işte..
kılıçdaroğlu değil de,emine erdoğanın kullandığı zevksiz ve bir o kadar pahalı çantaları,yapılan saray,iktidarın harvurup harman savurması olabilir mi ,ekonomik durumumuzun nedeni.

Türkiyede açlıktan ölseler ekmekler atılmaz yahu sokaklar her yer asılmış poşette ekmeklerle dolu biraz tasarruf etmeyi öğrenir millet ben Türkiyede aç insan olduğuna inanmıyorum artık yaa maddi durumu kötü sandığımız yardım ettiğimiz insan bir zaman sonra 4 katlı ev aldı 😱😱😱biz artık yardımlarımızı derneklere yapıyoruz
Etrafınızda 3-5 savurgan insan ekmek atıyor diye herkesi yaftalayamazsınız.
Ekmek atılmaz, buzluğa koyarsın, köfteye katarsın, ufalar kuşlara atarsın vs.
Açlıktan herkes kıvranıyor allahım ekmek bile alamadım bugun demedi kimse. Ama geçim çok zor ve açlıktan evine ekmeği alamayan yada almakta çok zorlanan insanlar da bi hayli fazla.

Afrika'daki ki değilde turkiye deki açlığın sebebi olabilir kk..ayrıca açlıktan öldüğmuzu sanan bi alman vatandaşı vardı aramızda ona kimsenin açlıktan ölmediğini herkesin keyfinin yerinde olduğunu isteyen gidip altin alıyor isteyen düğün yapıp ev duzuyor demey çalıştım ama kime anlatıyorum, söylediklerimden vizyonumun altin almak olduğunu sanan bi grup insana anlatmaya çalışıyorum işte..
mybiglove mybiglove dan mı söz ediyorsunuz?Kız çok da güzel anlattı.Biz ülkemizden memnunuz.Vatanımızı seviyoruz. Potansiyeli olan,tahıl,sebze meyve cenneti olan ülkede pahalılık çekiyoruz.Gençlerin kalbinde aşk kelebekleri uçmalı iken gelecek kaygısı işsizlik yüzünden kaçmaya çalışıyorlar ülkeden.

Neden binlerce hekim yurt dışı başvurusu yapıyor her ay?İnsanlar neden sefalet içinde intihar ediyor?İntihar,cinayet,şiddet neden bu kadar arttı?İnsanlar mutsuz mutsuz. Farkında mısınız?Herkes gergin. Herkes düşünceli. Açlıktan ölen var hanımefendi. Var. Bizler evimize erzak alabiliyoruz ama alamayanlar var ve bu sayı gittikçe artıyor.

Fransa'daki son olaylardan haberiniz var mı? İnsanlar en kanlı devrimi yaptılar 1789'da.Kanla aldılar haklarını. Şimdi en ufak aksamada hepsi sokakta.

Almanya?Enflasyon biraz artış gösterse göz yumarlar mı sanıyorsunuz?
Kimse sizin gibi aman gezip tozmak neyime demiyor çatııır çatır hakkını savunuyor. Ve sizler aman şükür,bilmem ne kuyrukları vardı,ooo her şey süper diye diye görmezden gelip olsun çalıyorsa da helal olsun diye diye geleceğe en büyük kötülüğü yapıyorsunuz.

Etrafınızda 3-5 savurgan insan ekmek atıyor diye herkesi yaftalayamazsınız.
Ekmek atılmaz, buzluğa koyarsın, köfteye katarsın, ufalar kuşlara atarsın vs.
Açlıktan herkes kıvranıyor allahım ekmek bile alamadım bugun demedi kimse. Ama geçim çok zor ve açlıktan evine ekmeği alamayan yada almakta çok zorlanan insanlar da bi hayli fazla.
Bilmiyorum benim gördüğüm dernekler erzak dağıtıyor ben yanlış mı görüyorum yani bi arkadaşım var adını bile hiç duymadığım bir dernekten Bim alışveriş kartı alıyor aylık olarak burada komşularımız kömür yardımı aldı hatta doğalgaz kullandıkları için kömürü satıp doğalgaza destek verdiler bizim eski kiracımız komşular söylüyordu çok yardım geldi onlara diyorlardı hadi bizim burada ekmek atılıyor desem neyse geçen Çekirge devlet hastanesine gittim biraz yürüdüm orada apartman bahçesinde atılmış ekmek poşete koydum eve getirdim ıslattım salamla harmanladım kedilere koydum sokağa artık pahalılık var devir tasarruf etme devri biraz da böyle yaşayalım keşke herkes çevresindeki komşusunu gözetse aç insan kalmayacak ama herkes sunum derdinde kahveler lokumlar baklavalar kurabiyeler

