Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Mune seri begenmedimin ban cezasi var mi ona gore kibleyecegim verecek cvp i yok habire begenmedim atiyor
Beğenmedim butonuna yorumu gerçekten beğenmediğiniz için bastıysanız sorun yok ama beğenmedim butonunu amacı dışına çıkarak kasıtlı kullanıyorsanız o zaman kişinin beğenmedim geçmişi incelenir ve gerekiyorsa uyarı verilir.

Yeri geldi madem yazayım, sizler biliyorsunuzdur da yeni üyeler bilgilenir.
Beğeni butonu üyelerin kendisine değil yorumlar için kullanılır, amacı dışına çıkılmamalıdır, birini kışkırtmak için veya her mesajına kasten beğenmedim’e basılmamalıdır.

Kesinlikle katılıyorum. Aslında anlatmaya çalıştığımız da bu, kendine bunu şunu mu layık görüyorsun ya da sen ve çocukların şu yaşam standardını hak etmiyor mu derken biraz irdelesinler istiyoruz.

Pastırma, Türklere ait bir yiyecektir. Dünyaya Hun Türkleri yaymıştır. Bu kadar zengin bir coğrafyada şu kadar paraya iki dilim pastırma alıyorum diyen vatandaşa, başka bir vatandaş yemezsin olur biter; bak ben yemiyorum memnunum diyor. Bu nasıl bir akıl tutulması. Neden yemiyormuşsun ki, ORTA ÇAĞDA Türklerin yediği bir et çeşidini, yıl olmuş 2023 sen neden yiyemiyesin ki?

Kızlar tatil planı yaptınız hepiniz çok zenginsiniz de ben sizin gibi marka giymiyorum fakiriz diyosunuz benden lüks yaşıyorsunuz
Tatil lüks değil bir ihtiyaç bebeğim,elin gavuru gelsin bir aylık maasinla senin memleketini karis karış gezsin ama sen tatile bilmem kaç taksitle giden insanlara çemkir.

Evet benim sulalemde hep iyi yerde oturan yok alt gelir grubunun oturduğu yerde oturan var ama kimse hiç şikayetçi değil
Ablacığım az şikayet et, iyidir. De ki mesela üç tarafı denizlerle çevrili ülkede ben neden çocuğuma her hafta balık veremiyorum? Dört mevsimin, üç iklimin görüldüğü tarım cenneti olabilecek yere çöp atsan filizlenecek bir ülkede, -mesela dünyada incir ihracatında zirvede olan bir ülkede- ben neden incirin kilosuna 200 TL veriyorum diye sorgula mesela.

Tatil lüks değil bir ihtiyaç bebeğim,elin gavuru gelsin bir aylık maasinla senin memleketini karis karış gezsin ama sen tatile bilmem kaç taksitle giden insanlara çemkir.
Bir de tatil için telefon için kredi çekiyorlar diye küçümsüyorlar. Neden kredi çekiyorlar hiç sorgulamasınlar zaten amiyane olacak ama at kafalılık da zor.

Son düzenleme:
Ablacım, pastırma bir zamanlar neredeyse her eve giren bir gıdaydı, bugün kuyumcu vitrininde sergilensin diye mizahı yapılan dilimle bile alınamayan bir gıda haline döndü.

Pastırmaya lüks diyecekler değil ya hadi lüks dediler.

Ben size daha acı bir gerçekten bahsedeyim, kimsenin lüks diyemeyeceği direkt sağlıkla bağlantılı bir şey çünkü.

Çevrenizde çölyak hastası var mı?
Çölyak nedir biliyor musunuz?

Kısaca yazmak gerekirse buğday arpa çavdar gibi tahıllarda bulunan glutene verilen alerjik reaksiyondur diyelim.

Bir çölyak hastası sizin gibi her şeyi yiyemez, yemeğine koyacağı soslarda bile gluten olmaması gerekir, yemeğinin piştiği fırında daha önce gluten içerikli bir şey pişmişse fırın iyice temizlenmelidir.

Glutensiz 400 gramlık bir makarna kaç lira biliyor musunuz? 75 lira.
Glutensiz 250 gram ekmek 40 lira.
Glutensiz 100 gram kurabiye 75 lira.

Sağlıklı insanlar yerim bim makarnayı içerim tarhanayı der geçer ama çölyak hastalığı gibi daha birçok bağışıklık sistemi hastalıklarına sahip insanlar yediklerine içtiklerine dikkat etmek zorunda, bu hastaların hepsi babadan zengin olmadığına göre, yiyebilecekleri gıdalara erişmeleri maddi olarak kolay değil.

Benim ayıbımdır kızımın lisedeki sınıf arkadaşlarını tanıyana kadar çölyak hakkında çok da cahilmişim, asgari ücretle çalışan bir baba, temizliklere giden bir anne ve 2 çölyak hastası evlat, aylık kira gideri, faturalar ve glutensiz gıdaların giderinin hesabını yapmaya çalışın oldurabiliyorsanız, bana da söyleyin ki aileyi bilgilendireyim, tüm masraflar çıktıktan sonra ayda 2 çeyrek atın diyeyim.

Ne ilginçtir ki Türkiye’deki çölyak hastalarının illere göre dağılımında en fazla çölyak hastası Ankara’da.

Dakiikalarcaaa konuşup hiçbir şey söylememek. Geçen teyze çok iyiydi, olmayan fikrin beyanı olmaz, dedi ve kapattı konuyu.
Kendini geliştirmiş biri her anlamda düzgün oluyor
Nezaket üslub görüntü kibar ve ince oluyor yanlız bize uymuyor
Ciddi anlamda kaba bağıran çağıran küfreden insanı seviyoruz ve yeterli görüyoruz
Havasından mıdır suyundan mıdır bilmiyorum
Protestosu ve kızgınlığı bile düzgün ama bize gitmiyor

Cumhurbaşkanı baraj yapmış uçak yapmış araba yapmış
Sen de denesen olur belki
Bi de diploma yapmış mesela
Aklıma ünideki hallerimiz geldi. Bir sene bana yemek bursu çıktı,ama ailemle aynı şehirde okuyorum ihtiyacım yok dolayısıyla, yoksul bir arkadaşıma verecem kartımı o yesin diye,üstünde ay parçası gibi kocaman fotom var. Güzelce o fotoyu çıkardım,renkli fotokopiyle kartı 1 tane çoğalttım. Arkadaşın fotosunu yapıştırdım,gidip güzelce de kaplattım mis gibi yemeğini yedi kız yıl boyunca. yani bu azmimle boşuna üni okumuşum,alıp bir diplomanın aynısını yapabilirmişim de. Tüh

Diploma da sıkıntılı ama yapamamış gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…