Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Beş sene önceki CB seçimleri de kesin ikinci tura kalacaktı. Hem Muharrem İnce hem Akşener meydanlarda, RTE karşısında kim olsa daha çok oy alır tabi ki ben, diyerek miting yapıyorlardı. Hangisi kalsa ikinci turda ona yönelecektik ama sonuç ne oldu hepimiz biliyoruz Yani o işler belli olmaz Böyle bin parçalı muhalefet karşısında her zamanki gibi tamamen konsolide bir iktidar bloğu var
tabii ki belli olmaz ancak ben bu seçimde %50 üzerinde alacaklarını düşünmüyorum. ha alırlarsa da zaten kaç tane muhalif aday olduğunun bir önemi yok. tam tersine ne kadar fazla seçenek olursa akpnin %50 altına düşme olasılığı o kadar artar, düştüğü zaman da ikinci tur kim kalırsa ona yöneleceğiz maalesef. yani demek istediğim bu denklemde ilk tur için bence kim hangi adaya daha yakınsa ona vermeli

Benim sorularıma neden cevap vermiyorsunuz ? Banlanmadan önce ekonomi dersi vereceğinizi söylemiştiniz dersiniz bu mesajla bitti galiba ?
Bitmedi ama söyleyeceklerim, banlanma sebebimle doğrudan ilgili.

O yuzden sadece şunu söyleyebilirim, para her ülkenin merkez bankası altın rezervi karşılığında ürettiği bir değer birimidir.

Dünya üzerinde karşılıksız para basan tek bir ülke var. Oda ABD. Siz petrolü kendi ülkenizden ABD'ye ham olarak satıyor,. Sonrasında işlenmiş olarak dolar karşılığında, brend fiyatından alıyorsunuz. Sizden su fiyatına aldıkları petrolü, kar üstüne kar koyup satıyorlar. Üstelik karşılıksız bastıkları dolar ile. Para, altın karşılığı bir senet çeşididir. İlk paraların resimlerini arayın internetten.Biz ekonomi derslerinde bunu ayrıntılı işledik.

petrol neden bu kadar önemli?

Bizim gibi gelişmekte olan, üstelik tarıma müsait arazileri fazlaca olan bir ülke neden tarımda geri?

Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin halkı, neden balık yiyemiyor?

Devamı cevaplara göre gelecek

Bizimkiler kim yahu 😅
Siz biz olarak ayrıştırma. Sonuçta Kılıçdaroğlu da kazansa Erdoğan da, biz yine burada kadın dayanışması yapacağız konularda :)
Ben valla beğendiğimi beğeniyorum 😂
Ben şuraya şerhimi koyayım, Erdoğan kazanırsa ben buralarda dolanıp kadın haklarını savunmam, net. (Nokta)

O yuzden sadece şunu söyleyebilirim, para her ülkenin merkez bankası altın rezervi karşılığında ürettiği bir değer birimidir.

Dünya üzerinde karşılıksız para basan tek bir ülke var. Oda ABD. Siz petrolü kendi ülkenizden ABD'ye ham olarak satıyor,. Sonrasında işlenmiş olarak dolar karşılığında, brend fiyatından alıyorsunuz. Sizden su fiyatına aldıkları petrolü, kar üstüne kar koyup satıyorlar. Üstelik karşılıksız bastıkları dolar ile. Para, altın karşılığı bir senet çeşididir. İlk paraların resimlerini arayın internetten.Biz ekonomi derslerinde bunu ayrıntılı işledik.

Bizim gibi gelişmekte olan, üstelik tarıma müsait arazileri fazlaca olan bir ülke neden tarımda geri?

erdogan da karşılıksız para bastırdı,nasıl bi tek ABD?

Çiftçilerin yoksullaşması, borçlanması, tarımın itibar kaybetmesi, gençlerin kırsalı terk edip tarımla uğraşmak istememesi, şehirlerin kırsala doğru genişlemesi ile gittikçe büyüyen hizmet ve inşaat sektörünün tarım arazilerine hücum etmesi, 2006 yılında kabul edilen Tohumculuk Kanunu ile yerel tohum satışının yasaklanması sadece takasa izin verilmesi, mazot fiyatlarının artması... aklıma ilk gelenler.

Başta kim varsa, yıllar önce çiftçiye ananida al git diye kim dediyse, zamanında kim Bakara kukara diye güldüyse onlar yüzünden.

Ben şuraya şerhimi koyayım, Erdoğan kazanırsa ben buralarda dolanıp kadın haklarını savunmam, net. (Nokta)
Ben de sadece burada savunuru m kuru kuru. Hiç gidip de yardım derneklerinde yırtınamam. 😂 ya da kime oy verdin diye sorar ona göre yardım ederim

Neyi savunursunuz ?
Screenshot_20230405_234613_Chrome.jpg

Kadın erkek ayrımı yapmam ben. Irk ayrımı da yapmam. Merhamet de yoktur bende, adalet severim ama sonuna KP gelmezse.