Bilmiyorum benim gördüğüm dernekler erzak dağıtıyor ben yanlış mı görüyorum yani bi arkadaşım var adını bile hiç duymadığım bir dernekten Bim alışveriş kartı alıyor aylık olarak burada komşularımız kömür yardımı aldı hatta doğalgaz kullandıkları için kömürü satıp doğalgaza destek verdiler bizim eski kiracımız komşular söylüyordu çok yardım geldi onlara diyorlardı hadi bizim burada ekmek atılıyor desem neyse geçen Çekirge devlet hastanesine gittim biraz yürüdüm orada apartman bahçesinde atılmış ekmek poşete koydum eve getirdim ıslattım salamla harmanladım kedilere koydum sokağa artık pahalılık var devir tasarruf etme devri biraz da böyle yaşayalım keşke herkes çevresindeki komşusunu gözetse aç insan kalmayacak ama herkes sunum derdinde kahveler lokumlar baklavalar kurabiyeler
allah allah ,derneklerden yardım almak övünülecek bir şey mi ,ne kadar ayıplanacak bir şey halkı bu duruma düşürmek.ben şahsen ,kendi emeğimle ,kendi kazancımla çocuğuma bir ekmek almak isterim.dernekler bana koli koli altın getirseler,utançtan yerin dibine geçerim.

İşte sosyal medyada gördüğünüz sunumcular yada mahallede gördüğünüz çöpe ekmek atanlardan ibaret değil ülke onu demek istedim. Aç gözlü doyumsuz insanımız da var yok demiyorum, hatta yardımlardan daha çok o aç gözlüler faydalanıyor. Muhtaç olanlar onlar kadar dilenmiyor. Ama açlık ve yoksulluk sınırında çok insanımız var bu kesinleşmiş bir gerçek.
Tıpkı işsiz çok gencimiz olması gibi.

allah allah ,derneklerden yardım almak övünülecek bir şey mi ,ne kadar ayıplanacak bir şey halkı bu duruma düşürmek.ben şahsen ,kendi emeğimle ,kendi kazancımla çocuğuma bir ekmek almak isterim.dernekler bana koli koli altın getirseler,utançtan yerin dibine geçerim.
Yardım alanlar yardım alıyorlar diye ihtiyaç sahibi olmaktan mı çıkıyor,yoksa yardım aldıkları için yardıma ihtiyaçları var diye mi düşünmeliyiz ben anlamadım.

Madem çevrenizde aç insan yok bu kişiler derneklerden neden yardım alıyor? niye alış - veriş kartı veriliyor onlara? kömür yardımı neden ? Neden yardım edilmiş yoksulluğu fakirliği güzelliyorsunuz burada:KK43: Doğalgaz kullanan birine neden kömür yardımı yapılır? Hadi yanlışlık oldu diyelim o kişi neden ihtiyacım yok deyip iade etmiyor da satıyor ?

Bilmiyorum ki geçen şarkı muhabbetine kötü oldular ya yok burada hemen sağ ya da sol diye yapıştırıyorlar ya o maksatla dedim yoksa Sezen sağ mı sol mu bilmiyorum inan ki
Her devrin insanı, nehir ne tarafa akiyorsa o tarafa giden bir kadin.

Üstelik babası fetullah gulen'le samimiyeti olan, birbirlerini cok seven insanlarmiş. Hatta babasının kurucu ve müdür olduğu yamanlar lisesi 15 temmuzdan sonra kapatılmiş.

