Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Hic şüphem yok emin olabilirsin sen genel baskaninizin kaçıncı yenilgisi olacak onu hesaplamaya başla anca biter 40 güne
Hahhahahahhah
Hic gulecegim yoktu kahraman izgara, sen baskanimizin yenilgisini bosver de Reisinin hangi ulkeye topuklayacagini dusun istersen
Reisiniz alsin sizin paraciklarinizi toplasin siz de gelin burada aglayin anca

Neyse Kahraman izgara 15 mayis sabahi gelir misin acaba buraya

Geçmişten gelenlerin kabahati var tabiki hatta akp bu kabahatlerin bedelidir lakin ben o zaman yapılan hataların kaygıların çokta yersiz olduğunuda düşünmüyorum
Fırsat verildiğinde laiklik ilkesinin altına dinamit koymaya hazır çok radikal guruplar var
Bunun örneği 15 temmuz dur
Ben meral hanım ve özlem hanımdan işin doğrusu hiçbirşey beklemiyorum
Serra kadıgil gibi kadın temsilcileri bize lazım

Abla sen harika bir detaysın.

Misafirimiz vardı akşam. Siyasetten girdik,şeriatta bitti konu. Ben cumhur ittifakına hiç oy vermediğimi asla vermeyeceğimi söyledim.Kadın nasıl yani teröristlere mi vereceksin oyunu dedi. Orda ilk şoku yaşadım çünkü gerçekten denk geldiğimiz süre zarfında hiç böyle fikirleri olabileceğini düşünmemiştik. Bizim için şok üstüne şok oldu.Adam ısrarla şeriat ile ilgili aslı astarı olmayan kulaktan dolmalar ile konuştu. Uzun uzun konuştuk,tartıştık yok anlamıyor. Öyle ki kitap kadınlara inmiş,kadının şu hürmeti sevap,bu hizmeti şart, şöyle yaparsa farz hükmünde diye konuştu durdu.

Eşim çok farklı yerlerden anlatmak için uğraştı ama yok başarısız oldu. Sonuç olarak bir daha görüşmeme kararı aldık. (Yeni görüştüğümüz ve böyle düşünceleri olduğundan bihaber olduğumuz bir aileydi)Çünkü gerçekten sabredemiyorum.

Kendi arzularınca oynayıp duruyorlar kitap ile hadis ileEn şaşırdığım cümlesi "zina için kadın kendini korumazsa erkek hiç koruyamaz. Bir bakın kadın istemedikten sonra erkek yaklaşmaz. Cehennemin çoğu bu yüzden kadınlarla dolacak" oldu.

Hangi kadın? 6 yaşındaki kız çocuğu mu,babası tarafından istismara uğrayan genç kız mı,şort giydi diye (affınıza sığınarak)aranıyor sanılan kadın mı girecek cehenneme dedim. Bana "cık cık cık bir de tesettürlüsün böyle düşünmen şaşırtıcı dedi" eşim apar topar kovdu. Sinirden gözlerim doldu.
Tüm bunlar konuşulurken kadın ağzını açmadı,nasıl sinmiş nasıl korkuyor adamdan. Beynim resmen uyuşuk şu an.

Bakın baştan sonuna kadar okursanız neler yazmışız ne anlatmaya çalışmışsınız anlarsınız arkadaşlar..buradaki olay solcu sağcı değil sizlerin gözlerinizin kör olması..neden anlamak istemiyorsunuz?herkes elinde imkanı olsa yurtdışına gitmek istiyor özgür olmak istiyor istediğini alıp istediğini giymek istiyor..ekonomi zaten tırt yahu bir ekmek bile ne kadar oldu neden bunları göremiyorsunuz?
Ayrıca hero_girl çok komiksin tatlım gece gece güldürdün

Niloya seni çözemedim.Net soracağım.

Senin siyasi görüşün ne?

Bu ağlak arkadaş 3 aralık 2021 de şunu paylaşmışaşırı Müslüman bu ağlak arkadasımız haram dediği krediyi çekerek 500 bin elde ediyor. 100 bine otomobil 400 bine ev alıyor yani tam 16 ay önce.
16 ay içinde Türk lirasıyla 500 bine orta halli otomobil ancak alınabilir oldu. Ve bunu sorgulamıyor,bi de üste çıkıp "TEK AÇIK BUNU BULDULAR" diyor. Cehalette nirvana

Onlar kültürel miras.Bu milli israf.

Harikasin

15 Temmuz çok çok sonrası ama, ben 2001-2023 dönemi değil öncesinden bahsediyorum, vaktiyle kadınlara örtüleri yüzünden baskı yapılmasaydı, okumak isteyen örtülü kızlar gözü yaşlı şekilde üniversite kapısından geri dönmek zorunda bırakılmasaydı bugün çok başka olurdu.
Biz devletiz kanunlarımız var, kanunları doğru uyguladığınızda kimse Cumhuriyet‘in, Laikliğin altını oymaya sağından solundan dönmeye çalışamazdı.
Kaldı ki eğer laiklik doğru uygulansaydı bugün elinde palayla sokağa fırlayıp laikler dinsiz ….’ler diye bağıran kendini bilmezlere herkes kes sesini derdi çünkü gerçek laiklik ne demek uygulamalı olarak bilirlerdi ama kadınların örtüsünü başından zorla çeken uygulamalar otomatikman laiklik dini inancını yaşama özgürlüğünü elinden almadır diye kazındı akıllarına.
Sonra ne denmeye başlandı laiksen inancın olamaz, inançlıysan laik olamazsın, Atatürk’ü seviyorsan Müslüman olamazsın, Müslümansan Atatürk’ü sevemezsin, sapla samanı karıştıra karıştıra çorba ettiler.
Bunu yıkmanız da kolay değil, zira nasıl ki sizler bu seçimde yine akp gelirse daha beteri olacak korkusu yaşıyorsunuz, akpye oy veren kadın seçmenlerde geçmişte kendilerine yapılan hataların tekrarından korkuyor.
Erkekleri yazmıyorum çünkü mantıklı kadına saygısı olan erkek seçmenler bir yana, diğer erkekler kadının Hakları elinden alınmış alınmamış, hatta mümkünse alınsın daha iyi kafasında.
CHP’nin kadınları ikna etmesi gerekiyor, bunu da yanlış yasa teklifleriyle yapamaz, Kemal bey iyi bir insan olabilir ama güçlü bir ana muhalefet olmadı bugüne kadar, bir defa şansı vardı o da çatı adayında yanlış adayı çatı adayı olarak kabul etmeseydi, kendi seçmen kitlesini bile küstürdü Ekmeleddin İhsanoğlu‘nu çatı aday olarak kabul ettiğinde.

Umarım hatalarından ders çıkarmıştır ve sesi gür çıkar, güçlü bir siyasi yol haritası belirler, seçimlere de güçlü gür ve emin söylemlerle girer yoksa Cumhurbaşkanı Mehmet Şimşek’le ekonomik bir yol haritası belirledi bile, Sn. Nebati gibi gözlerdeki ışıltı demez, M. Şimşek kabul ettiyse merkez bankasının faiz politikalarında değişiklik vb sözleri almıştır da tamam demiştir.
Yabancılar da sever Sn. Şimşek’i, yarın veya olmadı P.tesi yabancının bu habere tepkisini görürüz piyasalarda, borsada yabancı alımı olursa işler değişebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…