Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
"Dünya lideri" benim tanımın değil. Ama yinede neden bu tanımlama ? Ona cevap verebilirim.

Erdoğan siyasi bir deha. Olayın güzel olan tarafi bizim açımızdan şu; "iyi niyetli." Devletini seviyor.

Dünya lideri konusuna gelince, sizin bu ABD gibi "dış güç" diye halkın tanımladığı, baskı unsurlarına her fırsatta tabiri caizse gol atıyor.

En basiti bu ülkelerin en büyük gelirlerinden olan otomotiv sanayine darbe vurdu TOGG ile, yine ABD'ye silah konusunda İHA ve sihalarla.

Yani ülkesinin yararına çalışan bir devlet adamı.

Samanı ithal ettik diye ağlayan kafalar, ihraç edilen savunma sanayi araçlarını görmüyor. Aynı eşek heykelini alkışlayan zihniyet bunu yapan.
Bir önceki yorumunuzda ABD nin bize silah sattığını soyluyordunuz ?

Çiftçi yoksul değil demeniz gerçeği yansıtmıyor.

Neden?
Çünkü çiftçilik, hayvancılık yapan akrabalarım tanidiklarim var. O insanlar inanılmaz kazanıyor. Süt-et, tarım ürünleri, para eden şeyler. Ama zor ve zahmetli.

Bir dönem devlet desteği ile hayvancılık yapmaya karar verdim, 6 düve hibe ediyordu devlet. Kadın girişimciye. Ben üniversite mezunu olduğum için kabul edilmedi basvurum. Konuya hakim durumdayim

Bir önceki yorumunuzda ABD nin bize silah sattığını soyluyordunuz ?
Şuanda savunma sanayi atılım yapmış durumda. Ukrayna'ya siha satıldı. Ama 40 yıldan fazla bı süreç var. Henüz uçak üretmiş değiliz.

Dediğim gibi Erdoğan bu sebeplerden kalmalı. Bakın Ali Babacan "Avrupa bize aferin diyecek".diyor . Neden aferin desin?

Şuanda savunma sanayi atılım yapmış durumda. Ukrayna'ya siha satıldı. Ama 40 yıldan fazla bı süreç var. Henüz uçak üretmiş değiliz.

Dediğim gibi Erdoğan bu sebeplerden kalmalı. Bakın Ali Babacan "Avrupa bize aferin diyecek".diyor . Neden aferin desin?
Yorumunuz benim sorumun cevabı değil siz kendinizle çelişiyorsunuz.

Bittimiacaba siha iha fabrika ve üretim olarak kime ait?

Çünkü çiftçilik, hayvancılık yapan akrabalarım tanidiklarim var. O insanlar inanılmaz kazanıyor. Süt-et, tarım ürünleri, para eden şeyler. Ama zor ve zahmetli.

Bir dönem devlet desteği ile hayvancılık yapmaya karar verdim, 6 düve hibe ediyordu devlet. Kadın girişimciye. Ben üniversite mezunu olduğum için kabul edilmedi basvurum. Konuya hakim durumdayim
Şaşırmadım zaten ekonomi kötü diyoruz benim çevremde herkesin 2 arabası 2 evi var durumları çok iyi, çiftçi zor durumda mazot, gübre fiyatı uçmuş gitmiş diyoruz
çiftçilik, hayvancılık yapan akrabalarım tanidiklarim var. O insanlar inanılmaz kazanıyor.
Ne zaman anlayacaksınız acaba Türkiyenin genelini sizin akrabalarınız, tanıdıklarınız, komşularınız oluşturmuyor.

Şimdi Temel karamollaoglu bir canlı yayında rezil olmuştu o geldi aklıma. Motoru ithal filan diyordu.

Cevap veriyorum: %98 burada üretiliyor. Bayraktar ailesine ait
Evet bayraktar ailesine ait. Neden erdoganın projesiymiş gibi sanki devlete ait gibi bahsediyorsunuz?

Şaşırmadım zaten ekonomi kötü diyoruz benim çevremde herkesin 2 arabası 2 evi var durumları çok iyi, çiftçi zor durumda mazot, gübre fiyatı uçmuş gitmiş diyoruz

Ne zaman anlayacaksınız acaba Türkiyenin genelini sizin akrabalarınız, tanıdıklarınız, komşularınız oluşturmuyor.
Karadeniz'de, iç Anadolu'da, Marmara' bölgesinin tarımla uğraşan beldelerinde bulundum. Yani Antalya ortada, Antep ortada. Evet petrol sorun diyorum zaten

Yahu hangi petrol kimin petrolü? Ülkemizden varil varil petrol cıktı da ben mi duymadım?
Araştırın lütfen. Kahramanmaraşta kuyu var. ABD'li şirket petrol çıkarıyor. Neden bilgimiz olmadan fikrimiz oluyor?

Ben tahminde bulununca bile suç, insanlar hiç bilmedikleri konularla ilgili net hükümler söyleyince "MUHTEŞEM" neden acaba?

Araştırın lütfen. Kahramanmaraşta kuyu var. ABD'li şirket petrol çıkarıyor. Neden bilgimiz olmadan fikrimiz oluyor?

Ben tahminde bulununca bile suç, insanlar hiç bilmedikleri konularla ilgili net hükümler söyleyince "MUHTEŞEM" neden acaba?
Aslnda cıkarılan ham petrolü neden dönüştürmüyoruz da abd ye gönderiyoruz ve ne kadr petrol cıkıyor diye soruldu size? Söylediğimz seyler için delil istenince sunduk valla hakkımızı yemeyin

X