Gerçi eskiden fetoyu çoğu insan severdi,dinlerdi. Ben solculara değil bu cenaha yakın anlamında söylüyorum.
Dediğim gibi, Türkiye'nin solcuları anayasa değişikliğini ön gören bu tehlikeli referandumda kafasi karışık halka 'bu çok güzel bir değişiklik,mutlaka olmalı, eski anayasa darbe anayasasıydi bu özgürlükçü olacak, evet evet, yetmez ama evet' diyen, günümüzde bu hale gelmemizin sorumlusu olanları hiç sevmezler.
Bir diger eserleri sevilse de kendilerine uyuz olunanlar; kadir inanır - Sinan cetin- yeşim salkim- Orhan Pamuk ...
140 journey çok güzel bir liste yapmışti bu arada, zamanında yetmez ama evet diye propaganda yapanların eski cümleleri ve guncel (o zamanın günceli yani,2016daki) yorumları.
Bugün verdiğimiz oylardan,canla başla savundugumuz insanlardan yarın nasıl pisman olabileceğimizla ilgili güzel bir yazı olmus aslinda

Madem çevrenizde aç insan yok bu kişiler derneklerden neden yardım alıyor? niye alış - veriş kartı veriliyor onlara? kömür yardımı neden ? Neden yardım edilmiş yoksulluğu fakirliği güzelliyorsunuz burada:KK43: Doğalgaz kullanan birine neden kömür yardımı yapılır? Hadi yanlışlık oldu diyelim o kişi neden ihtiyacım yok deyip iade etmiyor da satıyor ?
yardım almanın güzellemesini de gördüm ya burada,gözüm açık gitmez.ya senin hükümet olarak görevin,haklını bu yardımlara muhtaç etmemek,gelir dağılımını düzeltmek,işçiden,memurdan aldığın vergileri hafifletmek.bu ülke ramazan da verilen 2-3 koli yardımla düzelmez.

Her devrin insanı, nehir ne tarafa akiyorsa o tarafa giden bir kadin.

Üstelik babası fetullah gulen'le samimiyeti olan, birbirlerini cok seven insanlarmiş. Hatta babasının kurucu ve müdür olduğu yamanlar lisesi 15 temmuzdan sonra kapatılmiş.

Gerçi eskiden fetoyu çoğu insan severdi,dinlerdi. Ben solculara değil bu cenaha yakın anlamında söylüyorum.
Dediğim gibi, Türkiye'nin solcuları anayasa değişikliğini ön gören bu tehlikeli referandumda kafasi karışık halka 'bu çok güzel bir değişiklik,mutlaka olmalı, eski anayasa darbe anayasasıydi bu özgürlükçü olacak, evet evet, yetmez ama evet' diyen, günümüzde bu hale gelmemizin sorumlusu olanları hiç sevmezler.
Bir diger eserleri sevilse de kendilerine uyuz olunanlar; kadir inanır - Sinan cetin- yeşim salkim- Orhan Pamuk ...
140 journey çok güzel bir liste yapmışti bu arada, zamanında yetmez ama evet diye propaganda yapanların eski cümleleri ve guncel (o zamanın günceli yani,2016daki) yorumları.
Bugün verdiğimiz oylardan,canla başla savundugumuz insanlardan yarın nasıl pisman olabileceğimizla ilgili güzel bir yazı olmus aslinda

sezen aksunun şarkılarıyla büyüdüm".kaybolan yıllar,gitme" daha dün gibi aklımda,80 li yıllarımıın idolü.tabi o zamanlar daha fetö ifşa olmamıştı,"yetmez ama evet"ortada yoktu.bunlar açıklanınca,bir soğumadım değil.

sizler yardim edilmiş yoksullar istiyorsunuz biz ise ortadan kaldirilmis yoksulluk.. Bu yüzden anlaşamıyoruz.
Kim demis bu sözü biliyor musun?
neyse hadi google falan ugrasma, Victor Hugo

sezen aksunun şarkılarıyla büyüdüm".kaybolan yıllar,gitme" daha dün gibi aklımda,80 li yıllarımıın idolü.tabi o zamanlar daha fetö ifşa olmamıştı,"yetmez ama evet"ortada yoktu.bunlar açıklanınca,bir soğumadım değil.
Hepimiz severiz sezen şarkılarını ya. Tarkan da muhalif ama onu da herkes sever, Ahmet kayayı da severiz,dinleriz. Görüş ayrı sanat ayrı:)
Arkadaş 'sezen aksu dinledim diye solcu ilan etmeyin' demiş de, 'merak etme ülkede sezene solcu diyecek insan yok' demek isterken konu oralara geldi

X