Çiftçilerin yoksullaşması, borçlanması, tarımın itibar kaybetmesi, gençlerin kırsalı terk edip tarımla uğraşmak istememesi, şehirlerin kırsala doğru genişlemesi ile gittikçe büyüyen hizmet ve inşaat sektörünün tarım arazilerine hücum etmesi, 2006 yılında kabul edilen Tohumculuk Kanunu ile yerel tohum satışının yasaklanması sadece takasa izin verilmesi, mazot fiyatlarının artması... aklıma ilk gelenler.
Çiftçiler şuan yoksul degil. O başka mesele.

Diğer konular sadece laf salatası. En belirleyici unsur PETROL. ve bizim ulkemizden petrol ABD'ye gidyor. Biz yine dolar verip geri alıyoruz. Bakın en büyük oyun kurucu ABD şuan dünyanın en verimli yerleri görünmez sınırları bu adamların.. bazıları kabul etmese de bizim ülkemizde üsleri var. PKK'ya aleni destek oluyor. Helikopter verecek kadar. Bir ülkenin en büyük giderlerinden biri askeriyedir. Hele bizim gibi 40 yıldan fazla mühimmat harcadığınız bir terör sorununuz varsa. ABD orda terörü destekliyor, başarabilirse terör devleti kuracak, basaramazsa silah satıyor bize. Biz yine onun silahlandirdigi PKK ile ona dolar verip aldığımız muhimmatla savaşıyoruz. Şehitler veriyoruz. Bu konu ABD için her yönden kazan-kazan şeklinde ilerliyor. Gerekirse bize diyorki sen dediğimi yapmazsan işte falanca uçağı vermiyorum. F-35 Ler gibi. Yani akp seçmeni dış güç derken bunu kastediyor. Konu uzun sıkmak istemem

Başta kim varsa, yıllar önce çiftçiye ananida al git diye kim dediyse, zamanında kim Bakara kukara diye güldüyse onlar yüzünden.
Bu kadar yazıyı saniyler içinde okuyor! anlıyor! iseniz diyecek bişey yok. Cevabınız yanlı ve sınırlı

Çiftçiler şuan yoksul degil. O başka mesele.

Diğer konular sadece laf salatası. En belirleyici unsur PETROL. ve bizim ulkemizden petrol ABD'ye gidyor. Biz yine dolar verip geri alıyoruz. Bakın en büyük oyun kurucu ABD şuan dünyanın en verimli yerleri görünmez sınırları bu adamların.. bazıları kabul etmese de bizim ülkemizde üsleri var. PKK'ya aleni destek oluyor. Helikopter verecek kadar. Bir ülkenin en büyük giderlerinden biri askeriyedir. Hele bizim gibi 40 yıldan fazla mühimmat harcadığınız bir terör sorununuz varsa. ABD orda terörü destekliyor, başarabilirse terör devleti kuracak, basaramazsa silah satıyor bize. Biz yine onun silahlandirdigi PKK ile ona dolar verip aldığımız muhimmatla savaşıyoruz. Şehitler veriyoruz. Bu konu ABD için her yönden kazan-kazan şeklinde ilerliyor. Gerekirse bize diyorki sen dediğimi yapmazsan işte falanca uçağı vermiyorum. F-35 Ler gibi. Yani akp seçmeni dış güç derken bunu kastediyor. Konu uzun sıkmak istemem
Hani Erdoğan dünya lideriydi ?

En büyük sebebi bilinçsiz avlanma, yani şöyle normalde balıkların 1/3 nün avlanması gerekirken daha fazlasını avlayınca dengeyi bozuyoruz. Bu da sürdürülebilirliği bozuyor. Doğanın dengesini tekrar bulması için zaman vermemiz gerek onu da yapmıyoruz. Bir de denizlerimiz pek temiz değil müsilaj olayında gördük

Hani Erdoğan dünya lideriydi ?
"Dünya lideri" benim tanımın değil. Ama yinede neden bu tanımlama ? Ona cevap verebilirim.

Erdoğan siyasi bir deha. Olayın güzel olan tarafi bizim açımızdan şu; "iyi niyetli." Devletini seviyor.

Dünya lideri konusuna gelince, sizin bu ABD gibi "dış güç" diye halkın tanımladığı, baskı unsurlarına her fırsatta tabiri caizse gol atıyor.

En basiti bu ülkelerin en büyük gelirlerinden olan otomotiv sanayine darbe vurdu TOGG ile, yine ABD'ye silah konusunda İHA ve sihalarla.

Yani ülkesinin yararına çalışan bir devlet adamı.

Samanı ithal ettik diye ağlayan kafalar, ihraç edilen savunma sanayi araçlarını görmüyor. Aynı eşek heykelini alkışlayan zihniyet bunu yapan.

X